امروز : يکشنبه، 6 فروردین ماه 1396
 
این ۱۵ شرکت که در «فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحريم جمهوري اسلامي ايران» قرار گرفته اند به طور مستقيم و غيرمستقيم در ارتكاب جنايات ددمنشانه رژيم صهيونيستي در فلسطين اشغالي مشارکت یا معاونت داشته اند.
یادداشت دانشجویی/
1396/1/6-13:15:0
اقتصاد پسابرجام یا تقریباً هیچ
پس از برآمدن برجام، سیاست‌گذاران محترم، امید بسیاری به سرمایه‌گذاری خارجی داشتند. بزرگی از مدیران مالی محترم دولت اشاره می‌کردند که پس از برجام امکان انتشار ۱۰۰ میلیارد دلار اوراق بین‌المللی به‌صورت سالانه وجود دارد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: برخی‌ها می‌خواهند فضای دانشگاه را با بستن دهان منتقدین امنیتی کنند و امنیتی کردن فضای دانشگاه پیامدهای بدی به دنبال خواهد داشت.
هم اکنون طرح تحول نظام سلامت به گردابی تبدیل شده که همانند طرح هدفمندی یارانه‌ها به زودی سایر نظام‌های اقتصادی، صنعتی و تولیدی را با بحران جدی روبرو می‌کند.
آغاز سال نو. روزهایی که همه در تب و تاب عید و بازدید هستند در این بین کسانی هم که دل در مسیر خدمت و جهاد محرومیت زدایی دارند و به مناطق محروم استانمان عزیمت می کنند.
بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان تاکنون بابت اقساط سهام عدالت به حساب خزانه دولت واریز شده است.
پرونده نوروزی دانشگاه؛
1396/1/6-10:38:25
وعده های آموزش عالی که در سال ۹۵ محقق نشد
پرداخت شهریه دانشجویان ایرانی خارج از کشور از محل کمک هزینه توافق ژنو، رتبه بندی کیفی فضای ورزشی دانشگاهی و وضعیت رشته‌های مشترک میان دو وزارتخانه علوم و بهداشت در سال ۹۵ محقق نشدند.
تعدادی از دانشگاه‌های قدیمی جهان همچنان توانسته‌اند کیفیت خود را حفظ کنند و عنوان باقدمت‌ترین و در عین حال برترین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص دهند.
سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا نسبت به دریافت فایل های ویروسی و در نهایت دریافت اطلاعات خصوصی افراد از طریق افراد سودجو هشدار داد.
دارندگان سوابق علمی برجسته و درخشان به عنوان هیأت علمی در دانشگاه تهران استخدام می‌شوند.
سال 95 از نگاه داوطلبین آزمون‌های سراسری؛
1396/1/6-9:8:28
رقابت بیش از 2000000 داوطلب برای مدرک دانشگاهی!
حساس‌ترین و بزرگترین ماراتن علمی کشور، کنکور سراسری کارشناسی است که 24 و 25 تیرماه 95 در 369 بخش و شهرستان کشور برگزار شد و نکته جالب توجه، بیشتر بودن تعداد شرکت کنندگان زن نسبت مرد برای چندمین سال متوالی بود.
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت گفت: واردات از چین در این دولت بیشتر از دولت قبل شده؛ به گونه‌ای که می‌توان گفت واردات در این دولت چینی‌تر شده است.
رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه از 10 هزار و 424 پیشنهاده ثبت‌شده در ایرانداک تنها 46 پیشنهاده (Proposal) تقاضامحور بوده‌ است، گفت: اطلاعات نزدیک به 400 هزار پایان‌نامه و رساله از ایران در ایرانداک به ثبت رسیده است.
دانشگاه سمنان/روزهای خوش اردوی جهادی
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه هنر و پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران به اصغر فرهادی؛
1396/1/5-13:22:12
شیرینی سال نو را تلخ کردید/ آقای فرهادی از کدام «اشتراکات انسانی» سخن می‌گویید؟
از کدام مردم هستید؟ مردمی که در اراضی اشغالی سکنی گزیده اند، در هر سطح و جایگاهی متحدانه از جنایات رژیمشان حمایت کرده و میکنند؛ حال شما با مردمانی که اصلا نفس حضورشان در منطقه ظالمانه است و حکم حمایت از آن رژیم را دارد طرح دوستی میریزید؟
معاون آموزشی وزیر علوم تاکید کرد؛
1396/1/5-13:5:16
لزوم توجه جدی به طرح آمایش آموزش عالی
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در جریان سفر نوروزی خود ، از مرکز آموزش عالی در حال ساخت آباده واقع در شهر آباده بازدید کرد.
محسن هاشمی رفسنجانی فرزند ارشد مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور در فرمانداری تهران، برای نامزدی در انتخابات این دوره ثبت‌نام کرد.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
1396/1/5-12:45:35
فضای دانشگاهها به سمت و سوی سیاسی شدن رفته است
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: فضای دانشگاهها به سمت و سوی سیاسی شدن رفته است و در انتخاب روسای دانشگاهها نیز افراد کاملا سیاسی تعیین شدند.
محمد شعبانی,
1396/1/5-0:48:59
اقتصاد پسابرجام یا تقریباً هیچ
پس از برآمدن برجام، سیاست‌گذاران محترم، امید بسیاری به سرمایه‌گذاری خارجی داشتند. بزرگی از مدیران مالی محترم دولت اشاره می‌کردند که پس از برجام امکان انتشار ۱۰۰ میلیارد دلار اوراق بین‌المللی به‌صورت سالانه وجود دارد
اردوی جهادیِ نوروزی دانشگاه شهید باهنر کرمان؛
1396/1/5-0:44:33
سفیران رهبری این بار در راهِ مردهکِ عنبرآباد
گروه جهادی دانشگاه شهید باهنر کرمان موسوم به سفیران رهبری اردوی جهادی نوروزی خود را از ۴ فروردین ماه شروع کرده و تا چهاردهم ادامه می دهد.
ملتی که با اعتقاداتش در ۸ سال دفاع مقدس خون پاک فرزندانش را، تقدیم نهال انقلاب و جمهوری اسلامی کرد تا اقتدار ملت را تضمین کند، امروز مسئولین ما باید اندکی به خود آمده و عملکردی در شان ملت شهید پرور داشته باشند.
خیلی از ما اپلیکیشن هایی بر روی اسمارت فون خود داریم که کارها را برای ما بسیار راحت کرده اند.حالا این اپلیکیشن ها چگونه ساخته میشوند یا اینکه اگر خود ما ایده ای داشته باشیم باید چه کاری انجام دهیم؟ با ما همراه باشید...
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از ساخت دو دانشکده جدید این دانشگاه در سال 96 خبر داد و گفت: راه‌اندازی پنج رشته مشترک بین‌المللی، تکمیل و رفع نقایص احتمالی پروژه‌های افتتاح شده در سال 95، برنامه‌ریزی برای افزایش 30 درصدی رشد تولیدات علمی و کاهش نسبت استاد و دانشجو از مهمترین محورهای برنامه دانشگاه علامه طباطبایی برای سال 96 است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: ضوابط برگزاری برنامه‌های سیاسی در دانشگاه‌ها کاملا روشن است و هر دانشگاهی تخلف کند، طبق ضوابط، با آن برخورد می‌کنیم.
آموزش حوزه های علمیه در سالی که گذشت؛
1396/1/4-15:12:39
تغییرات آموزشی حوزه های علمیه در سال ۹۵
سال ۹۵ برای حوزه های علمیه سال تحولات آموزشی بود چراکه آیین نامه جدید آموزشی این مراکز تدوین و به تمامی مدارس علمیه ابلاغ شد.
درباره مصاحبه فرهادی با روزنامه اسرائیلی؛
1396/1/4-14:40:51
تکذیبیه اصغر فرهادی و مسئله‌ی کم‌شعور فرض کردن مخاطب
با توجه به فضای گفتگو و بویژه سوالهای پایانی، ادعای عدم پی بردن به هویت صهیونیستی مصاحبه‌کننده، بیش از آنکه اهانت به مخاطب باشد، توهین به ضریب هوشی مصاحبه‌شونده است؛ با این حال ما ادعایی در این باره نداریم. مسئله مهمتر محتوای پاسخ فرهادی به پرسش خبرنگار هاآرتص است.
فرهادی در جمع خبرنگاران:
1396/1/4-0:52:56
ثبت نام هزار و ۲۸۷ نفر در انتخابات شورای شهر تهران
فرماندار تهران از ثبت نام هزار و ۲۸۷ داوطلب انتخابات شورای شهر تهران تا ساعت ۱۶ امروز خبر داد.
با ابلاغ آیین نامه جدید دوره دکتری به دانشگاه ها، دانشجویان این مقطع از سال جاری در شرایط مطلوب تری تحصیل خواهند کرد.
علوم انسانی در سال ۹۵ روند متفاوتی را دنبال کرد چراکه هدفمندسازی پایان نامه های این حوزه از سوی شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی کلید خورد.
بازهم پیامک نوروزی روحانی جنجالی شد!
1396/1/3-13:28:56
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به پیامک نوروزی روحانی +تصاویر
بعد از ارسال این پیامک از سوی رئیس جمهور، در شبکه های اجتماعی از دو جهت نسبت به این پیامک موضع گیری صورت گرفت. از یک طرفی برخی معتقدند استفاده شدن عبارت «پیروزی» در این پیامک به گونه ای آغاز تبلیغات انتخاباتی از سوی روحانی است.
وزیر علوم گفت: در سال ۹۶، تعداد دانشجویان بیشتری تحت پوشش ارائه تسهیلات دانشجویی قرار می‌گیرند.
عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: اردوی جهادی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل از ۵ تا ۱۲ فروردین برگزار می‌شود.
آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) گروه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خرداد ماه سال ۹۶ برگزار می شود.
علوم انسانی در سال ۹۵ روند متفاوتی را دنبال کرد چراکه هدفمندسازی پایان نامه های این حوزه از سوی شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی کلید خورد.
حضرت آیت الله سبحانی عصر چهارشنبه دوم فروردین ماه با حضور در بیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، با این مرجع تقلید دیدار کرد.
کتابخانه‌های منتخب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ فعال‌اند و برای مراجعان خدمات ویژه‌ای ارائه خواهند کرد.
رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوان
1396/1/3-11:23:13
مهم‌ترین فایده ازدواج از نظر رهبر معظم انقلاب چیست؟
رهبر معظم انقلاب با اشاره به نعمت «ازدواج» به عنوان یکی از فرصت‌های مهم زندگی، مهم‌ترین فواید و برکات ازدواج را معرفی کردند.
شکل گیری روابط افراد در شبکه های اجتماعی به دلیل شرایطی که این فضا بوجود آورده به سهولت انجام می پذیرد که البته تهدیداتی را نیز به دنبال دارد.
کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۶ در اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود. آزمون های متعدد پزشکی نیز در این ماه برگزار خواهند شد.
دانشجویان پیشقدم کمک به مردم مناطق محروم؛
1396/1/3-10:59:46
ترین‌های «جهادی» در سال 95 +عکس
استان تهران بر خلاف آن چیزی که در ذهن های مردم نقش بسته است بسیار حاشیه نشین و مردم مستضعف دارد که به دلیل آنکه در پایتخت زندگی می کنند و مخارج سنگین آن را پرداخت می کنند درآمد مناسبی برای متناسب کردن دخل و خرج ندارند از سویی دیگر هجوم مردم از شهر و روستاهای دور و نزدیک برای کار باعث دام زدن به این حاشیه نشینی شده است.
سال گذشته رهبر معظم انقلاب بیش از 5 دیدار با اساتید، دانشجویان، نخبگان علمی و تشکلهای دانشجویی داشتند و در این دیدارها توصیه های مهمی را به مجموعه های دانشجویی داشتند.
شماره 409 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/30-18:20:53
دانشجوی شهید علیمراد حیدری
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
مسئول خواهران بسیج دانشجویی البرز گفت: زنان در همه جوامع بخصوص جوامع اسلامی نقش اساسی را ایفا می کنند و نقش زنان در ساخت جامعه همانند نقش مردان غیر قابل انکار است.
خواهران دانشجوی البرزی در بازه دوم اعزام کاروان های راهیان نور دانشجویی البرز از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدیدکردند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد استان کرمان خواهران و برادران دانشجوی این استان با برگزاری اردوی راهیان نور از مناطق جنگی وعملیاتی دفاع مقدس بازدید نمودند
عضو فعال بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور شیراز دربرابر تهاجم دشمن در برابر انقلاب و دستاوردها و اهداف انقلاب باید فعالیت‌های فرهنگی و هنری را بخصوص در دانشگاه‌ها پربار و تقویت کنیم، گفت: دانشجو باید محیط دانشگاه را تحت تاثیر شخصیت معنوی خود قرار دهد.
هفته گذشته با جمعی از خدمتگزاران به عشایر، به مراوه تپه رفتیم؛ جایی که بخش عمده ای از عشایر خراسان شمالی، در آنجا سکنی گزیده اند. خدمات و کمک ها از جانب استان، چندان آنجا را پوشش نمی دهد، چون خارج از محدوده ی جغرافیای استانمان هستند. خدمات گلستانی هم چندان نصیب این شمال خراسانی ها نمی شود. با این تفاسیر، دم خور بودن با طبیعت با طراوت، آنان را سرِ پا نگه داشته است.
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ با آرزوی سالی همراه با برکت، امنیت و رفاه برای مردم ایران و مسلمانان جهان، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری کردند.
پیام نوروزی داوود گودرزی در راستای شعار سال96
1395/12/30-15:35:40
هشتمین سال تمرکز بر اقتصاد/ 7 نکته پیرامون شعار سال 96
امسال برای هشتمین سال پیاپی است که مقام معظم رهبری عنوان "اقتصاد" و در سالهای اخیر "اقتصاد مقاومتی" را برای جهتگیری اصلی کشور انتخاب نمودند .
کاربران پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR با شرکت در نظرسنجی برای انتخاب مهم‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال۹۵، در نهایت، موضع رهبر انقلاب درباره‌ی واکنش کشورمان به هرگونه نقض احتمالی برجام از سوی طرف مقابل را به‌عنوان مهم‌ترین جمله‌ی ایشان در سال ۱۳۹۵ انتخاب کردند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی به بخش غیر دولتی برای احداث خوابگاه، در سال ۱۳۹۶ خبرداد.
بر اساس رتبه بندی سال ۲۰۱۷؛
1395/12/29-16:36:10
۱۴ دانشگاه ایرانی در جمع برترین های آسیا قرار گرفتند
فهرست دانشگاههای برتر آسیا توسط پایگاه رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و تعداد دانشگاه‌های ایرانی حاضر با اضافه شدن ۶ مرکز به ۱۴ دانشگاه افزایش یافت.
ویژه توانمندسازی استعدادهای برتر؛
1395/12/29-15:31:59
دوره مطالعات نوروزی در دانشگاه فردوسی آغاز شد
طرح اعتکاف علمی با عنوان دوره مطالعات نوروزی کوشش ۲ در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شده و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس ضمن تاکید بر اینکه تغییرات اخیر در دانشگاه‌ها صددرصد سیاسی است، گفت: دولت به گونه‌ای رفتار کرده است که انگار مردم شعور ندارند. به جای پاسخگویی به مردم، آن‌ها را حواله به ادبیات منقلی و عذاب الهی می‌کند.
پژو می‌داند ایران کشوری است که به علت بازار انحصاری خودرو و الزام مشتریان به انتخاب خودرو در این انحصار شدید، نیازی به به‌ روزآوری محصولات و تولید محصول جدید ندارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نوکری واقعی برای اهل‌بیت(ع) را «تلاش برای گسترش روزافزون افکار، خط‌مشی و جهت‌گیری آن بزرگواران در جامعه» دانستند و گفتند: این حرکت، کشور و نظام و مردم را عزتمند و پابرجا و مشکلات را برطرف خواهد کرد.
دانشگاه تهران در تعدادی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد از ۱۲ دانشگاه برتر کشور برای سال تحصیلی 96-97 بدون آزمون دانشجو پذیرش می‌کند.
مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، 18 تا 24 اردیبهشت 96 را آخرین فرصت ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات آزمون دکتری تخصصی اعلام کرد.
در این گزارش تصاویری از کاروان های راهیان نور دانشجویی خواهران دانشگاه های آزاد اسلامی بوشهر، پیام نور برازجان، دانشگاه آزاد اهرم، خورموج و دانشجویان دختر جنوب استان را مشاهده می کنید که در سال 95 به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام شدند.
درخواست دانشجویان و اساتید از رئیس جمهور پیرامون قرارداد نیروگاه‌سازی با شرکت ترکیه‌ای
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/28-15:5:34
دانشجوی شهید رشید پاریاو فلاح
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 408 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
حجت الاسلام و المسلمین ایمانی مقدم استادیار صالحین دانشجویی استان مرکزی
1395/12/28-13:22:35
برگزاری حلقات تربیتی دانشجویی باعث ایجاد بصیرت و تبیین جایگاه ولایت فقیه خواهد شد
نشست مسئولین شجره طیبه صالحین دانشجویی استان مرکزی روز چهارشنبه 25 اسفند در دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان مرکزی باحضور حجج اسلام ایمانی مقدم و طالبی از مسئولین شجره طیبه صالحین این استان برگزار شد.
مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان خبر داد
1395/12/28-13:3:57
اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم استان در تعطیلات نوروز
مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان زنجان از اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم استان درتعطیلات نوروز خبر داد.
مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج دانشجویی استان تهران گفت: دولت در چشم مردم نگاه می‌کند و می‌گوید پیشتاز در حوزه اقتصاد مقاومتی است اما در حوزه عمل نتایج آن خانه‌های چند صد میلیاردی در بالا شهر پایتخت می‌شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر استان کرمان دهستان مردهک از توابع شهرستان عنبرآباد در نوروز ۹۶ مقصد اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه باهنر خواهد بود.
معاونت فرهنگی و‌اجتماعی ناحیه بسیج دانشجویی خراسان شمالی بیان کرد: قرارگاه امام صادق(ع) با رویکرد شناسایی آسیب های اجتماعی در سطح دانشگاه و تدوین دستورالعمل عملیاتی جهت مقابله با این موارد راه اندازی گردید.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی در پیامی با تسلیت درگذشت همشیره جناب قزل سفلی مسئول بسیج دانشجویی شیراز و دو فرزند ایشان در حادثه تصادف رانندگی، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه و همنشینی با شهدا و خانم فاطمه زهرا(س) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
وزیر علوم بر ضرورت فرهنگ سازی در حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در آموزش عالی تاکید کرد.
دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: عملکرد آقای روحانی آ‌نچنان ضعیف بوده است که جریان اصلاحات که از حامیان وی در انتخابات سال 92 بودند این روزها سخن از امکان معرفی نامزد جدیدی در انتخابات می‌کند.
مدیر دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: وصولی قراردادهای صنعتی این دانشگاه در سال 94 رقمی معادل 98 میلیارد ریال بوده و رقم مذکور در سال 95 به 162 میلیارد ریال افزایش یافته است.
مراسم معنوی اعتکاف سال 96 از روز سه شنبه 22 تا 24 فروردین مصادف با 13 تا 15 ماه رجب همزمان با ولادت با سعادت حضرت مولی الموحدین علی علیه السلام بمدت 3 روز در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌گردد.
دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: فعالیت‌های دولت ساختار‌های اقتصادی ایران را تضعیف و راه نفوذ دشمن را بیشتر کرده است. بنابراین دولت نه تنها در جهت اقتصاد مقاومتی اقدام و عملی انجام نداده بلکه در جهت عکس آن عمل کرده است.
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: عملکرد دولت یازدهم باعث شده است اصلاح‌طلبان در انتخابات 96 امیدچندانی به وی نداشته باشند، گفت: به همین دلیل آنها دنبال جایگزینی برای روحانی هستند.
مدیران تربیت نمی‌شوند بلکه از بخش خصوصی به بخش دولتی منتقل می شوند!!
یادداشت اختصاصی قرارگاه احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر "پل ارتباطی دانشگاه و صنعت" منتشر گردید.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/27-11:37:8
دانشجوی شهید سیدمحسن صانعی مهری
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 407 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 347 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:دانشجویان جهادی از دانشگاه های مختلف استان ایام نوروز را در کنار مردم صمیمی و صادق روستاهای استان خواهند گذراند.
با توجه به کمبود ظرفیت این دوره ها ، از دانشجویان علاقه مند و مستعد بر اساس آزمون کتبی و مصاحبه ،گزینش به عمل خواهد آمد و داوطلبان می بایست جهت ثبت نام به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه خود یا سایت tvbso.irمراجعه نمایند
به همت جهادگران دانشجو صورت می پذیرد:
1395/12/27-10:25:23
اجرای 8 پروژه عمرانی در مناطق محروم خراسان شمالی
مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی با اشاره به اینکه هشت پروژه عمرانی توسط گروه‌های جهادی دانشجویان خراسان شمالی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این دانشجویان از 3 تا 14 فروردین‌ماه 96 اردوی جهادی خود را برگزار می‌کنند.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: جریان اصلاحات با معرفی گزینه جدید در انتخابات هم به دنبال کمک به روحانی در مناظرات انتخاباتی خواهد بود و هم در صورت مساعد نبودن شرایط نامزد نهایی خود را معرفی خواهد کرد.
مهسا صالحی؛
1395/12/26-11:58:25
راهیان نور، تجربه ای فراموش نشدنی
همه ساله درفصل زمستان و ایام نوروز با حرکت کاروان های راهیان نور عطری از پاکی و خلوص از مناطق دوران دفاع مقدس به مشام می رسد.
علی اصغر سمیعی؛
1395/12/26-11:53:2
دعوت نامه ای از سوی شهیدان آمده است
دعوت نامه ای از سوی شهیدان آمده است، بعضی میگویند"همت" است و عده ای میگویند "قسمت"؛ اما نه! به راستی "دعوت" است...
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان بابل اعلام کرد:
1395/12/26-11:49:14
امسال 661 دانشجو به راهیان نور جنوب کشور اعزام شدند
مسئول بسیج دانشجویی بابل گفت: امسال بیش از سهمیه در نظر گرفته شده و با استقبال پرشور دانشجویان در مجموع 661 دانشجو از دانشگا های بابل در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام شدند.
دوره شهید چمران دوره‌ای است برای "پرورش سرگروه های حلقات تربیتی صالحین دانشجویی". در این دوره مباحث تربیتی، معرفتی، بصیرتی، مهارتي و تشكيلاتي به دانشجویان بسیجی ارائه می شود.
شکستن سکوت نشریه دانشجویی حامی دولت در ماجرای آلودگی خوزستان؛
1395/12/25-12:13:47
وقتی صدای نشریه دانشجویی حامی دولت هم در آمد/ خوزستان خسته است از شعار
دولت یازدهم سرکنار آمد و وعده‌ها آغاز شد. از خوزستانی با هوای پاک گفتند، از بهبود وضعیت آب گفتند، از بهبود معیشت مردم گفتند اما فقط گفتند و گفتند و گفتند. خوزستان خسته است از شعار، از وعده، دریابید هموطنان‌مان را که زیر گرد و غبار در حال مدفون شدن هستند.
معاون فرهنگی وزیر علوم :
1395/12/25-12:6:34
فعالیت های فرهنگی وزارت علوم مستند سازی می شود
معاون فرهنگی وزیرعلوم از مستند سازی فعالیت های فرهنگی دانشجویی این وزارتخانه خبر داد و گفت: کارگروهی برای این کار تشکیل شده است.
یکی از مسافران رو به نگارنده کرد و پرسید؛ آقای شریعتمداری! به نظر شما این هواپیما خوب نیست؟ پاسخ دادم چرا خوب نباشد، هواپیمای خوب و مدرنی است. گفت؛ پس چرا در کیهان به خرید آن اعتراض کرده‌اید؟
با حضور مسئولان ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان:
1395/12/25-11:38:24
آخرین جلسه شورای ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان برگزار شد
جلسه ارزیابی عملکرد سال 1395 ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان با حضور معاونان ناحیه در در سالن شهید موسی اسکندری برگزار شد.
کانال ضد انقلاب آمدنیور به طور هدفمند اقدام به دروغ پردازی و شایعه پراکنی علیه برخی شخصیت های نظام میکند، مدیر این سایت ضد انقلاب فردی به نام “روح الله زم” است. دوست نزدیک وی یعنی احمد شمس که سمت سردبیری و مدیریت جذب و دلال این […]
چنانچه پایان نامه دانشجو به گونه ای باشد که ضرورت ادامه کار در نیمسال دهم را ایجاب کند، با نظر استاد راهنما و تصویب گروه آموزشی دانشکده مربوطه، دانشجو از پرداخت شهریه نیمسال دهم معاف خواهد بود.
در نوروز 96 صورت می گیرد؛
1395/12/25-11:12:48
خدمت رسانی دانشجویان جهادگرفارس به مناطق کم برخوردار
مدیر جهادسازندگی ناحیه بسیج دانشجویی فارس از دانشجویان جهاد گر این استان به مناطق کم برخوردار در ایام نوروز 96 خبر داد.
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد؛
1395/12/25-11:11:58
برگزاری دوره‌های مشترک دانشگاه‌های ایران با 100 دانشگاه بزرگ دنیا
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از برگزاری دوره‌های مشترک بین دانشگاه‌های داخل کشور و 100 دانشگاه برتر دنیا خبر داد و گفت: این دوره‌ها از مهر ماه سال آینده به منظور گسترش ارتباطات بین‌المللی دانشگاه‌های داخل کشور و تقویت فعالیت‌های علمی و آموزشی با یکصد دانشگاه‌ بزرگ دنیا برگزار می‌شود.
دوره ی مبانی اندیشه ی اسلامی (طرح ولایت) شامل شش مبحث بنیادین است که بصورت مبسوط توسط سازمان بسیج دانشجویی کشور و با همکاری موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) و تحت نظارت استاد فرزانه حضرت آیت ا...مصباح یزدی برگزار می شود. مدت زمان برگزاری این دوره حدود 40 روز می باشد.
نوبخت شعار ۹۲ روحانی را وارونه کرد؛ موسیقی را قربانی سیاسی‌کاری نکنید؛ افتتاح پیشرفته‌ترین ورزشگاه کشور؛ وزش توفان در آسیاب بادی اروپا؛ پوزخند واردات به افزایش تعرفه‌ها و فرصت‌سوزی در دوحه؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
دانشگاه تربیت مدرس برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ دانشجو دکتری بدون آزمون پذیرش می کند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل؛
1395/12/25-9:54:31
تأثیرات معنوی راهیان نور، امروز "فرا ملی" است
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه لحظه به لحظه حضور جوانان در مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس پر از صفا، صمیمیت و نورانیت توصیف ناشدنی است،گفت: تأثیرات معنوی راهیان نور، امروز "فرا ملی" است
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/25-9:46:53
دانشجوی شهید فرهاد عباسی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت:‌ سال گذشته میزبان ۹۰ هزار دانشجو در اردوهای راهیان نور بودیم اما این رقم در سال جاری به 100 هزار نفر افزایش یافت و تلاش خواهم کرد طی برنامه ای 5 سال این رقم به 10 درصد کل دانشجویان کشور افزایش ‌یابد.
یادداشت اختصاصی قرارگاه احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر اعتراف "پایان‌نامه‌های دانشجویی به کجا می‌روند؟!" منتشر گردید.
عکس نوشته شماره 346 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
یکی از مهمترین اعمال قبل از تحویل سال، محاسبه نفس است که کمترمورد توجه عموم قرارمی گیرد. آدابی که برای هرانسان لازم و ضروری است.
دانشجویان دانشگاه های اردبیل در آخرین روز های پایانی سال95 با برپایی سفره های هفت سین دانشجویی در دانشگاهها به استقبال سال جدید رفتند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در گردهمایی انقلابیون جوان فارس:
1395/12/24-14:2:50
دفاع مقدس، بصیرت یک ملت بود/ بر روی همین عبارت"جوان انقلابی" بمانید+تصاویر
رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دفاع مقدس، بصیرت یک ملت بود و جوان های دفاع مقدس در اوج مظلومیت، مردانه ایستادند گفت: بر روی همین عبارت"جوان انقلابی" بمانید.
چطور میتوانید با حرف‌های ناپخته‌ای که زده اید در محرم و ایام فاطمیه و مراسمات دینی شرکت کنید مگر شما از اهل بیت و خداوند نمیترسید؟!
عملکرد آموزشی فرهنگی اعلام شد؛
1395/12/24-13:55:32
مهمترین رویدادهای دانشگاه تهران در سال ۹۵
دانشگاه تهران در سال ۹۵ شاهد رویدادهای مختلف و مهمی مانند حضور شخصیت های برجسته بین المللی، توسعه روابط بین المللی و توسعه فعالیت های علمی و فناورانه بود.
مشاور عالی سازمان سنجش خبر داد؛
1395/12/24-13:32:48
رقابت ۸۷۸ هزار نفر در کنکور ارشد/ برگزاری آزمون در اردیبهشت ۹۶
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، از رقابت ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ نفر در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶ در این آزمون خبر داد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال جاری به صد درصد دانشجویان متقاضی دارای شرایط وام پاسخ دادیم و در سایر وام‌ها نیز که شامل 21 مورد تسهیلات می‌شود، پوشش صد درصدی داشته‌ایم.
به همت سازمان بسیج اساتید کشور صورت می‌گیرد
1395/12/24-12:23:30
اعزام بیش از ۲ هزار استاد و خانواده‌ به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس
سازمان بسیج اساتید کشور همزمان با تعطیلات نوروزی 2000 استاد دانشگاه و خانواده‌ را به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می‌کند.
علیپور با اشاره به اعزام 2700دانشجوی ایلامی به مناطق عملیاتی جنوب گفت:انتقال ارزش های اعتقادی،جهادی ،ایثار و ولایت پذیری به جوانانی که روزهای سخت جنگ تحمیلی را درک نکرده اند با الگو گیری از مکتب عملی شهدا می تواند مدیران انقلابی برای جامعه اسلامی تربیت کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی مسئله تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند ۲۰۳۰ گفت: این سند شاید الزام‌آور نباشد، ولی آبروبر است و کاپیتولاسیون آموزشی ـ فرهنگی به حساب می‌آید.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت:هدف از برگزاری اردوهای جهادی استفاده بهینه از اوقات فراغت دانشجویان درجهت خودسازی و خدمت رسانی به روستاییان و تمرین کار گروهی برای نسل جوان می باشد.
حجت الاسلام مرتضی حسن پور مسئول معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی، در غرفه معرفی دوره های شهید چمران و طرح ولایت در منطقه عملیاتی و گلزار شهدای هویزه حضور یافتند.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/24-10:23:1
دانشجوی شهید جمال اسدی نیارق
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 406 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
یادداشت اختصاصی قرارگاه احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر اعتراف "پژوهش اولویت چندم؟" منتشر گردید.
عکس نوشته شماره 345 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
مسؤول سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: دانشجویان به فکر مشکلات کشور باشند و با هم‌اندیشی راه‌حلی برای آن‌ها پیدا کنند.
مسئول بسیج دانشجویی فارس در گردهمایی انقلابیون جوان استان فارس؛
1395/12/23-14:49:18
اگر امروز شهدا بودند با کسانی که خستگان و پشیمان شدگان از انقلاب هستند عهد و پیمان خود را می شکستند
قزل سفلی گفت:متاسفانه برخی از مسئولین ما همسو با جریان فکری استکبار به گونه ای عمل می کنند که انقلاب امام به فراموشی سپرده شده است.
معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: نهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی در بهمن ماه سال آینده برگزار می‌شود.
معاون پژوهشی دانشگاه لرستان گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین این دانشگاه با دانشگاه برلین روی رشته‌های علوم پایه تنظیم شده است.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سفرهای دانشجویی ارزان‌قیمت به عتبات خبر داد و گفت: ما تلاش می‌کنیم که این سفرها برای دانشجویان بیشتر از 700 هزار تومان نشود.
علاوه بر دانشگاه های تهران، این مراسم معنوی به صورت گسترده تری نسبت به سال های قبل در دانشگاه های سراسر کشور برگزار و دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی کاربردی و فرهنگیان برنامه های گسترده ای برای ایام اعتکاف درنظر گرفته اند.
متن کامل طرح «تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد» منتشر شد.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام برای هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد .
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم میزان مصرف دخانیات توسط دانشجویان را در دانشگاه های دولتی اعلام کرد و گفت: از دانشگاههای مجری طرح دانشگاه عاری از دخانیات حمایت می کنیم.
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران:
1395/12/23-9:59:10
استقبال دانشجویان از تغییرات مثبت در دانشگاه آزاد/ مسئولان مسئله‌دار باید کنار بروند
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: مسئولان و مدیران مسئله‌دار باید از مناصب دانشگاه آزاد کنار بروند.
اشتغال کاغذی یا واقعی؛ «روحانی» نامزد نهایی اصلاح‌طلبان؛ آمارهای دولتی هم با هم نمی‌خواند؛ آقای صدا و سیما انصافتان کجا رفته؟ سقف حقوق مدیران روی هوا ماند؛ همایش فقط برای نمایش و قطار استقلال به آخر رسید؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
صبح امروز تعداد 40 نفر از برادران دانشگاه علمی کاربردی استان ایلام در طی سفر پر برکت 4 روزه ای به قدمگاه شهیدان 8 سال دفاع مقدس در قلاویزان،شرهانی،دوکوهه،فتح المبین،شلمچه و طلائیه مشرف می شوند.
به همت معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی؛
1395/12/23-9:41:30
غرفه های معرفی دوره های شهید چمران و طرح ولایت کشوری در هویزه برپا شد (گزارش تصویری)
فهمیان گفت: اگر زنان غربی همواره به دنبال احقاق حقوق تضییع شده خود باشند حق دارند; زیرا نه دین مسیحیت، حقوق آنان را تامین کرده نه قوانین و آداب و رسوم غرب; اما چنین زحمتی از دوش زنان مسلمان برداشته شده; چرا که سیستم حقوقی اسلام، تمام نیازهای فطری، جسمی، روانی و ... او را برآورده کرده است .
مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی پردیس شهید مدرس ایلام؛
1395/12/23-9:4:55
اردوی راهیان نور باید شروع یک حرکت عظیم در جهت پیشرفت کشور باشد
پورمند گفت:خروجی اردوی راهیان نور باید افرادی مسئولیت پذیر و دغدغه مند باشد نه افرادی که صرفا شرمنده ی شهدا هستند و دیگر هیچ ! اردوی راهیان نور باید شروع یک حرکت عظیم در جهت پیشرفت کشور باشد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/23-8:55:4
دانشجوی شهید عباس معیل
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 405 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
شماره 404 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
جلسه رابطین دانشگاهی بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ با حضور 50 دانشجوی بسیجی با هدف بیان وظایف، توجیه کارکردها، پاسخ به سوالات و همچنین آشنایی با "منظومه فکری انقلاب اسلامی" برگزار شد.
من بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب مدرن و سنّتی و از این حرفهایی که میزنند، مطرح نیست؛ من به این اسمها اصلاً اهمّیّتی نمیدهم و توجّه ندارم؛ به محتواها کار دارم؛ امّا روی مسئله‌ی فتنه حسّاسم. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) 1/1/95
عکس نوشته شماره 344 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه‌های آزاد کشور:
1395/12/22-19:19:13
«طه هاشمی» در دانشگاه آزاد مردود شد
دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد گفت: آقای طه هاشمی از نظر همراهی با نیروهای انقلابی دانشگاه نمره قبولی نمی‌گیرد.
در حاشیه کنگره کشوری شهدای سلامت صورت گرفت؛
1395/12/22-15:56:3
بازدید وزیر بهداشت و مسئولین کشوری از غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد
وزیر بهداشت و جمعی از مسئولین کشوری و استانی در حاشیه کنگره شهدای دانشجو با حضور در غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از این غرفه بازدید کردندو نامه دانشجویان بسیجی با موضوع مطالبات دانشجویی به وزیر تقدیم شد.
"آنچه که من به عنوان شعارِ امسال انتخاب میکنم، عبارت است از «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل». این، راه و جاده‌ی مستقیم و روشنی است به سمت آن چیزی که به آن احتیاج داریم. البته توقع نداریم که این اقدام و عمل، در ظرف یک‌ سال همه‌ی مشکلات را حل کند؛ اما مطمئنیم که اگر چنانچه اقدام و عمل به صورت برنامه‌ریزی شده و درست انجام بگیرد، ما در پایان این سال آثار و نشانه‌های آن را مشاهده خواهیم کرد." این جملات بخشی از پیام نوروزی مقام معظم رهبری در ابتدای سال 95 بود.
بررسی رشد کمّیت تولید علم ۲۵ کشوری که بیشترین کمّیت علم دنیا تولید می کنند نشان می دهد که کمّیت تولید علم کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۱۲درصد رشد داشته است.
مسئول بسیج دانشجویی کشور در جمع دانشجویان دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر از مسئول مطالبه نکنیم و یقه او را نگیریم راحت طلب خواهد شد و فکر می کند باید طلب کار باشد.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سفرهای دانشجویی ارزان‌قیمت به عتبات خبر داد و گفت: ما تلاش می‌کنیم که این سفرها برای دانشجویان بیشتر از 700 هزار تومان نشود.
