امروز : پنجشنبه، 5 اسفند ماه 1395
 
برنامه اعزام کاروان‌های راهیان‌نور دانشگاه‌های سراسر کشور منتشر شد.
یکی از دانشجویان بورسیه گفت: ۶۰۰ روز از شکایت دانشجویان بورسیه از مسئولان سازمان امور دانشجویان می‌گذرد.
رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: طی دو سال گذشته این دانشگاه در عرصه ظرفیت خوابگاهی رشد ۷۵ درصدی داشته است.
گوگل امروز لوگوی خود را به مناسبت اخبار منتشر شده از ناسا در رابطه با کشف هفت سیاره مشابه زمین تغییر داد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از 70 درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه آزمون دوره دکتری را دریافت کرده‌اند گفت: این آزمون فردا جمعه 6 اسفند ماه برگزار می‌شود.
صدیقی در افتتاحیه خوابگاه دخترانه دانشگاه امیرکبیر گفت: متاسفانه اقدامات نه چندان صحیح در برنامه پنجم توسعه صورت گرفت که ساخت خوابگاه‌ها را در مراکز دولتی متوقف کرد.
داداش پور گفت: کنگره کانون دانشگاهیان ایران اسلامی فردا با حضور بالغ بر 700 نفر از اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه‌های کشور برگزار خواهد شد.
تقریبا یک ماه است پیگیر برگزاری این مراسم در دانشگاه هستیم که همایش به صورت استانی برگزار خواهد شد/ما برای این مراسم آقای مهرداد بذرپاش را جهت سخنرانی در این همایش دعوت کردیم که امروز با برگزاری شورای نظارت در دانشگاه به ما اعلام شد که این سخنران مجوز نگرفته است!البته این اولین بار نیست که این اتفاق می افتد قبلا هم شاهد این مانع تراشی ها بوده ایم.
ستاری در همایش دانش‌آموختگان خارج از کشور گفت: پس از گذشت سه سال اکنون ۳۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان با ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد داریم و پیش‌بینی ما این است که تا پایان امسال رقم درآمد آن ها افزایش پیدا خواهد کرد.
39 نفر از دانشجویان نمونه کشوری صبح امروز در مراسمی با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان معرفی شدند.
با حضور مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور، مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در ایلام افتتاح گردید.
مسئول تشکیلات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران:
1395/12/5-13:27:24
حلقه تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود
عبدالهی گفت: به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، حلقه تحلیل بیانات مقام معظم رهبری چهارشنبه هر هفته در این دانشکده برگزار می‌شود.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز خطاب به روحانی:
1395/12/5-13:25:38
برجام هیچ دردی از مردم مظلوم خوزستان را چاره نکرد!
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در آستانه سفر دیرهنگام رئیس جمهور به خوزستان در نامه ی ضمن انتقاد به عملکرد ناصواب دولت در حل معضل ریزگردها بیان داشت: جناب رییس جمهور برجام هیچ دردی از مردم خوزستان را چاره نکرد.
ویژه نامه «بوی باران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حول محور طرح دوفوریتی مجلس منتشر شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان:
1395/12/5-13:6:18
آشتی ملی واژه ای برای فریب است/ نباید اجازه داد که دشمن گستاخ شود
کیخا گفت: آشتی ملی همچون واژه‌های دیگری که به کمک آنها مسلمانان را فریب دادند، واژه قشنگی است و باید مراقب باشیم که با این ظاهر زیبا فریب دشمن را نخوریم.
عکس نوشته شماره 336 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه نراق برگزار می کند؛
1395/12/5-12:35:57
نشست سیاسی بسیج دانشجویی استان مرکزی
این نشست با توجه به نزدیکی انتخابات برای بصیرت افزایی فرماندهان و فعالین دانشجویی برگزارشده است تا بتوانند این پتانسیل را که به دست می آورند را در دانشگاه های خود پیاده سازی کنند و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
اما آقای روحانی مردم خوزستان از مسئولین گلایه دارند، زیرا اینک علاوه بر اینکه استان‌شان هوا ندارد، هر از چند گاهی از نعمت آب و برق و تلفن نیز محروم می شود.
کیفیت آب آشامیدنی اهواز را با دیدن این فیلترها می توان فهمید.
آخر و عاقبت جوانی با کوله باری از مدرک
روند افزایش بدهی دولت‌هایی همچون آمریکا پایدار نخواهد بود
1395/12/5-9:4:24
اینترنشال من: به زودی منابع مالی و سلطه آمریکا بر جهان تمام میشود و روند فروپاشی آن آغاز میگردد
به گزارش اینترنشنال من درحال حاضر آمریکا قدرت زیادی در عرصه سیاست بین‌الملل دارد و با اعمال قوانین محدود کننده در کنار طراحی و مدیریت سازمان‌های جهانی، بیشترین سود را کسب می‌نماید. اما این روند پایدار نیست و به مانند دیگر حکومت‌های خودکامه و چپاولگر، آمریکا نیز سقوط خواهد کرد.
نرخ خرید گندم از سوی دولت در سال آینده ۱۳۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که تنها ۲٫۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. گرچه به نظر میرسد وزارت جهاد کشاورزی برای تداوم دستاورد خود در خودکفایی تولید گندم، تمایل به افزایش بیشتر نرخ خرید تضمینی گندم داشته، اما شورای اقتصاد و در نهایت هیئت وزیران تنها با افزایش ۲٫۳ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم موافقت کرده‌اند.
آن چیزی که محور فتوح و پیشرفت های کشور در دفاع مقدس بود، حضور هسته های مقاومت مردمی در کنار دولت و ارتش بود. ولی در جنگ اقتصادی و تحریم، بعد از ۵ سال از گذشت جنگ و دادن کلی تلفات، هنوز ارتش(بخوانید دولت) تنها است. خبری از هسته های جهادی و بسیجی در جنگ اقتصادی نیست و هنوز زمین میدهیم و حتی زمان هم نمیگیریم.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارنامه نسبتا قابل قبولی در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی داشته است؛ زیرا پروژه های این دستگاه در حال پیگیری و اجرا بوده و گام های مناسبی در راستای اقدامات مورد نیاز آنها برداشته شده است. البته با توجه به اینکه پیاده سازی نظام حمایت از شرکت های دانش بنیان جزو کارهای جاری این معاونت در سال های اخیر بوده است، انتظار می رود که روند اجرای این پروژه با شتاب بیشتری تداوم پیدا کند.
به همت بسیچ دانشجویی دانشگاه ولی عصر رفسنجان:
1395/12/4-23:48:29
برگزاری کارگاه اصول نگارشی بیانیه و نامه با حضور آقای باستانی
به همت بسیچ دانشجویی دانشگاه ولی عصر رفسنجان کارگاه اصول نگارش بیانیه و نامه برگزار می کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می کند:
1395/12/4-16:39:56
آیین تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر یک شهید گمنام در دانشکده کشاورزی تربیت مدرس
مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر یک شهید گمنام همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا (س) روز دوشنبه 9 اسفند و همچنین شبی وداع با شهید نیز روز شنبه 7 اسفندماه توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
بيانيه اعتراضي بسيج دانشگاه بين المللی امام خمینی (ره) نسبت به سخنان زيباكلام؛
1395/12/4-15:48:39
آقاي زيباكلام!اگردلتان براي نوكري آمريكاتنگ شده آن راعلناجاربزنيد/گراميداشت يارانقلاب یا زیرسوال بردن انقلاب
بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین نسبت به هتاکی به ارزش ها در مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی با صدور بیانیه ای اعتراض خود را اعلام کرد.
ویژه اسفندماه
1395/12/4-15:30:24
سرآمد سی و سوم منتشر شد
سی و سومین شماره ماهنامه خبری، علمی، آموزشی و تحلیلی «سرآمد» ویژه اسفندماه 1395 به انتشار رسید.
کارشناس اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت بیش از 6 هزار انجمن علمی دانشجویی در سراسر کشور، گفت: نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی و همایش‌های ملی از شاخص‌ترین فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی در کشور است.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد خبر داد
1395/12/4-15:18:7
انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علمی
مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد از برگزاری چهارمین جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری خبر داد و گفت: در حاشیه این جشنواره تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علمی امضا می‌شود.
ابتکار درست در روزهایی که خوزستان قهرمان با فستیوال مشکلات زیست‌محیطی درگیر است، ترجیح داد به همدان سفر کند. سفری که اعتراضات دانشجویی را به‌همراه داشت.
با اقدامات فناورانه محققان ایرانی انجام می‌گیرد
1395/12/4-15:3:29
جلوگیری از تبخیر آب پشت سدها با پنل‌های خورشیدی
با توجه به تبخیر شدید آب در 600 سد ساخته‌شده در کشور اخیرا محققان طرحی را با استفاده از پنل‌های خورشیدی برای جلوگیری از تبخیر آب ارائه کردند که ضمن تولید برق از منابع تجدیدپذیر از میزان تبخیر آب ذخیره‌شده در پشت سد جلوگیری شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم توجیهی دانشجویان نمونه خبرداد؛
1395/12/4-14:47:58
اختصاص وام ویژه دکتری به تمامی دانشجویان از سال آینده
رئیس سازمان امور دانشجویان از اختصاص وام ویژه دکتری به تمامی دانشجویان از سال 96 خبر داد و گفت: دانشجویان نخبه و نمونه کشوری در اولویت دریافت تسهیلات سازمان امور دانشجویان قرار خواهند گرفت.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه مازندارن و انجمن های علمی دانشکده فنی و مهندسی ویژه برنامه ای به مناسبت روز مهندس که مصادف با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی می باشد با حضور دکتر محمد سلیمانی وزیر سابق فناوری و اطلاعات و پدر علم ماهواره ایران در دانشگاه مازندران برگزار شد.
مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز؛
1395/12/4-14:7:19
از ظرفیت همه تشکل‌های دانشجویی در جهت پیشبرد اهداف نظام استفاده می‌کنیم
مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: ما در برخورد با همه تشکل‌ها و جناح‌های سیاسی همانند همیشه مستقل عمل خواهیم کرد و از ظرفیت همه تشکل‌های دانشجویی در جهت پیش‌برد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده خواهیم کرد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی خرم آباد:
1395/12/4-13:59:9
انحلال دانشکده علوم قرآنی خدشه فرهنگی جبران ناپذیری به استان وارد می کند
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی خرم آباد با اشاره به خبر انحلال این دانشکده گفت: انحلال دانشکده علوم قرآنی و انتقال آن به استان دیگر خدشه فرهنگی جبران ناپذیری به استان وارد می کند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ارزش افزوده ایجاد شده توسط پارک‌های فناوری با جهشی قابل توجه به 20 هزار میلیارد رسیده و این در حالیست که سرمایه‌گذاری دولت در این زمینه تنها هزار و 200 میلیارد ریال بوده است.
ناسا در نظر دارد تا برای اندازه‌گیری آب موجود در برف‌ قله‌ کوهستان‌ها و جنگل‌های انبوه، از ماهواره‌ها کمک بگیرد.
رئیس هیات موسس دانشگاه :
1395/12/4-11:33:49
کیفیت رساله های دانشگاه آزاد بررسی می شود
رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت:کیفیت رساله ها باید بررسی شود و مورد بازرسی قرار گیرد و هر رساله باید حاوی یک تولید علمی و سند کاربردی باشد.
براساس آیین نامه آموزشی؛
1395/12/4-11:30:37
جزئیات حضور طلاب در پایه نهم اعلام شد/ برنامه درسی طلاب
جزئیات برنامه درسی طلاب پایه نهم مدارس علمیه سراسر کشور توسط معاونت آموزشی حوزه های علمیه اعلام شد.
رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: صنایع بزرگ مستقر در استان هرمزگان، نیازهای علمی آینده خود را به دانشگاه‌های استان هرمزگان اعلام کنند تا نسبت به تأمین آنها اقدام شود.
بیانات رهبری در اجلاس جهانی فلسطین؛ کینه‌توزی به سینما؛ عقیم‌سازی پروژه ترامپ؛ کارت قرمز به پراید و پژو؛ برج‌سازی در شمیران باید متوقف شود و سرخ‌ها بدون تماشاگر امتیاز گرفتند؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: ما با دستگاه‌های مختلف تماس گرفته‌ایم و اعلام آمادگی دانشجویان برای خدمت بی منت به مردم را اعلام کرده‌ایم در این بین برخی استقبال کردند و برخی دیگر نیز اصلاً پای کار نیامدند.
در مجموع و با احتساب ثبت‌نام کنندگان مرحله اول 827 هزار و 274 نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ثبت نام کردند.
39 نفر از دانشجویان نمونه کشوری صبح امروز در مراسمی با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان معرفی شدند.
در دانشگاه آزاد پرند صورت پذیرفت
1395/12/4-10:49:47
جذب هیأت علمی با مجوز دانشگاه آزاد برای رشته‌ای که موجود نیست
دانشگاه آزاد پرند اقدام به جذب هیأت علمی با مجوز دانشگاه آزاد برای رشته‌ای کرده است که این رشته در این واحد فعالیتی ندارد.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " سیاست روسیه در برابر توافقنامه پاریس چه بود؟" منتشر شد.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " صفرتاصد طرحی که موجب کاهش قاچاق سوخت شد" منتشر شد.
مجتبی آقابابایی؛
1395/12/4-10:21:51
مردم گله مندند!
گله مندی مردم از وعده هاییست که صرفا در مقام وعده مانده اند و انگار قرار نیست عملی بشوند.
انگار که سیلی که در شهرراه افتاده یاد خاطر مسئولین را هم با خود برده ،که باید به وظیفه خود برای کمک به مردم عمل کنند.اماصبح امروز دانشجویان بسیجی شهرستان بافت با کمک و همیاری سرهنگ اکبر کردی فرمانده سپاه بافت ، امام جمعه شهرستان و مردم سیل زده توانستند مسیری که توسط سیل خراب شده بود با تمام سختی راه اندازی کنند.
دستگاههای نظارتی و امنیتی جلو اسراف و هدر رفت صدها میلیون تومان سرمایه کشور توسط برخی مدیران کل و مسئولین استانی را بگیرند.
شماره 391روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
شماره 390 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
جلیلی در دانشگاه علوم پزشکی تهران:
1395/12/4-9:46:26
تحلیل‌های فلج‌کننده است که موجب جنگ می‌شود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توانمندی موشکی برای جلوگیری از جنگ است، تحلیل‌های فلج‌کننده است که موجب جنگ می‌شود. اگر فکری فلج شد کارآمدی و توانمندی سایر اعضای بدن را هم خواهد گرفت.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/4-9:34:38
شهید محمدحسین تجلی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
عکس نوشته شماره 335تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
مالکوم ایکس مبارز حقوق سیاهان بود که پدرش نیز در این راه جان خود را از دست داده بود. او در جوانی و پس از سپری کردن یک دوره محکومیت به دلیل دزدی متحول شد و به اسلام گروید.
بیانات رهبری در اجلاس جهانی فلسطین؛ کینه‌توزی به سینما؛ عقیم‌سازی پروژه ترامپ؛ کارت قرمز به پراید و پژو؛ برج‌سازی در شمیران باید متوقف شود و سرخ‌ها بدون تماشاگر امتیاز گرفتند؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
به همت گروه جهادی حضرت رقیه(س) استان فارس صورت گرفت؛
1395/12/4-7:26:53
اردوی ۱۰روزه جهادگران در روستای محمدقاسمی شهرستان لار
۳۵نفر از جهادگران گروه جهادی حضرت رقیه(س) شهرستان لار در اردوی جهادی در روستای محمدقاسمی این شهرستان در عرصه‌های بهداشت و درمان، عمرانی و فرهنگی به فعالیت پرداختند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ تشخیص های غلط نسخه پیچیدن های غلط می‌آورد و در این روند حقوق بگیران نجومی ذخیره های نظام معرفی می شوند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با صدور پیامی درگذشت والده سردار نقدی را تسلیت گفت.
عملکرد بانک مرکزی در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در مجموع مثبت ارزیابی نمیشود. هرچند بانک مرکزی در حوزه موسسات غیرمجاز و پروژه مکنا اقدامات متعددی انجام داده است که البته نمی توان همه آن را در راستای اقتصاد مقاومتی قلمداد کرد، اما عملکرد ناقص این بانک در اصلاح قاطعانه نظام بانکی و همچنین تک نرخی کردن ارز و مدیریت نوسانات آن، منجر به این ارزیابی شده است.
آیا ترامپ قرارداد تجارت آزاد منطقه‌ای با کشورهای کانادا و مکزیک را کنار میگذارد؟
1395/12/3-19:35:28
سی ان بی سی: خروج آمریکا از قرارداد تجارت آزاد نفتا بزرگترین اشتباه اقتصادی ترامپ خواهد بود
به گزارش سی ان بی سی، قرارداد تجارت آزاد نفتا از سابقه‌ای ۲۳ ساله برخوردار است. با اینحال ترامپ اعلام کرده درصورتی که نتواند آن را مطابق میل خود تغییر دهد، آمریکا از این قرارداد کنار خواهد کشید. از آنجا که درحال حاضر روابط تجاری بین کشورهای آمریکا، مکزیک و کانادا بسیار به یکدیگر وابسته است، کنار کشیدن آمریکا از این قرارداد رقابت پذیری شرکت‌ها و ۵ میلیون شغل را در این کشور در خطر نابودی قرار خواهد داد.
سه دفتر بسیج دانشجویی در نامه‌ای خطاب به وزیر کشور نوشتند: هرگونه برخورد با اعتراضات مردمی که در راستای استیفای حقوق انسانی شهروندان خطه‌ خوزستان است، موجب غبارآلوده شدن فضا و سوء استفاده دشمنان این انقلاب خواهد شد.
در پی درگذشت مادر سردار نقدی رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی پیام تسلیتی صادر کرد.
اغلب قراردادهای تجاری دوجانبه در سال‌های بعد از تشکیل سازمان تجارت جهانی و در پی عدم موفقیت این سازمان در دستیابی به یک قرارداد تجاری همه‌جانبه منعقد شده است. همین باعث شده است که کشورهایی چون آمریکا و چین، در پی انعقاد چنین قراردادهایی با کشورهای مختلف باشند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی:
1395/12/3-18:55:18
شفافیت و حذف قاچاق، مهمترین کارکرد کارت سوخت/ وزارت نفت در حذف کارت سوخت مقصر است
هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تک نرخی شدن بنزین را در صورت افزایش قیمت جهانی بنزین برای کشور مشکل ساز دانست و گفت: علاوه بر مبارزه با قاچاق سوخت و شفافیت مصرف، برای یارانه و سهمیه بندی نیز بایستی مجددا به کارت سوخت متوسل شویم.
با صدور اطلاعیه‌ای اعلام شد؛
1395/12/3-15:32:51
تشریح جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش
سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش را اعلام کرد.
رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد گفت: درد مملکت ما نبود آموزش‌های فنی و مهارتی است و باید روی مهارت آموزی سرمایه گذاری بیشتری کرد تا تکنیسین و افراد کاردان فنی تربیت کنند.
کمپین ترویجی «این الفاطمیون» به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در فضای مجازی ایجاد شد.
سرپرست دانشگاه شیراز با انتقاد از گرفتن استقلال دانشگاه‌ها در جذب هیأت علمی و ... گفت: برخی استادان چنان برای خود گرفتاری درست کرده‌اند که به‌ اندازه یک ربع حرف زدن در کلاس برای دانشجویان توانایی ندارند.
دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه تهران گفت: از فراکسیون امید مجلس انتظار می‌رفت به شعارهای انتخاباتی خود عمل کند نه طرحی را برای فرار از پاسخگویی به مردم ارائه دهد.
وزیر علوم با بیان این‌که در 1800 سال پیش در جندی‌ شاپور تولید علم انجام شده است، گفت: اولویت جهان امروز علم است.
کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه‌متمرکز) سال 1396 از امروز سه‌شنبه سوم اسفند توزیع می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های پیام‌نور استان تهران گفت: طرح‌ دوفوریتی نمایندگان لیست امید باعث ایجاد خفقان در دانشگاه‌ها و جامعه خواهد شد و باعث سرکوب پرسشگران و منتقدان می‌شود و این مسئله با اهداف انقلاب در تضاد است.
مسئول بسیج دانشجویی آمل:
1395/12/3-15:0:52
موئلفه امنیت پایدار ایران اسلامی به برکت خون شهدا است
مسئول بسیج دانشجویی آمل گفت: یکی از موئلفه های قدرت هر نظام و کشوری موئلفه امنیت پایدار آن جامعه می باشد که امروزه این امنیت پایداری که در اوضاع نابسامان منطقه برای ایران اسلامی وجود دارد قطعا به برکت خون این شهدای بزرگوار است.
دکترای جامعه شناسی سیاسی گفت: در برجام حجم امتیازات که دادیم آنقدر زیاد بود که فقط یک کلاه گذاشتن سر مردم و دولت ایران بود که آمریکا از طریق پیش گرفتن دیپلماسی لبخند موفق به انجام کار شد.
مسئول فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: دومین کنگره ملی 5 هزار شهید دانشجو در سطوح ملی و دانشگاهی اوایل سال ۹۶ برگزار می‌شود.
مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان پردیس امام سجاد(ع) بیرجند:
1395/12/3-14:43:23
اردوهای راهیان نور عامل پیوند نسل جوان با ارزشهای انقلاب است
مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان پردیس امام سجاد(ع) بیرجند،با بیان اینکه اردوهای راهیان نور عامل پیوند نسل جوان با ارزشهای انقلاب است،گفت: آشنایی دانشجویان با مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار،شهادت و از خودگذشتگی از اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور میباشد.
شرایط و ضوابط برگزاری بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ امشب سوم اسفند فرصت دارند در المپیاد ثبت نام کنند.
برخی اصلاحات مواد آزمون و رشته های امتحانی در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ منتشر شد.
برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ صورت می گیرد؛
1395/12/3-12:19:4
پذیرش دانشجوی دکتری و ارشد بدون آزمون در دانشگاه اراک
دانشگاه اراک برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشجو دوره کارشناسی ارشد و دکتری بدون آزمون پذیرش می کند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای انتفاضه کنونی در سرزمین‌های اشغالی را که برای سومین بار آغاز شده است، مظلوم‌تر از دو انتفاضه قبل، اما حرکتی درخشان و پر امید ارزیابی کردند و گفتند: به‌اذن‌الله خواهید دید که این انتفاضه، مرحله بسیار مهمی از تاریخ مبارزات را رقم خواهد زد و شکستی دیگر بر رژیم غاصب تحمیل خواهد کرد.
