امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:69557 تاریخ انتشار : 1396/1/6-13:8:21
برخی در دانشگاه خواجه نصیر به دنبال بستن دهان منتقدین هستند/ برگزاری اردوی مختلط با حضور یکی از اساتید
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: برخی‌ها می‌خواهند فضای دانشگاه را با بستن دهان منتقدین امنیتی کنند و امنیتی کردن فضای دانشگاه پیامدهای بدی به دنبال خواهد داشت.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/69557
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، حیدری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با تاکید بر اینکه دانشگاه نباید جولانگاه کسانی باشد که دل به جریان فتنه بسته اند، گفت: فتنه خط قرمز نظام و انقلاب است؛ اما برخی ها می خواهند در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی این جریان را ترویج کنند، به همین دلیل عده معدودی اقدام به انتشار عکس و فیلم سران فتنه آن هم به صورت عمومی می کنند.

 

وی با بیان اینکه ما بر سر مسئله فتنه با کسی شوخی نداریم افزود: انتظارمان این است که دانشگاه به طور جدی با بعضی افراد و تشکل های متخلفی که در این زمینه کارهایی می کنند برخورد کند؛ البته به نظر می رسد که در بین مسئولین دانشگاه این جریان طرفداران و حامیانی دارد که با متخلفین برخورد نمی شود و در این رابطه عزم جدی وجود ندارد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر گفت: مثلا وقتی عکسی از سران فتنه روی برد یک تشکل یا یک فضای عمومی دانشگاه قرار می گیرد انتظار ما این است که به سرعت برخورد شود نه اینکه ما مجبور به مکاتبه شویم تا برخوردهای لازم صورت بگیرد. در هر حال ما عظمی برای برخورد نمی بینیم و کاهلی می شود.


حیدری اضافه کرد: قبلا به یکی از مسئولان تذکر دادیم که باید کنترل و نظارت بیشتری بر افراد بد سابقه شود و گفتیم که پایمال کردن ارزش های انقلابی باید برای افراد متخلف متضمن پرداخت هزینه باشد. متاسفانه سال گذشته شاهد بودیم که برخی از تشکل ها تخلفاتی مانند نصب عکس سران فتنه را مرتکب شدند؛ اما تذکر کتبی هم دریافت نکردند چه برسد به اینکه تعلیق و لغو مجوز شوند. اگر چه افراد معدودی مرتکب این تخلف می شوند اما همین تعداد معدود می تواند فضای عمومی را تخریب و افکار عمومی را فریب دهد.

 

وی با بیان اینکه مطلب دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که طی سال گذشته چندین بار شاهد برگزاری اردوهای مختلط در این دانشگاه بودیم، تصریح کرد: در اکثر این اردوها که جنبه درسی و پژوهشی نداشته و به صورت غیرقانونی برگزار شده اند یکی از اساتید دانشگاه و یکی از افرادی که قدرت بالایی هم در دانشگاه دارد و دارای مقام و جایگاه مناسبی نیز است حضور داشته است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اینکه اردوهای مختلط دانشگاه خواجه نصیر در حالی برگزار شده اند که در شورای فرهنگی دانشگاه بررسی نشده و مجوزی دریافت نکرده اند، گفت: باید جلوی این خودکامگی و عدم قانونمداری در دانشگاه خواجه نصیر گرفته شود تا افرادی که مسئولیتی دارند نتوانند به صورت خودسرانه به راحتی قانون را دور بزنند و پایمال کنند.

 

حیدری  بیان کرد: متاسفانه اخیرا در دانشکده ای که فرد مورد نظر مسئولیتش را در اختیار دارد جشنی به مناسبت نوروز برگزار شد که ابتذال را می توانستیم در آن ببینیم. در این جشن برنامه ای اجرا شده بود که در قالب آن دختر و پسر در نقش هایی مقابل هم گرفته بودند و شاهد رفتارهای زننده ای از طرف آنها بودیم.

 

وی با بیان اینکه عده ای در دانشگاه خواجه نصیر تئوریسین اختلاط  شده اند و این بسیار مخرب است، افزود: این رویه برای ما قابل قبول نیست؛ بنابراین اجازه نمی دهیم که اینگونه اقدامات آثار فرهنگی برنامه های ارزشمندی که در دانشگاه برگزار می شوند را از بین ببرد. در هر حال انتظار ما از خاکی صدیق رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی این است که به صورت جدی و بدون ملاحظه با افراد متخلف  به صورت انقلابی برخورد کند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر گفت: بحث دیگری که جشن های دانشگاه خواجه نصیر باب شده و سنخیتی با فضای دانشگاهی ندارد بحث موسیقی زنده است. واقعیت این است که موسیقی زنده با وضعیت نامناسبی برگزار می شود و دوستان ما هم شاکی شده اند که این اقدام هیچ سنخیتی با فضای دانشگاه ندارد.

 

حیدری با اشاره به اینکه اجرای موسیقی زنده در دانشگاه باب شده است، تصریح کرد: ما مخالف شادی و نشاط نیستیم اما اینکه برنامه ای در آستانه ایام فاطمیه برگزار شود و در آن اقدام به اجرای موسیقی زنده و برنامه طنز کنند حرمت شکنی محسوب می شود؛ البته مقصر اصلی برگزاری این جشن نیز همان فردی است که به آن اشاره کردیم.

