امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:62373 تاریخ انتشار : 1395/10/15-17:7:53
نماینده ولی فقیه در لرستان:
برخورد با فساد اصلی ترین مولفه اقتصاد در سیره علوی است
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: برخورد با فساد اصلی ترین مولفه اقتصاد در سیره علوی است و این موضوع را در برخورد ایشان با زمامداران خود در خصوص مفاسد و ریخت و پاش در حکومت می توان دید.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/62373
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی  از لرستان؛  آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان،امروز در هشتمین همایش سیره علوی که به میزبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان برگزار شد، با بیان اینکه زندگی امام علی(ع) سرمشق نیکو برای بشریت است و تمام انسان های والا به عظمت امیرالمومنی علی اعتراف می کنند، گفت: انقلاب اسلامی که ریشه در اسلام ناب و سیره نبوی و علوی دارد امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند استفاده از سیره و سنت علوی است.

وی با اشاره به اینکه  اقتصاد مقاومتی به عنوان الگوی اقتصاد در نیا مطرح است، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد پیشرو، ایده آل و مطلوب که نه تنها برای ایران اسلامی بلکه برای تمام دنیا الگو است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ما به دنبال اقتصاد مقاومتی هستیم که می تواند رشد و پیشرفت اقتصادی را برای ما به ارمغان آورد، افزود: امام علی(ع) در حدیثی برای اقتصاد و معیشت سه مولفه اساسی اعتقاد به اقتصاد، حُسن تدبیر و پرهیز از اسراف و تبذیر را برمی شمارد.

میرعمادی گفت: به تعبیر امام علی (ع) اولین مولفه اقتصاد مقاومتی، اعتقاد به اقتصاد مقاومتی و فکر آن است. چرا که اگر اعتقاد به اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد می توان برای تحقق آن اقدام کرد.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی بیش از آن که به شعار و گفت و گو نیاز داشته باشد، به اقدام عمل نیازمند است و به همین جهت مقام معظم رهبری امسال را به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه اعتقاد به اقتصاد مقاومتی یعنی باور اینکه ما می توانیم اقتصاد پایدار داشته باشیم و با حفظ استقلال و هویت اسلامی کشور را به سمت پیشرفت اقتصادی هدایت کنیم، افزود: اعتقاد به اقتصاد مقاومتی، باور به ایمان اسلامی است و با باور به ایمان اسلامی می توانیم معیشت را درست کنیم.

میرعمادی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باور به توانمندی علمی جوانان، استعدادهای داخلی و مشارکت مردم برای پیشرفت و سازندگی است، تصریح کرد: امروز به فکر و اندیشه اقتصادی و اعتقاد به اقتصاد مقاومتی و سیاست های آن نیازمندیم.

وی مدیریت نیکو را دومین مولفه اقتصاد از دیدگاه امام علی (ع) برشمرد و گفت: حُسن تدبیر از مهم ترین مولفه های اقتصاد مقاومتی است و چه بسیار سرمایه ها که به علت سوء تدبیر به هدر رفته است و چه اندک سرمایه هایی که با حسن تدبیر و مدیریت به تولید، اشتغال و فناوری تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حُسن مدیریت و تدبیر است، بیان کرد: به گفته صاحبنظران و محققان، آسیبی که از تحریم ها متوجه کشور شد به مراتب کمتر از آسیبی بوده که از سوء مدیریت بر آن تحمیل شده است.

میرعمادی تصریح کرد: حُسن مدیریت، برنامه ریزی و مدیریت در منابع، سرمایه، تولید و مصرف نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

وی با اشاره به اینکه پرهیز از اسراف و تبذیر سومین مولفه اقتصاد مقاومتی از دیدگاه امام علی(ع) است، خاطرنشان کرد: برخورد با فساد، اصلی ترین مولفه اقتصاد در سیره علوی است و این موضوع را برخورد ایشان با حاکمان وقت در خصوص مفاسد و ریخت و پاش های حکومت مشاهده می شود.

انتهای پیام/
کلمات کلیدی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است