یکی از دانشجویان دانشگاه سابق ترامپ حکم محکومیت 25 میلیون دلاری را نپذیرفته و قصد دارد مجددا از رئیس‌جمهور آمریکا شکایت کند.
با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صورت می گیرد؛
1395/12/22-11:20:53
برگزاری گردهمایی انقلابیون جوان فارس در مناطق عملیاتی جنوب کشور
سومین گردهمایی انقلابیون جوان استان فارس در مناطق عملیاتی و جنگی جنوب کشور با سخنرانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور برگزار می شود.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران برای بازسازی خوابگاه های این دانشگاه حداقل به ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد .
معاون آموزشی وزارت علوم خبرداد
1395/12/22-10:28:23
آمادگی دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان شاغل به تحصیل در آمریکا
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های داخل آماده پذیرش دانشجویان شاغل به تحصیل در آمریکا هستند، گفت: علم و فناوری کشور ما یک فرایند درون‌زا است و روند فعالیت‌های آن به کشور خاصی محدود نمی‌شود. بنابراین تصمیم مجدد رییس‌جمهور آمریکا درخصوص منع ورود دانشجویان 6 کشور، خدشه‌ای به جامعه علمی ما وارد نخواهد کرد.
همایش جوانان انقلابی آذربایجان شرقی در جمع زائران کاروان های راهیان نور دانشجویی؛
1395/12/22-10:22:27
سردار کریمیان:بی شک انتقادات و ایرادات بسیاری در نحوه‌ی مدیریت کشور وجود دارد و اگر شهیدان بودند اکنون اصلی‌ترین مطالبه‌گر آنها بودند
این همایش به همراه ویژه برنامه رزمایش و یادبود شهدای دفاع مقدس طی 4 شب متوالی و با حضور بیش از 6 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف استان آذربایجان‌شرقی در پادگان شهید مهدی باکری دزفول برگزار میشود.
اولین بازدید دانشجویان خاصه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان از بیمارستان صحرایی امام حسین (ع) که با استقبال دو چندان دانشجویان روبه رو شد
نشریه دانشجویی«عروج» ویژه اردوهای راهیان نور دانشجویی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با همکاری مرکز هنرهای دیجیتال شهید باکری منتشر شد.
این شیرزنان ایران اسلامی اکنون نیز در تمامی برهه های حساس پای آرمان های انقلاب مردانه ایستاده اند و گوش به فرمان ولایت در تمامی عرصه ها حضوری زینبی دارند.
جدیدترین فهرست منابع سوالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ به علاوه حذفیات منابع منتشر شد. داوطلبان باید با توجه به این حذفیات، منابع را مطالعه کنند.
نام «زورو» را تقریبا همه شنیده‌اند و به احتمال زیاد یکی از دهها فیلم و کارتونی را که از او ساخته شده است، دیده‌اند. «زورو» یک شخصیت‌ خیالی است که «جانستون مک‌کالی»، کمدین‌نویس‌ آمریکایی در سال 1919 ماجرای او را خلق کرده بود. او اشراف‌زاده‌ای است که برخلاف سایر درباریان زمان خود، حامی مردم فقیر و رنج کشیده است و هر جا ظلم و ستمی می‌بیند، نقاب سیاه خود را به چهره می‌کشد، شمشیر برنده‌اش را به دست می‌گیرد، بر اسب سیاهش که «تورنادو» نام دارد می‌نشیند و به دفاع از محرومان و مقابله با ناراستی‌ها می‌شتابد. «زورو» همیشه نیز موفق است. بر همه مشکلات غلبه می‌کند و هیچ مانعی در مقابل او تاب مقاومت ندارد.
مسئولین وزارت علوم همچنان تکذیب می‌کنند؟
1395/12/21-15:57:59
اردوی مختلط دانشجویان دانشگاه شیراز، صدای تشکل‌های دانشجویی را درآورد +تصاویر
در حالی که معاون وزیر علوم برگزاری اردهای مختلط دانشگاهی را قویا تکذیب کرده بود اما برگ دیگری از دفتر زرین دانشگاه‌های دولت یازدهم رو شد و تصاویری منتسب به دانشجویان دانشگاه شیراز در اردوی مختلط قایق سواری و کویر نوردی و ... منتشر شد.
نماینده دفتر تحکیم وحدت در پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:
1395/12/21-15:44:57
چه شده دولتی که با سهام عدالت مخالف بود، دم انتخابات یاد سهام افتاده؟
نماینده تشکل دانشجویی دفتر تحکیم وحدت نسبت به پیگیری ناگهانی سهام عدالت از سوی دولت و در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری انتقاد کرد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین گفت: مهمترین رویکرد ما در اجرای اردوهای جهادی ترویج فرهنگ وتفکر بسیجی میان جوانان و کمک به درمان مردم در راستای کارآمد کردن نظام است.
سجاد یزدان پرست؛
1395/12/21-15:4:9
در دور باطل نجومی‌ها گرفتار شده‌ایم
آری، در دور باطل نجومی ها گرفتار شده ایم. مردم گله مند هستند.
دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر همزمان با بازدید از مناطق عملیاتی جنوب برای همدردی و همیاری با مردم خوزستان و کاهش مشکلات آلودگی ناشی از گرد و غبار، اقدام به غرس 600 نهال درخت کردند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری ؛
1395/12/21-14:54:11
اعزام 1250 نفر از دانشجویان برادر و خواهر دانشگاههای استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور
دکتر منوچهر ذوالفقاری مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری از اعزام 1250 نفر از دانشجویان برادر و خواهر دانشگاههای استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور در اسفند ماه سال جاری خبرداد.
قائم مقام تشکیلات انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با تاکید بر اینکه تنها کار دولت فرافکنی است، گفت: دولت دستاوردهای خود را تا حد «شق‌القمر» بزرگ جلوه می‌دهد اما آنچه مردم شاهد آن هستند پرکاه هم نیست.
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی پارسیان استان ایلام برگزار کرد؛
1395/12/21-14:11:38
کارگاه یکروزه مسائل زنان و خانواده بامحوریت" آسیبهای فضای مجازی"/دانشجویان سفیران هدایت در بستر آسیبهای اجتماعی اند
فهمیان با بیان اینکه هر دانشجو باید بعنوان سفیر هدایت در شناسایی آسیب های فضای مجازی در جامعه باشد، گفت: بعضی از شبکه‌های ماهواره‌ای به طور تخصصی تمام تمرکز خود را بر مقوله خانواده نهاده و پیام مشترک برنامه‌های این شبکه‌ها؛"ترویج خانواده‌های بی‌سامان ولجام گسیخته در مقابل ساختار خانواده، عادی سازی خیانت همسران به یکدیگر، عادی جلوه‌دادن روابط دختر و پسر پیش از ازدواج، ترویج فرهنگ هم‌باشی به جای ازدواج و عادی جلوه‌دادن سقط جنین برای دختران" است.
انجمن چپ دست های ایران با ارسال نامه ای به رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از کمبود صندلی‌های مخصوص چپ دست ها در آزمون کنکور دکترای سال 96 انتقاد کرد.
هیات رئیسه دانشگاه ملایر چندی پیش به دلیل عدم اجرای دستورات گروه های افراطی عزل و برخی از عناصر نزدیک به فتنه، جایگزین آنها شده اند.
رئیس دانشگاه تاکید کرد؛
1395/12/21-12:58:17
تخلفات آموزشی و مالی در دانشگاه آزاد تحمل نمی شود
رئیس دانشگاه آزاد گفت: تخلف های آموزشی، اداری و مالی به هیچ عنوان در این دانشگاه تحمل نمی شود و با مسئولانی که این تخلفات را مرتکب شوند، در هر سطحی برخورد جدی صورت می گیرد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/21-12:20:6
دانشجوی شهید حمید سماعی یکتا
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 403 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
درباره اقتصاد اردوهای راهیان نور؛
1395/12/21-12:1:18
ضرورت پیوند پایدار با اقتصاد مردم بومی
با درس گيري از تجربيات تلخ دولتي ماندن فعالیت‌های فرهنگي که به زوال آن‌ها منجر شده است؛ کاروان‌های راهيان نور بايد بیش‌ازپیش مردمي شوند و توسط مردم مديريت و اداره شوند...
اکثر افراد اعم از جوان و پیر، زن و مرد، دختر و پسر و ... با این فضا دست و پنجه نرم می کنند. «اینستاگرام» از آن دست پدیده هایی است که توانست در بین ایرانیان محبوب شود و روزانه هزاران پُست در این فضا به اشتراک گذاشته می شود.
دولت یازدهم بجای تسریع در بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس٬ روی واردات بنزین تاکید کرد.
طرح انفاق دانشجویی با هماهنگی دفتر رهبر معظم انقلاب در دانشگاه و جمعیت هلال احمر استان در قالب توزیع غذای گرم از شهریورماه سال 87 در دانشگاه‌ قم آغاز شد. بر اساس این طرح، تهیه ظروف غذا بر عهده جمعیت هلال احمر یا خیران، جمع‌آوری غذا از سوی دانشجویان و توزیع آن از سوی داوطلبان انجام می‌شود. به طور میانگین روزانه 100 پرس غذای گرم بین 15 تا 20 خانوار توزیع می‌شود.
مگاموتور، محصولات خود را با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده فروخته تا از این رهگذر شرکت سایپا سودده نشان داده شود.
دانشگاه شریف برای سال ۹۶ از میان فارغ‌التحصیلان نخبه ۲۰ سرباز امریه پذیرش می‌کند.
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اعلام کرد؛
1395/12/21-11:17:3
حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی در حوزه اقتصاد مقاومتی
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت:حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی در حوزه اقتصاد مقاومتی با هدف تبیین و گفتمان‌سازی برای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی در همایش انقلابیون جوان دانشگاه شهید باهنر شیراز؛
1395/12/21-10:56:26
در زمان جنگ تحمیلی مردم باعث پیروزی شدند/دانشجویان با هم اندیشی راه حل مشکلات کشور را پیدا کنند
گودرزی گفت:دانشجویان باید در این فضاها به فکر مشکلات کشور هم باشند و با هم اندیشی راه حلی برای مشکلات کشور پیدا کنند.
کارشناس مسائل سياسي با اشاره به اينکه امروز دشمن در برخي از کارگزاران نظام نفوذ کرده است، گفت: اگر در پاسداری خود از انقلاب اسلامی ضعف نشان دهیم باید در قیامت جواب شهدا را بدهیم.
تشکل انقلابی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام؛
1395/12/21-9:53:11
مسابقه "مغز تکونی" دانشجویی با محوریت چرایی"مرگ بر آمریکا"+پوستر
مسابقه "مغز تکونی" دانشجویی با محوریت چرایی"مرگ بر آمریکا" به همت دانشجویان جامعه اسلامی دانشگاه ایلام برگزار می گردد.
هرچندسود سهام عدالت که از مدت‌ها پيش قرار بود به مردم پرداخت شود اين روزها نقل محافل است اما با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان خصوصي‌سازي حاکي مطلب ديگري است.
احمدرضا بسیج گفت: متاسفانه ساختار فیلم ها در تلویزیون و سینما به نوعی ساختار شکنی و زیر پا گذاشتن خطوط قرمز است. فیلم های هدفمند کمتر مشاهده می شود.
مردم اثر اقتصاد مقاومتی را در زندگی نمی‌بینند؛ رئیس واقعی مجلس فراکسیون امید است؛ هراس روحانی از فداییان روحانی؛ ارقام نجومی در خرید و فروش اعضای بدن؛ و رکورد‌های سرخ در راه است؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مردم ما دارای روحیه دشمن‌ستیزی هستند، گفت: مردم ما تحمل دشمنی دشمنان را ندارند و هرکسی دشمنی کند در برابر آن‌ها می‌ایستند؛ باید انقلابیون را در هرکجای این نظام مقدس اسلامی تکریم کنیم.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه ما باید برای مردم واقعیت‌ها را بگوییم و بیان کنیم که علت عقب‌ماندگی‌ها و پیشرفت‌هایشان کجا بوده است، گفت: مردم از دانشجویان و جوانان روشنگری می‌خواهند و این وظیفه نباید دست کم گرفته شود؛ دانشجویان و جوانان فرهنگ‌ساز و تصمیم‌ساز هستند و می‌توانند برای مردم گفتمان و مطالبه عمومی را شکل دهند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه رازی
1395/12/20-10:37:40
اعزام کاروان 100نفره دانشجویان برادر دانشگاه رازی به سفر راهیان نور
روز گذشته یک کاروان از دانشگاه رازی کرمانشاه که متشکل از 100 برادر این دانشگاه بود راهی سفر معنوی راهیان نور شدند.
مسئول قرارگاه راهیان نور دانشجویان استان قزوین:
1395/12/20-10:34:52
ما باید از شهدا درس ولایتمداری بیاموزیم
مسئول قرارگاه راهیان نور دانشجویان دانشگاه‌های استان قزوین گفت: ما باید از شهدا درس ولایتمداری را بیاموزیم و آنان را الگو و سرلوحه کار خود قرار دهیم.
بیانیه 470 دانشجوی خواهر خراسان جنوبی در پی اعتراض به سخنان هنجار شکنانه استاندار خراسان جنوبی؛
1395/12/20-10:31:23
سه هفته از سکوت دولت تدبیر و امیدگذشت/ وزیرکشور و دولت تدبیر و امید سکوت را بشکنند و درمورد استاندارخراسان جنوبی با اقتدارو قدرت برخورد کنند
470 دانشجوی خواهر انقلابی و بسیجی خراسان جنوبی در پی اعتراض به سخنان هنجار شکنانه استاندار خراسان جنوبی بیانیه ای صادر کردند.
فرمانده قرارگاه راهیان نور دانشجویی استان اردبیل در جمع زائرین راهیان نور دانشجویی در منطقه عملیاتی فتح المبین به روایتگری پرداخت.
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شیراز در نامه‌ای خطاب به سرپرست دانشگاه شیراز اعلام کردند: جای سوال اساسی از مسئولين دانشگاهی است که به چه دلیل و توجیهی هیچ اراده جدی برای عدم برگزاری اردوهای مختلط از خود نشان نمی‌دهند؟ آیا اینان که خود را مکلف به رعایت قانون می‌دانند اطلاع ندارند که به بهانه‌های واهی در پشت پرده این اردوها چه می‌گذرد؟
چین اصلی‌ترین گزینه سرمایه‌گذاری در آمریکای لاتین
1395/12/20-0:45:23
اسپوتنیک: عدم قطعیت ترامپ در تجارت خارجی، آمریکای لاتین را به چین نزدیک کرده است
به گزارش اسپوتنیک بحران ایجاد شده بین آمریکا و چین در عرصه تجارت خارجی در کنار عدم قطعیت ترامپ در تعیین سیاست‌های تجاری جدید، شرایطی مناسب برای رابطه همکاری بین چین و کشورهای آمریکای لاتین فراهم کرده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، به مشکلات متعدد طرح سهام عدالت از جمله محدودیت منابع مالی، رکود و علی الخصوص مدیریت نادرست آن اشاره کرد و گفت: این مشکلات موجب شده است تا سود سهام عدالت در این مدت، تنها سالی ۵ درصد باشد که آن هم صرف پرداخت نیمی از اقساط آن شده است در حالی که با مدیریت درست بایستی به مرحله توزیع سود در میان مردم می رسید.
اساسی و یا غیر اساسی بودن کالا، میزان تولید داخلی کالا، میزان نیاز در بازار داخلی، کشش بازار داخلی، قیمت تمام شده محصولات مشابه داخلی، امکان یا عدم امکان قاچاق کالای مدنظر و کشورهای مبدأ وارداتی آن، هفت مسئله ای است که ضروریست در تعیین تعرفه واردات کالاها به آن‌ توجه شود.
کشور آمریکا هرچند بازار داخلی کالاهای مصرفی مانند پوشاک و کفش را به دیگر کشورها واگذار کرده اما تولید کالاهای اساسی کشاورزی چون گندم و ذرت را رها نکرده و برای تولید آن برنامه دارد؛ به طوری که بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده گندم و ذرت در سطح جهان است.
حجت‌الاسلام محمدیان:
1395/12/20-0:25:0
"سند ۲۰۳۰" سکولاریستی است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها درباره تناقضات سند ۲۰۳۰ با اسناد بالادستی کشور گفت: این سند نشئت گرفته از یک دیدگاه سکولاریستی است.
در جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اهم سیاست های بودجه ای این دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: مردم باید اثر اقتصادمقاومتی را در زندگی ببینند؛ اکنون اینگونه نیست.
ارائه ی الگویی صحیح از سیره و منش شهدا به نسل های جدید، تقویت و تعالی روحیه ی معنوی و جهادی، تبیین و تشریح حماسه ها و رشادت های رزمندگان و ترویج فرهنگ بسیجی در میان اقشار مختلف مردم از جمله اهداف اردوهای راهیان نور است.
عباسی رودی با اشاره به اعزام کاروان برادر دانشگاه،گفت:این اعزام ها در قالب یک اتوبوس برادر و ۳ اتوبوس خواهر در حال انجام است، که فردا صبح دانشجویان خواهر دانشگاه در قالب یک کاروان به مدت 4 به زیارتگاه شهدا در مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.
برگزاری مراسم جوان انقلابی و اعزام کاروان 350نفره خواهران دانشجو دانشگاه های شهرستان کرمانشاه به سرزمین های عملیاتی جنوب در صبح امروز
دانشجویان بسیجی پیش ازخطبه‌های این هفته نماز جمعه سه شهرستان خراسان شمالی سخنرانی می‌کنند.
براساس تحقیق مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران 62 درصد مردم اعلام کرده‌اند شبکه‌های اجتماعی مجازی باید ساماندهی و نظارت شود و 12 درصد نیز معتقد بوده‌­اند شبکه‌های اجتماعی مجازی باید فیلتر شوند.
برنامه سخنرانی دکتر علی باقری عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای سابق، روز شنبه ۲۱اسفند ماه ساعت۱۹:۳۰ در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای به لاریجانی پیرامون دیدار برخی از اعضای هیات رئیسه مجلس با سران فتنه نوشت: مطالبه ما این است که قاطعانه به این مسئله ورود کرده و اجازه ندهید برخی نمایندگان مجلس به دیدار خیانتکاران بروند.
مدیر اداره خوابگاه های دانشگاه خبرداد:
1395/12/18-13:53:45
تعطیلی خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت از ۲۶ اسفند
مدیر اداره خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت گفت: خوابگاه های این دانشگاه از ۲۶ اسفند تا ۱۳ فروردین ماه ۹۶ تعطیل است.