به همت بسیج دانشجویی پیام نور دلیجان واحد خواهران:
1395/12/3-12:7:52
نهضت دخترانه "ما زنده ایم"
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دلیجان نشست نهضت دخترانه ما زنده ایم به همت بسیج واحد خواهران دانشگاه برگزار شد
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک به تدوین طرح فراکسیون امید برای تامین امنیت مراسم رسمی، عرفی و معمولی واکنش نشان داد.
چهارمین همایش دانش آموختگان خارج از کشور ۵ اسفندماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.
در نشست هم‌اندیشی بررسی سند ۲۰۳۰
1395/12/3-11:20:51
علت حذف واقعه طبس و تسخیر لانه جاسوسی از کتاب‌های درسی مشخص شد
اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی تاکید کردند: اجرای سند ۲۰۳۰ دسترسی غربی‌ها را به اطلاعات آموزشی کشور مهیا می‌کند.
رئیس سازمان امور دانشجویان از افزایش تعرفه های کار دانشجویی خبر داد و گفت: برای دانشجویان با معدل خوب امکان افزایش این تعرفه ها تا ۲۰ درصد وجود دارد.
وزیر علوم گفت: در علوم فنی و تجربی خیلی از رشته‌ها باید کنار گذاشته شوند و در این راستا اکنون رشته‌های بین رشته‌ای مطرح هستند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: هنر متعهد دینی نقش مهمی در پیشرفت کشور دارد ولی آنگونه که باید حق هنر را ادا نکرده ایم و به آن نپرداخته ایم.
آئین اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس با سخنرانی رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.
یادداشت دانشجویی عارف باستانی مسئول بسیج دانشجویی پیام نور ماسال در پی سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر آشتی نکردن امت با فتنه گران و آشوب کشان جامعه.
یادداشت و تحلیل دانشجویی محمدرضا فرزانه: گویا گوش شنوایی بر گلایه های رهبری وجود ندارد و سالیان درازی است که دولت ها و مجلس ها و کارگزاران نظام به جز عده ای که حقیقتا انقلاب را درک کردند به آن توجهی ندارند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل؛
1395/12/3-10:18:17
همایش بررسی پژوهش های صنایع هوایی در اردبیل برگزار شد
همایش بررسی پژوهش های صنایع هوایی به منظور آشنایی دانشجویان با صنعت هوا فضای کشور توسط بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.
در دانشگاه آزاد پرند صورت پذیرفت؛
1395/12/3-10:17:50
جذب هیأت علمی با مجوز دانشگاه آزاد برای رشته‌ای که موجود نیست!
بر اساس این گزارش، دانشگاه آزاد واحد پرند سال‌هاست که در رشته محیط زیست نه تنها دانشجویی ندارد بلکه رشته مهندسی کشاورزی هم در این واحد وجود ندارد، از ابتدای ریاست کیوان صائب رئیس ستاد انتخاباتی روحانی هر هیئت علمی که در پرند مامور به خدمت شد برای تکمیل تیم مدیریتی وی از خارج دانشگاه به این واحد آمده است، حال باید دید که چه پستی در انتظار گزینه تازه وارد است.
به همت بسیج دانشجویی پیام نور دلیجان:
1395/12/3-10:13:19
کرسی آزاداندیشی حجاب مصونیت است یا محدودیت برگزار شد
کرسی ازاد اندیشی به همت بسیج دانشجویی و همکاری واحد فرهنگی دانشگاه پیام نور دلیجان با موضوع حجاب مصونیت یا محدودیت در سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور دلیجان برگزار گردید.

1395/12/3-9:59:52
آشتی دولت با ملت
این روزها که درفضای سیاسی ورسانه ای که درکشور رقم خورده بانام آشتی ملی که همچنان وتاابد فاقد موضوعیت بوده ،آنچه که باید امروز درراس کشوردراس توجه و موضوعیت قرارگیرد توجه دولت وساختاراجرایی کشور به مطالبات عموم مردم وتلاش برای حل مشکلات آنهاست .اکنون بیش ازهمیشه به آشتی دولت باملت نیازمندیم.
دانشگاه های آمل یکشنبه و دوشنبه 8 و 9 اسفند میزبان شهید خوشنام خواهند بود.
بحران خوزستان یکی از فاجعه‌آمیزترین بحران‌های امسال بوده است. مردمی که با گرد و خاک دسته و پنجه نرم می‌کنند، شاهد قطعی برق و آب نیز در این چند روزه بودند. بعد از وقوع موج دیگر ریزگردها در 23 بهمن سال جاری، شبکه برق‌رسانی این استان دچار مشکل شد و برق شهرهای خوزستان از جمله اهواز چند بار قطع شد. قطعی برق باعث شد تا تصفیه‌خانه‌های آب این استان نیز با مشکل روبرو شود و متعاقب برق، آب مردم استان نیز قطع شود.
فرمانده ناحیه بسیج دانشحویی فارس گفت: دشمن همه ظرفیت های خود را به کار گرفته است تا انقلاب اسلامی را به سمت نرمالیزه کردن پیش ببرد.
مرحله اول رزمایش سه روزه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام پیامبر اعظم (ص) 11 با شعار "نمایش اقتدار و امنیت پایدار" با رمز مقدس یا "رسول‌الله یا رسول الله یا رسول الله" صبح دوم اسفند با حضور یگان‌های توپخانه، پدافند، پهپاد، پیاده و هوانیروز این نیرو در کویر مرکزی ایران آغاز شد.
شماره 389روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/3-9:8:40
شهید محمدرضا عابدی استاد
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/3-9:3:59
شهید عطاءالله رفیعی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
عکس نوشته شماره 334 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
جدایی سره از ناسره و خبیث از طیب یکی از مهم‌ترین جلوه‌های انقلاب اسلامی و نهضت حضرت امام خمینی است و گاهی این موضوع آن‌قدر عجیب است که به سختی در باور می‌گنجد.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در غرب کسی حق ندارد درباره هولوکاست که حتی دانشمندان و فیلسوفان غربی هم به اغراق‌آمیز بودن آن اعتراف کرده‌اند، چیزی بگوید چرا که هولوکاست ناموس غرب است و با فرو ریختن آن، غرب نیز فرو می‌ریزد.
احمد مرادی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی دلیل بررسی نشدن طرح ابقای کارت سوخت را اولویت بالاتر برنامه ششم و قانون بودجه دانست و زمان بررسی آن را پس از بررسی و تصویب قانون بودجه ۹۶ اعلام کرد.
نظام پولی مبتنی بر طلا کارایی بیشتری از نظام‌های پولی فعلی دارد
1395/12/2-20:50:2
راشاتودی: رئیس اسبق بانک مرکزی آمریکا معتقد است واحد پول یکسان در اتحادیه اروپا دیگر کارایی ندارد
به گزارش راشا تودی گرینسپن رئیس اسبق بانک مرکزی آمریکا معتقد است به دلیل عدم تعادل در قدرت اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، واحد پول یکسان برای کشورهای عضو این اتحادیه کارایی ندارد و چشم انداز مناسبی پیش روی اتحادیه اروپا قرار ندارد. گرینسپن که سابقه ۲۰ سال ریاست بانک مرکزی آمریکا را دارد، نظام پولی مبتنی بر طلا را بهترین راه برای فرار از وضعیت فعلی و رسیدن به پایداری در سیاست‌های پولی میداند.
به دلیل چندمرحله‌ای بودن رسیدگی به شکایات بانک متخلف، زمانبر بودن از مشخصه های اصلی آن بوده و این موضوع سبب خواهد شد تا فاصله زمانی بین وقوع تخلف و موعد مجازات، عملا طولانی شود. بدیهی است که کاهش بازدارندگی مجازات‌ها در شبکه بانکی و تبرئه بانک متخلف از پیامدهای قطعی این فرایند خواهد بود.
علیرغم اینکه عمده پروژه های وزارت کار از سال های گذشته در جریان بوده و در سال جاری در چارچوب اقتصاد مقاومتی ارائه شده است، اما به نظر می رسد که این پروژه ها بعضا در راستای اقتصاد مقاومتی بوده و وزارت کار نیز به صورت پیگیرانه اجرای آنها را دنبال می کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران برگزار می کند:
1395/12/2-17:7:58
ویژه برنامه بزرگداشت روز مهندس با حضور دکتر سلیمانی پدر علم ماهواره ایران
بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران به مناسبت روز مهندس ویژه برنامه ای را با حضور و سخنرانی دکتر محمد سلیمانی وزیر سابق فناوری و اطلاعات و پدر علم ماهواره ایران چهارشنبه 4 اسفند 95 از ساعت 9 الی 12 برگزار می کند.
با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد صومعه سرا
1395/12/2-15:46:59
برگزاری همایش " امام انقلابی، مفاسد اقتصادی" با سخنرانی دکتر زاکانی+ پوستر
همایشی با موضوع " امام انقلابی، مفاسد اقتصادی" با سخنرانی دکتر علیرضا زاکانی با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد صومعه سرا برگزار می گردد.
به همت بسیج دانشجویی دانشکده شهیدباهنر شیراز صورت گرفت؛
1395/12/2-15:25:40
توزیع غذای گرم بین کارتون خواب ها در شیراز + عکس
دانشجویان بسیج دانشجویی دانشکده شهید باهنر شیراز اقدام به توزیع غذای گرم در بین کارتون خواب های بی خانمان در محله های شیراز کردند.
برای دانشجویان مشهود است که منابع اصلی مطالعاتی و سرفصل‌های دانشگاهی در عرصه علوم انسانی، ناکارآمد و غیرکاربردی بوده و محصول مفید آن متناسب با نیاز نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و در بسیاری از موارد اصلا بومی نبوده و ترجمه آثار متفکران غربی است.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: همه این را میدانیم که تمانی قوای رسانه ها و جریانات معاند نظام بر تخریب قوه قضائیه به عنوان نهادی که در برابر بسیاری از جرائم و مفسدین ایستادگی میکند متمرکز شده است. و دقیقا به همین دلیل است که حساسیت و مطالبات دانشجوی انقلابی نسبت به این قوه بسیار موثر و مهم تر است.
مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران:
1395/12/2-13:0:51
رفتار و گفتار دانشجوی بسیجی مروج سبک زندگی اسلامی است
مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران گفت: رفتار و گفتار یک دانشجوی بسیجی می تواند مروج بسیاری از هنجارهای اجتماعی همچون سبک زندگی اسلامی باشد.
وزیر علوم در پاسخ به درخواست دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق(ع) مبنی بر برگزاری جلسه‌ای برای پاسخ به سوالاتشان گفت: قول می‌دهم در سال آینده جلسه‌ای برای پاسخ به سوالات دانشجویان برگزار کنیم.
دبیر مجامع هشت گانه بسیج دانشجویی دانشگاه های فارس؛
1395/12/2-12:16:5
طراحان طرح دوفوریتی درصدد آن هستند که انتقادهای سازنده و پرسشگری را خفه کنند
رحمانی ضمن بیان اینکه اقاي روحاني و تيمشان خود خوب مي دانند كه در اين چند سال چه خساراتي به كشور وارد كرده اند گفت: به جاي آنكه عذرخواهي كنند درصدد آن هستند كه صداي به حق انتقاد سازنده و پرسشگري را خفه كنند.
ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شده و تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد.
جانشین عملیات قرارگاه ثارالله گفت: پرواز کوادکوپترها و هلی‌شات‌های شخصی و خصوصی در تهران ممنوع شد.
يك كليك، فاصله شهروندان ايراني تا خريد مشروبات الكلي و سلاح گرم
1395/12/2-11:14:33
اسلحه و مشروب آزاد!
خريد و فروش انواع برندهاي مشروبات الكلي و سلاح گرم از 200 هزار تومان تا چند ميليون تومان در صفحات اينترنتي امنيت جامعه ايراني را به خطر انداخته است. ‌
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان‌جنوبی گفت: طرح نذر کتاب فرصتی برای رواج فرهنگ مطالعه است.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان‌نور دانشگاهی گفت: امسال یک میلیارد و 200 میلیون تومان به این اردوها اختصاص دادیم و اگر هر دانشگاهی خودش بودجه اختصاص دهد مشکلات مالی اردوهای راهیان نور برطرف می شود.
با نزدیک شدن به اعزام دانشجویان دانشگاه ها به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس؛به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر استان کرمان ،اولین اقدام ثبت نام راهیان نور در ایستگاه شهید میرحسینی در دانشگاه شهید باهنر استان کرمان برپا شد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: درحال حاضر هیچ محدودیتی برای اعزام دانشجویان به سفر راهیان نور وجود ندارد و دانشگاه شرایط را برای هرچه بهتر برگزار شدن این سفر فرهنگی فراهم میکند.
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته در راستای برگزاری این کنگره و تا قبل از برگزاری کنگره اصلی در تمام دانشگاه های سنندج و شهرستان ها, 33 عنوان برنامه به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با رشادت ها, ایثار و از خودگذشتگی شهدا در قالب یادواره شهدا, شب شعر, مسابقات فرهنگی و ورزشی, سرکشی از خانواده شهدا, نامگذاری مکان ها و ساختمان های دانشگاه به نام شهدا و ... برگزار می شود.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: باید پیگیر اعتبارات راهیان‌نور در برنامه ششم توسعه باشیم؛ این اعتبارات در بودجه ۹۶ دیده شد، اما رقم آن مشخص نیست.
رئیس دولت پرسش ما را با «عینک بزنید» جواب داد و این در حالی بود که خود دولتمردان عینکی اذعان کردند دستاوردهای برجام زیر منگنه‌ ترس شرکت‌های خارجی از جریمه آمریکایی‌ها، گیر کرده و فعلا برای دیدنش باید صبر کرد!
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه با اشاره به مشکلات و خسارتهای شدید پدید آمده در اثر سیل و گرد و غبار در مناطق جنوب کشور، تأکید کردند: این حوادث حقیقتاً دل انسان را می‌خراشد و مسئولان موظفند که با فکر و کار و تلاش و همدلی با مردم، به این مشکلات رسیدگی و برای علاج قطعی آنها چاره‌اندیشی و اقدام کنند.
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت:
1395/12/2-9:19:13
600 میلیارد تومان هزینه راهیان نور در سال گذشته/اعزام بیش از 6میلیون نفر در سال95
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: در سال گذشته تعداد اعزام راهیان نور 6 میلیون 236 هزار نفر بود است. همچنین بیش از600 میلیارد تومان نظام اسلامی هزینه راهیان نور کرده است به همین خاطر ما باید همه استعدادمان را به کار ببریم که این جوانان از این سفر محروم نشوند. هزینه ها باید به حداقل ممکن کاهش پیدا کند تا تمامی دانشجویان حداقل یکبار را بتوانند در این سفر حضور پیدا کنند.
آخوندی راه خود را می‌رود؛ آغاز عملیات آزادسازی کامل موصل؛ روسیاهی فرودگاه در شنبه برفی مشهد؛ صورت‌های سرخ از سیلی؛ اسلحه و مشروب آزاد! و کی‌روش کوتاه نیامد؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
نشست تخصصی "نهضت ما زنده ایم " ویژه دختران دانشجو برگزار میگردد.
تغییر ترکیب بزرگترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۵۰؛
1395/12/1-23:17:55
در سال ۲۰۵۰ چین بزرگترین اقتصاد دنیا و روسیه بزرگترین اقتصاد اروپا خواهد بود
پیش‌بینی‌های جدید منتشر شده از میزان رشد اقتصادی کشورها تا سال ۲۰۵۰ نشان از آن دارد که در این سال چین با عبور از آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان خواهد بود و روسیه نیز به بزرگترین اقتصاد اروپا تبدیل خواهد شد. در این تحقیق از معیارهایی همچون سرمایه انسانی، سرمایه فیزیکی و سرمایه فناوری برای محاسبه میزان تولید ناخالص داخلی در سال‌های آینده در نظر گرفته شده است.
دولت می بایست با اقدامی فعالانه، اقدام به تقویت بانک داده و اطلاعات خود کرده و با دادن دسترسی به سرمایه گذاران خطرپذیر و صندوق های پژوهش و فناوری، بخش مهمی از ریسک ایشان در سرمایه گذاری روی شرکت های دانش بنیان را کاهش دهد تا یکی از اصلی ترین موانع عدم شکل گیری سرمایه گذاری خطرپذیر در کشور، برطرف گردد.
عمدۀ فعالیت های وزارت کشور در زمینۀ اقتصاد مقاومتی، به وظیفۀ کلی هدایت استان­ها در اقتصاد مقاومتی معطوف بوده است. با این وجود گزارش مشخصی از اقدامات صورت گرفته برای تمرکز­زدایی و و تفویض اختیارات به سایر استان­ های کشور که در راستای پروژه های مختص وزارت کشور می باشد، هنوز منتشر نشده است.
روح الله بابایی صالح نمایندۀ استان قزوین با اشاره به شعاری بودن اقدامات صورت گرفته شده در حوزۀ راه، گفت: نمایندگان از توضیحات وزیر راه در جلسۀ کمیسیون عمران قانع نشده اند.
این روزها در گوشه ای از شهر باشت استان کهکیلویه و بویر احمد دختر شهیدی با همسر نابینا و چهارفرزند خردسالش در مخروبه ای به نام خانه به سختی روزگار می گذرانند.
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: بر این باور هستیم که چون دولت کارنامه قابل قبولی برای ارائه ندارد برخی مدیران گویا موظف شدند از دوقطبی ها استفاده و مسائل حاشیه ای را مطرح کنند.
اردوی راهیان نور دانشگاه صنعتی امیرکبیر ویژه دانشجویان از ۱۸ اسفندماه آغاز می شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
1395/12/1-15:46:16
تحصیل ۱۸۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تحصیل یک هزار و ۸۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: نباید به بهانه حضور دانشجویان خارجی، جامعه پزشکی کشور از فضای زبان فارسی دور شود.
وزیرعلوم گفت: در جلسه مشترک با وزیر بهداشت، مقرر شد تا با همکاری دو وزارتخانه تکلیف رشته روانشناسی بالینی و دیگر رشته‌هایی مشتمل بر آموزش بالینی هستند، روشن شود که هنوز تصمیم گیری نشده است.
در دانشگاه علم و صنعت؛
1395/12/1-15:40:24
بزرگداشت شهید شهریاری برگزار می شود
بزرگداشت شهید شهریاری ۳ اسفندماه در سالن شهید بهرامی دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود.
دانشگاه خوارزمی با امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه صنعتی سهند در زمینه نفت به جمع دانشگاه های فعال در عرصه نفت پیوست.
در سالروز صدور منشور روحانیت؛
1395/12/1-15:35:7
طلاب حوزه علمیه با آرمان های امام راحل تجدید میثاق می کنند
طلاب، فضلا، مدیران و اساتید حوزه علمیه تهران فردا با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید میثاق می کنند.
رئیس مرکز سنجش پزشکی خبر داد؛
1395/12/1-15:32:4
آغاز ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از امروز
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال ۹۶ از امروز اول اسفند خبر داد و گفت: ثبت نام تا عصر امروز آغاز می شود.
رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها:
1395/12/1-15:28:36
نحوه تدریس و سرفصل های معارف اسلامی بازنگری می شود
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت:این نهاد در زمینه نحوه تدریس و تحول در سرفصل های معارف اسلامی ، مجموع ای را تدوین کرده که آماده ارائه به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد:
1395/12/1-15:25:41
اولویت پرداخت وام دکتری با دانشجویان روزانه غیر بورسیه
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: اولویت پرداخت وام ویژه دکتری مختص دانشجویان روزانه غیربورسیه و بورس های جایابی نشده هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به مهلت تمدید شده داوطلبان تا ساعت ۲۴ امشب اول اسفندماه ۹۵ فرصت دارند در آزمون سراسری سال ۹۶ ثبت نام کنند.
معاون آموزشی وزیرعلوم خبر داد؛
1395/12/1-15:20:48
بازگشت تقویم زمانی آغاز سال تحصیلی جدید به زمان بندی قدیم
معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: نیم سال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ بعد از چند سال طبق زمان بندی قدیم از ابتدای مهر آغاز می شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار جلوگیری از سیطره کاذب و انحصار تولید علمی در جهان به زبان انگلیسی شد.
دانشجویان نمونه کشوری در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور معرفی می‌شوند.
مرحوم هاشمی در نمازجمعه اعلام کردند که «می‌خواهیم دانشگاهی راه بیندازیم به‌نام دانشگاه آزاد اسلامی که این دانشگاه مدرک ندهد و ورود به آن کنکور نخواهد
منتظمی گفت: چطور می توان با عده ای که کشور را به لبه پرتگاه کشاندند و قوت و قدرت جمهوری اسلامی را زیر سوال بردند آشتی کرد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: لازمه پیشرفت کشور ایجاد فضای گفت‌وگوی منطقی در دانشگاه و جامعه است. سلایق و اندیشه‌های مختلف با هم تفاوت دارند و باید در این مورد صحبت کنیم. سوال از سخنرانان به نفع پیشرفت و منافع ملی است.
جوکار؛
1395/12/1-11:43:42
انتخابات نزدیک است
خانم جوکار مسئول بسیج دانشجویی پردیس بنت الهدی صدر: آقای رئیس جمهور که با هزار وعده و وعید آمده بود حالا نه تنها نمی‌تواند دربرابر وعده هایش پاسخگو باشد بلکه در برابر آنچه انجام داده نیز جوابی ندارد .
هشتمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه شهید باهنراستان کرمان برگزار می شود.
۱۴۵ بسیج دانشجویی کشور خطاب به رئیس جمهور:
1395/12/1-11:37:32
آقای روحانی؛ مردم خوزستان منتظر عملی شدن وعده‌های شما هستند
۱۴۵ بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای خطاب به روحانی پیرامون مشکلات خوزستان اعلام کردند: مردم خوزستان اینک منتظر عملی شدن وعده‌های شما و هیأت دولتتان هستند.
یادداشت دانشجویی مصطفی مجرد مسئول بسیج پردیس فنی فومن دانشگاه تهران
مرتضی نورسته مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان در گفتگو با این خبرگزاری از آمادگی گروه های جهادی دانشجویی جهت خدمت رسانی به مردم عزیز استان گیلان خبر داد.
