امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:49125 تاریخ انتشار : 1395/7/1-13:5:55
حجت الاسلام دکتر احمدی در اولین همایش فعالان دانشجویی اربعین؛
اربعین بیان گر چهره واقعی اسلام است/ رهبری و آیت الله سیستانی تاکید داشتند از تصاویرشان در اربعین استفاده نشود
احمدی مراسم راهپیمایی اربعین را از سنت‌های به‌جامانده از حضرت امام سجاد علیه‌السلام و زینب کبری سلام‌الله علیها دانست و گفت: این سنت در قرن‌ها و سال‌های متمادی از ائمه تا علمای همچون شیخ انصاری و تا محدث نوری ادامه داشته است و حتی در زمان حکومت بعث عراق نیز خاتمه نیافت.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/49125
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر احمدی مسئول فرهنگی ستاد مرکزی اربعین با حضور در اولین همایش سرا سری فعالان دانشجویی اربعین با تقدیر از نقش بسیج دانشجویی در برگزاری این مراسم اظهار داشت: اربعین امروز یک حرکت بزرگ فرهنگی و شبه اعجاز است. در هنگامه‌ای که فتنه‌های زیادی توسط مستکبرین برای مشبه نشان دادن چهره اسلام انجام می‌شد اربعین بار دیگر برای معرفی اسلام به میدان آمد و بیان‌گر چهره ناب اسلام مهدی شد.

وی تأکید داشت: این اجتماع بی‌بدیل انسانی نشان‌گر مدنیت برادری و اخوت اسلامی است و جلوه‌گر آموزه ناب اسلامی است.

وی مراسم راهپیمایی اربعین را از سنت‌های به‌جامانده از حضرت امام سجاد علیه‌السلام و زینب کبری سلام‌الله علیها دانست و گفت: این سنت در قرن‌ها و سال‌های متمادی از ائمه تا علمای همچون شیخ انصاری و تا محدث نوری ادامه داشته است و حتی در زمان حکومت بعث عراق نیز خاتمه نیافت.

وی اربعین را یک ابر رخداد فراقومی و ملی دانست که نشان اقتدار مسلمان است و تأکید داشت: باید تمام سعی و تلاش خود را برای هرچه پرشورتر و مردمی‌تر برگزار شدن این مراسم انجام دهیم.

احمدی با انتقاد از تغییرات صورت گرفته در راهیان نور اظهار داشت: متأسفانه کارهای که برای تسهیل و ساماندهی حضور در راهیان نور صورت گرفت باعث کم شدن رنگ بوی شهدا به نسبت سال‌های قبل در این مناطق شد لذا باید مراقب بود این اشتباه در مراسم راهپیمایی اربعین تکرار نشود.

رهبری و آیت‌الله سیستانی خواستار عدم استفاده از تصاویر خود در مراسم اربعین شدند

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری برای حضور تمام دستگاه‌ها برای کمک به برگزاری هرچه شکوهمند‌تر این مراسم گفت: رهبری طی ابلاغیه تأکید داشتند سه اصل تکریم مردم عراق به‌عنوان میزبان، تقویت مرجعیت دینی در عراق و احترام به حاکمیت دولت عراق انجام بپذیرد.

احمدی تصریح داشت: رهبری همچنین خواستار عدم استفاده از تصاویر ایشان در اربعین استفاده شدند. همچنین آیت‌الله سیستانی نیز خواستار عدم استفاده از تصاویر خود در این مراسم بودند.  

وی تأکید داشت: باید توجه داشت مردمی بودن این مراسم کاملاً حفظ بشود و از مردم عراق به دلیل این میزبانی تکریم کرد.

وی در پایان یادآور شد: باید تمامی زوار ایرانی حاضر در این مراسم آگاهی لازم از شرایط کشور عراق و فرهنگ و سنت های بومی این کشور داشته باشند و نسبت به حفظ حرمت و حریم ها آگاه باشند.

انتهای پیام/
 
کلمات کلیدی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است