ثبت نام مراسم اعتکاف دانشگاه علامه طباطبایی تا ۱۸ اسفندماه ادامه دارد.
طی حکمی از سوی مسئول بسیج دانشجویی البرز محمد جواد خدری دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، به عنوان دبیر جدید قرارگاه شهید احمدی روشن معرفی شد.
انقلابی گری فارغ از هر وابستگی به مادیات و اندیشه های آلوده شده با تفکر لیبرالی است.ما سیاست محمدی و شور مهدوی در سر داریم و آن سیاست، سیاست انقلابی است.
رهبرانقلاب، امروز: بسیاری از عوارض ناشی از ریزگردها و آلودگی هوا و ناسالم بودن هوای شهرها به‌دلیل کمبود پوشش گیاهی است.
پویش مردمی برای کمک به سیل زدگان روستاهای مرزی؛
1395/12/18-12:28:29
تپش قلب ايران در تايباد
در سال هايي كه خطر وقوع خشكسالي و كمبود بارندگي از طرق مختلف به كشاورزان گوش زد مي شود، رحمت الهي بر استان هايي چون استان خراسان رضوي سايه گسترانيد.
مسئول سازمان بسیج اساتید چهارمحال و بختیاری ؛
1395/12/18-12:10:23
کلید دولت تدبیر و امید کشور را وابسته‌تر کرد
دکتر احمدرضا بسیج : کلیدی که باید برای حل مشکلات می‌چرخید برای وابسته‌تر کردن جامعه و فرصت‌سوزی چرخید.
در آستانه سفر رئیس جمهور به مشهد مقدس جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مشهد نامه سرگشاده‌ای خطاب به روحانی منتشر کردند.
با حضور فعالین عرصه جهادی و سازندگی بسیج دانشجویی یزد انجام شد:
1395/12/18-11:42:58
بازدید از مناطق محروم جنوب کرمان و برنامه ریزی برگزاری اردو جهادی + تصاویر
با حضور جمعی از اعضای گروه جهادی فاطمة الزهرا(سلام الله علیها) دانشگاه یزد و مسئولین جهادی و سازندگی بسیج دانشجویی استان در مناطق محروم جنوب کرمان از منطقه محروم زهکلوت کرمان بازدید به عمل امد و مقدمات برگزاری اردو جهادی در این بخش در آستانه سال جدید فراهم شد.
امید سارایی با تاکید بر اینکه راهیان نور سبب تقویت روحیه استکبار ستیزی و عملیاتی کردن"شعار ما می توانیم" در عرصه های مختلف میشود،گفت: جوان غیور ایرانی با خداباوری ثابت کرده که همیشه پیروز میدان است .صبح دیروز تعداد 50 نفر از دانشجویان برادر دانشگاه در قالب یک کاروان به اردو 4 روزه مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی به همراه جمعی از اعضای شورای هماهنگی بسیج دانشجویی به دیدار علی اکبر ولایتی رفتند.
انقلابیون جوان فارس خطاب به ۳۲ کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری:
1395/12/18-11:27:41
احساس تکلیف بدون معیار، نتیجه «سودای قدرت طلبی» و «توهم خوداصلح پنداری» است
انقلابیون جوان استان فارس و دانشجویان بسیجی و انقلابی دانشگاه‌های فارس در نامه شماره ۱خود خطاب به ۳۲ کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نوشتند: احساس تکلیف بدون دارا بودن شاخص‌ها و توانمندی‌های لازم برای پیش روندگی و پیش‌برندگی انقلاب اسلامی در دهه پنجم، بیشتر نتیجه «سودای قدرت طلبی» و «توهم خود اصلح پنداری» است.
علیپور گفت: در مجموع تعداد 270 اثر به جشنواره های علمی افق روشن و فرهنگی هنری ققنوس در محورهای مختلف اعم از اختراعات، مقالات علمی، کتاب، شرکت های دانش بنیان ،تئاتر و فیلم سازی، مستند سازی، هنرهای تجسمی،موسیقی و ... با محوریت اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به دبیرخانه این دو جشنواره ارسال شده است که تعداد 100 اثر به جشنواره علمی و 170 اثر به جشنواره فرهنگی هنری در مقاطع تحصیلات دکتری، کارشناسی ارشد و کاردانی ارائه شد.
بر اساس یک رتبه بندی جدید؛
1395/12/18-11:1:17
بهترین دانشگاههای دنیا از نظر اشتغال معرفی شدند
اینکه فارغ التحصیلان کدام دانشگاه ها در میان کارفرمایان شهرت بیشتری دارند برای دانشگاه ها بسیار مهم است.
بسیج دانشجویی دانشگاه ولیعصر رفسنجان ثبت اردوی جهادی ویژه نوروز ۹۶را آغاز کردند.
رونمایی انتخاباتی از سهام عدالت؛ برخی سمت‌ها دست فتنه‌گران است؛ مصیبت شوراها؛ آقای روحانی به شهر وعده‌ها خوش آمدید؛ گرانی افسار گسیخته میوه عید؛ ۶۸هزار کلاس درس ناایمن در کشور و پول نگیریم بازی نمی‌کنیم؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
عدم دسترسی آزادانه به پول نفت، مهم‌ترین اثر باقی ماندن تحریم‌های ثانویه بانکی و برقرار نشدن روابط بین المللی بانکی است.
سهم ۷ منطقه آزاد ایران از کل سرمایه گذاری خارجی کشور فقط ۲.۵ درصد است!!
عکس نوشته شماره 343 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
شماره 402 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/18-10:17:38
دانشجوی شهید محمدتقی اخوان
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختياری؛
1395/12/18-8:4:2
یادواره شهدا سالگرد شهادت حاج ابراهیم همت
یادواره شهدا سالگرد شهادت حاج ابراهیم همت در دانشگاه پیام نور استان با حضور مسئول محترم ناحیه بسیج دانشجویی استان و ریاست دانشگاه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری:
1395/12/17-21:28:37
۷۴ درصد دانشجویان نماز می خوانند
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: طبق آمارهای موجود ۷۴ درصد دانشجویان نماز می خوانند.
خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی، شروع عصری جدید در تجارت بین‌الملل
1395/12/17-21:25:43
راشاتودی: اگر قواعد سازمان تجارت جهانی در راستای منافع آمریکا نباشد، از آن خارج می شویم
به گزارش راشاتودی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صریحا سازمان تجارت جهانی را تهدید کرده است که اگر قوانین آن برخلاف منافع آمریکا باشد، آمریکا هیچ ابایی ندارد که بر ضد آن عمل کند و از این سازمان خارج شود. با اینحال بعد از این تهدیدات از سوی آمریکا، دولت چین اعلام کرده است که از بقای سازمان تجارت جهانی حمایت می‌کند.
حسینی شاهرودی، ضمن تاکید بر لزوم خصوصی سازی و تشریح منافع و معایب آن، عملکرد ضعیف در اجرای خصوصی سازی را ناشی از سوء مدیریت دانست.
بررسی ضرورت افزایش تعاملات تجاری با کشورهای خارجی
1395/12/17-21:19:51
جادۀ ابریشم نماد قدرت تجاری ایران بود/ تجارت در الگوی اقتصاد مقاومتی چگونه باید باشد؟
هرچه سطح تجارت یک کشور با دیگر کشورهای جهان کمتر باشد، به این معناست که در تعاملات تجاری بین‌المللی نقش کمرنگ‌تری دارد و امکان منزوی کردن این کشور توسط قدرت‌های بزرگ فراهم‌تر است.
دولت برای تقویت صندوق های پژوهش و فناوری و جلوگیری از انحراف ایشان از فعالیت های اصلی خود و حرکت به سمت سرمایه گذاری خطرپذیر، می بایست اقدام به مداخله هوشمندانه و نظم دهی به فعالیت های ایشان کند و پس از آن به تدریج، صندوق ها را تشویق به فعالیت در فضای رقابتی نماید.
در حالی قاعده و روال رفتار انتخاباتی مراجع تقلید ورود در سطح کلان و دعوت مردم به حضور در انتخابات بوده است که استثنایی شدن رفتار انتخاباتی مراجع در رقابت ۹۶ حکایت دارد.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:
1395/12/17-18:35:55
بخش اعظم تاثیرات فرهنگی در کلاس‌های دانشگاهی اتفاق می‌افتد
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: این تصور که با وجود معاونت فرهنگی تمام مشکلات فرهنگ دنشگاه ها حل خواهد شد، یک اشتباه راهبردی است. زیرا بخش اعظم تاثیرات فرهنگی در کلاس‌های دانشگاهی اتفاق می‌افتد که ما نفوذی در آنها نداریم.
پژوهشگاه ابن‌سینا اعلام کرد؛
1395/12/17-18:34:3
سمینار "جایگاه هیستروسکوپی در درمان ناباروری" برگزار می‌شود
مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن‌سینا سمیناری در خصوص بررسی جایگاه هیستروسکوپی در درمان ناباروری برگزار می‌کند.
در دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت گرفت؛
1395/12/17-18:31:54
تولید کپسول گیاهی تقویت کننده دستگاه گوارش
رییس مرکز رشد واحدهای فناوری فراورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از طراحی و ساخت کپسول گیاهی تقویت کننده دستگاه گوارش در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این مرکز خبر داد.
معتمدی گفت: مهم‌ترین محور دانشگاه امیرکبیر، برنامه‌ریزی در حوزه بین‌المللی است. درصدد رسیدن به اهداف برنامه راهبردی دانشگاه هستیم و در این برنامه اهداف مختلفی را دنبال می‌کنیم.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به ارزیابی پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشور گفت: در ساال ۹۲ تنها دانشگاه شریف در بین دانشگاه‌های برتر جهان بوده است ولی در حال حاضر ۱۳ دانشگاه کشور در این رتبه‌بندی قرار دارند.
رئیس سازمان امور دانشجویان با تشریح برنامه‌های افزایش تحصیل دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌های کشور گفت: در نتایج ارزیابی دانشگاه‌ها دانشگاه شهید بهشتی در حوزه پذیرش دانشجویان غیرایرانی بهترین رتبه را گرفته است.
میزبان شماییم با حرفی نو در حساس‌ترین رویداد سال آینده؛
1395/12/17-16:31:56
جزوه معرفی ۱۰ مساله مهم در انتخاب رئیس جمهور دوازدهم + دانلود Pdf
جزوه معرفی ۱۰ مساله مهم در انتخاب رئیس جمهور دوازدهم توسط قرار گاه احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: در انتخابات پیش رو بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از عوامل، اجرایی هستند که اکثریت را مردم تشکیل می‌دهند. مهم‌ترین وظیفه ما در انتخابات، حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شب عملیات کربلای ۵ در یک سوله با رزمندگان لشگر عاشورا مواجه شدم، تا امروز مناجات و جنگی مثل جانفشانی رزمندگان عاشورا ندیدم.
نخستین کاروان اردوی راهیان‌نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین با شعار "و بیمنه رزق الوری" به مدت پنج روز از 10 تا 14 اسفندماه سال جاری از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید کردند.
توسط معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد؛
1395/12/17-15:19:47
اطلاع نوشت(اینفوگرافی) گزارش تحلیلی اردوهای جهادی دانشجویی در سال 95
اطلاع نوشت(اینفوگرافی) گزارش تحلیلی اردوهای جهادی دانشجویی در سال 95 توسط معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.برای دانلود وارد خبر شوید.
سید جواد موته دبیر کانون جوانان طرح ولایت بسیج دانشجویی استان یزد در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی: دوره تداوم طرح ولایت بسیج دانشجویی در دانشکده فنی امام علی (ع) با حضور اساتید مطرح کشوری در دانشکده فنی امام علی (ع) برگزار شد.
با انتشار نامه ای صورت گرفت؛
1395/12/17-15:8:25
نامه اعتراضی 3 تشکل دانشجویی دانشگاه یاسوج به وزیر علوم
بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و مجمع دانشجویان عدالت خواه این دانشگاه خواستار پیگیری و ورود جدی حضرت عالی به این مسائل، متناسب با قانون و آیین نامه دانشگاه های کشور هستند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی دختران الزهرا(س) بابل خبر داد:
1395/12/17-13:46:36
برگزاری جشنواره خیریه غذا برای دانشجویان کم بضاعت
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی دختران الزهرا (س)بابل از برگزاری جشنواره غذا توسط دانشجویان خبر داد و گفت:دانشجویان غذا های مختلفی درست کردند و به فروش رساندند که پول این برنامه برای کمک به شهریه دانشجویان شبانه کم بضاعت صرف خواهد شد.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:
1395/12/17-13:20:58
سخنرانی افراد شبهه‌ناک در دانشگاه‌ها تشنج ایجاد می‌کند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سخنرانی افراد شبهه ناک در دانشگاه ها موجب تشنج در ذهن دانشجویان می شود.
برگزاری همایش جوان انقلابی و افتتاحیه راهیان نور امسال
1395/12/17-13:14:46
اعزام 200دانشجو دانشگاه های استان به سفر راهیان نور به عنوان اولین کاروان اعزامی
صبح امروز بعد از برگزاری همایش جوان انقلابی با سخنرانی عباس اخلاقی مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان و حجت الاسلام و المسلمین صفاری زاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه و برگزاری مراسم افتتاحیه راهیان نور امسال ،اعزام 200دانشجو پسر به سرزمین های نور انجام پذیرفت.
در بازدید سردار غیب‌پرور از بسیج‌دانشجویی دانشگاه‌تبریز مطرح‌شد؛
1395/12/17-12:33:15
پورمحمدی: نگاهمان به بسیج دانشجویی فراتر از تشکل دانشجویی است/ سردار کریمیان: تعامل بسیار خوب سپاه و دانشگاه های استان
رئیس دانشگاه تبریز در بازدید سردار غیب پرور از بسیج دانشجویی این دانشگاه گفت: اعتقادمان به بسیج دانشجویی بیش از یک تشکل دانشجویی است و بین دانشگاه و بسیج دانشجویی تعامل خوبی برقرار است.
13 روز با ساکنین مناطق محروم؛
1395/12/17-12:14:18
تعطیلات نوروزی به سبک جهادی‌های خستگی‌ناپذیر +تصاویر
سال گذشته بسیاری از دانشجویان در قالب گروه‌های جهادی، نوروز خود را در کنار هم‌وطنان محروم خود سپری کردند؛ هموطنانی که بدون هیچ ادعایی از مالکیت حتی نقطه‌ای کوچک از خاک این کشور، همواره در حفظ کیان و آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از هیچ چیزی دریغ نکرده‌اند.
نماینده سابق مجلس گفت: دولتی که وزرایش از قاچاقچی حمایت می‌کنند، نمی‌تواند ادعای مبارزه با فساد کند و چنین ادعایی یک ادعای مضحک است.
استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) ضمن تاکید بر اینکه نتیجه نهایی نظریه توسعه وابسته، بردگی سنتی ملت‌ها است، گفت: مادامی که مردم در محور اصلی نباشند طبیعتاً گله‌مند هستند.
مسئول قرارگاه نور بسیج دانشجویی فارس خبر داد:
1395/12/17-12:1:31
اعزام بیش از پنج هزار دانشجو از فارس به اردوهای راهیان نور
مسئول قرارگاه نور بسیج دانشجویی فارس از اعزام بیش از 5 هزار دانشجوی دانشگاه های این استان به اردوهای راهیان نور خبر داد.
مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی خبر داد:
1395/12/17-11:58:16
برگزاری ۳۰۰ اردوی جهادی در ایام نوروز/ توزیع ۵۰۰۰ بسته غذایی بین سیل‌زدگان
مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی از برگزاری ۳۰۰ اردوی جهادی در ایام نوروز خبر داد.
«نمی شود گفت باید پیشرفت کنیم و همزمان عده ای نیز زیر چرخ دنده های توسعه له شوند»، مناسبات غلط "اسلام امریکایی" را چه در سطح خارجی و چه در سطح داخلی نباید پذیرفت بلکه باید به سمت نقطه مطلوب و تشکیل سازو کارهای اسلام ناب حرکت کرد.
احمد عزیزی پس از 9 سال بیماری درگذشت؛
1395/12/17-11:34:33
شاعری که شاعرانه با بیماری جنگید +عکس
وی قبل از پیروزی انقلاب به دعوت شمس آل احمد به تهران رفت و دیداری نیز با مرتضی مطهری داشت. وی با آغاز جنگ به همراه خانواده به تهران نقل مکان نمود و برای مدتی ساکن شهرستان نور شد سپس در تهران اقامت گزید و به همکاری با روزنامه جمهوری اسلامی پرداخت.
معاون نخست وزیر اسلواکی اعلام کرد: بنا داریم تا از طریق آکادمی علوم اسلواکی، پارک‌ها و دانشگاه‌هایمان با پارک فناوری پردیس در حوزه های مختلف فناورانه همکاری داشته باشیم.
به همت بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری انجام گرفت؛
1395/12/17-10:28:47
بازدید دانشجویان پرستاری اردبیل از خانه سالمندان
جمعی از دانشجویان دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور در خانه سالمندان ضمن عیادت از سالمندان این خانه به بررسی وضعیت بهداشتی و درمانی این مجموعه پرداختند.
آئین اختتامیه دومین جشنواره های علمی"افق روشن" و فرهنگی و هنری ققنوس به همت بسیج دانشجویی استان ایلام و با حضور مسئول سازمان بسیج هنرمندان کشور، مدیریت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی و خانواده شهید دانشجو "شیرمراد شمسی" در دانشگاه ایلام برگزار شد
اگر به علم بومی دست پیدا کنیم، آن‌زمان هرگز از فرار مغزهای علمی نخواهیم هراسید.
شماره 401 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
مهلت ثبت نام و امکان ویرایش مجدد برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۹۶ در روزهای ۲۶ تا ۲۸ فروردین ماه ۹۶ تعیین شد.
عکس نوشته شماره 342 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
یادداشت/
1395/12/17-9:15:17
مسئولیت برای آب و نان!
اینکه آیا مدیر نخبه‌ای به دلیل توانمندی‌های بالایی که دارد، مستحق دریافت حقوق نجومی است یا خیر، در جای خود قابل بحث است اما، هیچ صاحب شعوری نمی‌پذیرد افراد بی‌کفایت که بعضا پرونده قطوری از فساد را هم دارند، صرف اینکه نام «مدیر» و «نخبه» را با خود یدک می‌کشند، می‌بایست حقوق نجومی دریافت کنند.
یادواره شهید دانشجومعلم شهید حق وردی (از شهدای دانشجومعلم استان کردستان) در دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار شد.
عصر امروز نشست خبری اردو های جهادی دانشجویی در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.