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی:
1395/12/1-11:23:54
تنها فایده طرح دو فوریتی لیست امید فرار دولتمردان از پاسخ به مطالبات مردم است
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: تنها فایده طرح دو فوریتی لیست امید فرار دولتمردان از پاسخ به مطالبات مردم است.
مسئول بسیج دانشجویی مازندران:
1395/12/1-11:22:18
استفاده 80 درصدی از پیشنهادهای دانشجویان در برنامه سال 96
مسئول بسیج دانشجویی مازندران سهم پیشنهاد های دانشجویی را در برنامه های سال 96 بیش از 80 درصد دانست و تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که برنامه های حوزه دانشجویی باید مطالبه و خواست خود آن ها باشد تا بتوانیم از حضور حداکثری دانشجویان بهره ببریم
حسین حسینی نژاد؛
1395/12/1-11:18:42
رفع حصر با رمز آشتی ملی
یادداشتی ازحسین حسینی نژاد دانشجوی بسیجی از هرمزگان.
در دانشگاه علم و صنعت؛
1395/12/1-11:18:18
بزرگداشت شهید شهریاری برگزار می شود
بزرگداشت شهید شهریاری ۳ اسفندماه در سالن شهید بهرامی دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد:
1395/12/1-11:15:23
اولویت پرداخت وام دکتری با دانشجویان روزانه غیر بورسیه
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: اولویت پرداخت وام ویژه دکتری مختص دانشجویان روزانه غیربورسیه و بورس های جایابی نشده هستند.
به همت پایگاه شهید دیالمه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان"تریبون آزاد" برگزار می کند.
در پی درگذشت امام جمعه خاش؛
1395/12/1-10:49:44
بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان خاش پیام تسلیت صادر کرد
در پی درگذشت حجت الاسلام میری، امام جمعه خاش، بسیج دانشجویی دانشگاهها و دانشکده‌های شهرستان خاش پیام تسلیت صادر کرد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند:
1395/12/1-10:47:59
نشست بصیرتی با موضوع"رابطه ایران و آمریکا" در دانشگاه آزاد بیرجند برگزار می شود
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند،گفت: نشست بصیرتی با موضوع "رابطه ایران و آمریکا و پروژه نفوذ سیاسی و فرهنگی آمریکا" روز دوشنبه 2 اسفند ماه ساعت 19:30 باحضور دکتر یدالله دهقان دکترای جامعه شناسی سیاسی در دانشگاه آزاد بیرجند برگزار می شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین گفت:
1395/12/1-10:33:44
۳۰۰۰ نفر از دانشجویان استان قزوین به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین گفت: اردوهای راهیان نور دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین در قالب هفت کاروان با آمار 3000 نفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.
عکس نوشته شماره 333 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
شماره 388 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/1-9:49:7
شهید امیدرضا گنجی پور سراجی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به سنگین بودن سرمایه گذاری در بخش معدن و همچنین بازگشت سرمایه طولانی به دلیل سود پایین آن، از نیاز به مشارکت با کشورهای خارجی مثل آفریقای جنوبی و ورود فناوری های روز به کشور در این حوزه خبر داد.
اگر دولت ترامپ بخواهد به شیوه بسیار ساده و جنجالی و مانند مکزیک وارد یک جنگ تجاری با چین شود، با واکنش‌های بسیار شدیدتری مواجه خواهد شد. چین اسلحه‌های مالی متعددی همچون هزاران میلیارد دلار اوراق قرضه آمریکایی در اختیار دارد. آمریکا نخواهد توانست در جنگ تجاری با چین پیروز شود و در این جنگ هر پیروزی ظاهری نیز در عمل یک شکست است.
اولین نکته‌ای که درخصوص این قرارداد تجارت ترجیحی مطرح است، نحوه اعمال تخفیف برای واردات کالا از کشور ترکیه به ایران است. در واقع طبق این قرارداد تخفیف اعمال شده از سوی کشور ترکیه تنها یک بار و در زمان شروع قرارداد اعمال شده، ولی طرف ایرانی موظف شده‌است سالانه بر میزان تخفیف تعرفه‌ای ورود کالاهای ترک بیفزاید.
طبق گفته وزیر علوم در مردادماه سال جاری، برنامه‌های اقدام و عمل مربوط به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت علوم در حال تدوین است. این پروژه ها، در راستای قرار گرفتن دانشگاه ها و پژوهش ها در راستای اقتصاد مقاومتی و مصادیق آن بوده و ضروری است که وزارت علوم با رویکردی جدید و تسریع در اقدامات، اجرای آن را پیگیری نماید چرا که هنوز گزارش مشخصی در این زمینه ارائه نشده است.
عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: بدون‌شک انقلاب اسلامی از این موانع پیش روی خود نیز عبور خواهد کرد. عبور از این موانع با کنار رفتن تفکر غیر انقلابی از صحنه مدیریت کشور ممکن است.
آموزش عالی در هفته‌ای که گذشت؛
1395/11/30-16:46:57
هفته شاد برگزیدگان علمی کشور و تقدیر مسئولان از برترین‌ها
برگزیدگان علمی کشور در هفته گذشته با برگزاری مراسمی از سوی مسئولان تقدیر شدند.
دبیر کل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی گفت: «طرح دوفوریتی» اصلاح‌طلبان مجلس خلاف قانون اساسی است و این طرح خواسته ملت نبوده، بلکه برخی نمایندگان برای اهداف سیاسی و نفسانی خود، خانه ملت را رذیلانه ملک شخصی خود پنداشته‌اند!
فراموش نمی‌کنیم البته که روزگاری جماعتی دیگر از طایفه کارگزاران سازندگی به نام ایجاد نظم و قانون، خواستار ریاست جمهوری مادام العمری مرحوم رفسنجانی شده و جوانان دانشجو و انقلابی تهران را به دلیل نقد او تا سرحد ضدیت با پیامبر اسلام معرفی کرده بودند.
بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛
1395/11/30-16:22:16
نمایندگان با رأی به برکناری آخوندی نشان دهند بدنبال دفاع از حقوق ملت‌ هستند
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اعلام کرد: جنبش دانشجویی از نمایندگان می‌خواهد تا با رأی خود به برکناری آخوندی در عمل نشان دهند که نمایندگان واقعی مردم هستند و نگاهشان به مسائل فقط از زاویه دفاع از حقوق ملت است و نه چیز دیگر.
اول تا سوم اسفندماه آخرین مهلت ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته است.
پروژه‌های عمرانی دانشگاه علامه طباطبایی صبح امروز با حضور وزیر علوم و هیات رئیسه این دانشگاه افتتاح شد.
دبیر دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب از تمدید مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد تخصصی تا پایان اسفند ماه 95 خبر داد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری چگونگی شرکت اعضای هیأت علمی و رؤسای دانشگاه‌ها را در انتخابات شورای شهر اعلام کرد.
خراساني‌پاريز گفت: از پيشوايان معصوم روايت شده است كه راه رسيدن به خدا از ميان خلق خداست و دانشجويان جهادي اين راه را بخوبي يافته اند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری؛
1395/11/30-15:15:59
امیدواریم واردات پرتقال مصری به کشور صحت نداشته باشد!!
امیدواریم که صحت نداشته باشد! خبری تحت عنوان یک کشتی حامل مقادیر بالایی پرتقال مصری به گوش رسیده است، از آنجا که یخ‌زدگی و نبود مدیریت مناسب برای این بحران کمر تولید‌کنندگان مرکبات مازندران را شکست، با این خبر واردات دیگر امیدی برای کشاورزان باقی نمی‌ماند.
بسیج طلاب و روحانیون و بسیج اساتید و بسیج اصناف و شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان جنوبی بیانیه مشترکی را صادر کردند که این بیانیه در محضر آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی قرائت شد.
دانشگاه های تبریز و صنعتی سهند فردا میزبان صفار هرندی خواهند بود؛
1395/11/30-14:47:59
"رابطه‌ی فرهنگ و سیاست" و "خیابان انقلاب ، پلاکی برای مستضعفین" موضوعات سخنرانی دکتر صفار هرندی است
فردا یکشنبه یکم اسفند سخنران برنامه "رابطه‌ی فرهنگ و سیاست" در تالار شهریار دانشگاه تبریز و برنامه "خیابان انقلاب ، پلاکی برای مستضعفین" در آمفی تئاتر شهید آوینی دانشگاه صنعتی سهند خواهند بود. این برنامه ها به ترتیب در ساعت های 15 و 12.30 برگزار خواهند شد.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " عقب نشینی عجیب سازمان بازرسی از پرابهام‌ترین قرارداد خارجی بعد از برجام" منتشر شد.
محققان پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی و علوم جوی با همکاری ستاد توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در حال انجام مطالعاتی در زمینه تولید انرژی از جزر و مد با استفاده از توربین جریانی جزر و مدی برای دو منطقه خلیج‌فارس هستند.
از سوی بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود؛
1395/11/30-13:43:18
دومین دوره کارآموزی و کارورزی تخصصی ویژه مستعدان برتر
بنیاد ملی نخبگان دومین دوره کارآموزی و کارورزی تخصصی ویژه مستعدان برتر را با هدف ارتقای شناخت اجتماع نخبگانی از نیازهای واقعی جامعه برگزار می‌کند.
مسابقات قرآن و عترت سال ۹۵ دانشگاه تهران در دو بخش آوایی و معارفی برگزار می شود.
رییس پژوهشکده آموزش باز و از دور دانشگاه پیام نور گفت: یازدهمین کنفرانس یادگیری الکترونیکی ایران با مشارکت پژوهشکده آموزش از دور دانشگاه پیام نور و انجمن یادگیری الکترونیکی ایران(یادا) طی روزهای 4 و 5 اسفند ماه جاری در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار می‌شود.
فرهادی گفت: اساتید و دانشجویان برای ثبت‌نام در انتخابات شوراها و ریاست‌جممهوری مانعی ندارند.
در بخشی از این بیانیه امده است:بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد به عنوان خادمی ناقابل برای شهدا از تمامی مسئولان، دانشجویان، اساتید و آحاد مردم دارالعباده یزد دعوت به عمل می آورد که در این بزم شیدایی همراه ما باشند.
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌ شرقی گفت: به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، خرداد ماه سال آینده مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران نشان خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: این ممکلت اسلامی است و باید عرف اسلامی، دینی و ملی مان در آن رعایت شود.
دولت محترم بعد از امتیازهای نقدی که به آمریکا داد و در مقابل، فقط وعده‌های نسیه گرفت، امروزه همان فرمول - بخوانید برجام ۲ - را در رویکرد به اروپا، دنبال می‌کند.
مجموعه فرهنگی آموزشی امام علی (ع) دانشگاه علامه طباطبایی با ۶۸۰۰ مترمربع مساحت توسط وزیر علوم افتتاح شد.
دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه شریف از تدوین دستورالعمل های مدیریت سبز در این دانشگاه خبر داد و گفت: شورای راهبری مدیریت سبز در دانشگاه تشکیل شده است.
دانشجویان جهادی دانشگاه علم و صنعت طی روزهای گذشته اقدام به توزیع غذا در دو منطقه تهران در میان افراد کم بضاعت کردند.
مسئولین بسیج دانشجویی سیزده دانشگاه استان قزوین در نماز جمعه این هفته سیزده شهرستان این استان به ایراد سخنرانی پرداختند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به امضاء قرارداد در سفارت سوئد:
1395/11/30-11:35:16
برخی مسئولان در وزارت خارجه باید آموزش بیشتری ببینند/ در تعامل با کشورهای خارجی نباید به ارزش ها آسیب وارد شود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی مسئولان در وزارت امور خارجه باید آموزش بیشتری برای تعامل با کشورهای خارجی ببینند.
ورودی خوابگاه میرزا کوچک خان
نشست دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی راهیان‌نور استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور فتاح‌محمدی معاون سیاسی استاندار و شهرام مهدی‌مطلق مسئول بسیج دانشجویی این استان برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند در واکنش به اظهارات اخیر استاندار خراسان جنوبی بیانیه ای را صادر کرد.
امام جمعه بجنورد گفت: آنانی که مسئله آشتی ملی را مطرح می کنند کاسه ای زیر نیم کاسه دارند.فتنه گران باید زبانی توبه کرده و با بازگو کردن پشت پرده ها تصمیم به اصلاح خود بگیرند.
به همت بسیج دانشجویی شهرستان رفسنجان ثبت نام راهیان نور برگزار می شود.
یک مقام مسئول وزارت علوم:
1395/11/30-10:9:44
همه دانشجویان بورسیه دولت یازدهم به کشور بازگشتند
مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان خارج گفت: ۱۰۰ درصد دانشجویانی که در این دولت بورسیه خارج شده بودند، به کشور بازگشتند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد:
1395/11/30-10:6:37
دومین یادواره ۷۰ شهید دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار می شود
خاکی نژاد مسئول بسیج دانشجویی پردیس شهیدان پاکنژاد دانشگاه فرهنگیان یزد در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی از برگزاری دومین یادواره ۷۰ شهید دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان یزد خبر داد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/30-9:59:53
شهید تقی حسینی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان:
1395/11/30-9:57:53
مسئولان دولتی عزت ملت را به کام دشمنان عسل نکنند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان گفت: مسئولین دولتی تا تمام عزت ملت را عسل نکنند و به کام دشمنان نرسانند ما را رها نخواهند کرد
شماره 387 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته؛
1395/11/30-6:54:17
وقوع 46 زلزله طی هفته گذشته در ایران
طی هفته گذشته حدود 46 زمین‌لرزه در سطح کشور رُخ داد که بیشترین لرزش مربوط به «گلبافت» کرمان بوده؛ ضمن آنکه یک زلزله در دریای «خزر» نیز به ثبت رسیده است.
دهانمان مزه خاک گرفته؛ فریدونِ دولت ترامپ؛ دستاورد سفر نخست وزیر سوئد پیشنهاد قطعنامه تحریمی علیه ایران؛ پیروزی ایران در ماراتن بزرگ گازی و ششمین قهرمانی متوالی برای کشتی آزاد در جام جهانی؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
کمتر از 72 ساعت - یعنی فقط سه روز - پس از پایان سفر پرآب و رنگ نخست‌وزیر سوئد و هیئت بلندپایه همراه وی به ایران که با استقبال نزدیک به ذوق‌زدگی مسئولان کشورمان همراه بود، نماینده دولت سوئد در سازمان ملل متحد با ارائه پیشنهاد قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران به اعتماد و اطمینان دولتمردان ایران پاسخ داد!
آیا می دانید که در سجده نماز، رعايت چه نكاتي مستحب است؟
۱۹۵ پروژه برای استان تهران در اقتصاد مقاومتی تعریف شده است که در حال حاضر ۷۸ پروژه از آن در حال پیگیری و اجراست؛ با این حال تاکنون زمان بندی دقیقی برای پروژه­ های اقتصاد مقاومتی این استان ارائه نشده و میزان پیشرفت و جزئیات اجرای این پروژه­ ها نیز به صورت تفصیلی گزارش نشده ­اند.
شوک ارزی ماه‌های اخیر نشان داد که بانک مرکزی با وجود منابع ارزی خارجی فراوان، امکان مدیریت صحیح نرخ ارز در بازار داخل را ندارد. دلیل اصلی این مسئله نیز بلوکه بودن منابع این بانک و عدم امکان مدیریت مستقل آن است که نشان می دهد بعد از اجرای برجام، توفیقی در این زمینه حاصل نشده است.
اثرات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۲۰ از بین میرود؛
1395/11/29-13:53:59
ایندیپندنت: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در بلندمدت تأثیر چندانی بر نرخ رشد اقتصادی این کشور ندارد
به گزارش ایندیپندنت نتایج یک تحقیق نشان میدهد که اثرات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تنها تا سال ۲۰۲۰ ادامه دارد و از این سال به بعد اقتصاد بریتانیا به لطف رشد نسبی جمعیت در سن کار، سرمایه‌گذاری در سرمایه‌های فیزیکی و انسانی و همچنین توسعه فناوری، دوباره به حالت پایدار بلندمدت خود بازخواهد گشت.
لارگانی در گفتگو با شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی:
1395/11/29-13:49:51
برخورد شعاری دولت و مجلس با اقتصاد مقاومتی/ مردم و دولت باید کالا و خدمات ایرانی مصرف کنند
موسوی لارگانی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید پروژه ها، سیاست ها و اهداف اقتصاد مقاومتی هم‌راستا باشند، گفت: در برخی موارد اهداف و سیاست ها با پروژه ها اختلاف دارند. برای مثال نباید ساختن جاده و تکمیل فرودگاه به عنوان پروژه های اقتصاد مقاومتی قلمداد شوند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون؛
1395/11/29-13:19:43
اگر یک نفر با سوال کردن محکوم به حبس شود پس جرم فتنه گران 88 خیلی سنگین تر می شود
صحرابان گفت : کسانی که دم از آزادی بیان می زنند و دانستن و پرسشگری را حق مردم می دانستند و مخالف برچسب زدن به دهان منتقد بودند چه شده است که در سال آخر دولت که سال برداشتن محصول عملکرد دولت است کسی حق سوال ندارد.
هر جا که این کشور با بحران و مشکلی روبه رو بوده است همین نیروهای مومن و انقلابی بوده که سینه سپر کردند و در راستای تحقق اهداف انقلاب از جان و مال خود گذشتند
90 گروه جهادی دانشجویی استان فارس در نامه ای خطاب به استاندار فارس آمادگی خود را جهت کمک به مردم مناطق حادثه دیده فارس اعلام کردند و نوشتند: در صورت نیاز در خدمت به مردم و انجام این فریضه لحظه ای درنگ نخواهیم کرد و کمک رسانی به مردم ولایت مدار استان فارس را از وظایف جهادی و انقلابی خود می دانیم.
یادداشت ازمحمد رستمی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند وفعال دانشجویی.
اصلاحات دفترچه راهنما منتشر شد؛
1395/11/29-12:56:28
آغاز ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از اول اسفند
ثبت نام برای آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال ۹۶ از یکشنبه اول اسفندماه آغاز می شود.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/29-12:51:47
شهید غلامرضا گلعذاری
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما :
1395/11/29-12:39:18
مردم در 22 بهمن معنای واقعی آشتی ملی را نشان دادند/طرح اینگونه مسائل تنها دشمن شاد کن است
مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما گفت: مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال مانند هر سال در گوشه گوشه ایران اسلامی عزیز از اقوام مختلف از فارس و ترک و لر و عرب و بلوچ و کرد وحدت ملی خود را و آشتی ملی خود را نشان دادند.
شهروندان تهرانی در همایش بزرگ راهپیمایی خانوادگی از جلوی لانه جاسوسی آمریکا تا میدان فلسطین، سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران را گرامی داشتند.
جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) اظهار کرد: کسی که با علم به اینکه میداند دشمن قسم خورده او که به دنبال شکست و از بین بردن نظام اسلامی است و در جنگ 8 ساله و تمام عرصه های انقلابی تمام توان خود را برای از بین بردن انقلاب اسلامی به کار بسته اما با او بر سر یک میز وارد مذاکره شده و به او لبخند بزند و دست دوستی به سمتش دراز کند انقلابی نیست.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " از دست رفتن ۱۳۵ میلیارد دلار با یک تصمیم اشتباه" منتشر شد.
اکنون که به انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری نزدیک می شویم با ارائه این طرح زمینه را برای فرار از پاسخ گویی به تمام پرسش های اساسی مردم فراهم می آورید،آیا وقت آن نرسیده که به این شعارتان که"دانستن،حق مردم است."عمل کنید.
ما به عنوان بسیج دانشجویی از هیچ فردی در انتخابات پیش رو حمایت نمی کنیم بلکه ما از گفتمان انقلاب اسلامی حمایت می کنیم و تلاش می کنیم فردی به عنوان مسئول دولت آینده انتخاب شود که دغدغه اش و گفتمانش انقلاب اسلامی باشد.
جامعه اسلامی دانشگاه ایلام نامه ای را همراه جزوه ای درمورد بیانات رهبری پیرامون مسئله فتنه به رییس دانشگاه تقدیم کرد. این حرکت در راستای تحرکات برخی تشکل های دانشگاه در حمایت از فتنه گران صورت گرفت.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز صورت می گیرد؛
1395/11/28-13:11:15
برگزاری نخستین فراخوان رادیویی
فعالیت های رادیویی شامل نمایش رادیویی،گویندگی،سناریونویسی رادیویی و... می باشد که مشارکت فعال اعضا در زمینه تولید محصولات رادیویی با شرایط ویژه و مصاحبه حضوری انجام می شود.
مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی استان البرز گفت: راهیان نور در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی دارای آثار و فواید بسیاری است و می توان آن را به نوعی پاتک فرهنگی ،سیاسی ،اقتصادی در جنگ نرم دانست
این افراد باید بدانند که ملت بصیر ایران همواره گوش به فرمان رهبری پشت سر نظام ایستاده و هرگونه توطئه و فتنه ای را با پاسخ دندان شکن خنثی خواهند کرد.
معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی یزد در مراسم اختتامیه جشنواره رویش عنوان کرد:
1395/11/28-12:49:44
هنر به تصویر کشیدن روح سلحشوری انسانهاست/جشنواره دانشجویی رویش قدمی مهم در راستای رشد و تعالی انقلاب
وجدانی نیا با بیان اینکه هنر به تصویر کشیدن روح سلحشوری انسانهاست به تفکر شهید آوینی در مورد هنر اشاره کرد و اظهار داشت: با به کارگیری ابزار هنر باید تلاش کنیم تا روح انقلاب و روح سلحشوری در جامعه دمیده شود.
سید یاسر جبرائیلی اظهار داشت:در روند مرسوم به علت قرار گرفتن در رأس قدرت، ثروت نیز در اختیار طیف مورد نظر قرار می‌گیرد و جریان سرمایه‌داری به این ترتیب موقعیت خود را تثبیت می‌کند.