 

وی بیان کرد: حرف ما این است که چه لزومی دارد در یک مسابقه علمی از موسیقی زنده که هیچ سنخیتی با فضای دانشگاه ندارد استفاده شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر گفت: نکته دیگر این است که متاسفانه بعضی از دانشکده ها ما را از حق مسلم و قانونی فعالیتمان محروم می کنند. به عنوان نمونه در دانشکده برق به علت مشکلات گودبرداری که در ساختمان مجاور پیش آمد دفتر بسیج و مابقی تشکل ها آسیب دید در هر حال بنابر قولی که داده شده قرار بود که محلی را برای فعالیت در اختیار بسیج قرار دهند اما هنوز این قول عملی نشده است.

 

حیدری افزود: به کسانی که می خواهند فعالیت های بسیج را تخطئه و محدودیت ایجاد کنند هشدار می دهیم که دنبال اینگونه مسائل نباشند. ما به اندازه کافی برای تامین فضای مناسب به دانشگاه فرصت داده ایم. در هر حال امیدواریم که پس از تعطیلات نوروز طبق قوا داده شده این فضا در اختیار بسیج دانشجویی قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه در یکی از دانشکده های این دانشگاه برای برگزاری برنامه های بسیج دانشجویی به عنوان یک تشکل قانونی و دارای مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی طلب پول می کنند، تصریح کرد: این نگاه به فعالیت های بسیج دانشجویی غلط است؛ بنابراین اعلام می کنیم که اگر قرار است که هزینه ای هم برای برگزاری برنامه های بسیج پرداخت کنیم مبلغ اندکی خواهد بود که صرفا برای کمک به دانشگاه پرداخت می شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اینکه در این دانشکده مبالغ هنگفتی از بسیج دانشجویی درخواست می کنند، اضافه کرد: دانشگاه نباید به فعالیت های بسیج دانشجویی به عنوان یک فعالیت درآمدزا نگاه کند؛ اما متاسفانه این موضوع باب شده است. در هر حال ما نیز به عنوان بسیج دانشجویی علاقمندیم که اگر کمکی از دستمان بر می آید به دانشگاه ارائه دهیم.

 

حیدری اظهار کرد: در دانشگاه اتاق های خالی برای استقرار دفتر بسیج دانشجویی و دیگر تشکل ها وجود دارد؛ اما با دلایل غیر قابل قبولی می خواهند دفتر بسیج دانشجویی در دانشکده برق را مصادره کنند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی ها می خواهند فضای دانشگاه را با بستن دهان منتقدین که از دولتی ها به آقایان سرایت کرده امنیتی کنند، اضافه کرد: امنیتی کردن فضای دانشگاه عاقبت خوبی ندارد و پیامدهای بدی به دنبال خواهد داشت.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه آقایان انتقادات به حق را برنمی تابند و می خواهند فضای دانشگاه را امنیتی کنند و دهان منتقدین را ببندند، تصریح کرد: بسیج دانشجویی از انتقاداتی که به حق هستند حمایت می کند.

 

حیدری با تاکید بر اینکه به آقایانی که می خواهند دانشجویان را در مقابل هم قرار دهند هشدار می دهیم، اضافه کرد: علی رغم انتقاداتی که نسبت به برخی اقدامات فرهنگی انجام شده در دانشگاه خواجه نصیر وجود دارد اما رئیس این دانشگاه حمایت های خوبی از برنامه های بسیج دانشجویی از جمله برگزاری اردوهای زیارتی، اردوهای راهیان نور و اردوهای جهادی به عمل آورده است.

 

وی اقزود: البته با رایزنی هایی هم که با معاونت فرهنگی دانشگاه انجام شده قرار است که سطح همکاری ها و حمایت های دانشگاه از بسیج دانشجویی افزایش یابد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر گفت: البته نکته ای که وجود دارد این است که ما امروز در دانشگاه دغدغه های جدی داریم و بر اساس آنها انتظار داریم که زحمات دانشجویان انقلابی و متعهد فرهنگی و هم چنین مسئولان صالح دانشگاه با عملکرد ضد فرهنگی مخرب بعضی مسئولان غیرمتعهد و بیگانه با فرهنگ اسلامی ضایع نشود. ما انتظار داریم اگر کسی اقدامات فرهنگی مخالف دستورات اسلامی را در دستور کار دارد برکنار شود.

 

حیدری در ادامه به بخشی از فعالیت های فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر اشاره کرد و افزود: برگزاری اردوی جهادی در منطقه محروم مازه سوخته شهرکرد و برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس، برگزاری برنامه های تبیینی به مناسبت 13 آبان و 16 آذر، برگزاری مسابقه ورزشی، برگزاری مسابقه کتابخوانی، اجرای طرح های آموزشی و عقیدتی، برگزاری همایش علمی در حوزه صنعت و برگزاری اردوی راهیان نور از جمله این فعالیت ها هستند.

 

وی با اشاره به اینکه اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در ایام تعطیلات نوروز سال 96 از 24 اسفند تا هفتم فروردین در منطقه قهستان واقع در شهرستان بجنورود برگزار می شود، اضافه کرد: برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه نیز از جمله برنامه هایی است که بسیج دانشجویی متولی فرهنگی آن است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر گفت: یکی دیگر از مسائلی که بسیج دانشجویی در آن ورود پیدا می کند مسئله انتخابات است که امیدواریم در این عرصه حرف های جدیدی را در قالب برنامه ای با عنوان کافه انتخابات مطرح نماییم.

 
نظرات
لطفا کمی صبر کنید.
یک دوست
|
1396/1/13 - 20:25:59
0
0
عالی بود رحمت بر اون شیری که خوردی
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است