انجمن علمی دانشجویان مهندسی معدن دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به احراز رتبه اول جایزه ویژه از انجمن بین‌المللی مهندسی معدن، متالورژی و اکتشاف (SME) شد.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: شانزدهمین جشنواره ملی پایان نامه های برتر قرآنی به اهتمام اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دانشگاهی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم در ماه مبارک رمضان سال آینده همراه با معرفی و تقدیر از پژوهش‌های برتر قرآنی دانشجویی برگزار می شود.
مهندسان دانشگاه واشنگتن بدنبال ایجاد شهری هوشمند با اشیا هوشمند هستند.
اولین «جشنواره کارآفرینی سبز بوم‌تک» اردیبهشت ماه 96 به میزبانی دانشگاه علم‌وصنعت ایران برگزار می‌شود.
دومین کاروان اردوی راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین جهت آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور صبح امروز عازم استان خوزستان شدند.
معاونت بررسی و تحلیل ناحیه بسیج دانشجویی استان ؛
1395/12/16-12:24:32
همایش بزرگ انقلابیون جوان
امین شبان مسئول معاونت بررسی و تحلیل ناحیه بسیج دانشجویی استان از برگزاری همایش بزرگ انقلابیون جوان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد به همت معاونت بررسی و تحلیل ناحیه بسیج دانشجویی استان و همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرکرد خبرداد.
محققان برای رفع معضل ریختن زباله‌ها در خیابان، سر ریز شدن سطل‌ها و تشویق مردم برای انداختن زباله‌ها در سطل زباله، دست به طراحی و ساخت یک سطل زباله هوشمند زدند.
جوان انقلابی امروز پویا تر از دیروز پایبند به اسلام و قرآن شعار میدهد عمل میکند و در جهان فریاد میزند که من یک جوان مومن انقلابی ام در یک کلام مطالبه گر است و نخواهد گذاشت که هیچ کدخدایی برای او حدود تعیین کند به بهانه ی سازش پوچ به بهانه مذاکره شوم.
به همت بسیج دانشجویی ساری، دانشجویان دانشگاه های ساری در قالب کاروان های راهیان نور به سرزمین ایثار و شهادت به جنوب کشور اعزام شدند و از مناطق مختلف هشت سال دفاع مقدس بازدید کردند.
مسئول معاونت علم و اقتصاد بسیج دانشجویی البرز از ارسال 270 اثر در محورهای مختلف اعم از اختراعات، مقالات علمی، کتاب، شرکت های دانش بنیان و ... به دبیرخانه جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری بسیج دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان البرز خبر داد.
اسفندماه جاری صورت می‌گیرد؛
1395/12/16-12:4:50
نکوداشت استاد علوم پایه دانشگاه تهران
مراسم بزرگداشت دکتر حسن ابراهیم‌زاده، استاد تمام دانشکده علوم پایه دانشگاه تهران روز چهارشنبه، 18 اسفندماه جاری برگزار می‌شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می کند:
1395/12/16-11:58:19
همایش « در برابر فساد » با سخنرانی دکتر زاکانی
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز همایش در برابر فساد با سخنرانی دکتر زاکانی روز دوشنبه 16 اسفند 95 ساعت 12:45 برگزار می شود.
واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایلام برگزار کرد؛
1395/12/16-11:58:14
نشست" نهضت ما زنده ایم"+تصاویر/زنان مسلمان یک عنصر انسان ساز در جامعه مهدوی
"هدی فهمیان"استاد حوزه و دانشگاه در نشست "ما زنده ایم" دانشگاه آزاد ایلام با تاکید بر نقش زن مسلمان در انسان سازی جامعه،گفت: زن در اسلام از جایگاه رفیعی برخوردار است و به عنوان یک عنصر انسان ساز در جامعه نقش آفرینی می کند.
توسط بسیج دانشجویی دانشگاه یزد منتشر شد؛
1395/12/16-11:54:5
سیزدهمین شماره نشریه فرهنگی سیاسی احرار + دانلود PDF نشریه
سیزدهمین شماره نشریه دانشجویی احرار توسط بسیج دانشجویی دانشگاه یزد منتشر شد.
محققان موفق به ارائه یک روش درمانی جدید برای تسکین دردهای مزمن شده‌اند.
سرپرست معاونت اداری و مالی وزارت علوم خبر داد؛
1395/12/16-11:24:7
شاخص‌های بودجه‌بندی دانشگاه‌ها اعلام شد
معاون وزیر علوم از تحقق 86 درصد بودجه این وزارت خانه در سال جاری خبر داد و گفت: اگر طی هفته آینده مبلغ دیگری از بودجه وزارت علوم داده شود می توان گفت حدود 98 درصد بودجه این وزارت خانه در سال جاری تحقق یافته است.
دبیر کمیته انتخابات ناحیه تهران بسیج دانشجویی گفت: همایش دانشجویی _ مردمی "مردم گله مندند" امروز بعدازظهر در تالارسید الشهدا (ع) برگزار می شود.
سنگینی پروژه‌های سدسازی غیرعلمی بر دوش طبیعت؛
1395/12/16-11:14:20
عدم رویکرد علمی به بهره‌برداری از سدها
در حالی که در بسیاری از کشورها توسعه طرح‌های سدسازی در دستور کار قرار دارد؛ ولی در ایران این سدسازی، خود به مشکلی تبدیل شده به طوری که به اعتقاد محققان کشور این امر به دلیل بی‌توجهی به فاکتورهای زیست‌محیطی بوده است.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون سراسری تا 18 اسفندماه مهلت دارند، گفت: در مهلت مجدد، بیش از شش هزار نفر ثبت‌نام کردند.
باقری از همه دلسوزان انقلابی خواست دست در دست دانشجویان قرآنی ایلام نهاده وبا پشتوانی یکدیگر طی یک حرکت انقلابی از قرآنی که آتش پلاسکو با آن عظمتش نتوانست آن را از بین ببرد دفاع کنیم و نگذاریم در حق قرآن و ترویج آن در دانشکده علوم قرآنی در این استان صد درصد شیعه کوتاهی وکم کاری شود.
مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان خبر داد:
1395/12/16-10:59:39
اعزام 3200نفر دانشجویان کرمانی به راهیان نور
مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان افزود:تاکنون نزدیک به 5هزار نفر ازدانشجویان در اردو راهیان نور ثبت نام کردند و پیش بینی ما این است که قریب به 3200نفر را به این سفر معنوی اعزام خواهیم کرد.
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان در یادداشتی به مسئله بسیج نیروهای دانش‌بنیان برای حل مشکل خوزستان پرداخت.
بیچاره جایگاه ریاست جمهوری و مجلس که عرصه‌ای است برای افراد بیکار و فعالان سیاسی بی خاصیت که در آن جولان دهند.
انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان پردیس فارابی دانشگاه تهران (١٣۶٣) با حضور اعضای شورای عمومی این دانشگاه برگزار و نفرات اصلی و علی‌البدل شورای مرکزی این انجمن مشخص شدند.
صاحبکار خراسانی در گفت‌وگو با فارس:
1395/12/16-10:33:9
جایزه مصطفی(ص) تمدن نوین اسلامی را ایجاد می‌کند
رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی رئیس جمهور گفت: جایزه مصطفی(ص) سبب مرجعیت علمی جهان اسلام و تحقق تمدن نوین اسلامی می‌شود و این جاذبه علمی لازم است در تمام ابعاد شکل گیرد.
رئيس ديوان محاسبات: فردي با 6پست غيردولتي و 3پست در دولت هم‌اكنون 35 ميليون حقوق از دولت مي‌گيرد و ما پرونده 119 دستگاه متهم به پرداخت حقوق نجومي را باز نگه داشته‌ايم...
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/16-10:22:18
دانشجوی شهید نادر حسین پور
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
دکتر توفیق الهویرنلو استاد تمام و مدیر گروه ریاضی کاربردی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از سوی پایگاه بین المللی تامسون رویترز، جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان در تمام رشته ها قرار گرفت.
شماره 400 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 341تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
توسط معاونت علمی صورت می گیرد؛
1395/12/16-9:41:31
ارائه تسهیلات به دانشگاهها برای راه اندازی اتاق تمیز
مدیر مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه تسهیلات به دانشگاهها برای راه اندازی اتاق تمیز خبر داد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد؛
1395/12/16-9:36:47
مشکل جدی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تامین خوابگاه‌های متاهلی
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در حال حاضر به تمام دانشجویان مجردی که درخواست خوابگاه دارند خوابگاه تعلق می‌گیرد اما در حوزه متاهلین به دلیل ملاحظات خاص مشکلات جدی در تهیه خوابگاه وجود دارد.
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین مطرح شد: ای کاش برخی ازمسئولین استان ودانشگاه به همان اندازه که به چندعلامت تعجب وسوال در بیانیه های دانشجویان انقلابی وتوزیع آن درنمازجمعه واکنش نشان میدادند و سوال دانشجو را توهین به دولت میدانند کمی هم نه به لحاظ سیاسی بلکه به لحاظ اعتقادات دینی درمقابل این جریانات انحرافی ازخود حساسیت نشان دهند. درغیراینصورت این شبهه بوجود خواهد آمد که خدایی ناکرده این مسئولین نیز با این جریانات همسو هستند!
یادداشت/
1395/12/16-8:37:42
خشت اوّل انحراف
نهادینه کردن تمایزها و تبعیض‌ها به هر اسم و دلیل و بهانه‌ای، نه مورد رضای خداست و نه مورد قبول مردمی که از هستی خود برای انقلاب مایه گذاشته و می گذارند. ماجرای مصوبه اخیر مجلس در جواز پرداخت حقوق نجومی به برخی خواص و مدیران و... نقطه تاریکی بود در کارنامه قانون‌نویسی که می توانست بدعتی ناروا و جفایی بزرگ به مردم را رقم بزند.
رژیم صهیونیستی در جهت تضعیف روابط ایران و آذربایجان تلاش می‌کند؛ حقوق شهروندی چه شد؟ دیدار با دلال کلیه؛ بازار سیاه خرید و فروش شغل؛ جنگ ترامپ با اوباما و سایه پرسپولیس بر جام افتاد؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
با اینکه اشتغال زایی در روستاها را می توان از مصادیق اقتصاد مقاومتی بیان نمود، اما اگر تنها راهکار استفاده شده در این زمینه اعطای وام بوده باشد، باید در آن تجدیدنظر کرد. بنابراین، هرچند می توان پروژه اقتصاد مقاومتی معاونت روستایی را در راستای اقتصاد مقاومتی دانست اما نمی توان نحوه اجرای آن را هماهنگ با الگوی اقتصاد مقاومتی تعبیر کرد؛ کمااینکه گزارش مشخصی نیز از روند اجرای این پروژه ارائه نشده است.
منظور از درب گردان، پدیده ای است که طی آن مدیران دولتی بعد از پایان پست خود به بخش خصوصی می روند؛ یا برعکس، مدیرانی که از بخش خصوصی به بخش دولتی می آیند. اثر این پدیده، تغییر در سیاست ها به سمت منافع فردی و ایجاد رانت است.
موسوی لارگانی، نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات ناشی از قاچاق گفت: برخی افراد قدرتمند و ذی نفوذ که منشأ اصلی قاچاق هستند، با استفاده از زد و بند مانع مبارزه با قاچاق می شوند.
مزایای یک توافق تجاری دوجانبه بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اتحادیه اروپا
1395/12/15-22:23:58
مجله مالیه بین‌الملل: قرارداد تجارت آزاد با روسیه، منفعت‌های اقتصادی فراوانی برای آلمان و اتحادیه اروپا به همراه خواهد داشت
به گزارش مجله مالیه بین‌الملل چنانچه یک توافق تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اتحادیه اروپا منعقد گردد، از جنبه‌های مختلف مزیت‌های اقتصادی فراوانی برای هر دو طرف دارد. از آنجا که ساختار اقتصادی دو طرف به نوعی مکمل یکدیگر هستند، این قرارداد میتواند با کاهش هزینه محصولات مورد نیاز در کنار افزایش میزان صادرات، شرایط را برای افزایش رشد اقتصادی هردو طرف فراهم نماید.
توصیه‌هایی برای هدر نرفتن یک تحقیق،
1395/12/15-16:20:31
10 راه جلوگیری از تکراری بودن موضوع تحقیق در زبان فارسی +لینک
مسئله تکراری بودن پایان نامه و مقاله یکی از نگرانی های هر دانشجویی در طول دوران تحصیل خود می تواند باشد. خیلی از دانشجویان هستند پس از کلی حرف و مباحثه با اساتید خود موافقت یک موضوعی را می گیرند ولی پس از چند ماه کار روی آن موضوع پی به تکراری بودن آن موضوع باعث مشکلات زیادی برای هر نفر می شود.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس گفت: امروز تنگه احد دانشجویان پاسداری از انقلاب اسلامی در دانشگاه با عزم پولادین و منطقی مستحکم است.
افتتاحیه‌ بیست‌ویکمین اردوی راهیان‌نور دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.
دومین کاروان راهیان نور دانشجویی استان متشکل از دانشجویان برادر دانشگاه های استان اردبیل جهت اشنایی با فرهنگ ایثار و مقاومت از مقابل دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس به جنوب کشور اعزام شد.
با حضور فرهادی صورت گرفت؛
1395/12/15-15:58:22
افتتاح ۲۶ طرح معاونت دانشجویی دانشگاه تهران
۲۶ طرح معاونت دانشجویی دانشگاه تهران امروز با حضور فرهادی، وزیر علوم افتتاح شد.
کافه انتخابات قرارگاه شهید باقری منتشر کرد؛
1395/12/15-15:52:36
اولین بسته محتوایی انتخابات ریاست جمهوری 96 باعنوان وحدت سیاسی
اولین بسته کافه انتخابات با موضوع وحدت سیاسی و چالش های پیرامونی آن منتشر شد.
پورمختار گفت: استیضاح یک پیام به آقای رحمانی فضلی است تا روش مدیریتی اش را اصلاح کند و نسبت به موضوعات پاسخگوتر باشد.
انتخابات دبیران کلان مناطق ده‌گانه روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.
سومین سمینار تخصصی «جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی» روز دوشنبه، ۱۶ اسفند از سوی انجمن جامعه‌شناسی ایران و با همکاری نهادهای علمی و دانشگاهی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
بیستمین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با حضور زوج های دانشجو برگزار می‌شود.
همزمان با سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شیراز صورت گرفت؛
1395/12/15-14:8:33
برگزاری یادواره شهدای دانشجو، معلم استان فارس
سومین یادواره شهدای دانشجو معلم این استان و مراسم سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر شیراز برگزار شد.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت: بسیاری از کارهای دانشگاه از جمله خوابگاه‌ها، کتابخانه و ... توسط دانشجویان انجام می‌شود اما حقوقی که طبق مصوبه سازمان امور دانشجویان به آن‌ها داده می‌شود امیدوار کننده نیست.
اختتامیه جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه علامه ۱۶ اسفندماه جاری با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران، استادان و دانشجویان برگزار می‌شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از بررسی اعضای جدید هیئت موسس دانشگاه آزاد در شورا پس از ایام عید نوروز خبر داد.
معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت‌ملی گفت: اگر با مذاکره می‌توان همه مسائل را حل کرد، چرا تیم‌های باشگاهی ایرانی باید بازی‌های خانگی خود را در کشورهای دیگر برگزار کنند.
سردار قاسم سلیمانی در دیدار با مسئولین دانشگاه شهید باهنر کرمان قول داد جریان فعالیت های علمی وفرهنگی دانشگاه در حوزه دفاع مقدس را به اطلاع رهبری برساند.
مسئول هماهنگی بسیج دانشجویی دانشکده های فنی و حرفه ای مازندران:
1395/12/15-12:57:4
از طریق راهیان نور درصدد برقراری ارتباط معنوی دانشجویان با شهدا هستیم
مسئول هماهنگی بسیج دانشجویی دانشکده های فنی و حرفه ای مازندران با بیان اینکه زنده نگه داشتن یادشهدا کمتراز شهادت نیست، اظهار کرد: در صدد هستیم ارتباطی معنوی میان دانشجویان وشهدا برقرارکنیم.
معاون فرهنگی دانشگاه علم و صنعت گفت: درحال حاضر ۱۰ تشکل با دیدگاه های مختلف در این دانشگاه فعال هستند که این امر طیف وسیعی از دیدگاهها را در دانشگاه در بر می گیرد.
با حضور مسئولین بسیج دانشجویی و دانشگاه علم و هنر یزد صورت گرفت؛
1395/12/15-12:27:46
کاشت نمادین درخت سرو نماد مقاومت به یاد شهدای هسته ای در دانشگاه علم و هنر یزد
به همت بسیج دانشجویی شهید کاظمی همزمان با 15 اسفند ماه روز درختکاری یک اصله نهال سرور نماد مقاومت و پایداری به یاد شهدای هسته ای با حضور سید حسین راسخی مسئول بسیج دانشجویی و جمع از مسئولین بسیج دانشجویی استان و دانشگاه علم و هنر در محل این دانشگاه کاشته شد.
تفاهم نامه همکاری بین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و با دانشگاه های برتر مالزی امضا شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می کند:
1395/12/15-12:9:43
کنگره شهدای دانشجو استان خوزستان
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز کنگره شهدای دانشجوی استان خوزستان روز سه شنبه 17 اسفند 95 ساعت 19 برگزار می شود.
مدیر مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران از حضور ستاره شناس فرانسوی در هفتاد و چهارمین نشست باشگاه نجوم این مرکز خبر داد.
مدیر فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز با بیان اینکه میزان فروش محصولات دانش‌بنیان البرز در سال 94، 70 میلیارد تومان بود؛ گفت: این رقم در 6 ماهه اول سال به 45 میلیارد تومان رسید و پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال به 90 میلیارد تومان برسد.
امام جمعه اردبیل در جمع دانشجویان بسیجی؛
1395/12/15-11:55:30
کار اصلی زن، پرورش نسل صالح است
نماینده ولی فقیه در استان در جمع دانشجویان بسیجی با بیان اینکه کار اصلی زن، پرورش نسل صالح است،گفت: هر کس بخواهد قدرت روحی و شرافت خود را بسنجد، به فرزندانش نگاه کند.
ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف در مسجد دانشگاه علم و صنعت از امروز آغاز می شود.
جان گودایناف مخترع 94 ساله باتری‌های لیتیوم-یونی موفق به اختراع باتری جدیدی شد که علاوه بر سرعت بسیار بالای شارژ، قیمت پایینی دارد.