مسئول بسيج دانشجويي شهرستان جيرفت گفت: برخي مسئولين دانشگاه ها که تا دیروز خود را بسیجی معرفی می کردند امروز برای ماندن مجبورند ظاهر خود را حفظ کنند؛ ولی پشت قضیه طوری دیگر برنامه ریزی می کنند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی؛
1395/11/28-12:23:18
تعبیر «آشتی‌ملی» معنی ندارد/مردم با اهانت‌کنندگان به عاشورای حسینی در سال ۸۸ آشتی نمی‌کنند
در آستانه‌ی سالگرد قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، هزاران نفر از اقشار مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، صبح امروز با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. پس از ورود رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی(ره) یکی از مداحان آذری زبان به ذکر مصائب حضرت فاطمه‌ی زهرا (س) به مناسبت ایام فاطمیه پرداخت. پیش از آغاز بیانات رهبر انقلاب، آیت‌الله مجتهد شبستری نماینده‌ی ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی،دقایق کوتاهی به سخنرانی پرداخت.
مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان شهید باهنرخراسان جنوبی:
1395/11/28-12:18:44
از مهم ترین اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان است
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر خراسان جنوبی عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان امروز و آشنایی جوانان با رشادت های رزمندگان از مهم ترین اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور می باشد.
مسئول قرارگاه شهیدباقری بسیج دانشجویی استان مرکزی؛
1395/11/28-12:15:52
آشتی ملی، قرآن های مدرن شده بر سر نیزه!
آقایان پر مدعا و پروی باغی بر انقلاب ابتدا باید مسئولیت فتنه ها و خون هایی که به گردنشان است را قبول کنند بعد ادعای آشتی ملی داشته باشند. اول جواب خسارت های مادی، جانی و حیثیتی که به کشور وارد آورده اند را بدهند بعد دم از آشتی بزنند.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/28-12:11:16
شهید مصطفی بابایی پور
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 386 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
دادستان کل کشور گفت: خبر داریم برخی از مسئولان دوتابعیتی هستند و این خلاف قانون است. دولت اعلام کرد که آنها را از کار برکنار می کند اما این کار را نکرد، دو تابعیتی به این معناست که در صورت بروز جرم، می تواند از کشور فرار کند. خبر داریم که غالب دو تابعیتی ها انگلیسی و کانادایی هستند.
سردار غیب پرور گفت: نباید با دانشجویان انقلابی به خاطر ابراز یک حرف حق برخورد کرد در این صورت با تمام وجود از آنها دفاع خواهم کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جمهوری اسلامی حزبی موثر است که به کادر سازی برای نظام پرداخته و در زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر و هوشمند کردن افکار عمومی گام بردارد.
دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور با اشاره به بررسی برنامه آموزش ۲۰۳۰ در جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی گفت: مسئولان می‌گویند ۲۰۳۰ را امضا نکرده‌اند، در صورتی که این سند برای کشور تعهدآور بوده است، حتی با نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مشورت نکرده‌اند.
علیرضا معینی طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر برخورد با سؤال‌کنندگان سخنرانی‌ها را دیکتاتوری برشمرد و گفت: در آستانه انتخابات می‌خواهند دهان منتقدان را ببندند تا مردم ناکامی‌های دولت را نبینند.
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اصلاح‌طلبان از یک سو شعار آزادی بیان می‌دهند و از سویی می‌خواهند با منتقدان برخورد شود، آنها قصد دارند با چنین طرح‌هایی ضمن بستن دهان منتقدان از پاسخگویی به مردم فرار کنند.
در واکنش به حضور مقامات دولتی در منزل سفیر سوئد بر خلاف شئون دیپلماتیک و اصول مسلم رفتار جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه نشست شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور به وزرای مربوطه و تمامی مسئولین ذی ربط علی الخصوص آقایان چیت چیان،نعمت زاده و سرکار خانم ابتکار از سوی این شورا هدیه ای تقدیم شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز بازگشت به انقلاب یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است که باید به آن توجه ویژه شود.
در نماز جمعه این هفته استان قزوین صورت می‌گیرد؛
1395/11/27-14:42:55
سخنرانی مسئولین بسیج دانشجویی دوازده دانشگاه‌ استان قزوین در دوازده شهرستان
با هماهنگی‌های صورت گرفته با ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان‌های اقبالیه، بوئین زهرا، تاکستان، محمدیه، الوند، آبیک، آوج، شال، محمودآباد، الموت، ضیاءآباد و اسفرورین؛ مسئولین بسیج دانشجویی دوازده دانشگاه‌ استان قزوین سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته دوازده شهرستان قزوین خواهند بود.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی:
1395/11/27-14:4:39
نشست شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور صبح امروز آغاز شد
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: نشست شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با حضور نمایندگانی از استانهای کشور صبح امروز با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام آغاز شد.
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین:
1395/11/27-13:26:58
قراردادهایی که بدون شفافیت‌سازی صورت می‌گیرد به شبهه‌ناک بودن آن می‌افزاید
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: قراردادهایی که بدون شفافیت‌سازی صورت می‌گیرد و صرفا فقط چندتا عکس از این مراسم منتشر می‌شود به شبهه‌ناک بودن آن و خطر لانه نفوذ در کشور می‌افزاید.
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی؛
1395/11/27-13:19:18
عدم اعلام اموال از سوی مقامات و مسئولان جرم محسوب خواهد شد
به موجب مصوبه مجلس، تمامی مقامات موضوع اصل 142 قانون اساسی موظف شدند اموال و دارایی خود را مطابق اصل مذکور به رئیس قوه قضاییه اعلام نمایند. عدم اعلام اموال یا کتمان آن یا گزارش ناقص آن جرم و مستوجب مجازات تعزیری درجه 6 (محرومیت از حقوق اجتماعی) می‌باشد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل:
1395/11/27-12:32:40
بازدید اماکن صنعتی و تولیدی از اهداف علمی پایگاه شهید احمدی روشن است
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل گفت: در راستای اهداف علمی پایگاه، بازدید از اماکن صنعتی و تولیدی را در دستور کار قرار داده ایم.
کارگاه مقاله نویسی ISI توسط دکتر قاسمی، عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی برگزار می شود
مراسم بزرگداشت شهدای ترور شهرستان کرمان، با حضور خانواده‌های معز شهدای ترور و جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.
قیام 29 بهمن تبریز سومین حادثه مهم تاریخ انقلاب اسلامی ایران در سال 1356 می‌باشد که پس از رحلت غریبانه حاج آقا مصطفی خمینی و قیام 19 دی قم اتفاق افتاد.
مطالبه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز؛
1395/11/27-12:13:48
سکوت رئیس دولت در مقابل وضعیت نابسامان جوی و زندگی در استان خوزستان
سال هاست که که مردم استان با مشکل ریز گردها و آلودگی هوا مواجه هستند که متاسفانه علارغم وعده های داده شده اقدام موثری در جهت بر طرف کردن این مشکل مشاهده نمی شود. بهتر است مسئولین مربوطه بجای سیاسی کاری و وعده های کذایی به فکر مردم استان باشند. استانی که دین خود را به اسلام ادا کرده است چرا باید درگیر بازی های سیاسی برخی مسئولین شود.
نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز به استاندار خوزستان؛
1395/11/27-11:54:35
آیا مردم غیور خوزستان حق ندارند در جریان سرنوشت وعده های داده شده قرار گیرند/چرا به وعده های خود عمل نمی کنید
شما استاندار دولتی هستید که رئیسش وعده حل مشکلات را داده بود.وعده حل مشکل ریزگردها، وعده عملیاتی کردن طرح 550 هزار هکتاری ظرف سه سال و ایجاد 300 هزار موقعیت شغلی،وعده احیای کارون و پاکسازی و لایروبی اروند،وعده اختصاص درصدی از درآمدهای نفت به مردم خوزستان،وعده حل مشکلات بهداشتی و کمبود تخت‌های بیمارستانی، وعده حل مسأله فاضلاب ها
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی در پنجم اسفند ماه سال جاری در این دانشگاه خبر داد.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز پیرامون مشکلات پیش آمده برای مردم خوزستان در نامه‌ای از استاندار این استان دعوت کرد تا با حضور در این دانشگاه در جلسه‌ای به سوالات فراوان دانشجویان پاسخ دهد.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " برداشت‌هایی از شیوه حکمرانی در غرب" منتشر شد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/27-10:23:0
شهید امیر ابوالفضل سپهری
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 385 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 332 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛
1395/11/27-9:31:27
آمیختگی موسیقی با فرهنگ غربی مغایر با دین اسلام،سنت و فرهنگ کشور است
نمی توان منکر آن شد که موسیقی یکی از شاخه‌های فرهنگ در جامعه بوده و به عنوان یک هنر با حکایت‌ها، داستان‌ها و احساسات آمیخته شده است اما آنچه که شرم آور است آمیخته شدن این موهبت الهی با فرهنگ وارداتی غرب و مغایر با اصول اساسی دین اسلام،سنت و فرهنگ کشور است.
آشفتگی در کاخ سفید؛ آقای رئیس جمهور سری هم به خوزستان بزنید؛ پشت پرده فرمول‌های پیچیده وام بانکی؛ پنج معضل اقتصاد ایران و عالیشاه و نوراللهی به انزلی می‌روند؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
نشست مسئولین تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران با موضوعات بررسی وضعیت موجود، هم اندیشی درمورد برنامه های آتی و تشکیل شورای راهبردی تعلیم و تربیت، باحضور 50دانشجوی بسیجی تشکیل خواهد شد.
با تلاش دانشمندان ایرانی محقق شد؛
1395/11/26-16:17:23
درمان تومورهای چشمی و مغزی ۵۵ بیمار با روش رادیوتراپی داخلی
محققان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی به دانش فنی تولید رادیوتراپی داخلی دست یافتند و توانستند با کاشت چشمه ید-۱۲۵ به ۵۵ بیمار مبتلا به تومورهای چشمی و مغزی گام‌های موثری در درمان این بیماران بردارند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 433 هزار داوطلب در آزمون سراسری 96 خبر داد و گفت: داوطلبان تا ساعت 24 روز پنجشنبه 28 بهمن‌ماه 95 فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.
محقق ایرانی موفق به دریافت نشان افتخار «خورشید تابان» و «انوار زرین» دولت ژاپن شد.
معاون آموزشی وزیر علوم با تاکید بر اینکه انتقال "رشته روانشناسی بالینی" به وزارت بهداشت را تکذیب می کنم،‌گفت: در حال حاضر وضعیت این رشته توسط کارگروه ویژه با حضور کارشناسان مختلف در دست بررسی است و هنوز هیچ جمع‌بندی‌ای درخصوص آینده آن صورت نگرفته است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: کشور ما راهکار دیگری جز ورود به عرصه کارآفرینی فناورانه بر مبنای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری ندارد؛ زیرا در شرایط حرکت پرسرعت کشورها به سوی ایجاد ارزش افزوده از نوآوری، راه‌کارهای پیشین در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال کارآمدی لازم را ندارند.
نخستین دانشجوی دکتری شیمی آلی دانشگاه صنعتی شاهرود در تحقیقات رساله خود موفق به سنتز مشتقات هتروسیکلی جدید بر پایه دی­ آزین­‌ها و کینولین با استفاده از کاتالیزگر پالادیم شد.
مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اصلاحات انجام شده در دو دفترچه راهنما و منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی 96 را اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علم و صنعت از راه‌اندازی شعبه این دانشگاه در سلیمانیه عراق خبر داد و گفت: در حال حاضر مجوز تاسیس این شعبه از وزارت علوم دریافت شده است و تلاش می‌کنیم برای تابستان 96 در این شعبه دانشجو جذب کنیم.
برای خدمات دندانپزشکی و پزشکی؛
1395/11/26-13:17:56
بسیج دانشجویی اردوی جهادی ویژه کودکان کار برگزار می کند
کانون جهادی منتظران مصلح (عج) بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اردوی جهادی دندانپزشکی و پزشکی ویژه کودکان کار و بی سرپرست سطح شهر تهران برگزار می کند.
معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد:
1395/11/26-13:14:38
ایجاد ۸۰ رشته میان‌رشته‌ای در دانشگاه‌ها
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: در دولت یازدهم ۸۰ رشته میان رشته‌ای در کشور ایجاد شد.
معاون بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی خبر داد:
1395/11/26-13:0:42
برگزاری کارگاه "جوانان انقلابی" با هدف ارائه شاخص های جریان انقلابی و غیرانقلابی
معاون بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی گفت: کارگاه جوان انقلابی با هدف ارائه شاخص های جریان انقلابی و غیر انقلابی در سازمان بسیج دانشجویی برگزار می شود.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " برداشت‌هایی از شیوه حکمرانی در غرب" منتشر شد.
سجادانصاریان
1395/11/26-11:27:6
عزّت لیبرالی
بر اساس روش های سیاسی موجود در تمامی کشور ها من جمله کشور های لیبرال قرارداد ها و پیمان های رسمی کشور در مراکز رسمی کشور میزبان منعقد میشود نه منزل سفیر کشور مهمان،که انجام آن در منزل سفیر کشور مهمان نه یک کار دیپلماتیک،بلکه یک نوع تحقیر برای کشور ایران است.و دولتمردان ما باید توضیح دهند که چرا در اصول دیپلماسی کشور کوتاهی کرده و اینچنین کار ذلت باری انجام داده اند؟
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آمل:
1395/11/26-11:15:6
ترکیب شدن آیات و روایات نکته تحسین برانگیز مسابقه قرآنی تسنیم
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آمل گفت:ترکیب شدن آیات و روایات با هم موجب جذابیت مطالب کتاب شده بود.
تیم پزشکی دانشجویان بسیجی بسیج دانشجویی شهرستان جیرفت در ایام الله دهه فجربه منظور خدمات‌رسانی به مناطق محروم و کمک به اقتصاد مقاومتی به شهرستان عنبرآباد و حواشی شهر جیرفت اعزام شدند
ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف مسجد دانشگاه تهران آغاز شده و تا ۶ اسفندماه ادامه دارد.
نامه جمعی از دفاتر تشکل‌های دانشجویی خطاب به امیر عبدالهیان:
1395/11/26-10:50:8
پرونده ربوده شدن «سردار احمد متوسلیان» باید در سطح جهانی پیگیری شود
جمعی از دفاتر تشکل‌های دانشجویی در نامه‌ای خطاب به حسین امیر عبداللهیان ضمن تاکید بر بررسی جهانی این پرونده تصریح کردند: ﺧﻮاﻫﺸﻤﻨﺪ اﺳﺖ شرایطی را فراهم آورید تا به موضوع چهار دیپلمات در مقیاس جدی‌تری پرداخته شود. ‌
آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1396 روز جمعه ششم اسفندماه در 54 شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی ماشه انفجار تمدنی را چکاند و توانست مسیر حرکت تاریخ راتغییر دهد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/26-10:26:52
شهید ناظم(امید) طالبی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
یدیعوت احرونوت؛
1395/11/26-10:23:11
هشدار نسبت به گزینه نظامی/ واکنش فوری تهران
«... واکنش فوری ایرانی ها در خاک آمریکا نخواهد بود بلکه اسرائیل هدف قرار خواهد گرفت. درصورت حمله به ایران، هزاران موشک از لبنان و سوریه اسرائیل را هدف خواهند گرفت».
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در بیانیه‌ای با اعتراض به حضور مقامات ایرانی در منزل سفیر سوئد اعلام کرد: ما از تمام راه‌ها برای پیگیری این موضوع استفاده می‌کنیم و تا اطمینان از تکرار نشدن چنین اتفاقاتی از پای نمی‌نشینیم.
شماره 384 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 331تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
گوگل‌مپ در تازه‌ترین اقدام نام حرم امام خمینی (ره) را به نام مزار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تغییر داد.
در سفر نخست وزیر سوئد و هیئت همراه وی به تهران چند قرارداد تجاری میان دو کشور –از جمله افتتاح دفتر تجاری ایران و سوئد- به امضا رسید. نکته تامل برانگیز قضیه آنجاست که این قراردادها در منزل مسکونی سفیر سوئد در تهران امضا شد!
این افراد با ذلت آفرینی تمام در منزل سفیر سوئد در شرایطی حاضر شدند که حتی شئونات عمومی جامعه اسلامی ایران هم رعایت نشده بود؛ در این بین حضور فاجعه بار دو نفر از اعضای هیئت دولت، آقای نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت و همچنین آقای چیت چیان وزیر نیرو، به هیچ وجه قابل توجیه و قابل اغماض نیست.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: دولت باید پاسخگو باشد و بگوید ۴۵ هزار میلیارد تومان پول حاصل از اصلاح حامل‌های انرژی به کجا می‌رود.
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «روحانی مچکریم»؛
1395/11/25-15:41:50
فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۴۰
قسمت 140 ام فیلم طنز دکترسلام توسط خبرگزاری دانشجو منتشر شد.
برگزاری اردوی راهیان نور ؛
1395/11/25-15:37:29
اردوی زیارتی سیاحتی راهیان نور مناطق عملیات جنوب
اردوی زیارتی سیاحتی راهیان نور مناطق عملیات جنوب ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان ویژه برادران و خواهران، اولویت با دانشجویان ورودی 95،در اسفند ماه برگزار می گردد.
به گفته معاون آموزشی وزیر علوم افزایش سقف شهریه دانشجویان در اختیار هیات امنای دانشگاهها است که ملاحظات لازم را داشته اند و تاکنون گزارشی درباره عدم توجه به دانشجویان دریافت نکرده اند.
با تصویب هیات امنای استان تهران؛
1395/11/25-15:27:49
عنوان «قیامدشت» از نام دانشگاه آزاد واحد شرق حذف شد
طبق مصوبه هیات امنای استان تهران عنوان «قیامدشت» از نام دانشگاه آزاد واحد تهران شرق حذف شد.
در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛
1395/11/25-15:22:17
درمانگاه تخصصی برای آموزش پزشک خانواده ایجاد شد
بخش و درمانگاه پزشکی خانواده، مجتمع سالن کنفرانس، کلاس های آموزشی، کتابخانه و سلامتکده طب سنتی مرکز آموزشی درمانی امین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افتتاح شد.
رئیس مرکز معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان از برگزاری همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین در ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در این دانشگاه با همکاری گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان آمل گفت: یکی از دسیسه های مهم امروز دشمن استحاله از درون نظام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ابزار نفوذ است که در این راستا مقام معظم رهبری بر حفظ روحیه انقلابی گری و بست این گفتمان به نسل جوان امروزی تاکید دارند.
در راستای اقدام انقلابی امام جمعه تنکابن پیرامون کنسرت های مختلط؛
1395/11/25-14:12:48
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تنکابن بیانیه صادر کرد
چند سال است که رهبر معظم انقلاب بطور دائم نسبت به وضعیت عرصه فرهنگ، هشدار می‌دهند. معمولا وقتی خط قرمزها زیر پا گذاشته می‌شوند، ایشان با لحن شدیدتری تذکر می‌دهند؛ اما به نظر می‌رسد که بیان رهبری، از مرحله تذکر گذشته و سخن ایشان، هشدار نسبت به شرایط بحرانی در حوزه مدیریت فرهنگی است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان:
1395/11/25-14:1:40
ششمین نمایشگاه «معبر بصیرت» در دانشگاه لرستان افتتاح می شود
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان از افتتاح بزرگترین نمایشگاه آبی خاکی دفاع مقدس در این دانشگاه خبر داد.
جریان بازنده انتخابات 88 بارها با اقدامات غیر قانونی کشور را تا لبه پرتگاه برد و تصمیم گرفت کشور را با بحرانی جدید روبرو کند، فتنه‌ دومی که اگر همان موقع با تصمیم عاقلانه شورای عالی امنیت ملی همراه نمی‌شد، چیزی شبیه بحران‌های این روزهای سوریه در انتظارمان بود.
توکلی در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
1395/11/25-12:32:33
ثبت‌نام 330 هزار نفر در آزمون سراسری سال 96
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام 330 هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری سال 96 خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام تا 28 بهمن است.
جوابیه تشکل های انقلابی شهرستان نهبندان در پی انتقاد برخی افراد سیاست زده:
1395/11/25-12:22:23
نسل جوان میراث دارخون شهدا و مسندنشینان آینده این مرزوبوم هستند/ نمی گذاریم اندیشه های آلوده غربی بر جامعه اسلامی حاکم شود
ما دانشجویان انقلابی پیرو خط امام، مسیر مطالبه گری خویش را نه تنها در این دولت بلکه در دولت های بعد ازاین نیز دنبال خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت اندیشه های آلوده غربی بر جامعه اسلامی حاکم شود.
104 گلوگاه فساد در اقتصاد ایران؛
1395/11/25-12:15:35
صاحبان امضاهای طلایی چه کسانی هستند؟
آنچه که در این بین برای مردم سؤال است اینکه چگونه یک مدیر ارشد و رده بالا می‌تواند تنها با استفاده از ضعف قانونی برای خود حقوق و پاداش چند صد میلیونی و یا چند ده میلیونی تعیین و حتی برای لحظه‌ای نیز دچار عذاب وجدان نشود و یا نسبت به رفع آن ضعف قانونی هشدار ندهد؟
رحیم پور ازعدی اشرافی گری و تجمل‌گرایی در حکومت اسلامی را از دلایل اصلی افول تمدن اسلامی دانست و گفت: اکنون نیز متأسفانه برخی از مسئولین به این آفت مبتلا شدند که وظیفه قشر دانشجو است که با مطالبه گری انقلابی اجازه ترویج و حاکم شدن چنین روحیه‌ای را در نظام ندهد.
در پی انتقادهای فراوان مسئولان و کارشناسان از این اقدام دولت؛
1395/11/25-12:2:5
نظر شما درباره امضای قرارداد تجاری در منزل سفیر سوئد؛ تحقیر یا تدبیر؟!
دیروز در اقدامی غیرمنتظره و سؤال‌برانگیز، مراسم امضای قراردادهای تجاری میان ایران و سوئد به جای مراکز رسمی کشورمان در منزل سفیر سوئد برگزار شد.
سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی در حالی برگزار می‌شود که طرح‌های ارائه شده در رشته برق و کامپیوتر در صدر رشته‌های دیگر است.
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان بم گفت: همایش بزرگ "جوانان مومن انقلابی" با سخنرانی دکتر علی باقری معاون اسبق سیاست خارجی و امنیت بین الملل شورای امنیت ملی در بم برگزار می‌شود.
