امروز : يکشنبه، 29 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:92807 تاریخ انتشار : 1396/11/3-10:24:2
مسئول فضای مجازی بسیج دانشجویی تهران بزرگ:
برگزاری دوره‌ آموزشی سواد رسانه‌ای ویژه فعالان فضای مجازی
رمضان‌زاده ضمن اشاره به اهمیت آشنایی بیشتر دانشجویان با روش‌های فریب مخاطبان از برگزاری دوره‌ آموزشی سواد رسانه‌ای ویژه فعالان فضای مجازی خبرداد.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/92807
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، محمدمهدی رمضان‌زاده مسئول ارتباطات و فضای مجازی بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: از ابتدای تابستان بنا بر نیاز حس شده برای آشنایی بیشتر دانشجویان با ماهیت کار رسانه‌ای تصمیم گرفتیم به صورت تخصصی روی مباحث مرتبط با شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی کار کنیم، به همین دلیل طبق برنامه‌ریزی‌ها، آموزش مقدماتی سواد رسانه‌ای به عنوان مرحله اول انتخاب شد.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این دوره آشنایی بیشتر فعالان فضای مجازی با روش‌ها، نظریه‌‎ها و شیوه‌های رسانه‌های معاند برای اغنا و فریب مخاطبان خود است تا بهتر بتوانند در برابر برخی سم‌پاشی‌های آنان در فضای مجازی برخورد کرده و توطئه دشمنان را خنثی کنند یا حتی به رسانه‌های معاند حمله کنند.

رمضان‌زاده تصریح کرد: شرکت‌کنندگان این دوره‌ با کلیات و مفاهیم مربوط به رسانه با عناوینی چون تبیین جایگاه تمدنی رسانه، تحلیل و بررسی نظریه‌های اصلی رسانه و تحلیل و بررسی شیوه اغنای مخاطب توسط رسانه‌ها آشنا می‌شوند و بعد از اتمام این دوره، به چند زیر عنوان تخصصی تقسیم می‌شود که با توجه به علاقه دوستان شرکت‌کننده می‌توانند در این دوره‌ها هم شرکت کنند که اطلاعیه‌های مرتبط با آن متعاقبا اعلام می‌شود.

مسئول ارتباطات و فضای مجازی بسیج دانشجویی تهران بزرگ با اشاره به اینکه این دوره در دو جلسه و در مجموع حدود 6 ساعت در مجتمع دانشجویی فرهنگی 13 آبان برگزار می‌شود و آخرین مهلت آن 12 بهمن ماه است، یادآورشد: در حال حاضر این دوره آموزشی برای فعالین بسیج دانشجویی تهران بزرگ تدارک دیده شده اما تصمیم داریم در آینده برای عموم دانشجویان دوره‌های سواد رسانه‌ای و مشابه آن را برگزار کنیم.

 
کلمات کلیدی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است