در بیست و هشتمین همایش مراکز مشاوره دانشگاه‌ها بررسی می‌شود؛
1395/12/15-11:40:8
آموزش روانشناسان برای مداخله موثر در شکست‌های عاطفی دانشجویان
دکتر حمید یعقوبی با بیان اینکه شرکت کنندگان در بیست و هشتمین همایش مراکز مشاوره دانشگاه‌ها ، روسای این مراکز در دانشگاه‌های دولتی هستند افزود: در حال حاضر در بیش از 110دانشگاه دولتی مرکز مشاوره داریم که امیدواریم به همین تعداد شرکت کننده در این گردهمایی داشته باشیم.
شهداي گمنام در دانشگاه آزاد تشييع شدند.
یاوه گویی های اخیر (فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی) امتحانی دیگر برای شما به عنوان یادگار امام راحل (ره) و مسئول موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی است تا پایبندی خود را در صیانت از خط امام و سیره ی ایشان از تحریف و تهمت نشان دهید وگرنه امت حزب الله و دوستدار ولایت در عدم اعتقاد شما به خط امام روح الله به یقین خواهند رسید.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خبر داد؛
1395/12/15-11:21:6
برگزاری 50 کارگاه آموزشی پیشگیری از سوءمصرف الکل در دانشگاه‌ها
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری 50 کارگاه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف الکل در دانشگاه‌های استان‌های غربی کشور خبرداد.
دومین سالگرد تدفین دوشهید گمنام و یادواره شهدای دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان گیلان در دانشگاه بنت الهدی صدر رشت برگزار می شود.
معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد؛
1395/12/15-11:9:50
صدور رای نهایی برای برخی از متخلفان 58 مقاله ردشده در "نیچر"
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه برای برخی از افراد خاطی در تدوین 58 مقاله ردشده از سوی "نیچر" رای نهایی صادر شده است، گفت: تنزیل مرتبه و تعلیق از فعالیت از جمله مجازات‌هایی است که برای این افراد در نظر گرفته شد.
جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان؛
1395/12/15-11:7:25
برگزاری اردوی جهادی در سال 1396
ثبت نام دانشجویان جهت خدمات رسانی به مناطق محروم انجام می پذیرد.
بسیج دانشجویی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران در بیانیه‌ای پیرو حواشی رخ داده پیرامون مسئله تأخیر در تدفین شهدای گمنام جلیل القدر در پردیس ابوریحان واکنش نشان داد.
یادداشت اختصاصی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با عنوان "مبادلات بانکی ایران زیرتیغ وزارت خزانه‌داری آمریکا" منتشر شد.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که موفق به نام نویسی در آزمون سراسری نشدند از امروز تا چهارشنبه 18 اسفندماه مهلت دارند برای این کار به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.
جمعی از تشکل‌های بسیجی در نامه‌ای مطرح کردند
1395/12/15-10:43:41
درخواست از «سیدحسن خمینی» برای نشان دادن پایبندی خود در صیانت از خط و سیره امام(ره)
جمعی از تشکل‌های بسیجی دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای به سیدحسن خمینی نوشتند: یاوه گویی‌های اخیر در رابطه با تحریف سیره و خط امام(ره) امتحانی دیگر برای شماست تا پایبندی خود را در صیانت از خط امام و سیره ایشان از تحریف و تهمت که بارها دچار تزلزل شده است را نشان دهید.
عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی خبر داد؛
1395/12/15-10:42:38
برگزاری اولین همایش ملی «سیاستگذاری اجتماعی» در دانشگاه علامه
عضو هیات علمی دانشگاه علامه گفت: اولین «همایش ملی سیاستگذاری اجتماعی» به همت دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه با حضور استادان، صاحبنظران و مسئولان حوزه اجرایی کشور در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه برگزار می‌شود.
شماره 399 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
سرپرست اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علمی کاربردی گفت: دومین مراسم بزرگداشت خانواده شهدای دانشجوی این دانشگاه ۱۹ اسفندماه در مشهد مقدس برگزار می شود.
پانزدهمین شماره ماهنامه آموزشی، علمی، خبری، تحلیلی «دانش بنیان» ویژه اسفندماه 1395 به انتشار رسید.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی در مراسم تجلیل از فیلم "ماجرای نیمروز" عنوان کرد:
1395/12/15-10:24:22
وظیفه دشوار فیلمسازان برای نشان دادن چهره واقعی انقلاب/نگاه به آینده با ساخت فیلم های انقلابی
مسئول سازمان بسیج دانشجویی در مراسم تجلیل از عوامل فیلم "ماجرای نیمروز" گفت: این وظیفه فیلمسازان است که با ساخت فیلم های انقلابی چهره واقعی انقلاب را ترسیم کرده و مانع از ناامیدی نسل جوان از گذشته کشور شوند.
عکس نوشته شماره 340 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
در ادامه روایت روزنامه های 15 اسفند ماه از مهم ترین اتفاقات ایران و جهان را مشاهده می‌کنید.
ملت از بیکاری و رکود و تورم و افزایش مکرر قیمت کالاها و خدمات ناراضی‌‌اند و نچرخیدن چرخ زندگی بخش قابل توجهی از پدران و مادران و جوانان ایرانی به وضوح در گله‌های آنها مشهود است. مشکل کجاست؟
اثرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر کشاورزی این کشور
1395/12/14-23:12:43
اکونومیست: کشاورزان بریتانیا اولین قربانیان خروج این کشور از اتحادیه اروپا خواهند بود
به گزارش اکونومیست، بخش کشاورزی بریتانیا بیشترین وابستگی را به کارگران خارجی در این کشور دارد. از طرف دیگر اتحادیه اروپا سالانه ۳ میلیارد یورو به بخش کشاورزی بریتانیا یارانه پرداخت می‌کند که با خروج این کشور از اتحادیه، این یارانه نیز قطع خواهد شد. بنابراین این بخش از اقتصاد بریتانیا اولین بخشی خواهد بود که تحت تأثیر خروج این کشور از اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام رئیسی:
1395/12/14-23:10:29
خادم امام رضا (ع) هستم و خواهم ماند
بر اساس گفتگوی انجام شده با حجت الاسلام رئیسی، به نظر می رسد متولی آستان قدس رضوی برنامه ای برای حضور در انتخابات ندارد.
با بررسی سیر نهادسازی در حوزه علم و فناوری ارائه شد
1395/12/14-23:8:7
راهکار دستیابیِ سریع شرکت های دانش بنیان به منابع مالی/ صندوق نوآوری و شکوفایی چه نقشی دارد؟
با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت صندوق های پژوهش و فناوری، همچنان تامین مالی حوزه علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان با مشکلات فراوانی روبروست.
با وجود اینکه دو پروژه مهم بر عهده وزارت دادگستری قرار گرفته است که می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی اثرگذار باشد، این وزارتخانه گزارش مشخصی تاکنون در این خصوص ارائه نکرده است. البته لازم به ذکر است که بخشی از موارد مرتبط با اجرای این پروژه ها، در حیطه اختیارات وزارت دادگستری نبوده و قوه قضاییه مسئول آن است.
فصل داغ انتخابات در دانشگاه‌ها معمولا از بخش‌های دیگر در کشور زودتر آغاز می‌شود و ظهور و بروز تفکرات سیاسی دانشجویان مختلف در صحن دانشگاه، زمینه تضارب آراء بیشتر و نشاط سیاسی را فراهم می‌کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در نامه به سراج اعلام کرد
1395/12/14-13:26:43
ضرورت تجدیدنظر در قرارداد وزارت نیرو با شرکت ترکیه‌ای یونیت اینترنشنال
بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: انتظار می‌رود در بحث قرارداد وزارت نیرو با شرکت ترکیه‌ای یونیت اینترنشنال تجدیدنظر کرده و نتیجه را به ملت ایران و فعالان صنعت برق اعلام کنید.
یادداشت اختصاصی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با عنوان "چند نکته درباره بیانیه جدید گروه ویژه اقدام مالی یا همان FATF" منتشر شد.
محمد امین کریمی؛
1395/12/14-13:5:41
باید به حال برخی مسئولان استانی افسوس خورد!
مردم بیرجند به عنوان مسطوره ای از ملت ایران در دوره حاکمیت رژیم ستمشاهی، پایبندی خود را در حمایت از هر حنجره ای که از آن نام اسلام و قرآن بلند می شد و برای حاکمیت دین فریاد می کشید ، نشان داده است.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قزوین؛
1395/12/14-12:9:10
نمایشگاه "قدمگاه خورشید" در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در حال برگزاری است+عکس
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در آستانه سفر معنوی راهیان‌نور دانشجویی نمایشگاهی تحت عنوان " قدمگاه خورشید"، برای آشنایی بیشتر دانشجویان با ایثار و فداکاری‌های شهدا، فرهنگ دفاع مقدس در میدان قلم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در حال برگزاری است.
تصویر امروز برد تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان در اعتراض به لغو برنامه سخنرانی دکتر محمدعباسی
اقدام تامل‌برانگیز یک دانشجو؛
1395/12/14-11:45:34
بساط در محوطه دانشگاه برای تامین هزینه سنوات! +تصاویر
وزارت علوم در دوره دولت یازدهم پر از حواشی و مسائلی بود که بارها و بارها مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفت. مسائلی همچون دانشجویان بورسیه، رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد، سنوات و... از جمله اقدامات وزارت علوم در سالیان اخیر بوده است که موجبات اعتراض دانشجویان را فراهم کرده است.
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی ایلام؛
1395/12/14-11:34:34
جناب وزیر بجای توهین به فرماندار انقلابی بدره به نارسایی ها و کمبودهای حوزه سلامت رسیدگی کنید
ماجوانان انقلابی توهین اخیر به فرماندار زحمت کش و شجاع شهرستان بدره که در جهت دفاع از حقوق مردم مورد توهین قرارگرفت را محکوم میکنم و از آقای وزیر میخواهیم سریعا نسبت به عذر خواهی از فرماندارمحترم شهرستان بدره ومردم شهیدپرور استان ایلام اقدام نمایید و به ایشان توصیه میکنیم بجای توهین به شخصیت چنین نماینده ی دلسوزی به وضعیت نارسایی ها و کمبودهای حوزه سلامت رسیدگی کند.
مسئول بسیج دانشکده علوم دانشگاه اراک در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه شازند:
1395/12/14-11:29:20
قانونی کردن حقوق های نجومی توسط نمایندگان مردم، خیانت به مردم است
بداغی گفت: تصویب حقوق ۲۴ میلیونی مدیران خیانت به مردم است و این اقدام خلاف دستور صریح رهبری مبنی بر جلوگیری از رشد فیش های نجومی تلقی می شود.
مسئول قرارگاه شهید باقری بسیج دانشجویی استان مرکزی:
1395/12/14-11:25:53
اقتصاد مقاومتی با سکانداری نجومی بگیران راه به جایی نمی برد
محترمی گفت :طبق دستور رهبر معظم انقلاب حمایت از کشاورزی یکی از ارکان اصلی اقتصادمقاومتی به حساب می آید اما وقتی کسانی با ثروت های افسانه ای به عنوان سکاندار اقتصاد مقاومتی انتخاب شوند معلوم است که درد قشری چون کشاورزان عزیز را نخواهند فهمید.
جدیدترین گسل پایتخت شناسایی شد؛
1395/12/14-11:23:13
گسل جدید تهران در بین بزرگراه‌های همت و حکیم
در حالی که در شهر تهران نسبت به مدیریت ریسک مخاطرات زمین بی‌توجهی شده و ساختمان‌های بلندمرتبه و سازه‌های حساس در اطراف گسل‌ها ساخته شده است، رییس پژوهشکده علوم زمین از شناسایی گسل جدید در بین بزرگراه‌های حکیم و همت با توان لرزه‎زایی بالا خبر می‌دهد.
بیانیه بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام خطاب به وزیر بهداشت؛
1395/12/14-11:15:5
مردم ایلام هرگز توهین هایی که از سوی شما و دیگران دیده اند، فراموش نمیکنند و تا ابد در ذهنمان باقی خواهد ماند
حال با یک عذر خواهی ساده آن هم تلفنی میخواهید قضیه فیصله پیدا کند برفرض محال که از توهینتان گذشتیم با این رنج چه کنیم که شما مسئولین ما مردم را از خودتان جدا میدانید.اما بدان و بدانید که مردم استان ایلام هرگز توهین ها و رنج هایی که از سوی شما و دیگران برخود دیده اند فراموش نمیکنند و تا ابد در ذهن های ما باقی خواهد ماند...
معاون آموزشی دانشگاه خبرداد:
1395/12/14-11:9:40
تدوین ۳۰ برنامه درسی جدید در دانشگاه آزاد
معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: در دو سال گذشته ۳۰ برنامه جدید در رشته های مختلف تحصیلی این دانشگاه طراحی و تدوین شده است.
نشست بصیرتی جوان انقلابی ویژه دانشجویان جدید الورود با حضور سرهنگ مقیمی در سالن دانشگاه آزاد اسلامی لار برگزار شد.
ارتش سوریه تدمر را آزاد کرد؛ حقوق مدیران ۳۰برابر کارگران؛ جشن سینمایی‌ها به افتخار فرهادی؛ عربستان در همه جبهه‌ها شکست خورده‌است و لحظه‌شماری سردار برای تقابل با زلاتان؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
درخواست 290 مدیرمسئول و سردبیر نشریات دانشجویی فارس از شورای نگهبان:
1395/12/14-10:57:9
حقوق 24 میلیونی نمونه بارز تبعیض، شکاف اجتماعی و اشرافیت مسؤولان است/ مقابل ویژه‌خواری افراد صاحب نفوذ بایستید
290 مدیرمسؤول و سردبیر نشریات بسیج دانشجویی استان فارس در نامه‌ای خطاب به شورای نگهبان خواستار جلوگیری از تصویب مصوبه حقوق 24 میلیونی مدیران شدند.
رئیس رگولاتوری گفت: از فردا اپراتورها سایت‌های داخلی پر ترافیکی را به کاربران اعلام می‌کنند که نسبت به سایت‌های خارجی ۵۰ درصد تخفیف دارند و در مدت ۳ ماه تا اردیبهشت ۹۶ تمامی محتوای داخلی و خارجی در لایه دسترسی تفکیک می‌شود.
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج بیان کرد: از طرف جامعه دانشجویی از شما تقاضا داریم عملکرد خود و معاونینتان را به اندازه پاداشی که تعیین کرده اید برای مردم بازگو کنید و یا اینکه ماجرا را توضیح و برای مردم روشن کنید.
توسط بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم صورت گرفت
1395/12/14-10:22:33
دیدار با مادر شهیدی که پیکرش پس از 16 سال سالم به وطن بازگشت+عکس
تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم با مادر شهید محمدرضا شفیعی دیدار کردند که طی این دیدار مادر این شهید مواردی پیرامون زندگانی و نحوه بازگشت پیکر وی به ایران برای حاضران تعریف کرد.
تصویب سقف حقوق 24 میلیونی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکی از خطرناکترین و اتفاقا تبعیض آمیزترین مصوبات مجلس شورای اسلامی در نیم قرن اخیر بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی است که به مصداق بیان عمیق حضرت امام خمینی ره باید " فاتحه نظام و کشور را خواند".
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت در یادداشتی آورد: در سخنرانی‌های اخیر رئیس‌جمهور به وفور سیگنال‌هایی کد شده دیده می‌شود که نشان از یک رویکرد انتخاباتی، البته نه چندان جدید وی است.
عموم اساتید، دانشجویان و کارمندان محترم دانشگاه شهید باهنر که با حضور پر شکوه خود زینت بخش این مراسم بودند تقدیر و تشکر می نماییم. ان‌شاءالله که بتوانیم ادامه دهنده راه پر فروغ شهداء گرانقدر
مشاور سازمان سنجش خبر داد؛
1395/12/14-9:52:29
فرصت ۳ روزه برای ثبت نام در کنکور ۹۶/ امکان ویرایش فراهم شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از فرصت ۳ روزه برای ثبت نام در کنکور سراسری ۹۶ خبر داد و گفت: داوطلبان می توانند در روزهای ۱۵ تا ۱۸ اسفند در کنکور ثبت نام کنند.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/14-9:49:16
دانشجوی شهید محمدعلی صیادی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
مسئول بسیج دانشجویی ساری:
1395/12/14-9:41:14
يادمان‌هاي دفاع مقدس آوردگاه بزرگ فرهنگي اجتماعي است
مسئول بسیج دانشجویی ساری گفت: يادمان‌هاي دفاع مقدس و مشهد شهيدان سال‌هاي جنگ تحميلي اكنون به يك آوردگاه بزرگ فرهنگي اجتماعي تبديل شده است.
شماره 398 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و فنون بابل تریبون آزاد با موضوع "حضور ایران در سوریه،آری یا خیر؟" در محوطه دانشگاه برگزار شد.
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی با بیان اینکه ادعای روحانی برای عمل به وعده‌هایش جای تعجب دارد، گفت: مردم مشکلات بسیاری دارند که با انداختن بی‌تدبیری‌های خود گردن عذاب الهی مشکلات مردم حل نمی شود.
علیرغم اینکه در قانون پولی بانکی، اختیار انحلال بانک های مشکل دار به بانک مرکزی داده شده است اما فقدان فرآیندهای دقیق قانونی برای استفاده از این اختیار، در عمل آن را بلااستفاده نموده است. این مسئله موجب شده است تا بانک‌های متخلف، تهدید به انحلال را هرگز جدی قلمداد نکنند.
رونق گردشگری داخلی پیش‌نیاز توسعه صنعت گردشگری است. در واقع زمانی که بسیاری از مسافران داخلی بدون اینکه حتی یک بار از مکان‌های دیدنی داخل کشور بازدید کرده باشند، اقدام به مسافرت خارجی می‌نمایند، جذب گردشگران خارجی و رونق صنعت گردشگری کشور بسیار دور از دسترس خواهد بود. لذا این مهم یکی از مواردی است که در برنامه ریزی های مرتبط با اقتصاد مقاومتی برای این سازمان مغفول واقع شده است.
نخستین دوره مسابقات بین‌المللی سازه‌های ماکارونی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با هدف ساخت سازه‌های مهندسی با طراحی نوین و استحکام بالا، اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی یزد برگزار می‌شود.
عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:
1395/12/13-14:14:54
بازی‌های سیاسی برخی مسئولان را از کار جهادی و خدمت به مردم غافل کرده است
نظری تصریح کرد مسئولان برای خدمت به مردم باید شب و روز تلاش کنند ولی متأسفانه بازی‌های سیاسی برخی از آنان را از کار جهادی و خدمت به مردم غافل کرده است.
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی با بیان اینکه ادعای روحانی برای عمل به وعده‌هایش جای تعجب دارد، گفت: مردم مشکلات بسیاری دارند که با انداختن بی‌تدبیری‌های خود گردن عذاب الهی مشکلات مردم حل نمی شود.
جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته گذشته برگزار شد که بیشتر مسئولان علمی و دانشگاهی کشور از این جشنواره بازدید کردند و در حاشیه جشنواره تفاهم‌نامه‌هایی نیز منعقد شد.
وزیر علوم در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
1395/12/13-13:48:54
تاثیر تولیدات فناورانه دانشگاه آزاد در روند شتاب علمی کشور
زیر علوم با اشاره به تاثیر دانشگاه آزاد در روند شتاب علمی کشور گفت: دانشگاه آزاد با راه اندازی پارک‌های علم و فناوری توانسته است در بخش‌هایی از پیشرفت علمی کشور جزو بهترین دانشگاه‌ها باشد.
معاون دانشگاه خبر داد:
1395/12/13-12:27:55
جذب ۳ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در فراخوان جذب هیات علمی این دانشگاه حدود ۳ هزار نفر جذب می شوند.
کرم پور، دبیر اول کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه تا پایان امسال فرصتی برای بررسی طرح ابقا کارت سوخت نخواهیم داشت، گفت: در کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه به جزئیات قیمت گاز بخش خانگی و حامل های انرژی پرداخته شده است.
به گزارش اسپوتنیک قواعد سازمان تجارت جهانی مبنی بر کاهش تعرفه‌های واردات، با ایده‌های تجاری دونالد ترامپ برای آمریکا همخوانی ندارد. این مسئله ممکن است به خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی منجر شود و در این صورت عصری جدید در تجارت بین‌الملل شکل خواهد گرفت.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/12-18:31:37
دانشجوی شهید احمدرضا احدی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
بررسی ها نشان می دهد افزایش حقوق با دستور و تبصره اصلاح نشده و باید بانگاهی همه جانبه که به نفع تولیدکننده و کارگر باشد معیشت کارگران و کارمندان را بالا برد.
دانشجویان انقلابی دانشکده علوم قرآنی ایلام ابراز داشتند: چگونه است که مسئولین در استانی که میعادگاه جبهه های جنگ و دروازه عتبات است سکوت اختیارکرده واجازه انحلال دانشکده قرآنی را می دهند!؟ مسئولین همت خود را بکارببرند تا فردای قیامت مدیون خون شهدا نشوند. تا تجهیز دانشکده به بهترین شکل و در حد شان و منزلت قران، هرگزاز مطالبه خودکوتاه نمی آییم.
ظهر امروز مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک مطهر شهدای گمنام با حضور پرشور مردم، مسئولین و دانشگاهیان برگزار شد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: آقای رئیس جمهور آب از سرچشمه گل آلود است اگر شما منتقدین را با برچسب های ناروا از قبیل بی شناسنامه خطاب نمی کردید زیر مجموعه های شما اینقدر جرات پیدا نمی کردند که مومنان و متدینان را در یک استان خفاش نام بگذارند.
یادداشت اختصادی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با عنوان "علاج مشکلات اقتصادی کشور" منتشر شد.
شماره 397 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
شماره 396 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عکس نوشته شماره 339 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
عکس نوشته شماره 338تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
13 اسفند‌ برگزار می‌شود؛
1395/12/12-9:35:22
اولین نشست تخصصی مسئولین کرسی‌های آزاداندیشی تهران
مسئول واحد رسانه‌ مرکز تفکر و آزاد اندیشی سازمان بسیج دانشجویی گفت: اولین نشست تخصصی مسئولین کرسی‌های آزاداندیشی تهران بزرگ جمعه 13 اسفند‌ماه برگزار خواهد شد.
رجبی گفت: اگر حب و بغض سیاسی در منحل کردن این دانشکده دخیل باشد بدون شک ،ذنبی لایغفر است که باید در پیشگاه خدای عزوجل پاسخگو باشند! چرا که اگر سیاست مسئولین مربوطه عین دیانتشان باشد،نباید اهداف جناحی در اینده این دانشکده تاثیر بگذارد.
فیروزآبادی در جشنواره جهادگران علم و فناوری:
1395/12/11-18:30:35
باغبان درخت عظیم علم و فناوری رهبر معظم انقلاب است
مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا گفت: نشاطی که امام در روح جوانان دمیدند حرکت علمی و نهضت فناوری را پیش آورد و باغبان این درخت عظیم علم و فناوری رهبر معظم انقلاب است و ایشان با برنامه ریزی و متناسب با زمان ایده‌های تولید علم و فناوری و تبدیل آن به ثروت را به جوانان انتقال دادند.
توسط جهاد سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی تهران صورت می‌گیرد
1395/12/11-18:15:20
برگزاری برنامه درختکاری در پهنه جنوبی شهر تهران
معاونت جهاد سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی تهران قصد دارد تا در روز جمعه 13 اسفند برنامه درختکاری در پهنه جنوبی شهر تهران برگزار کند.
در واحد تهران شرق دانشگاه آزاد
1395/12/11-17:57:40
دومین همایش رسانه، ارتباطات و آموزش شهروندی برگزار شد
دومین همایش رسانه، ارتباطات و آموزش شهروندی با حضور کارشناسان حوزه رسانه در واحد تهران شرق دانشگاه آزاد برگزار شد.
کلید سؤالات آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی «Ph.D» نیمه‌ متمرکز سال 1396 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
این هفته سوژه هایی از دانشگاه های آزاد کرج، آزاد نجف آباد، آزاد تبریز، خلیج فارس بوشهر، خواجه نصرالدین طوسی، فرهنگیان هرمزگان، فنی کرمانشاه، شاهد، تبریز، آزاد واحد تهران غرب، محلات و چندین دانشگاه دیگر به تصویر درامده است.
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی:
1395/12/11-10:31:38
ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، اولویت تجاری‌سازی در جهاددانشگاهی
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف مهم تجاری‌سازی در این نهاد انقلابی است.
حضرت زهرا (س)؛ بانوی کامل اسلام و الگوی تمام عیار زن مسلمان، همواره بهترین سرمشق برای زنانی است که می‌خواهند بر اساس سیره رضوی زندگی کنند و سبک زندگی شان را با پیروی از معصومین قوام ببخشند.
مرکز آمریکایی گزارش داد؛
1395/12/11-10:11:24
اسلام پس از سال 2050، دین اول جهان می شود
گزارش مرکز آمریکایی مستقر در واشنگتن نشان می‌دهد شمار پیروان دین اسلام در جهان پس از سال 2050 از پیروان مسیحیت بیشتر خواهد شد.
براساس دستورالعمل جدید شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، شرکت‌های دانش بنیان و ارائه دهنده خدمات مشمول تخفیف 50 درصدی برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی خواهند شد.
اعضای شورای علمی مشورتی طرح‌های کلان ملی در دومین جلسه این شورا نسبت به ادامه طرح بومی سازی توربین گاز 25 مگاواتی متقاعد نشدند اما به ادامه طرح شبکه هوشمند برق ایران رای مثبت دادند.
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به انتشار کلید آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» نیمه‌ متمرکز سال ۹۶ گفت: کلید آزمون بعدازظهر امروز چهارشنبه ۱۱ اسفند منتشر می شود.
نحوه توزیع «نمک» در سلف دانشگاه رازی
توسط شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان صورت گرفت؛
1395/12/11-9:46:41
دعوت از استاندار برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان در خصوص اقتصاد مقاومتی
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان از استاندار برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان در خصوص اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای اقتصاد مقاومتی دعوت کرد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: بودجه سال آینده دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های عملکردی تنظیم شده است.
در دومین روز جشنواره جهادگران علم و فناوری انجام شد؛
1395/12/11-9:10:59
رونمایی از طرح های برگزیده دانش بنیان
در دومین روز چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری از طرح‌های برگزیده دانش‌بنیان رونمایی شد.
وزیر علوم گفت : کسب رتبه سوم شتاب علمی جهان از دستاوردهای مهم دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در دولت یازدهم بوده و این ناشی از همت بلند روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور است که بار سنگین مدیریت پژوهش، علمی و فرهنگی دانشگاه ها و به عبارتی، بار مدیریت توسعه علمی کشور را عهده‌دار هستند.
رییس صندوق رفاه دانشجویان خبرداد؛
1395/12/11-9:5:31
رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس خدمات تغذیه دانشجویی در سال 96
رییس صندوق رفاه دانشجویان، حمایت و مشارکت مالی با کارگاه‌های مهارت محور و کارآفرین دانشگاه‌ها و شرکت های دانش بنیان، پوشش حداکثری وام زیارت عتبات عالیات با بهره‌گیری از ظرفیت بانک عامل برای ۳۰ هزار دانشجو و... از دیگر برنامه های صندوق رفاه دانشجویان در سال آینده این صندوق اعلام کرد.
حقوق‌های نجومی قانونی می‌شود! سرانجام گاز به زاهدان رسید؛ ۶۰روز زندان برای صلوات در جمهوری آذربایجان؛ کشف گور هزاران قربانی داعش؛ اسکاری برای القاعده؛ فشار بنگاه‌داری بانک‌ها بر تولید و طارمی فرشته مرگ و زندگی؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
میر شکار در پی درخواست دانشجویان سیستانی برای دیدار با رئیس جمهور:
1395/12/10-18:31:53
هیچ پاسخی در جواب نامه ما داده نشده است و متاسفانه رئیس جمهور هیچ جلسه ای با جریان دانشجویی نداشته
تشکل‌های دانشجویی و انقلابی دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای خواستار برگزاری نشست پرسش و پاسخ رئیس جمهور با دانشجویان شدند.دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان گفت:هیچ پاسخی در جواب نامه ما داده نشده است.
پیام بسیج دانشجویی دانشکده فنی حرفه ای امیرکبیراراک به سفیران آلمانی؛
1395/12/10-17:10:50
دانشجوی انقلابی امروز با ارایه یک اسلوب فکری به تمام مردم دنیا زمینه ساز ظهور آخرین منجی عالم می گردد
اهدای متن نامه مقام معظم رهبری(حفظه الله)به جوانان غربی+ متنی دیگر به زبان انگلیسی به سفیران کشور آلمان که به منظور تبادلات علمی و... به دانشکده امیرکبیراراک آمده بودند توسط بسیج دانشجویی شهیدآوینی دانشکده فنی و حرفه ای امیرکبیراراک..
عارف رئوفی
1395/12/10-16:32:6
آقای روحانی!زمان تمام شده است...
امروز و در واپسین روزهای حیات دولت یازدهم نه سال92است،نه سال93است و نه سال94!لذا بهتر از هر زمان دیگر می توان قول و فعل سه و نیم ساله ی جناب پرزیدنت و دولت متبوعش را با خط کش کارآمدی و انقلابی گری سنجه کرد.
هشتمین کنگره شعر فاطمی دانشگاه شاهد به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده انسانی این دانشگاه تحت عنوان «مادر آب و آئینه» هشتم اسفندماه جاری برگزار شد.
شاهچراغی، از اساتید مذهبی با محوریت سبک زندگی فاطمی در هیات دانشجویی مکتب الزهرا (س) در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات سخنرانی می‌کند.
بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد؛
1395/12/10-15:49:57
آغاز ثبت نام برای وام ودیعه مسکن دانشجویان نخبه
ملهت ثبت نام برای وام ودیعه مسکن دانشجویان مشمول جایزه های تحصیلی سال ۹۵-۹۶ آغاز شد.
همزمان با بهره برداری از سامانه الکترونیک؛
1395/12/10-15:38:48
مراحل جذب دانشجویان خارجی تسهیل شد/ کاهش زمان فرآیند اداری
مدیرکل دانشجویان خارجی وزارت علوم گفت: با بهره برداری از سامانه جامع الکترونیکی امور دانشجویان، پروسه جذب دانشجویان خارجی به کمتر از یک ماه کاهش یافت.
در اطلاعیه ای اعلام شد؛
1395/12/10-15:35:48
وزارت علوم پژوهشگاه شاخص پژوه را منحل کرد
معاونت آموزشی وزارت علوم پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی شاخص پژوه را منحل اعلام کرد. این پژوهشگاه باید تکلیف دانشجویان را در مدت یک هفته مشخص کند.
رئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد: دفتر امور کنسولی دانشگاه پیام نور برای دانشجویان غیر ایرانی افتتاح شد.
مراسم تشییع و خاکسپاری ۲ شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار می شود.
اختتامیه دومین جشنواره فیلم کوتاه نصیر (فن) ۱۷ اسفندماه در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می شود.
امکان ثبت نام و انتخاب واحد با پرداخت شهریه ثابت ترم جاری، برای آن دسته از دانشجویان دانشگاه پیام نور که به دلیل بدهی نتوانسته بودند ثبت نام کنند، فراهم شد.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در راستای خدمات رسانی بیشتر برای اعزام دانشجویان به عتبات دیدار و گفت‌وگو کردند.
نمایندگان مجلس در بودجه 96 مصوب کردند که 100 درصد وجوه اداره‌شده پرداختی از سال 85 تا 95 به صندوق‌های رفاه دانشجویان وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد به عنوان کمک برای افزایش سرمایه صندوق‌های رفاه دانشجویی تلقی می‌شود.
جمعی از نمایندگان مجلس در بیانیه‌‌ای از رهبر معظم انقلاب برای انتصاب علی اکبر ولایتی به عنوان رئیس هیئت‌‌موسس دانشگاه آزاد تشکر کردند.
مقاله دانشیار گروه مهندسی مکانیک دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه زنجان جزو مقالات پراستناد (Highly Cited Papers) سال 2016 قرار گرفت.
دانشگاه تهران جایگاه ۴۸ جهانی و رتبه نخست ملی را در حوزه فنی مهندسی در رتبه‌بندی شانگهای کسب کرد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی تعداد بیش از 13 هزار پذیرفته‌شده نهایی رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ساعت 20 امشب اعلام می‌شود.
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد لرستان اعلام کرد؛
1395/12/10-11:56:42
پرداخت بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال یک میلیارد و 300 میلیون تومان وام کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه پرداخت شود.
قائم مقام دانشگاه قرآن و حدیث، گفت: این دانشگاه از میان برادران و خواهران طلبه واجد شرایط از طریق آزمون برای تحصیل در دوره حضوری مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد.
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: استفاده از مالچ‌های بیولوژیکی برای کنترل ریزگردها موثرتر است و عوارض انسانی و محیط زیستی مالچ‌های نفتی را نیز ندارد.
حضور پرشور دانشجویان در تشییع شهید گمنام در دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس
محققان دانشگاه آزاد با همکاری دانشگاه تبریز فیلم‌های بسته‌بندی ضدمیکروبی در صنعت غذایی عرضه کردند که سبب کاهش بار میکروبی مواد غذایی مختلف مانند پنیر و محصولات دیگر می‌شود.
در میزگرد بررسی مسائل حقوقی فراروی نشریات دانشجویی عنوان شد؛
1395/12/10-11:40:24
نشریات دانشجویی نباید سیاست زده شوند
دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: نشریات دانشجویی اگر می خواهند کار اساسی انجام دهند و موفق باشند، نباید سیاست زده شوند.
برنامه اسپیس‌ایکس برای اعزام 2 توریست به فضا
1395/12/10-11:24:27
تور ماه‌گردی از سال آینده شروع می‌شود
اسپیس‌ایکس سال آینده میلادی دو نفر را به عنوان اولین توریست‌های فضایی برای سفری به دور ماه، به فضا می‌فرستد.
در پی اظهارات متناقض فرماندار بویراحمد؛
1395/12/10-10:43:45
دبیرشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی فرماندار بویراحمد را به مناظره دعوت کرد
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به اظهارات فرماندار بویراحمد گفت: من آقای نظری را به مناظره در یک محیط دانشجویی دعوت می کنم تا معلوم شود چه کسانی تمامیت خواهی خواهند داشت.
معاون آموزشی وزارت علوم از عدم موافقت این وزارتخانه برای راه اندازی مراکز دانشگاهی جدید توسط دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی خبر داد و گفت: دلیل این تصمیم، توسعه غیر هدفمند مراکز دانشگاهی است.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با بیان اینکه اگر برنامه دیشب لغو نمی شد به نفع دولت بود، گفت: منطق شما برای اینکه برنامه دیشب را لغو کنید چیست؟ به ما احترام نمیذارید به مردم خودتون که قرار هست به شما رای بدهند احترام بگذارید.
جزئیات تشییع 54 شهید گمنام در 35 دانشگاه کشور؛ +جدول
1395/12/10-10:10:32
شهید گمنام سلام
همزمان با ایام عزاداری فاطمیه دوم، 35 دانشگاه کشور، میزبان 54 شهید گمنام خواهند بود و طی مراسمی این شهدای گرانقدر در این دانشگاه ها تشییع و به خاک سپرده خواهند شد. در این گزارش جزئیات این مراسمات را ببینید.
سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: در هیات های امنای استانی دانشگاه افزایش ۱۰ درصدی شهریه دانشجویان جدید الورود مطرح شده که این موضوع باید در هیات امنا مرکزی بررسی و تصویب شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی ۱۳ هزار و ۱۷۴ پذیرفته شده در آزمون دوره های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ساعت ۲۰ امشب سه شنبه ۱۰ اسفند اعلام می شود.
به گزارش فارین پالسی دولتمردان آمریکا معتقدند آلمان با هدف ایجاد مزیت رقابتی برای صادرکنندگان خود در تجارت خارجی دستکاری می‌کند. اما در حقیقت هدف اصلی آلمان حفظ ثبات و جلوگیری از فروپاشی «یورو» است. بنابراین نتیجه جنگ ارزی آمریکا علیه آلمان چیزی جز فروپاشی اتحادیه اروپا نخواهد بود.
گرچه ایران در سال‌های اخیر به سمت انعقاد قراردادهای تجاری دوجانبه با کشورهای هدف حرکت کرده اما قراردادهای منعقد شده، نتوانسته‌اند تأثیری شایسته در تجارت خارجی ایران داشته باشند.
صداوسیما از گذشته، رویکرد دو گانه ای نسبت به ترویج الگوی اقتصادی مطلوب داشته است. از طرفی تعداد زیادی از برنامه ها، گزارش های خبری و … در این رسانه در زمان های مختلف به مباحثی چون تولید ملی، فرهنگ مصرفی و خرید کالای داخل اختصاص داده شده است؛ اما از سوی دیگر، این سازمان برای تامین بودجه لازم برای هزینه های خود، به تبلیغات نامتناسب با این مباحث روی آورده است.
يادواره شهداي گمنام و يادواره شهداي مدافع حرم در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
۶۰۰ نفر از دانشجویان غیربومی و خوابگاهی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در کارگاه های آموزشی مرکز مشاوره این دانشگاه شرکت کردند.
نشست روسای دانشگاه های سراسر کشور فردا در پژوهشگاه مهندسی شیمی برگزار می شود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در جلسه شورای تخصصی آموزشی خواستار بهبود و اجرای بهتر خدمات آموزشی در این دانشگاه شد.