عضو فعال بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز؛
1395/11/25-11:10:46
دانشجو باید فعال باشد نه منفعل و محیط دانشگاه را تحت تاثیر شخصیت معنوی خود قرار دهد
سجادیان خطاب به افرادی که شعار حرف های دوران انقلاب به سرآمده گفت: افرادی که این شعارها را می دهند از مزایا ‌و فواید این انقلاب چیزی نمی دانند و آگاه نشدند و در جواب چنین افرادی ابتدا از وضعیت منفی جامعه های غرب می گویم که متوجه بشوند آن طرف زندگی آرمانی ندارند و بسیار دچار مشکل هستند چه در زمینه اجتماعی و خانواده و چه در بحث اقتصاد و مشکلات مردم.
وزیر علوم با بیان این که ۱۱۹۹ نشریه دارای مجوز در آموزش عالی فعالیت دارند، گفت: بیش از نیمی از این نشریات در حوزه علوم انسانی هستند و شیوه‌نامه حمایت مالی از نشریات این حوزه تدوین شده است.
شب گذشته در کنگره شهدای دانشجو استان و افتتاحیه دومین جشنواره ادبی هنری رویش با حضور جمعی از مسئولین دانشگاهی و بسیج دانشجویی استان از پوستر جشنواره ادبی هنری رویش رویش رو نمایی شد.

1395/11/25-10:56:46
استقلال - پیروزی
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر "استقلال - پیروزی" منتشر شد.
شماره 383 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/25-9:59:29
شهید ابوالفتح حسنی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
عکس نوشته شماره 330 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
سال هاست که در راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن در قالب پلاکاردها و پوسترها شعارهایمان را روی دست می گیریم.
دربی 84 برگزار شد؛ این بازی در دانشگاه های سراسر کشور نیز طرفداران خاص خود را داشت.
وجود ۱۰۰میلیارد دلار خانه خالی در کشور؛ بانک‌ها مشکوک می‌زنند؛ ترکیه در سراشیبی دیکتاتوری؛ زنگ خطر اعتیاد؛ توهم سینمای ایران؛ خوداجتهادی برای موسیقی ممنوع و شکست پرسپولیس صدرنشین؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
یادداشت/
1395/11/25-0:10:16
در خانه سفیر سوئد چه خبر بود؟!
دیروز در اقدامی غیرمنتظره و سؤال‌برانگیز، مراسم امضای قراردادهای تجاری میان ایران و سوئد به جای مراکز رسمی کشورمان در منزل سفیر سوئد برگزار شد.
از صبح امروز یکشنبه کسبه پاساژ پلاسکو با نظارت نیروهای انتظامی اقدام به تخلیه مغازه‌ها ی خود کردند.
سالانه حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های دولتی به دنبال تایید مدرک برای ترجمه و ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند.
دانشگاه وست انگلیس به گروهی از دانشجویان مقطع دکترا که درباره عوامل ژنتیکی علاقه به طعم‌های مختلف شکلات تحقیق می‌کنند، سالانه 15 هزار پوند کمک‌هزینه پژوهشی اعطا می‌کند.
توییت‌های زیاد دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا مورد توجه و از سوی برخی نیز مورد انتقاد قرار دارد.
برای اولین‌بار در جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی، ریز نمرات داوری در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.
جلسه «نفوذ و عموسام بیمار» دوشنبه ۲۵ بهمن ماه جاری با سخنرانی حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می‌شود.
مشاور وزیر علوم گفت: تجاری‌سازی نتایج تحقیقات و تکمیل چرخه علم از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.
دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در نظر دارد چهارمین جشنواره رهبران کارآفرین را همراه با اعطای نشان عالی رهبران کارآفرین، اول اسفندماه امسال در این دانشگاه برگزار کند.
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از قرارداد با شرکت دانش‌بنیانِ موجود در این موسسه برای تولید اولتراسانتریفیوژ خبر داد و گفت: این نوع سانتریفیوژ که فناوری تولید پیچیده‌ای دارد، تاکنون در کشور تولید نشده و تنها توسط 5 کشور در دنیا تولید و به ایران وارد می‌شد.
لرزه‌خیزترین نقاط ایران را بشناسید؛
1395/11/24-18:22:58
تا 13 سال آینده زلزله بزرگ تهران رخ می‌دهد؟
تهران با دارا بودن 7 پهنه گسلی، جمعیت 12.5 میلیون نفری را در خود جای داده است و به گفته محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله از آخرین زمان زلزله بزرگ در این شهر 187 سال می‌گذرد و به لحاظ آماری به طور تقریبی هر 200 سال می‌توان انتظار یک زمین‌لرزه با بزرگای بیش از 7 را در این پهنه‌ داشت؛ علاوه بر آن گسل‌هایی که از نزدیکی شهرهایی چون بشرویه، بیرجند، فردوس، بم و گلباف عبور می‌کنند توان لرزه‌زایی بالایی دارند.
مدیر کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم به تحصیل بیش از ۲۴ هزار دانشجو از کشورهای مختلف در ایران اشاره کرد و گفت: دانشجویانی که برجستگی علمی دارند و جزء نخبگان به شمار می‌روند، مورد حمایت ما قرار می‌گیرند.
مدیرکل امور دانشجویان داخل اعلام کرد:
1395/11/24-18:14:18
۶ دانشگاهی که بیشترین آمار خروج دانشجویان از کشور را دارند
مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: سالانه حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های دولتی به دنبال تایید مدرک برای ترجمه و ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند.
اپل موفق به ثبت اختراع یک صفحه نمایش مشبک و انعطاف پذیر شده که می‌تواند در فناوری‌های مختلفی به کار رود.
دانشگاه وست انگلیس به گروهی از دانشجویان مقطع دکترا که درباره عوامل ژنتیکی علاقه به طعم‌های مختلف شکلات تحقیق می‌کنند، سالانه 15 هزار پوند کمک‌هزینه پژوهشی اعطا می‌کند.
30 سال پیش ستاره‌شناسان یک انفجار ستاره‌ای نزدیک را مشاهده کردند اما این نخستین بار نبود که چنین رویدادی در آسمان شب دیده شده بود.
جواد نوفرستی، عضو شورای سیاست گذاری جامعه ایمن کشور با بیان اینکه باید افزایش تولید گاز در کشور را به سمت صادرات پایدار ببریم، گفت: طی سال آینده حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می شود که بایستی علاوه بر صادرات در صنایع، نیروگاه ها و جایگاه های عرضه گاز CNG استفاده شود.
به گزارش گاردین وقتی منابع مالی عظیمی را که در جهت معکوس جریان دارد در نظر بگیریم، پذیرفتن داستان‌های معمول کمک کشورهای ثروتمند به کشورهای درحال توسعه بسیار ساده لوحانه خواهد بود و این مسئله آشکار میشود که کمک‌های کوچک کشورهای توسعه یافته در واقع پوششی برای توزیع نامناسب منابع در جهان است.
وزارت اقتصاد در پیگیری و پیشبرد عمده پروژه های اقتصاد مقاومتی، اقدامات قابل توجهی انجام داده است. هر چند برای اجرای تعدادی از این پروژه ها، شاخص کمّی مشخصی تعریف نشده است و این مسئله، ارزیابی کار و اقدامات این وزارتخانه را سخت می کند.
انستیتو فناوری ماساچوست در آمریکا در رده بندی های مختلف برترین دانشگاه دنیا شناخته شده است. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه به افرادی تاثیرگذار در رشته های مختلف تبدیل شده اند.
سخنان تکان دهنده دبیر مجمع ادوار بسیج دانشجویی خراسان شمالی؛
1395/11/24-15:40:3
امروز ام الفساد این منطقه نه اعتیاد و فحشاء بلکه بیکاری است/مسئولان به جوانان اعتماد کنید!
اینکه فلان مسئول خیلی راحت می گوید "نمی دانم چرا تا کنون هنوز دارد یارانه پرداخت می شود" بخاطر این است که نمی داند اکثر مردم این مناطق با یارانه زندگی می کنند و هیچ منبع درامد دیگری ندارند!
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه جنوب غرب کشور(اهواز) گفت: تاکنون 13 میلیون دز واکسن اِنتروتوکسمی در این شعبه تولید شده که با تولید 2 میلیون دز تا پایان سال، در نهایت 15 میلیون دز از این واکسن در سال جاری در شعبه اهواز تولید می‌شود.
بسیج دانشجویی شهرستان زرند برگزار می کند:
1395/11/24-15:4:47
اردوهای جهادی دانشجویی ويژه تعطیلات نوروز ۹۶
به همت بسیج دانشجویی شهرستان زرند اردو جهادی ویژه تعطیلات عید نوروز برگزار می شود.
دولت تدبیر و امید اکنون در نیم سال پایانی خود به سر می برد اما وقت پاسخگویی و بررسی کارنامه دولت یازدهم فرارسیده است.
نشست مشترک معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی با مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) برگزار شد.
به همت واحد علمی بسیج مدرسه عالی شهید مطهری؛
1395/11/24-14:2:39
اولین نشست از سلسله نشست های "در مسیر تمدن"
به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اولین نشست از سلسله نشست های در مسیر تمدن در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار خواهد شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب؛
1395/11/24-13:46:56
یادواره شهدای مدافع حریم اهل بیت (ع)
این مراسم به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه و با حضور خانواده های 4شهید مدافع حرم "شهید رسول خلیلی، شهید هادی ذوالفغاری، شهید امیرعلی محمدیان و شهید حمیدرضا اسداللهی فردا (دوشنبه 25بهمن95) بعد از نماز ظهر در آمفی تئاتر دانشکده صنایع برگزار خواهد شد.
مهرداد علیزاده؛
1395/11/24-13:43:6
یک عهدنامه،چندین و چند قطعنامه
عهدنامه ۱۱/۲۲مصوب سال۵۷ شمسی،فی مابین بنیان گذار انقلاب کبیر و مردم انقلابی سی و هشتمین ۲۲بهمن پس از پیروزی انقلاب شکوهمند باردیگر همبستگی و اتحاد بین مردم متدین و آگاه ایران را به رخ جهانیان کشید؛بدون شک این حرکت مردمی حاوی پیام های روشنی بود.
دادستان کل کشور به مسئولان اجرایی هشدار داد:
1395/11/24-13:26:4
اطلاع رسانی‌ از طریق شبکه های‌اجتماعی خارجی ممنوع
دادستان کل کشور در نامه‌ای به برخی مسئولان اجرایی، نسبت به استفاده از تلگرام برای اطلاع‌رسانیِ امور سازمانی هشدار داده است.
شیفتگی محض جریان اصلاح‌طلب برای رسیدن به قدرت و ماندگاری در آن نیز یکی دیگر از دلایل ابداع این کلید واژه است. اصلاح‌طلبان به خوبی می‌دانند که امروز دولت دوازدهم، دولت نیمه مطلوب آنان در پاسداری و پیشبرد اهداف اصلاح‌طلبی است و انزوای روحانی و یک دوره‌ای بودن دولتش موجب سرخوردگی و اغماء چندساله اصلاح‌طلبان در آینده خواهد شد به همین دلیل است که با تولید گفتمان آشتی ملی سعی در تمرکز رای های طرفدار به این گفتمان را دارند.
دبیر گروه داوطلبین جهادی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: گروه جهادی متشکل از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف علوم پزشکی در این حرکت جهادی، بالغ بر ۵۰۰ نفر از اهالی شهرستان پیشوا را از خدمات پزشکی بهره‌مند کردند.
اگر در گذشته از روش‌های مختلفی برای دور زدن تحریم‌های بانکی و انتقال بخشی از پول حاصل از فروش نفت از کشورهایی مثل چین به ایران استفاده میشد، بعد از اجرایی شدن برجام و با انتقال منابع ارزی به بانک‌های اروپایی، استفاده از آن روش‌ها بسیار محدودتر شده و آزادی عمل ایران در این زمینه کاهش یافته است.
اقدامات استان ها در اقتصاد مقاومتی؛
1395/11/24-12:5:42
۴ اقدام استان مازندران در اجرای ۵۷ پروژه اقتصاد مقاومتی
استان مازندران ۵۷ پروژه مصوب در برنامه اقتصاد مقاومتی دارد که در این زمینه، ۴ اقدام را به صورت مشخص پیگیری و گزارش آن را ارائه کرده است.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " آیا نمی‌توان نفت را به ریال فروخت؟" منتشر شد.
شماره 382 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای خطاب به روحانی تاکید کردند: رکود، کاهش نرخ رشد علمی، بیکاری روزافزون دانش آموختگان و ماجرای بورسیه‌ها همچون داغ ننگی بر پیشانی این دولت باقی خواهد ماند.
عکس نوشته شماره 329 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ که تاکنون ثبت نام نکرده اند می توانند از اول تا سوم اسفند در این آزمون ثبت نام کنند.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/24-11:15:24
شهید غلامحسن عاطفی نژاد
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی از تدوین برنامه جدید آموزشی رشته روانشناسی بالینی با مشارکت کارشناسان دو وزارتخانه علوم و بهداشت خبر داد.
نسل جدیدی از تست هوش در دنیا مطرح شده است که دیگر در آن تمرینات سخت و پیچیده ریاضی وجود ندارد و با دقت بسیار بالایی ضریب هوشی را اندازه می گیرد.
در زمان تسخیر لانه جاسوسی؛
1395/11/24-8:24:47
روش عجیب سیا برای جاسوسی از ایران!
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ادعا می‌کند در زمان تسخیر لانه جاسوسی، از شیوه‌های ذهنی برای جاسوسی از ایران استفاده کرده است.
یادداشت/
1395/11/24-8:14:10
باز چه خوابی دیده‌اید؟!
«آشتی ملی» واژه‌ای است که این روزها اصحاب وطن‌فروش‌ فتنه آمریکایی - اسرائیلی 88 و شماری از مدعیان اصلاحات و اعتدال بر زبان و قلم دارند و ادعا می‌کنند که تحقق آن، مخصوصا برای مقابله با تهدیدهای اخیر آمریکا علیه کشورمان ضرورت حیاتی دارد. سخن از آشتی‌ملی برای مقابله با تهدیدهای آمریکا، آنهم از سوی جماعتی که برخی از آنان ننگ پادویی‌ برای مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس را در کارنامه خود دارند و آشکارا دست به وطن‌فروشی زده‌اند، نه فقط عجیب و باور نکردنی به نظر می‌رسد بلکه با توجه به وابستگی برملا شده آنان به دشمنان بیرونی مردم و نظام، نمی‌توان این احتمال را نادیده گرفت که مأموریت تازه‌ای برای فتنه‌انگیزی و توطئه‌ای دیگر در آستین داشته باشند.
مکان‌بازار اینترنتی بین‌المللی (سامانه چیگل) به همت محققان پارک علم و فناوری فارس و یا حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) به منظور معرفی محصولات صادرکنندگان رونمایی شد.
پس از فرمان ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا بررسی‌هایی صورت گرفته که نشان می‌دهد ایرانیان نقش بسیار مهمی در فعالیت‌های علمی آمریکا دارند.
مرکز تحقیقات گلن ناسا یک قطعه الکترونیکی جدید ساخته که می‌تواند دمای بیش از 730 کلوین را برای صدها ساعت متوالی تحمل کند.
در حالی که چندی قبل، مدیران دانشگاه آزاد از کاهش هزینه‌های دوره دکتری این دانشگاه خبر داده بودند، نه تنها مبلغی از هزینه دوره دکترا کاسته نشده بلکه این دوره با هزینه‌ای به مراتب بالاتر از سال‌های گذشته برای دانشجویان تمام می‌شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما نه در جنگ پیش‌قدم و نه اهل تسلیم هستیم، اگر کسی هم قصد تجاوز به ما را داشته باشد مانند 8 سال دفاع مقدس با تمام وجود دفاع خواهیم کرد.
معاون دانشگاه خبر داد:
1395/11/23-19:53:14
ورود دولت و شهرداری به طرح توسعه دانشگاه امیرکبیر
معاون اداری و مالی دانشگاه امیرکبیر گفت: سازمان برنامه و بودجه از سوی دولت و شهرداری برای اجرایی سازی طرح توسعه این دانشگاه ورود کردند.
پرداخت با تأخیر مطالبات سال جاری کشاورزان درکنار اعلام با تأخیر قیمت‌های خرید تضمینی، این پیام را به ایشان می دهد که دولت دیگر اهتمامی برای حمایت از تولیدات آن‌ها ندارد؛ این مسئله میتواند دستاوردهای دولت در حوزه کشاورزی را با چالشی جدی مواجه نماید.
محققان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با استفاده از نانومواد و کربن اکتیو، ماسک‌های تنفسی را عرضه کردند که با راندمان بیش از 99 درصد قادر به جذب ریزگردها و گازهای آلاینده هستند.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان خطاب به ولایتی:
1395/11/23-17:27:4
ولنگاری فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان بیداد میکند
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان خطاب به دکتر ولایتی رئیس هییت موسس و هییت امنای دانشگاه ازاد اسلامی نوشت:ولنگاری فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان بیداد میکند.
قریشی در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی در دانشگاه‌ها گفت: هم‌زمان با ترم جدید و طی یکی دو هفته آینده، فعالیت‌های انتخاباتی دانشگاه‌ها آغاز و افزایش پیدا می‌کند.
اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران تاکید کردند: "انقلابی‌گری" گره‌گشای مسائل کشور در سطح ملی و بین‌المللی است.
دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف از راهپیمایان تهرانی خواستند نظر خود را درباره راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی بنویسند.
پژوهش محورها باید آزمون کتبی بدهند؛
1395/11/23-16:52:41
جزئیات شرکت در آزمون دکتری علوم پزشکی/ امکان شرکت تنها در یک رشته
جزئیات شرکت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۷ - ۹۶ اعلام شد.
معاون آموزشی وزارت علوم از حذف تعداد قابل توجهی از گرایش های کارشناسی در دفترچه کنکور سال ۹۶ خبر داد و گفت: رشته ها متناسب با شرایطی که دارند به صورت کد رشته مستقل تعریف می شوند.
استان فارس ۱۱۹ پروژه مصوب در اقتصاد مقاومتی داشته که در این زمینه، ۸ اقدام راهبردی انجام داده است. رشد صادرات غیرنفتی استان فارس در ۵ ماه اول سال ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۵۲ درصد (افزایش از ۱۳۷ میلیون دلار به ۲۰۹ میلیون دلار) از دستاوردهای یکی از این اقدامات راهبردی است.
ایده های فعالیت های قبل از برگزاری کرسی آزاد اندیشی
1395/11/23-16:27:15
ایده عملیاتی برای انتخاب قالب برگزاری کرسی آزاد اندیشی
این بخش به ایده های عملیاتی دسته اول یعنی فعالیت های قبل از برنامه و موضوع انتخاب قالب برگزاری کرسی آزاد اندیشی و انواع آن می پردازد.
وزارت جهاد کشاورزی، در اجرای مهمترین پروژه خود عملکرد بسیار خوبی نشان داده است و توانسته هدف خودکفایی در محصولات استراتژیک کشاورزی از جمله گندم که منجر به افزایش امنیت غذایی و در نتیجه تحقق اقتصاد مقاومتی می شود را تا حد قابل توجهی محقق کند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد آزمون دستیاری 96 از هفته آینده شروع می‌شود گفت: متقاضیان شرکت در آزمون دستیاری پزشک خانواده نیز باید در آزمون فوق ثبت نام کنند.
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی به تازگی از سمت خود استعفا داد و با توجه به انتقادات اخیر وی از دانشگاه آزاد این شائبه پیش آمده بود که به دلیل انتقاد از دانشگاه آزاد مجبور به استعفا شده است.
سند ۲۰۳۰ که در توافق بین یونسکو و وزارت علوم سندی آموزشی است با اعتراض اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس روبه رو شده و قرار است در شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی و اشکالات آن حل شود.
مرکز تفکر و آزاد اندیشی سازمان بسیج دانشجویی معرفی می کند:
1395/11/23-15:52:50
ایده های عملیاتی برای برگزاری « کرسی آزاد اندیشی » درست و مفید در دانشگاهها
مرکز تفکر و آزاد اندیشی سازمان بسیج دانشجویی در نظر دارد در قالب بسته ایده عملیاتی راهکارهای برگزاری کرسی آزاد اندیشی درست را آموزش دهد.
توسط دبیر خانه جشنواره دانشجویی رویش اعلام شد:
1395/11/23-15:37:1
جدول زمانبندی نمایش آثار دانشجویی دومین جشنواره ادبی هنری رویش
جدول زمانبندی نمایش آثار دومین جشنواره ادبی هنری رویش توسط دبیرخانه این جشنواره اعلام شد.
پیرو استقبال دانشجویان، اساتید جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری بسیج دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان البرز تا ۶ اسفند تمدید شد.
با حضور80 مربی در روزهای 20 و 21 بهمن ماه
1395/11/23-15:10:1
دوره مربیان شجره تربیتی صالحین دانشجویی استان فارس برگزار شد
دوره دو روزه مربیان شجره طیبه صالحین بسیج دانشجویی شهرستان های استان فارس در شیراز با ارائه مباحثی در مورد حلقه داری و مدیریت حلقات تربیتی، نظام تربیتی، اصول مدیریت کار تشکیلاتی و... برگزار شد.
با حضور حجت الاسلام و المسلمین شکیب استادیار حلقات تربیتی دانشجویی استان
1395/11/23-15:3:20
نشست مسئولین تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اصفهان برگزار شد
مسئولین تعلیم و تربیت دفاتر، حوزه ها و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اصفهان در نشست ناحیه بسیج دانشجویی با حضور حجت الاسلام و المسلمین شکیب استادیار حلقات تربیتی صالحین دانشجویی استان که روز پنجشنبه 21 بهمن 1395 برگزار شد، شرکت کردند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد یادگار امام برگزار شد؛
1395/11/23-14:14:14
طرح کلینیک سلامت رایگان در راهپیمایی 22بهمن+تصویر
مهدی عرب سلمانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد یادگار امام از طرح کلینیک سلامت رایگان در راهپیمایی 22بهمن به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برای نخستین بار خبر داد.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر "عقد قرارداد با یک شرکت فرانسوی انحصار بازار خودرو را تشدید می‌کند" منتشر شد.
در حالی که مسئولان دانشگاه آزاد از مجوزدار بودن همه رشته های علوم پزشکی خود می گوید، اما سایت این وزاتخانه این رشته های ها را بروزرسانی نکرده است.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر "با طرح آقای رئیس جمهور آشنا شوید" منتشر شد.
شماره 381 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 328 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/23-13:8:49
شهید علی رضا جنتی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
مشاور سازمان سنجش خبر داد؛
1395/11/23-12:37:21
شرکت ۱۳۹ هزار نفر در کنکور ۹۶/ پنجشنبه آخرین مهلت ثبت نام
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار ثبت نام در کنکور سال ۹۶ گفت: داوطلبان تا روز پنجشنبه ۲۸ بهمن فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، در آزمون ثبت نام کنند.
عبدالله رضیان، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی ازجمله در خودکفایی گندم را مثبت ارزیابی کرد و گفت: محاسبه نادرست خسارت وارده بر کشاورزان شمال کشور و مدیریت نامناسب محصولات سرمازده مهمترین دلیل استیضاح وزیر کشاورزی است.
کاهش سرمایه‌گذاری و گردشگران خارجی، بلای جان اقتصاد مصر ؛
1395/11/23-12:5:49
رویترز: آیا اصلاحات ساختاری صندوق بین‌المللی پول می‌تواند اقتصاد مصر را از آشفتگی برهاند؟
به گزارش رویترز اواخر سال گذشته میلادی صندوق بین‌المللی پول و کشور مصر توافق کردند که این کشور اصلاحات ساختاری مدنظر صندوق بین‌المللی پول را در ازای دریافت یک وام ۱۲ میلیارد دلاری، به اجرا درآورد. آزادسازی نرخ ارز، اعمال مالیات بر ارزش افزوده، کاهش یارانه‌های دولتی، اعمال سیاست‌های پولی انقباضی و کاهش بدهی‌های دولتی ازجمله اقدامات مدنظر صندوق بین‌المللی پول برای شکوفایی دوباره اقتصاد مصر است.
تقی زاده گفت:آمارکرسی های آزاد اندیشی دردانشگاه ها قابل ملاحظه است اما فاصله زیادی تا نتیجه گیری مطلوب از کرسی های آزاد اندیشی داریم،کرسی ها درکشور متولی ومرجع مشخصی ندارد،تفاوت دیدگاه هایی که درآمریکا وجود دارد ازاصل دشمنی آمریکا با ما نمی کاهد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران از آغاز ساخت خوابگاه جدید پسران در کوی دانشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر ساخت این خوابگاه آغاز شده و طی دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
طبق روایات اسلامی، مهریه حضرت زهرا(س) حداکثر ۵۰۰ درهم نقره بوده است. اما این میزان در حال حاضر برابر با چند سکه بهار آزادی است؟
نمایش اقتدار و همبستگی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن؛ شکست مجدد ترامپ از قضات؛ ۵فاز پارس جنوبی افتتاح می شود؛ تابش نیمروز بر شب جشنواره و ضیافت به صرف مساوی؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
حضور متفاوت تشکل‌های دانشجویی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، توجه مردم را به خود جلب کرد.
رییس جمهور در سخنرانی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت:ما به تحریم فروش هواپیما به ایران خاتمه دادیم تا مردم در امنیت بیشتر در سفرهای هوایی باشند .
برگزاری مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و حضور گسترده مردم ایران در رسانه‌های جهان بازتاب داشت.
حجت‌‌الاسلام محمدیان به همراه جمعی از دانشجویان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند.
دانشگاه صنعتی شریف با برپایی غرفه‌ای در مسیر راهپیمایی 22 بهمن دستاوردهای علمی نخبگان این دانشگاه را ارائه کرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت:‌ حضور مردم در مقاطع حساس باعث می‌شود یک سلسله از معادلات جهان به سرعت تغییر کند. به ویژه با روی کار آمدن دولت افراطی آمریکا این حضور بسیار تأثیرگذار است و پاسخ آنها را خواهد داد.
رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم نشان دادند که هرچه تهدید دشمن بیشتر می‌شود حضور پررنگ تری دارند.
دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور دلیجان در یوم الله 22 بهمن ماه شعار مرگ بر آمریکا را فریاد زدند.
مراسم راهپیمایی 22 بهمن در سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از لحظاتی پیش در تهران و سراسر کشور آغاز شد.
حضور حاج قاسم سلیمانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن
مسئول بسیج دانشجویی پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران از برگزاری چهارمین همایش فنی و صنعت طی روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن خبر داد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی:
1395/11/22-10:0:59
بستر حمایت از «طهرانی‌مقدم‌»های صنعت تجهیزات پزشکی فراهم شود
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت: باید برای خودکفایی در صنعت تجهیزات پزشکی و مقابله با تحریم‌های جدید، بستر حمایت از شهید «طهرانی‌مقدم»‌ها و «احمدی‌روشن»های صنعت تجهیزات پزشکی فراهم شود.
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مهریز:
1395/11/22-9:42:28
آنها که بخواهند آرمانهای انقلابی را به سخره بگیرند باید از تلاطم طوفان خشم جوانان انقلابی بهراسند
در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و در پی انتشار مطالب سخیف و تمسخر آمیز پیرامون راهپیمایی 22 بهمن در صفحات شبکه اجتماعی وابسته به یک سازمان مسئول، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مهریز بیانیه ای صادر کرد.
عضو فعال بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری(ره)شیراز؛
1395/11/22-9:34:39
فرهنگ سازی ریشه ای و درونی راه مقابله با رسانه های خارجی است/حرف های انقلاب حرف اسلام است
دهقان خطاب به کسانی که شعار می دهند دوران حرف های انقلاب به سر آمده است گفت:حرف های انقلاب حرف اسلام است و حرف اسلام حرف امروز و فردا نیست و همیشه همه زمان باید به گوش همگان برسد.
هرچند می توان یکی از دلایل وضعیت نامشخص پروژه های سازمان برنامه در اقتصاد مقاومتی را کلان بودن و فراسازمانی بودن پروژه های این سازمان دانست اما ضروری است این سازمان، گزارشی از وضعیت اجرای این پروژه ها به صورت شفاف ارائه نماید تا بتوان در خصوص ادامه راه تصمیم گیری نمود.
۵ ابهام در سیاست‌های ارزی بانک مرکزی در پسابرجام (۱) ؛
1395/11/21-23:53:52
آیا شرایط ارزی کشور قبل از تحریم ها ایده آل بود؟ بانک مرکزی مسئول وضعیت نابسمان بانک‌هاست
دلیل عدم همکاری بانک‌های خارجی با بانک‌های ایران هرچه که باشد، بانک مرکزی در مورد آن مسئول است و لازم است هرچه سریعتر درخصوص رفع این مشکل اقداماتی را انجام دهد.
عمدۀ پروژه­ های برنامه ­ریزی شده در استان لرستان در زمینۀ عمرانی و صنعتی تعریف شده ­اند و البته بسیاری از این برنامه­ ها، جزو اموری است که به ­نظر می­ رسد طی روند عادی انجام وظایف دستگاه­ها باید به انجام برسند. با این وجود از میزان پیشرفت این پروژه­ ها و وضعیت کنونی نسبت به زمان­ بندی­ های صورت گرفته گزارش مشخصی منتشر نشده است.
ضرورت رفع نابرابری، مهمترین موضوع اجلاس جهانی داووس بوده است؛
1395/11/21-23:43:51
گاردین: زمان بازنویسی قوانین اقتصادی برای رفع نابرابری جهانی فرارسیده است
به گزارش گاردین رفع نابرابری به یکی از اصلی ترین دغدغه‌های مردم دنیا تبدیل شده و بسیاری از متفکران اقتصادی و اجتماعی معتقدند نظریه‌های اقتصادی که اکنون مورد پذیرش عموم قرار دارد، منافع سرمایه‌داران را تضمین می‌کند و اقتصادی قطره چکانی را برای بسیاری از افراد جامعه در پی دارد. بنابراین اکنون زمان بازنویسی قوانین برای رفع نابرابری فرارسیده است.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر "مسیر دولت دوازدهم در نظام بانکی چه باشد؟" منتشر شد.
دربیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام آمده است؛
1395/11/21-19:33:21
راهپیمایی ۲۲بهمن رویدادی عزت آفرین، وحدت بخش و دشمن شکن است
ملت سربلند ایران که بخوبی از فتنه ها و نقشه های دشمنان آگاه است ،هم صدا فریاد استکبار ستیزی و آزادی خواهی سر می دهند و وحدت و سرافرازی ملت ایران را به نمایش می گذارند.
جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور دلیجان به مناسبت دهه فجر با خانواده محترم شهید ابراهیم صمدی دیدار کردند.
بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور نیز روز جمعه همگام با سایر آحاد جامعه در یوم الله 22 بهمن شرکت نموده و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام خواهد نمود.
در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد؛
1395/11/21-16:7:48
کارگاه آموزشی کرسی های آزاد اندیشی دوره نخبه پروری شهید دیالمه
صبح امروز کارگاه آموزشی کرسی های آزاد اندیشی دوره نخبه پروری شهید دیالمه با تدریس آقای فاضل تقی زاده مسئول مرکز آزاد اندیشی بسیج دانشجویی و با حضور دانش پژوهان از سراسر کشور در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.
شماره 380 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 327 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
نامه سرگشاده به دستگاه قضایی؛
1395/11/21-10:6:18
زخم اختلاس از سلامت مردم به چهل روز رسید!
بسیج دانشجویی شهرستان جیرفت نامه ای سرگشاده به دستگاه قضایی این شهرستان منتشر کرد.
مظلوم در نشست دانشجویی در تسنیم مطرح کرد
1395/11/21-10:1:23
ذخایر نظام چمران و رجایی بودند نه حقوق‌‌بگیران نجومی
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: برخی‌ها نجومی‌بگیران را ذخایر نظام معرفی می‌کنند، در حالی که ذخایر نظام چمران و رجایی بودند.
ابراهیم‌پور در نشست‌خبری دانشجویی در تسنیم:
1395/11/21-9:49:47
دلیل تهدیدهای امروز آمریکا ضعف سیاست‌های ما در روابط بین‌الملل است
در فضای انقلابیگری آنچه که در سالهای گذشته شاهد آن بودیم تعاریف زیاد از این موضوع مهم بوده است.
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید مدرس ایلام ضمن تجدید عهد با آرمان ها ی امام (ره) از همه آحاد مردم ولایت مدار و انقلابی ایران دعوت می کند که بار دیگر با حضورباشکوه خود در 22 بهمن این پیام را به استکبار جهانی مخابره کنند که هیچگاه در مقابل دشمنان و استکبار جهانی کوتاه نمی آید.
به همت گروه جهادی شهید محمود آبادی و شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی شهرستان بم اردوهای جهادی زمستان در روستاهای اسفیکان و تمیک برگزار شد.
بانک‌های پارسیان، پاسارگاد، انصار، سامان، سینا، قوامین و بانک تجارت بیش از مقدار قانونی به اشخاص مرتبط با خود تسهیلات داده اند. با این حال تخلف از این مورد، همواره با بی‌اعتنایی و عدم برخورد بانک مرکزی روبه رو شده است و به همین دلیل بانک‌ها همواره این روند تخلف را در پیش گرفته‌اند.
جهت آگاهی از برنامه های هیئت های مذهبی دهه اول فاطمیه، خواندن این گزارش را از دست ندهید.
نفس ساختمان‌های کهنه دانشگاه‌های کشور چند سالی می شود به شماره افتاده. این ساختمان‌ها که بیش از ۵۰ تا ۶۰ سال عمر دارند. شاید امروز آبستن بروز اتفاقات ناخوشایندی باشند.
پیش بینی یک پایگاه تحلیلی از آینده اقتصاد آمریکا؛
1395/11/20-15:4:55
اینترنشنال من: آمریکا به یک بحران اقتصادی گسترده نزدیک شده است
به گزارش اینترنشنال من درحال حاضر بسیاری از شواهد مالی و اقتصادی در آمریکا نشان از نزدیکی یک بحران بزرگ دارند. دولت آمریکا از هر زمان دیگری به ورشکستگی اقتصادی به همراه هرج و مرج مالی نزدیک تر شده است. در آینده نزدیک نرخ دلار کاهش چشمگیری خواهد داشت، بازار اوراق قرضه این کشور ویران خواهد شد و سطح زندگی اغلب مردم آمریکا افت خواهد کرد.
مهدی غضنفری وزیر سابق صنعت، با بیان اینکه در کشور منابع مختلفی وجود دارد که مانند چاه نفت هستند، گفت: عدم مدیریت درست این منابع موجب تباهی کشور می شود.
زارع مدیر علمی و اقتصادی ناحیه بسیج دانشجویی استان در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی از حمایت سپاه از پروژه های پژوهشی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ترم سوم به بعد در رشته های برق (گرایش های مخابرات سیستم،الکترونیک، میدان) و کامپیوتر خبر داد.
مسئول برگزاری دوره نخبه پروری شهید دیالمه عنوان کرد :
1395/11/20-13:47:11
نخبه پروری در راستای اهداف انقلاب اسلامی/ دوره نخبه پروری با هدف شکل گیری شبکه متفکر بسیج دانشجویی
مسئول برگزاری دوره شهید دیالمه گفت: در حال حاضر دستگاه های مختلفی متولی امور نخبگان در جامعه هستند اما تفاوت که میان نخبگان بسیج دانشجویی با سایر نخبگان است در گفتمانی است که واژه نخبه در آن تعریف می شود.
چهل‌ودو حوزه و پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین در بیانیه‌ای به‌مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اعلام کردند: امسال ملت ایران در حالی در راهپیمایی بزرگ وحدت ساز و دشمن شکن بیست و دوم بهمن ماه حضور پیدا میکند که زمزمه های تهدید و ارعاب از سوی کشورهایی که قرار بود با طرح بازی برد برد و امضای تعهد برجام راه دشمنی خود را عوض کنند به گوش می رسد ، آن چیزی که به عنوان تجربه ای گرانسنگ از این معاهده می توان به عنوان عبرتی تاریخی چراغ ادامه راه خود داشت این است که مسیر دشمنی آمریکا به عنوان سرکرده استکبار جهانی مسیری است که با هویت ایران عزیز گره خورده است و هیچ گاه این دشمنی نمی‌تواند به دوستی بدل شود و ما هیچ وقت نباید به دشمن اعتماد کنیم.
برخی فعالان دانشجویی برای هم‌افزایی جبهه دانشجویان انقلابی، تعمیق فکر و اندیشه دینی و انقلابی و ترویج گفتمان ناب انقلاب، «جبهه هماهنگی دانشجویان انقلابی» را تشکیل داده و در بیانیه‌ای اعلام موجودیت کردند.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با عنوان "پیمان پولی به زبان ساده" منتشر شد.
ضرب‌العجل‌های دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای استقبال از قاضی‌زاده هاشمی؛
1395/11/20-13:4:40
برکات حضور جناب وزیر در دانشگاه ما! +تصاویر
سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز گذشته به دانشگاه علوم‌پزشکی گلستان رفت و حضور وی در این دانشگاه باعث شد تا مسئولین این مرکز مهم آموزش عالی در استان گلستان به فکر سر و سامان دادن به دانشگاه بیفتند.
اطلاعیه صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد؛
1395/11/20-12:36:54
دانشگاه آزاد هیچ بدهی به صندوق رفاه وزارت علوم ندارد
دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که صندوق رفاه دانشجویی این دانشگاه هیچ بدهی به صندوق رفاه وزارت علوم ندارد.
مدیریت خواهران بسیج دانشجویی مازندران:
1395/11/20-11:48:5
امام خمینی(ره)بر تقدم انقلاب فرهنگی و تحول اجتماعی بوسیله مردم تاکید داشت
مدیریت خواهران بسیج دانشجویی مازندران گفت: امام خمینی (ره)بر تقدم انقلاب فرهنگی و آنگاه دست زدن به انقلاب و تحول اجتماعی به وسیله خود مردم تاکید داشت .
نتایج نظرسنجی تغذیه توسط شورای صنفی دانشگاه خوارزمی واحد تهران با همکاری دانشجویان انجام شد و برنامه ی تغذیه گرداوری و در اختیار بخش دانشجویی و تغذیه دانشگاه قرار گرفت.
آرامش گفت: 22 بهمن امسال باز هم به خط امام و رهبری لبیک میگویم و یاوه گویان استکبار را بار دیگر در ابهت حضور میلیونی مردم قرار داده و توطئه و دسیسه ها ی دشمنان اسلام را نقش برآب خواهیم کرد.
معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس بیان کرد: دشمن در این فکر است که اگر مردم ایران اعتقادشان به اسلام از دست برود اعتقادشان به جمهوری اسلامی هم از بین می‌رود.
بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا در نامه به شورای نگهبان اعلام کرد
1395/11/20-10:41:59
تضاد ماده ۱۱۶ برنامه ششم توسعه با قانون اساسی در بخش عدالت جنسیتی
بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) در نامه به اعضای شورای نگهبان اعلام کرد: متنی که با نام برنامه ششم توسعه از سوی مجلس تصویب شده در موارد متعددی دارای تضادهایی آشکار با قانون اساسی و اسناد بالادستی نظام است.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با عنوان "واژه‌ای برای تضعیف جایگاه زن و خانواده" منتشر شد.
شماره 379 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
جزئیات درج سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ برای انواع دیپلم اعلام شد و داوطلبان باید با توجه به آن میزان سوابق را در فرم ثبت نام درج کنند. ثبت غلط سوابق موجب متخلف شناخته شدن داوطلب می شود.
عکس نوشته شماره 326 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/20-9:36:32
شهید نقی صنایع پرکار
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
رییس سازمان امور دانشجویان عنوان کرد:
1395/11/20-9:14:57
شیوع مصرف دخانیات در بین 8 درصد دانشجویان
رئیس سازمان امور دانشجویان از مصرف 8 درصدی سیگار در بین دانشجویان دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: امیدواریم که با اجرای طرح عاری از دخانیات در دانشگاه‌ها، آمار مصرف در فضاهای دانشگاهی کاهش یابد.
عاقبت مشروب‌فروشی‌ها در انقلاب 57
احمد توکلی درگفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی:
1395/11/20-8:23:8
دانشجوی بسیجی باید روحیه پرسشگری داشته باشد/ حتی اگر به دادگاه بروید باید حرف خود را بزنید
احمد توکلی با بیان این مطلب که اگر دانشجو پرسشگر نباید دیگر دانشجو نیست گفت: مهمترین ویژگی یک دانشجو روحیه پرسشگری است که باید آن را در خود تقویت کند هیچ فرقی هم نمی کند که دانشجوی بسیجی باشد یا خیر. البته در این ضمینه وظیفه دانشجویان بسیجی سنگین تر است.
نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد95( ویژه فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی) دانشگاه آزاد و رتبه‌های اول و دوم مقطع کارشناسی شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد 95 دانشگاه آزاد اعلام شد.
مراسم عزاداری شب‌های فاطمیه‌ اول در مسجد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «روحانی مچکریم»؛
1395/11/19-18:56:2
فیلم طنز/ دکتر سلام ۱۳۹
فیلم طنز دکتر سلام ۱۳۹ ویژه‌برنامه «خبرگزاری دانشجو» در دوران «روحانی مچکریم» منتشر شد
مراسم عزاداری شب‌های فاطمیه‌ اول در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شود، از 22 بهمن به مدت سه شب بعد از نماز مغرب و عشا مسجد دانشگاه امام صادق میزبان عزاداران فاطمی خواهد بود.
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه به وزیر صنعت:
1395/11/19-18:46:17
ابهامات قرارداد سیتروئن سبب نگرانی‌ درباره تضییع حقوق مردم شده است
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه به وزیر صنعت اعلام کرد: با توجه به محرمانه بودن مفاد این قرارداد، ابهاماتی پدید آمده است که سبب نگرانی‌ها درباره پایمال شدن اصول اقتصاد مقاومتی و تضییع حقوق مردم شده است.
یادداشت بینندگان شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی:
1395/11/19-18:35:1
تمام مشکلات طرح رجیستری تلفن همراه برای جلوگیری از قاچاق این کالا حل شده است
یکی از فعالان طرح رجیستری تلفن همراه، در پاسخ به یادداشت شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در خصوص ۶ مانع برای اجرای این طرح جهت جلوگیری از قاچاق کالا، یادداشتی را تدوین نمود و طی آن در خصوص این ۶ مانع و تمهیداتی که در طرح برای آن دیده شده است توضیحاتی داد.
استان قم ۹ اقدام در اقتصاد مقاومتی انجام داده و در کنار آن، ۶ مانع را برای تحقق اقتصاد مقاومتی احصا نموده است که مهمترین آن، اشاره به مشکلات بانکی و عدم نظارت بانک مرکزی دارد.
ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان نهادی که اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور را در قالب پروژه های تعریف شده و ۱۲ برنامه ملی راهبری می کند، ۹ اقدام مهم در این زمینه داشته که در این گزارش مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
طبق گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا، برای محاسبه‌ی میزان قاچاق کالا باید حجم معافیت‌ها از جمله کالای همراه مسافر، امکان خرید از بازارچه‌های مرزی و مناطق آزاد، معافیت‌های ته لنجی و دیگر موارد مشابه که رقم آن بالغ بر ۳ میلیارد دلار تخمین زده شده، از مبلغ کل قاچاق کم گردد و در نتیجه میزان قاچاق ورودی کالا به کشور در این شرایط ۱۴.۵ میلیارد دلار گزارش میشود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بیش از سه سال است که نقشه مهندسی فرهنگی کشور خاک می‌خورد و متأسفانه دولت حتی یک جلسه برای آن برگزار نکرده است.
گزارش فارس از ابهامات موجود در روند اجرای سند آمایش آموزش عالی؛
1395/11/19-16:0:44
ابهام در چگونگی اجرای سند آمایش آموزش عالی/تناقض در گفته‌های دو مسئول؛ مجری راضی است ولی ناظر ناراضی
سند آمایش آموزش عالی کشور مراحل اجرایی کار را در وزارت علوم می‌گذراند ولی در حالیکه دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور از روند اجرای این سند ابراز نارضایتی می‌کند وزیر علوم این صحبت‌ها را بی اساس دانسته و روند اجرا را پربار می‌داند.
مرکز مهارت های دارویی وابسته به مرکز مطالعات توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با حضور تعدادی از مسئولان افتتاح شد.
مهدی بختیاری؛
1395/11/19-15:19:20
خنجر واردات بر پیکر کشاورزی
یادداشت تولید شده توسط مهدی بختیاری،مسئول بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با عنوان "خنجر واردات بر پیکر کشاورزی" منتشر شد.
موزه ملی علوم و فناوری ایران به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به صورت رایگان پذیرای بازدیدکنندگان است.
رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی از برگزاری اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی فارابی خبر داد و گفت: اختتامیه این جشنواره در روز 24 بهمن‌ماه با معرفی 33 محقق برجسته برگزار می‌شود.
با همکاری محقق ایرانی دانشگاه استنفورد انجام شد؛
1395/11/19-15:8:25
ساخت ریزتراشه ای کوچک برای تشخیص بیماری‌ها
گروهی از محققان دانشگاه استنفورد با همکاری رحیم اسفندیارپور محقق ایرانی، اقدام به ساخت ارزانترین ریز تراشه‌ای کردند که تاکنون ساخته شده است.
ضرورت گنجاندن «رفتارهای مدیریت پسابحران» در دروس دانشگاه‌ها؛
1395/11/19-15:3:32
آموزش" رفتارهای مدیریت پسا بحران" در برنامه‌ دانشگاه‌های پزشکی قرار می‌گیرد
معاون آموزشی وزارت بهداشت، آموزش رفتارهای مدیریت پسا بحران در دانشگاه‌های علوم پزشکی را موضوعی بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت: در زمینه آموزش رفتارهای مدیریت پسابحران در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اقداماتی را انجام داده‌ایم که در آینده نزدیک ابلاغ خواهیم کرد.
بمناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر نشست صمیمی مسئولین و اعضای شورای بسیج دانشجویی شهرستان قائمشهر با آیت‌الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع):
1395/11/19-14:45:8
دولت در بن‌بست اعتماد به آمریکا قرار گرفته است
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: امروز شاهدیم که برخلاف وعده‌های داده شده پس از برجام، تحریم‌های جدیدی علیه کشورمان وضع می‌شود؛ در واقع دولت و طرفداران مذاکره در بن‌بست اعتماد به آمریکا قرار گرفته‌اند.
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه ها به شورای هماهنگی تبلیغات:
1395/11/19-14:41:54
ما احساس خطر می‌کنیم
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های خواجه نصیر، الزهرا و دانشکده علوم و فنون قرائت قرآن تهران در نامه‌ای به مناسبت فرارسیدن یوم الله 22 بهمن به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کردند: نوک تیز حمله دشمنان، انقلاب اسلامی را نشانه گرفته و با توجه به این که 22 بهمن، نماد انقلاب اسلامی است؛ سعی دشمنان بر این است تا با جنگی نرم ، یوم الله 22 بهمن را که نماد پیروزی بر استکبار جهانی است از اسلام و ارزش‌های آن خالی کنند.
محسن حق پرست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های قائم شهر در دیدار دانشجویان بسیجی قائمشهری با نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری مطالبه اصلی بسیج دانشجویی را استکبار ستیزی باشعارنه شرقی و نه غربی دانست.
معاونت فرهنگی ناحیه بسیج دانشجویی استان
1395/11/19-14:27:42
اختتاميه جشنواره استاني ققنوس در دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد
اختتاميه جشنواره استاني ققنوس به ميزباني حوزه بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار گردید
توجه جدی بریتانیا به توافقات تجاری بعد از جدا شدن از اتحادیه اروپا؛
1395/11/19-12:18:59
گاردین: بریتانیا مذاکرات تجاری غیر رسمی خود را با بیش از ۱۲ کشور آغاز کرده است
به گزارش گاردین دست کم دوازده کشور آمادگی خود را برای گسترش تجارت با بریتانیا، بعد از خروج از اتحادیه اروپا اعلام کرده‌اند. آمریکا، نیوزلند و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از مهمترین گزینه‌ها هستند. همچنین وزرای این کشور تا کنون از ۵۵ کشور بازدید کرده اند و از هم اکنون درحال بحث و بررسی بر سر جزئیات توافقات تجاری در دوران بعد از اتحادیه اروپا هستند و این مسئله نشان از توجه بریتانیا به تجارت بین الملل دارد.
رئیس سازمان امور دانشجویان خبرداد؛
1395/11/19-12:15:16
آمار دانشجویان بورسیه خارج/ دریافت ظرفیت ها برای سال ۹۶
رئیس سازمان امور دانشجویان از جمع آوری ظرفیت های بورس خارج از کشور دانشگاه های داخل برای انتشار در دفترچه کنکور دکتری سال ۹۶ خبر داد.
شماره 378 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عصر امروز همایشی با عنوان «انقلاب اسلامی چالش‌های پیشین و پیش‌رو» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور گنجی، زیباکلام، ثابتی و نقاشی در این دانشگاه برگزار شد که با حاشیه‌هایی نیز روبرو بود.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/19-9:51:13
شهید عبدالله خوش بین ساروکلایی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
عکس/ عاقبت امیرعباس هویدا
جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور خبر داد:
1395/11/19-9:0:20
به حداقل رسیدن هزینه سفر راهیان نور / سفرهای زیارتی دانشجویی کربلا و سوریه در دستور کار
سردار علی فضلی جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان اینکه باید هزینه سفر دانشجویی راهیان نور به حداقل ممکن برسد افزود: با توجه به اینکه سفر راهیان نور یک سفر معنوی و خاص است باید هزینه های این سفر به گونه ای باشد که زمینه حضور هرچه بیشتر دانشجویان فراهم شود.
مانند بسیاری از سوپر استارهای هالیوود که صف مخالفت با ترامپ آراسته اند آرنولد شوارتزنگر با همه قدرت وارد میدان مبارزه با دونالد ترامپ شده و با صریح ترین کلمات او را به تهدید می کند او در دومین واکنش خود گفت : دلم میخواست به نیویورک می رفتم و صورتش را له می کردم ای
با ما از کاخ نیاوران بازدید کنید؛
1395/11/19-7:57:52
محمدرضا پهلوی در چه جایی زندگی می‌کرد؟
دهه فجر بهانه خوبی است که از نو تاریخ انقلاب را مرور کنیم. سراغ کاخ نیاوران آخرین عمارت گاه شاه می‌رویم و از صفر تا صد زندگی او را از نو بازگو کنیم.
میلاد حسین پور
1395/11/19-0:10:30
عشق در یک روز بخصوص، رگ خواب همه ماست
گفتاری که واقعا معلوم نیست که چرا تمام ای سرگذشت را روان و با بیان گفتاری تعریف نمی کند. و ای کاش فیلمی هم ساخته شود که در آن بازیگران به ایران هم اندکی علاقه مند باشند، از فیلم ایتالیا-ایتالیا که شخص اول عاشق وشیفته ایتالیاست تا رگ خواب که فرانسه و زبان فرانسوی یک عشق درونی در دل شخص اول است.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد دولت در مسئله برجام گفت: وقتی از ارزش‌های خود عبور کنیم نتیجه این می شود که امروز آمریکایی ها گستاخانه تر از گذشته تهدید می کنند؛ لذا پا گذاشتن روی مبانی تبعات سنگینی دارد.
یک تولیدکننده صنایع غذایی در جریان بازدید خبرنگاران از شرایط عجیب تسهیلات شامل پیش‌دریافت نیم درصد از کل مبلغ وام به دلار خبر داد.
دستجردی معاون فرهنگی دانشگاه بیرجند می‌گوید: این برنامه هم می‌توانست مثل بسیاری از برنامه‌ها با آرامش و بدون حاشیه برگزار شود و ما زمانی معقول هستیم که تحمل شنیدن صدای مخالف خود را داشته باشیم.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی:
1395/11/18-20:39:28
تکمیل اعضای هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد در جلسات آتی
ولایتی از انتخاب اعضای هیئت امنای این دانشگاه آزاد در جلساتی آتی هیئت موسس خبر داد.
معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم آخرین وضعیت سنوات دانشجویی را تشریح کرد و گفت: با معاونت آموزشی وزارت علوم صحبت کرده ایم این سنوات، معقول و منطقی باشد.
برای نیمسال تحصیلی ۹۵-۹۶؛
1395/11/18-20:32:18
دانشگاه بوعلی سینا دانشجوی بدون آزمون پذیرش می کند
دانشگاه بوعلی سینا برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون براساس آیین نامه استعدادهای درخشان پذیرش می کند.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: این دانشگاه خساراتی را که در طول مدت تحریم متحمل شده است پیگیری می کند.
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف خواستار شد؛
1395/11/18-20:26:38
نامگذاری روز وفات حضرت زینب کبری(س) به نام«مدافعین حرم»
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف در نامه ای به ریاست شورای فرهنگ عمومی خواستار نامگذاری روز وفات حضرت زینب کبری(س) به روز «مدافعین حرم» شد.
اعضای شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، علیرضا عینی فر را به عضویت کارگروه هنر و معماری این شورا انتخاب کردند.
کتاب الکترونیک "ویژگی ها و جایگاه جوان انقلابی در گفتمان انقلاب اسلامی" تولید شده توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.برای دانلود وارد خبر شوید.
معاون وزیر بهداشت خبر داد:
1395/11/18-17:16:49
موافقت شورای منتخب رئیس جمهور برای انتقال روانشناسی
معاون وزارت بهداشت گفت: شورای منتخب رئیس جمهور برای بررسی رشته های بین رشته ای، نظر خود را به مراجع بالاتر فرستاد و به نظر می رسد نظر شورا، انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت است.
مراسم ازدواج دانشجویی ۳۴۰ زوج در دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تهران با هدف ترویج ازدواج آسان ظهر امروز در کنار مزار شهدای گمنام برگزار می شود.
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های الزهرا،خواجه نصیر و علوم و فنون قرآنی بمناسبت 22 بهمن؛
1395/11/18-17:10:45
تلاش دشمنان کمرنگ کردن اصل پیروزی بر استکبار جهانی یوم الله 22 بهمن
ما احساس خطر می کنیم و به شما اعلام می کنیم که نوک تیز حمله ی دشمنان ، انقلاب اسلامی را نشانه گرفته و با توجه به این که ۲۲ بهمن، نماد انقلاب اسلامی می باشد؛ سعی دشمنان بر این است تا با جنگی نرم ، یوم الله ۲۲ بهمن را که نماد پیروزی بر استکبار جهانی است از اسلام و ارزش های آن خالی کنند.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: باید این موضوع بررسی شود که چرا رشته‌های علوم انسانی در جذب داوطلبان، نسبت به رشته‌های علوم تجربی و ریاضی در مرتبه بسیار پایین‌تری قرار دارند.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:
1395/11/18-16:53:26
آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری از فردا
حسین توکلی از آغاز ثبت‌نام داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از فردا سه‌شنبه خبر داد و گفت: ثبت‌نام آزمون سراسری تا روز ۲۸ بهمن‌ماه ادامه دارد.
سرپرست معاونت اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از امضای توافقنامه‌ای بین وزارت علوم و وزارت نیرو برای تاسیس اکوپارک‌ها در کشور خبر داد.
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل به مناسبت 22 بهمن؛
1395/11/18-15:37:37
حفظ عزت و کرامت ملت انقلابی ایران،سرلوحه امور کشوری قرار گیرد
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل در بیانیه خود با یادآوری سخنان حکیمانه ی رهبر انقلاب مبنی بر غیراعتماد بودن آمریکا،از مسوولان به ویژه دستگاه دیپلماسی کشور خواسته شده است تا با اتخاذ تدابیر هوشمندانه، در راستای حفظ عزت و کرامت ملت انقلابی ایران، گام های اساسی بردارند.
اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آزاد قشم تحت عنوان کاروان سلامت پزشکی به مناسبت دهه مبارک فجر و در راستای منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) در جهت محرومیت زدایی برگزار می گردد.
دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت در راستای تقویت بخش معنوی گردشگری با حضور شخصیت‌های علمی خارج از کشور و اساتید داخل و متخصصان حوزه گردشگری طی روزهای 26 و 27 بهمن ماه برگزار می‌شود.
طرح تکمیل داوطلبانه فرم اهدای عضو با حضور پرشور اساتید و کارمندان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی اجرا شد.
رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت از آغاز ثبت‌نام آزمون علوم پایه پیش‌کارورزی دانشجویان پزشکی خبر داد و گفت: این آزمون پنجم اسفندماه 95 به صورت سراسری برگزار خواهد شد.
دانشمندان ماده‌ای با قابلیت جذب نور برای خنک‌سازی ساختمان‌ها و خودروها در روزهای داغ تابستان ارائه کردند.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با عنوان "برای ازدواج جوانان کاری کنید" منتشر شد.
شماره 377 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
مسئول بسیج دانشجویی قائم شهر گفت: امید به آینده با این نگاه که می توان جامعه ی بهتری جهت تحقق تمدن اسلامی ایجاد کرد یقینا زمینه ساز بسیاری از حرکت های انقلابی جوانان خواهد بود.
دانشجوی جوان دانشگاه آزاد پرند و قهرمان جهانی کیک‌بوکسینگ جهان می‌گوید: اگر امثال شهید صدرزاده‌ها در سوریه نجنگند مطمئناً جنگی که در سوریه هست در ایران به وجود می‌آمد.
عضو کمیته بررسی پرونده تحصیلی حسین فریدون در پارلمان گفت: گزارش نهایی این پرونده تا ۲ هفته دیگر تدوین می‌شود.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/18-10:57:2
شهید رحیم نصیری دوراندیش
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
در جریان اردوهای راهیان نور اتفاق می افتد
1395/11/18-10:49:28
بازدید دانشجویان بسیجی از کارخانه تولید کننده گوشی های ایرانی
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل از بازدید دانشجویان بسیجی این دانشگاه از کارخانه تولید گوشی های همراه ایرانی خبر داد.
نخستین یادواره شهدای دانشجوی مدافع حرم استان اردبیل با حضور سردار مولایی جانشین سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان اردبیل در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار می شود.
22 تا 24 فروردین 96 برگزار می شود؛
1395/11/18-10:20:51
آغاز ثبت‌نام اعتکاف در دانشگاه تهران/ ۲۸ بهمن؛ آخرین مهلت
ثبت‌نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران از امروز آغاز و تا ۲۸ بهمن ادامه دارد.
تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های کشور امروز دوشنبه 18 بهمن به‌شرح زیر منتشر می‌شود:
ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۶ از روز سه شنبه ۱۹ بهمن ۹۵ آغاز می‌شود و روز پنجشنبه ۲۸ بهمن پایان‌ می‌پذیرد.
دوره تشکیلاتی تربیتی رویش بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نوراهواز با حضور جانشین فرماندهی بسیج دانشجویی خوزستان برگزار شد.
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف پیشنهاد داد؛
1395/11/18-9:8:52
نامگذاری روزی به نام "مدافعین حرم"
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف در نامه ای به وزیر ارشاد خواستار نامگذاری روز وفات حضرت زینب(س) به نام روز "مدافعین حرم" شد.
یادداشت/
1395/11/18-9:2:31
کدخدا اوباما... کدخدا ترامپ
اردیبهشت 92 (یک ماه مانده تا انتخابات ریاست جمهوری) یک نامزد انتخاباتی در جمع دانشجویان صنعتی شریف گفت: «اروپایی‌ها آقا اجازه هستند و آمریکا کدخداست؛ بستن با کدخدا راحت‌تر است».
ماکان دل‌رحیم، حقوقدان ایرانی‌آمریکایی که در کابینه دونالد ترامپ سمت معاونت مشاور حقوقی رئیس جمهوری را دارد، زاده شهر شیراز و دانش آموخته بهترین دانشگاه‌ها در غرب و شرق آمریکاست.
دیلی میل در مطلبی به بررسی شخصیت دونالد ترامپ از روی دست خط وی پرداخت.
جروزالم پست اعلام کرد؛
1395/11/18-8:37:44
فاصله موشک های ایران تا تل آویو
«ایران اعلام کرد فقط هفت دقیقه زمان نیاز است تا موشک های ایرانی به تل آویو برسند ...»
مسئول بسیج دانشجویی لرستان، گفت: جامعه بدون آزاداندیشی و نقد، پیشرفتی ندارد و آزاداندیشی فرصت پیشرفت فکری و اجتماعی را فراهم می کند.
سخنرانی حسن عباسی که قرار بود روز دو شنبه با موضوع «انقلاب اسلامی بدون روتوش» در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام شود، از سوی مسئولین این دانشگاه لغو شد.این اقدام واکنش های زیادی به خصوص در فضای مجازی به دنبال داشت.نمونه این واکنش ها به شرح زیر است.
دبیر منطقه شمال شرق شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی گفت: مراسم بزرگداشت ایام الله دهه فجر در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که قرار بود با سخنرانی "حسن عباسی" برگزار شود، با وجود داشتن مجوز هیأت نظارت دانشگاه لغو شد.
سخنرانی حسن عباسی که قرار بود روز دو شنبه با موضوع «انقلاب اسلامی بدون روتوش» در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام شود، از سوی مسئولین این دانشگاه لغو شد.
رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه سخنرانی‌ها عموما از تهران کنسل می‌شود، گفت: لغو برنامه‌ها بیش از آنکه به جنبش‌های دانشجویی صدمه بزند به وزارت علوم و دولت ضربه می‌زند.
شهردار تهران با بیان اینکه قانون کسی را که باید لاک و مهر کند مشخص کرده است گفت: بازرسان کل و کارشناسان بهداشت اداره کار و عمران، ضابطان قضایی هستند.
ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان برگزار می کند:
1395/11/17-15:46:27
چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم
به همت ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم با محوریت اقتصاد مقاومتی و بیانات مقام معظم رهبری در تاریخ 8 اسفندماه 95 و با سخنرانی دکتر حسن عباسی و تقدیر از نفرات برتر این جشنواره برگزار می شود.
آیین رونمایی از کتاب « آمریکای جهان سومی» با عنوان « ترامپ چه امریکایی را تحویل گرفته است» صبح امروز طی مراسمی با حضور زاکانی نماینده سابق مجلس، موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و جمعی از اندیشمندان در دانشکده رسانه فارس رونمایی شد.
مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج دانشجویی استان تهران:
1395/11/17-15:7:1
اهمیتی که رهبر انقلاب برای مقابله با جنگ نرم قائل هستند سبب رشد فضای سایبری شده است
رفیعی گفت: آمریکا در سالیان اخیر از ترس ارتش سایبری ایران یک قرارگاه تشکیل داده که «کاملا نظامی» است. ما این قدرت را مدیون خون شهدا و نگاه مدبرانه مقام معظم رهبری به فضای سایبر هستیم.
دبیر اسبق تشکیلات دفتر تحکیم وحدت گفت: کولبری نشأت گرفته از بیکاری است که دولت پس از سه سال هنوز نتوانسته حرکتی برای از بین بردن آن در حاشیه کشور انجام دهد و باید پاسخگوی جان کولبران باشد.
همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه مبارک فجر، مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، امروز در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.
با سخنرانی رحیم پور ازغدی؛
1395/11/17-13:50:40
سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجو استان یزد برگزار می شود
سالاری دبیر اجرایی سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجو استان از برگزاری این کنگره در روز یکشنبه 24 بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشا در محل سالن همایش شهیدان پاکنژاد دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب ترامپ انتخاب دقیقی است زیرا آمریکا می‌خواهد به قبل از جنگ جهانی برگردد و با حصاری که دور خودش می‌کشد، خودش را بازسازی کند و عقب‌ماندگی‌ها را جبران کند.
معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت خبرداد
1395/11/17-13:21:37
افزایش 69 درصدی بودجه آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی
معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت از افزایش 69 درصدی بودجه آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی شکور در سال آینده خبر داد و گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده، دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند برای هر دانشجو یک میلیون و 800 هزار تومان بودجه فرهنگی اختصاص بدهند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: لازم نیست برخی احساساتی شوند که چرا رییس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا ما را به آن کشور راه نمی‌دهد و ویزا نمی‌دهد. کجای این جای تعجب دارد؟ کدام رییس جمهور امریکا با ایران خوب بوده است؟ اینها اصلا مهم نیست.
پایان «برجام» بازی
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛
1395/11/17-12:38:48
برگزاری میزگرد« انقلاب اسلامی،چالش های پیشین و پیش رو »
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران میزگرد « انقلاب اسلامی، چالش های پیشین و پیش رو » را با سخنرانی صادق زیبا کلام و عبدالله گنجی روز دوشنبه 18 بهمن ماه 95 برگزار می کند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان خبر داد؛
1395/11/17-12:19:5
برگزاری اولین اجتماع بزرگ جوانان مومن انقلابی استان گیلان + پوستر
اولین اجتماع بزرگ جوانان مومن انقلابی استان گیلان با سخنرانی دکتر علی باقری معاون سابق سیاست خارجی و امنیت بین المللی شورای امنیت ملی با عنوان"از دولت لیبرالی تا دولت انقلابی" برگزار می شود.
بر اساس آخرین گزارش نظام رتبه‌بندی وبومتریکس در سال 2017، دانشگاه علوم پزشکی تهران برترین دانشگاه ایرانی است که در این فهرست رتبه 478 جهانی و رتبه نخست ملی را به دست آورده است.
به مناسبت گرامی‌داشت دهه‌ی فجر برگزار می شود؛
1395/11/17-12:12:17
ویژه برنامه پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه پیام‌نور قزوین با حضور استاد رائفی پور + پوستر
به مناسبت گرامی‌داشت دهه‌ی مبارک فجر، ویژه برنامه پیروزی انقلاب اسلامی با حضور استاد رائفی‌پور در دانشگاه پیام‌نور قزوین برگزار می‌شود.
وزیر علوم گفت: سال گذشته 600 رشته تحصیلی با قدمت بیش از 10 سال بازنگری شد و امسال نیز رشته های با قدمت 5 سال به بالا را بازنگری کرده ایم.
نخستین مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور در مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز افتتاح شد.
رئیس دانشگاه در گردهمایی رؤسای واحدهای استانی تاکید کرد؛
1395/11/17-12:0:30
تعیین تکلیف مراکز علمی کاربردی تا پایان امسال
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر لزوم ارتقا کیفیت مراکز این دانشگاه گفت: تا پایان امسال باید مراکزی که مدت طولانی فعال نبوده و دانشجو نداشته اند، از لیست مراکز دانشگاه خارج شوند.
ششمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 19 و 20 اردیبهشت‌ماه 1396 در تهران برگزار می‌شود.
معاون تحقیقاتی پژوهشگاه نفت:
1395/11/17-11:41:21
صنعتی‌شدن طرح‌ها، مهم‌ترین هدف فعالیت‌های تحقیقاتی ماست
معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت تاکید کرد: صنعتی شدن طرح‌ها، مهم‌ترین هدف فعالیت‌های تحقیقاتی در پژوهشگاه است.
توسط محققان دانشگاه شریف انجام شد؛
1395/11/17-11:32:44
طراحی و راه‌اندازی سامانه ژئوپورتال تالاب‌های کشور
با حضور رئیس سازمان محیط زیست از سامانه ژئوپورتال تالاب‌های کشور که توسط جمعی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است، رونمایی شد.
با برگزاری مراسمی در دانشگاه تهران از 10 محصول فناورانه پارک علم و فناوری تهران رونمایی شد.
به منظور ترویج نظام اندیشه ولایت برگزار می شود:
1395/11/17-11:26:17
اولین همایش و نمایشگاه بین المللی « اندیشه راقی »
اولین همایش و نمایشگاه بین المللی اندیشه راقی با هدف ترویج نظام اندیشه ولایت و گفتمان انقلاب اسلامی روز یکشنبه 17 بهمن ماه لغایت 21 بهمن 95 با حضور فعالان داخلی و خارجی این عرصه از ساعت 9 الی 21 در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
مسؤول برگزاری چهارمین دوره جشنواره افسران جوان جنگ نرم خبر داد:
1395/11/17-11:24:12
سخنرانی حسن عباسی در مراسم اختتامیه جشنواره کشوری افسران جوان جنگ نرم زنجان
مسؤول برگزاری چهارمین دوره جشنواره افسران جوان جنگ نرم گفت: حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین در مراسم اختتامیه جشنواره افسران جوان جنگ نرم سخنرانی می‌کند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خبرداد:
1395/11/17-11:23:42
وجود ۵۰ هزار دانش‌آموخته دکتری جویای کار در کشور
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه دیگر مدرک به تنهایی کاربردی ندارد و باید به دنبال افزایش مهارت‌ها در رشته‌های گوناگون بود،گفت: درحال حاضر در کشور نزدیک به ۵۰ هزار دانش‌آموخته جویای کار با مدرک دکتری داریم.
میزگرد «انقلابی که بود انقلابی که هست» توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر(دفتر تحکیم وحدت) برگزار می‌شود.
معاون دانشگاه خبر داد:
1395/11/17-11:13:4
ثبت نام برای جذب هیات علمی دانشگاه آزاد آغاز شد
معاون آموزشی دانشگاه آزاد از انتشار اولین فراخوان جذب هیات علمی این دانشگاه در سال ۹۵ برای استخدام تمام وقت اعضای هیات علمی در رشته های مختلف و مورد نیاز این دانشگاه خبر داد.
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای به رئیس مجلس نسبت به پیگیری نشدن استیضاح وزیر راه و شهرسازی انتقاد کرد.
معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی:
1395/11/17-11:0:10
مسؤولیت صندوق، محافظت از ارزش سرمایه است/برای بودجه سال 96 با مشکل مواجهیم
معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از آن‌جایی که در آخرین نسخه قانون بودجه که به شورای نگهبان ارائه شده، سهمی برای صندوق در ردیف بودجه معاونت علمی‌وفناوری پیش‌بینی نشده است، برای بودجه سال 96 با مشکل مواجه خواهیم شد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران خبرداد
1395/11/17-10:57:13
نرخ تغذیه دانشجویان در نیمسال دوم بدون تغییر ماند
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در نیمسال دوم تحصیلی هیچ‌نوع افزایشی در نرخ تغذیه دانشجویان نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر نرخ دریافتی برای تغذیه دانشجویان همان مصوبه صندوق رفاه دانشجویان است و این صندوق بطور معمول در شهریور ماه هر سال در این زمینه تصمیم گیری می کند.
رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار حضور در سوریه را بالاترین معروف برای نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: دشمن می‎خواهد ما به سوریه نرویم و در مقابل در مرزهای خود با آنان مقابله کنیم.
شماره 374 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 323 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
همزمان با ایام الله دهه فجر صورت گرفت؛
1395/11/17-9:54:36
غبار روبی مزار شهدا توسط دانشجویان بسیجی دانشکده علوم قرآنی میبد + تصاویر
جمعی از دانشجویان بسیجی دانشکده علوم قرانی میبد با حضور در گلزار شهدای این شهرستان ضمن غبار رویی از تربت پاک شهدا با آرمان های شهدا و امام راحل تجدید میثاق کردند.
کاخ سفید در حال آماده‌سازی برای برای مبارزه با قاضی‌ای است که دستور مهاجرتی دونالد ترامپ را در همه ایالت‌های آمریکا لغو کرده است.
در عکس زیر مرحوم حسن جوهرچی را در دوران جوانی می‌بینید.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/17-9:40:10
شهید حسن خوراکیان
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران خبرداد
1395/11/17-9:36:28
نرخ تغذیه دانشجویان در نیمسال دوم بدون تغییر ماند
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در نیمسال دوم تحصیلی هیچ‌نوع افزایشی در نرخ تغذیه دانشجویان نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر نرخ دریافتی برای تغذیه دانشجویان همان مصوبه صندوق رفاه دانشجویان است و این صندوق بطور معمول در شهریور ماه هر سال در این زمینه تصمیم گیری می کند.
بسیج دانشجویی شهرستان بیجار گروس به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و 22 بهمن بیانیه ای صادر کرد.
پلیس هرناندو آمریکا اعلام کرد در عملیاتی که بین ۶ تا هشت هفته به طول انجامید، محموله‌ مواد مخدری حاوی پنج هزار و ۵۰۰ بسته هروئین با برند "دونالد ترامپ" کشف کرده است.
همزمان با ششمین روز از ایام الله دهه فجر؛
1395/11/17-9:15:14
اختتامیه اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برگزار می شود
به همت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان همزمان با ششمین روز از ایام االله دهه فجراختتامیه اردوهای جهادی سال 95 دانشگاه برگزار می شود.
هفته ها در تدارک مقدمات سفر بودند تا دختر 4 ماهه شان را که از ناراحتی قلبی رنج می برد، به تیغ جراحان آمریکایی بسپارند که فرمان اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور تازه نفس آمریکا همه چیز را عوض کرد.
رضاخان ۱۱ و به روایتی۱۲ فرزند داشت که نخستین پسرش ، محمدرضا بعد از او به سلطنت رسید.
توسط قرارگاه شهید باقری؛
1395/11/16-15:18:2
کلیپ " دیگر نباید خفت" منتشر شد
کلیپ "دیگر نباید خفت" تولیدی قرارگاه شهید باقری سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
روزنامه تلگراف انگلیس مخالفت خودش را با انتخاب باکو به عنوان میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا به دلیل همسایگی با ایران ابراز کرد.
مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه به غیر از بانک مسکن شبکه بانکی هنوز اراده لازم برای پرداخت تسهیلات مسکن ندارند، گفت: افزیش سقف وام ۸۰ میلیونی مسکن،کاهش نرخ سود آن و بالا رفتن مدت بازپرداخت (در حال حاضر ۱۲ سال) در دستورکار بانک مسکن نیست.
سفری کوتاه به موزه عبرت تهران؛
1395/11/16-13:41:44
عکس/ مخوف‌ترین مکان تهران در زمان پهلوی
تاریخ ساخت بنای آن به زمان فتحعلی شاه قاجار بر می‌گردد. این بنا نخستین زندان مدرن ایران است که در دوران رضا شاه در سال ۱۳۱۱ توسط مهندسان آلمانی تکمیل گردید و به عنوان نخستین زندان مدرن در ایران شروع به کار کرد. بعدها اولین زندان اختصاصی زنان در این محل تاسیس شد. در دوران ستم شاهی این زندان از سوی سازمانها مختلل امنیتی و انتظامی خصوصا ساواک و کمیته مشترک ضدخرابکاری جهت بازداشت و شکنجه زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفت. آویزان کردن از سقف، دستبند قپانی، آویزان کردن صلیبی، شوک الکتریکی، آپولو، سوزاندن نقاط حساس بدن با فندک و شعله شمع، قفس هیتردار، صندلی هیتر دار، باتوم برقی، شلاق با کابل برقی از متداولترین شکنجه‌های ماموران شکنجه کمیته بودند. این زندان سرانجام در سال ۱۳۸۱ تعطیل و تبدیل به موزه عبرت ایران شد که گوشه‌ای از شکنجه‌ها و شکنجه گران و شکنجه شوندگان زمان پهلوی را بازسازی می‌کند.
بیانیه قرارگاه شهید زین الدین استان ایلام بمناسبت ایام الله دهه فجر؛
1395/11/16-12:15:22
رهبریِ نهضت و ولایت فقیه قویترین عامل هدایتِ انقلاب جوشیده از متن مردم است
ما دانشجویان بسیجی و انقلابی استان ایلام خود را رهروان شهدای مدافع حرم و شهیدان آتشنشانی میدانیم که در آستانه دهه فجر انقلاب بار دیگر به دنیا نشان دادند که حفظ جان مردم و از خودگذشتگی برای ایرانِ اسلامی سرلوحه زندگی هر ایرانی است و در این راه حتی از بذل جان دریغ نخواهیم کرد.با گرامیداشت این ایام و حضور در راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن، لبیک گوی دعوت رهبر فرزانه انقلاب و حامی و حافظ ارزشهای انقلاب خواهیم بود.
مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: جناب آقای رئیس جمهور آیا بررسی حقوق‌های نجومی، تخلفات مالی، مسائل معیشتی مردم، سیل سیستان و وضعیت هوای اهواز اهمیت کمتری نسبت به موضوع پلاسکو برای شما دارد که برای آنان کمیته‌ای جهت بررسی تشکیل نمی‌دهید؟!
رئیس دانشگاه علم و صنعت در سومین همایش اقتصاد مقاومتی که امروز در این دانشگاه در حال برگزاری است، در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی گفت: رهبر انقلاب امسال را به نام اقتصاد مقاومتی معرفی کردند و در برنامه ششم توسعه در مجلس نیز برای دانشگاه ها در حوزه دانش بنیان پیش بینی های خوبی صورت گرفته است .
فعال بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرانی ایلام؛
1395/11/16-11:56:25
کسانی که دم از مذاکره و تعامل می زنند،با خط و اندیشه امام(ره) فرسنگ ها فاصله دارند
بدواز با تاکید بر بازخوانی اندیشه امام(ره)،گفت:امروز کسانی که دم از مذاکره و تعامل می زنند و مثال صلح امام حسن را میزنند، به طرف شیطان دست دوستی دراز کرده و با خط و اندیشه امام(ره) فرسنگ ها فاصله گرفته اند.
مشاور ارشد سیاست علم، فناوری و نوآوری سازمان ملل متحد گفت: دانشگاه صنعتی شریف یکی از مهمترین ارکان رشد علم و فناوری در ایران است.
مدیرعامل خبرگزاری دانشجو در همایش «عملیات روانی و رسانه» دوره الصافات خوزستان:
1395/11/16-11:49:51
حقیقت گمشده امروز رسانه های دنیا است
مدیر عامل خبرگزاری دانشجو در همایش «عملیات روانی» دوره الصافات دانشجویان خوزستانی با رد ادعای وجود رسانه آزاد در دنیا بیان داشت: ادعای رسانه آزاد دروغی بیش نیست!
۷۲ استاد دانشگاه صنعتی شریف در نامه‌ای به رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه درباره اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در قبال شهروندان ایرانی واکنش نشان دادند.
سومین همایش از سلسله همایش های جوان انقلابی با محوریت تجلیل از جهادگران گروه های جهادی بسیج دانشجویی کهگیلیه و بویراحمد با حضور نماینده ولی فقیه در استان و فرمانده سپاه فتح استان برگزار خواهد شد.
جامعه دانشگاهی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین همزمان با دهه فجر انقلاب با راهپیمایی نمادین با آرمان های انقلاب تجدید عهد مجدد کردند.
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان رودبار:
1395/11/16-10:18:17
مسئولین رودبار جنوب سد راه فعالیتهای جهادی
علیرضا سلندری گفت:درمناطق جنوب کرمان می توان اوج محرومیت را دید، جوانان رودباری می خواهند در این مناطق فعالیت های جهادی جهت رفع محرومیت داشته باشند اما متاسفانه مسئولین سد راه اردوهای جهادی هستند و از این ظرفیت بالای جوانان استفاده نمی کنند
افراط گرایان سعودی با ایجاد کمپینی در تویتر، جلوگیری از تناول خیار توسط زنان این کشور را خواستار شدند!
تندیسی با عمر ۷۰۰ سال که در کلیسیایی در انگلیس پیدا شده، به دلیل شباهت به رئیس‌جمهوری آمریکا، مورد توجه قرار گرفته است.
عکسی دیدنی از شهر اصفهان در سال 1348 که توسط یه عکاس ایتالیایی به نام «dagli orti» ثبت شده است.
سیف، رئیس بانک مرکزی که اخیراً به خرج کردن درآمدهای حاصل از فروش نفت برای واردات کالا اعتراف کرده بود، دوباره به این موضوع اشاره کرد و گفت: در هیچ زمانی حتی در زمان قبل از تحریم، ارز صادرات نفت وارد کشور نمی‌شد و در حساب‌های بانک مرکزی در خارج از کشور می‌ماند. درآمدهای ارزی‌مان را در تجارت خارجی‌مان استفاده می‌کنیم!!
نقش شما مردم در برابر مسئولین و مدیران کشورمطالبه گری در رابطه اقدام و عمل در عرصه های مختلف به صورت جدی است. وعده 100روزه در حل مشکلات معیشتی مردم چه شد ؟
مشاور سازمان انتقال خون ایران و رئیس شبکه هپاتیت کشور، در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور آمریکا بر اهمیت لزوم همکاری بین المللی به منظور کنترل بیماری ها تاکید کرد.
فرش عرش نما زیبایی ها را متصور می کند؛
1395/11/15-11:32:50
تار و پود مهر و هنر اصیل ایرانی در دستان بانوی هنرمند بسیجی+تصاویر
تار و پود مهر و هنر اصیل ایرانی در دستان بانوی هنرمند"فاطمه مهدوی خورانی"، مسئول بسیج دانشجویی ایوان است که فرش عرش نما را به زیبایی تمام جلوه بخشیده و این جمله را به خوبی معنا کرده است که برای تولید نیاز به کارخانه نیست،
ملت ایران با رهبری امام(ره)دستاوردهای مختلفی را در حوزه های مختلف بدست آورد که سه دستاورداصلی آن استقلال،آزادی، جمهوری اسلامی است. از همین شعارها میتوان این را دریافت که موتور حرکت انقلاب مردم ایران چیزی جز اسلام ناب نبود.
زمان برگزاری 20الی26 اسفند ماه؛
1395/11/15-11:17:22
ثبت نام اردوی راهیان نور دانشگاه های غرب استان تهران آغاز شد
دانشجویان دانشگاه های غرب استان تهران از این پس می توانند با مراجعه به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه خود نسبت به ثبتنام در این اردوی بیادماندنی اقدام کنند.
نمایندگان بسیج دانشجویی از دانشگاههای سرتاسر کشور در نماز جمعه های این هفته شهرهای مختلف، سخنران پیش از خطبه ها خواهند بود.
مدیرکل امور مجلس وزارت علوم اعلام کرد
1395/11/14-20:28:24
ارسال ۵۰ پیشنهاد در حوزه قانون‌گذاری به وزارت علوم
حجت السلام و المسلمین دکتر ابراهیمی مدیرکل امور مجلس وزارت علوم گفت: پس از تشکیل مناطق ده گانه مدیران حقوقی دانشگاه‌ها، ۵۰ پیشنهاد در حوزه آموزش عالی به شورای سیاستگذاری این مناطق در ستاد وزارت علوم ارسال شده است که پس از بررسی، موارد مصوب به دولت ارسال خواهد شد.
اختتامیه سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی برگزار شد. در این مراسم علاوه بر ارائه ۲۰ پیشنهاد عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، از استان کرمان، بسیج سازندگی و وزارت کشاورزی تقدیر شد و به مقالات و پایان نامه های برتر نیز هدایایی اهدا شد.
مدیر عامل بانک رسالت در سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی خبر داد:
1395/11/14-14:44:40
۲۱۰۰ کانون قرض‌الحسنه اجتماعی تحت‌پوشش خود داریم/ از سالیان قبل به پیشواز اقتصاد مقاومتی رفتیم
مدیر عامل بانک رسالت در سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی گفت: ما با مطالعه بر روی مدل جامعه خرد، کسب و کار خرد چند سال قبل به استقبال اقتصاد مقاومتی رفتیم.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی در گفت و گو با «بسیج» عنوان کرد
1395/11/14-13:52:32
انقلاب اسلامی،خاری در چشم استکبار جهانی/ تحقق صدور انقلاب به خارج از مرزهای کشور
گودرزی با بیان اینکه انقلاب اسلامی،خاری در چشم استکبار جهانی است، گفت: انقلاب اسلامی با آگاهی‌های عمیقی که در میان ملت‌های مسلمان بوجود آورد زمینه تحولات سیاسی ریشه‌دار را فراهم آورد.
به همت بسیج دانشجویی شهرستان جهرم؛
1395/11/14-13:15:56
35 زوج دانشجو پیوند آسمانی خود را جشن گرفتند+تصاویر
35 زوج دانشجوی جوان جهرمی در مراسمی با حضور حجت الاسلام دهنوی پیوند آسمانی خود را جشن گرفتند.
جلوه ای از اقتصاد مقاومتی در میدان عمل؛
1395/11/14-12:56:24
کارآفرینی و خلاقیت جوان خوش فکر ایلامی در مکتب اقتصاد مقاومتی+تصاویر
"سید یونس رسولی" مخترع و کارآفرین بسیجی به فرمان رهبری لبیک گفته،آستین همت را بالا زده و با گفتن بسم الله شروع به کارآفرینی نموده است.
معاون کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش اقتصاد مقاومتی:
1395/11/14-12:29:29
جایگاه رئیس اتاق بازگانی باید هم سطح روسای سه قوه باشد/ دانشگاه‌های ما مقاوم نیستند
معاون کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر بخش خصوصی یک کشوری مهم باشد، رئیس اتاق بازرگانی باید در سطح رئیس ۳ قوه جایگاه داشته باشد.
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران به مناسبت دهه فجر؛
1395/11/14-12:24:9
«جاء الحق»، با آمدن حضرت امام خمینیِ آزادی خواه تفسیر گشت
«جاء الحق»، با آمدن حضرت امام خمینیِ آزادی خواه تفسیر گشت و «زهق الباطل» با کوچ محمدرضای پهلویِ وطن فروش و آمریکائیون و اسرائیلیون به نمایش در آمد؛ و ایامی مبارک برای همه ی آزادگان جهان رقم خورد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور از وجود تخلف و حواشی نگران کننده در آزمون استخدامی دیروز در کارخانه سیمان مارگون خبر داد.
سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «پایش وضعیت اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۵ و چشم انداز سال ۱۳۹۶» در تاریخ ۱۳ و ۱۴ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.
احمد توکلی با اشاره به این که یکی از نمایندگان مجلس خود در هیئت مدیره ۷ شرکت عضویت دارد گفت: این فرد در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه با ارائه پیشنهادی مانع از دسترسی عموم مردم به اطلاعات غیرطبقه‌بندی شده درباره مدیران و نمایندگان شده است.
وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی:
1395/11/14-11:3:59
استفاده از اوراق قرضه یا چاه نفت با اقتصاد مقاومتی سازگاری ندارد
وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که استفاده از درآمدهای نفتی شروع فرآیند تباه کنندگی اقتصاد ایران بود، گفت: استفاده از منابعی مانند اوراق قرضه و چاه نفت با اقتصاد مقاومتی سازگاری ندارد.
روز شمار انقلاب اسلامی ایران/14 بهمن 1357
1395/11/14-11:2:47
تصویر روزنامه آن روزها
امام:کاری نکنید مردم را به جهاد دعوت کنیم
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/11/14-10:41:18
شهید بهمن حقیقی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 374 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 321 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
کتابچه سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی که به بررسی عملکرد اقتصاد مقاومتی ۲۴ دستگاه، ۹ استان و ۳ سازمان پرداخته است در روز اول همایش (۱۳ بهمن) منتشر شد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی:
1395/11/13-17:43:53
تحقق سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دانش بنیان در GDP تا ۱۴۰۴ آرمانگرایانه است/ طبق قانون باید نیم درصد بودجه به صندوق تخصیص یابد
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که تحقق سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دانش بنیان در GDP تا ۱۴۰۴ آرمانگرایانه است، گفت: نون باید نیم درصد بودجه به صندوق تخصیص یابد که تاکنون محقق نشده است.
دکتر خاندوزی دبیر علمی سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با تشریح جریان‌های مختلف اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی بنا دارد هر ساله به پایش و رصد عملکرد دستگاهها در خصوص اقتصاد مقاومتی بپردازد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ر سومین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی خبر داد؛
1395/11/13-17:7:30
طرح بانکداری اسلامی با توصیه رهبری شروع شد/ بانک یکی از مشکلات کشور نیست بلکه مشکل کشور بانک است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت کنونی نظام بانکی گفت: باید کارکرد بانک ها به سمت کارکرد هدایتی برود که نهاد بانک به عنوان نقطه قوت اقتصاد مطرح شود و نه نقطه ضعف.
رئیس امور شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه درآمد شرکتها دانش بنیان بیش از ۱۶ هزار میلیارد است، گفت: ۲۹۰۰ شرکت مشمول استفاده از مزایا قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان شدند.
امضاء فرمان منع ورود اتباع هفت کشور به خاک آمریکا از جمله ایرانیان؛
1395/11/13-16:21:19
پاسخ شما به اقدام ضد ایرانی ترامپ
ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا فرمانی را امضا کرد که به ادعای او هدف از آن ممانعت از ورود تروریست‌ها به این کشور است. عدم ارائه روادید به اتباع این کشورها از جمله ایرانی ها دانشجویان، دانشگاهیان و سمینارهای علمی پژوهشی را نیز شامل می شود.
رییس سازمان بسیج در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
1395/11/13-16:18:27
بسیج با تمام ظرفیت آماده همکاری با دولت و خدمت رسانی به ملت است
سردار غیب پرور گفت: سازمان بسیج مستضعفین با تمام ظرفیت در خدمت اماده همکاری با دولت و خدمت رسانی به ملت است
رئیس سازمان بسیج سازندگی در همایش سالانه اقتصاد مقاومتی:
1395/11/13-16:4:59