مدیر کل فرهنگی وزارت علوم، جزئیات سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان را تشریح کرد.
کبگانیان از عدم بررسی برنامه اقدام مشترک ۲۰۳۰ در جلسه اخیر این شورا ابراز نگرانی کرد.
آیین‌نامه فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت با امضای معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.
محققان دانشگاه آکسفورد:
1395/12/9-15:32:37
ربات‌های ویکی‌پدیا با هم "درگیر" هستند
محققان دانشگاه آکسفورد به این نتیجه رسیده‌اند که ربات‌های ویرایشگر ویکی‌پدیا مدت زیادی است که با هم درگیر هستند و متن‌های یکدیگر را ویرایش می‌کنند.
وزیر نیرو در کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم خبر داد؛
1395/12/9-15:29:47
تاسیس 3 نیروگاه خورشیدی/از دستور خارج‌شدن احداث 50 سد
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه با تغییر اقلیم، استان‌های خوزستان، فارس، بوشهر و هرمزگان با کاهش شدید بارندگی و افزایش تبخیر روان‌آب‌ها مواجه هستند، گفت: با توجه به شرایط تغییر اقلیم برنامه‌ریزی برای احداث 50 سد از دستور کار این وزارتخانه خارج شد.
ستاری در حاشیه بازدید از جشنواره جهادگران علم و فناوری اعلام کرد؛
1395/12/9-15:15:10
فروش 30 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان
معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه برای استفاده از تولیدات داخل باید فرهنگ‌سازی شود، میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان را 30 هزار میلیارد تومان عنوان کرد.
با بررسی گذشته روابط انگلیس با ایران بر اهل تحقیق واضح و مبرهن است که روابط انگلستان و مقاماتشان با ایران هیچ گاه دوستانه، صادقانه و خیرخواهانه نبوده و خسارات فراوانی بر ملت ایران وارد آورده است.
دبیر اجرایی طرح ازدواج اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور گفت: مرحله اول اعزام دوره‌های آموزشی و جشن ازدواج از 19 تا 22 اسفندماه سال جاری و با حضور 70 زوج برگزار می‌شود.
آزمایش هواپیمای مسافری مافوق صوت ناسا که توسط لاکهید مارتین طراحی شده یک گام به واقعیت نزدیک تر شد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر آمادگی این معاونت برای رفع مشکل محققان به‌ویژه در بخش خصوصی تاکید کرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه طرح دوفوریتی فراکسیون امید با اهداف سیاسی ارائه شده است، گفت: نباید شخصی که در یک جلسه سخنرانی سوالی می‌پرسد را دادگاهی کرد.
ناسا در نظر دارد تا فضانوردان را به یک پرواز آزمایشی و ماموریت اعماق فضا بوسیله کپسول فضایی اوریون با هدف گردش به دور ماه بفرستد.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: ۲۷۰ پژوهشگر دریادل بسیجی در این جشنواره شرکت کردند.
در حاشیه جشنواره جهادگران علم و فناوری صورت گرفت؛
1395/12/9-14:24:48
انعقاد تفاهم‌نامه میان معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان بسیج علمی
تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان بسیج علمی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.
ترفند پانزی یک عملیات کلاهبردارانه است. در این بازی پولی بانکی، به سرمایه گذاران سودهای بیشتر از حد معمول داده می شود و....
محل خاکسپاری شهید گمنام میهمان تفت واقع در دانشکده شهید مطهری در حال آماده سازی است و این شهید گرانقدرصبح روز سه شنبه از مسجد قدس به سمت دانشکده شهید مطهری تشییع و تدفین می شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد ؛
1395/12/9-12:55:3
کرسی آزاد اندیشی با موضوع آینده انقلاب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد کرسی آزاد اندیشی با موضوع آینده انقلاب اسلامی در تاریخ 12/10 ساعت 15 در سالن شهید مطهری دانشکده کشاورزی برگزار خواهد شد.
چهارمین جلسه سالانه هم اندیشی دانشگاه و والدین در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد در پایان والدین درتور داخل دانشگاه شرکت و از فضای فیزیکی دانشگاه بازدید کردند.
با هدف افزایش تعاملات بین‌المللی صورت می گیرد؛
1395/12/9-12:23:8
توسعه همکاری ها میان دانشگاه های یزد و آلمان
دانشگاه های یزد و ورمز آلمان با یکدیگر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
معاون امور بین الملل دانشگاه خواجه نصیر گفت: این دانشگاه برنامه دارد در سال ۹۶ تعداد ۶ دوره مشترک بین المللی را برگزار می کند.
روی دیگر توافقنامه پاریس از زبان رییس جمهور آمریکا
1395/12/9-11:47:39
ترامپ: گرمایش زمین یک فریب است
دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات ­متحده ­آمریکا در کشاکش سخنرانی‌ها و اظهارنظرهای پیش از انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد اعتقادی به گرمایش زمین و نقش انسان در آن ندارد.
سومین کنگره شهدای دانشجوی استان سیستان و بلوچستان با سخنرانی سردار عروج و تقدیر از خانواده شهدای دانشجو برگزار می شود
طرح جدید اسکناس ۱۰ هزار ریالی با نقش حافظیه شیراز
هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت فاطمة‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها)، امسال نیز همچون سال‌های گذشته، مجلس عزاداری در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.
به همت بسیج دانشجویی شهرستان جیرفت،دومین گردهمایی بزرگ انقلابیون جوان با سخنرانی دکتر حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان درمجلس واستانداراسبق کرمان برگزار شد
ما در ایران اگر قوانین تجارت درست شود، بازار خیلی خوبی داریم، ولی در شرایط فعلی کار کردن در این بازار همچنان برای من و امثال من ریسک است. مثلا خانواده ام می گویند چرا پی اچ دی نمی خوانی؟ یک سال است که من مدرک ارشدم را گرفتم. به هر حال چنین فشارهایی هست، ولی من شخصا این ریسک را کردم که استارت آپی را راه بیندازم. حالا یا می شود و کار می گیرد یا نمی شود.
کلاف پیچیده ی دانشکده ی علوم قرآنی ایلام تبدیل به دغدغه ی سایر دانشجویان انقلابی استان شده یقینا جنبش دانشجویی استان هم پای دانشجویان قرآنی تا حل این مشکل از پای نخواهند نشست و از مطالبات بر حق خود دست نخواهند کشید.
یادواره شهدای مدافع حرم استان چهار محال و بختیاری و نهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بابل برگزار می کند؛
1395/12/9-10:14:48
تریبون تخصصی "رویکرد انقلاب اسلامی در مقابله با فساد"
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بابل دومین تریبون آزاد تخصصی ویژه دانشجویان بسیجی با موضوع "رویکرد انقلاب اسلامی در مقابله با فساد" را شنبه 14 اسفند در دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار خواهد کرد.
دانشجویان دیگر کشورها از چه نرم افزاری برای ارائه دروس استفاده می کنند؟
1395/12/9-10:9:57
با پنج رقیب جدی ارائه کننده پاورپوینت آشنا شوید
با Keynote به راحتی فایل های پرزنتیشن زیبا و قدرتمند به آسانی خلق کنید. این برنامه حاوی تعداد زیادی قالب های از پیش طراحی شده ی شرکت اپل می باشد. Keynote جدیترین رقیب برنامه Microsoft PowerPoint می باشد. شما همچنین میتوانید فایل های تولید شده در این برنامه را از طریق وبسایت iCloud ویرایش کنید.
شورای تبیین و مواضع بسیج دانشجویی شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در پی، بی‌توجهی مسئولان شهرستان عنبرآباد نسبت به مهمانانی که روزگاری برای میزبانی‌ آن‌ها سرودست می‌شکستند به مسئولین امر احداث یادمان شهدای گمنام شهرستان عنبرآباد تذکر داد .
اردوهای راهیان نور دانشجویی استان یزد در بازه زمانی دهم الی بیست و پنجم اسفند ماه با اعزام حدود 2500 دانشجو استان به مناطق جنگی جنوب کشور برگزار می شود.
شماره 395 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:
1395/12/9-9:57:39
ارائه «طرح دوفوریتی» نوعی مخالفت با آزادی بیان است/ برگزاری اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل
عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از برگزاری اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل با شعار «نقد آزادانه در چارچوب عقلانیت انقلابی» در نشست سالیانه این اتحادیه خبر داد.
عکس نوشته شماره 337 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/9-9:37:48
شهید محمدرضا کلاته ملایی
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
برای سال تحصیلی جدید صورت می گیرد؛
1395/12/9-9:25:52
جزئیات پذیرش بدون آزمون در ۱۲ دانشگاه/ اعلام جدول زمان بندی
دانشگاه های کشور بر اساس آیین نامه استعدادهای درخشان برای دوره های تحصیلات تکمیلی و برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶، دانشجوی بدون آزمون پذیرش می کنند.
کیخا گفت: این حضور هم برای دانشجویان ارزش دارد و هم برای خود روحانیون فرصت خوبی است تا کار تربیتی را در عمل تجربه کنند و از آن طریق به رشد برسند.
معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه آغاز فعالیت‌های انتخاباتی تشکل‌های دانشجویی از هم‌اکنون بلامانع است، گفت: با توجه به پیش‌رو بودن دو نوع انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر و روستاها، تشکل‌های دانشجویی می‌توانند فعالیت‌های انتخاباتی خود را به منظور روشنگری حضور در عرصه انتخابات آغاز کنند اما تبلیغ به نفع یا علیه احزاب در دانشگاه‌ها ممنوع است و با تشکل‌های متخلف برخورد می‌شود.
صفحه نخست روزنامه های دوشنبه 9 اسفند
یکی از راه‌های جایگزین دلار در تبادلات بین‌المللی
1395/12/8-23:22:41
راشاتودی: بیت کوین میتواند جایگزین دلار در مبادلات بین‌المللی ایران باشد
به گزارش راشا تودی در شرایط فعلی که ایران امکان استفاده از دلار در تبادلات بین‌المللی را ندارد، استفاده از بیت کوین میتواند یکی از راه‌های جایگزین این کشور برای کنار گذاشتن دلار باشد. ایران میتواند با استفاده از ظرفیت بیت کوین این پیغام را به کشورهای دیگر، خصوصا کشورهای غربی، ارسال نماید که با وجود تحریم دلار، ایران قصد دارد راه‌های ارتباطی خود با دیگر کشورها را گسترش دهد.
صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان مهم‌ترین نهاد تامین مالی حوزه دانش‌بنیان کشور، باید تمرکز خود را بر رفع نیازهای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان به نحوی کارا، موثر و به موقع قرار دهد. در واقع هر چند که ارائه مجتمع های فناوری خدمتی برای شرکت ها محسوب می شود اما آنچه از صندوق انتظار می رود، ارائه تسهیلات به موقع و منعطف به این شرکت هاست.
دیپلماسی اقتصادی، عنوانی است که می توان به پروژه تعریف شده برای وزارت امور خارجه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اتلاق کرد. هرچند وزیر امور خارجه در این زمینه اقدامات متعددی انجام داده است، عدم پیگیری وضعیت این اقدامات و به سرانجام رساندن آن منجر به این شده است که نتوان نتایج این اقدامات را در عمل مشاهده نمود.
رئیس دانشگاه الزهرا طی حکمی خدیجه کریمی علویجه را به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی – اجتماعی دانشگاه الزهرا منصوب کرد.
جمعی از دانشجویان دکتری متقاضی استفاده از فرصت مطالعاتی خارج از کشور با اشاره به مشکلات متعدد قبل عزیمت به خارج از کشور خواستار رفع این مشکلات شدند.
رئیس مرکز جذب وزارت علوم، چیستی و چرایی جذب نیمه متمرکز و راه اندازی سامانه جامع جذب را تبیین کرد.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک علم و فناوری البرز با پشتوانه مراکز تحقیقاتی موجود در استان می‌تواند به یکی از پارک‌های علم و فناوری ارزشمند در منطقه تبدیل شود.
در راستای کاهش آلایندگی هوا صورت می‌گیرد؛
1395/12/8-18:7:51
اجباری‌شدن 8 استاندارد برای خودروهای ساخت داخل
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با بیان اینکه تا سال 97 تعداد 8 استاندارد برای خودروهای ساخت داخل اجباری خواهد شد، گفت: این استانداردها موجب افزایش کیفیت خودروهای ساخت داخل می‌شود.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد؛
1395/12/8-18:2:43
اعلام نتایج دوره‌های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد در روز سه‌شنبه
فهرست نهایی اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ورودی دوره‌های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد سال 1395 (نوبت هفدهم) دانشگاه پیام نور در روز سه‌شنبه دهم اسفندماه ۹۵ اعلام می‌شود.
زاکانی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی:
1395/12/8-17:29:6
رکود مرگبار در جامعه حاکم است/برای برخی صنایع ما از خارج تعیین تکلیف می‌شود
نماینده مردم تهران در مجلس نهم درباره اینکه چرا برخی مفسدان نفتی از سوی مجلس نظارت نمی‌شوند، گفت: این همان مشکلاتی است که عقب افتادگی برای ما رقم می‌زند، در برخی امورات مثل نفت و گاز و صنایع از خارج از کشور تعیین تکلیف می‌کنند.
مسئول جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی خبر داد؛
1395/12/8-17:26:28
آغاز به کار جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) به منظور رفع معضلات اجتماعی
مسئول جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی از شکل گیری «جمعیت دانشجویی امام حسن (ع)» به منظور ایفای نقش موثر در رفع معضلات و آسیب‌های اجتماعی و انجام امور خیریه‌ای توسط گروه‌های جهادی خبر داد.
معاون وزیر بهداشت :
1395/12/8-15:5:12
ما باید قدردان خون شهدا باشیم
سید محمد هادی ایازی، پنجم اسفند ماه در کنگره ملی شهدای دانشجو: امنیت توسط شهدایی که در جبهه‌های دیروز و امروز از مرزهای وطن پاسداری می‌کنند، به دست آمده است.
ستاری با بیان اینکه آینده آموزش عالی کشور به سمتی در حرکت است که دیوار دانش و جامعه را برمی‌دارد، گفت: برای چرخش چرخه اقتصاد به نیروهای دانشی نیاز داریم.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با اشاره به نامه امروز شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور به جهانگیری گفت: بسیج دانشجویی و به طور کل جنبش دانشجویی انقلابی تلاش دارد که از طرف جامعه نخبگانی پلی میان مسئولین و مردم ایجاد کند و از تریبون شفاف و بی غرض خود به تقویت روند ارتباط مردم و مسئولین کمک کند.
نامه 21 دفتر انجمن اسلامی دانشجویان به محمدرضا عارف:
1395/12/8-12:26:0
اگر به مجازات 6 ماه زندان برای یک سوال معتقدید، چرا توقع تسامح با آشوبگران سال 88 را دارید؟
اگر شما و همکارانتان معتقدید افراد تنها به دلیل "جلب توجه" در یک مراسم مستحق 6ماه بازداشت و زندان هستند، پس چطور است که وقتی صحبت از آشوبگران سال 88 می شود، اعتقاد به تسامح و چشم پوشی دارید و سخن از آشتی ملی می‌زنید؟
کناریوند گفت: صبح امروز اولین کاروان دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ایلام به مدت سه روز مهمان شهدای مناطق عملیاتی جنوب کشور می شوند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
1395/12/8-11:46:44
دومین یادواره شهید دکتر "محمدعلی رهنمون" برگزار شد
دومین یادواره شهید دکتر محمد علی رهنمون و 10 شهید جامعه پزشکی استان بوشهر به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان در این دانشگاه برگزار شد.
بررسی دو الگوی متفاوت در مسئله فلسطین؛
1395/12/8-11:33:20
"سازش" یا "مقاومت" / اطلاع نوشت
اطلاع نوشت (اینفوگرافی) "سازش" یا "مقاومت" توسط بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران شرق طراحی شد.
مهدی هاشمی که مرخصی وی آخرین بار تا هفتم اسفند ماه جاری تمدید شده بود، باز هم به زندان برنگشت.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی:
1395/12/8-11:16:13
اسکان خانوادگی دانشجویان متاهل راهیان نور محدود است
داوود گودرزی گفت: تلاش زیادی شده است که عزیزان و زوار دانشجویی راهیان نور به صورت متاهلی برای زیارت بیایند و شرایط بهتری نسبت به گذشته داشته باشند.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: در سال ۹۵ توانستیم به تمام درخواست‌های دانشجویان در زمینه وام‌ها پاسخ مثبت دهیم، اما وام شهریه به دلیل کمبود بودجه ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافت.
مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان خارج از افزایش فرصت مطالعاتی خارج برای دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: امسال تعداد اعزام دانشجویان دکتری به دو برابر افزایش یافته است.
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه جنوب غرب کشور (اهواز) از ایجاد اتاق تمیز برای تولید فرآورده‌های بیولوژیک در این شعبه خبر داد و گفت: پروژه‌های تحقیقاتی زیادی در این شعبه در حال انجام است که بخش اعظم آن‌ها انجام شده و بخش دیگری نیز در مراحل پایانی اجرا به سر می برند.
توماس پسکت فضانورد فرانسوی تصویری جدید را از فضا در صفحه شخصی خود قرار داد.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز برگزار می کند؛
1395/12/8-10:47:7
فراخوان بزرگ نویسندگی/جایی برای نقد،اشتراک گذاری و ثبت آثار خود
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز فراخوان بزرگ نویسندگی را در زمینه های داستان کوتاه و بلند و طنز،دلنوشته و متون ادبی و فیلم نامه برگزار می کند.
اصغرنژاد فعال دانشجویی اردوهای جهادی گیلان: کارآمدی یک مجموعه با شعار اثبات نمی شود/مجموعه مدیریت استانی در پی حل مشکلات مردم باشند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در پی تاسیس ششمین مرکز رشد دانشگاه هستیم، گفت: اقدامات اجرایی راه‌اندازی این مرکز به سال آینده موکول می‌شود.
کتاب های"شهید غیرت" و "از حجله تا حرم" مجموعه خاطرات در باره شهیدان مدافع حرم هاشم دهقانی نیا و علی آقایی در مراسم اولین سالگرد شهدای مدافع حرم در حسینیه ثارالله اردبیل رونمایی شدند
مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان خارج از افزایش فرصت مطالعاتی خارج برای دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: امسال تعداد اعزام دانشجویان دکتری به دو برابر افزایش یافته است.
توسط شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی صورت گرفت؛
1395/12/8-10:13:25
دعوت از جهانگیری برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان در خصوص اقتصاد مقاومتی
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور طی بیانیه ای از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی برای پاسخ گویی در خصوص عملکرد دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی دعوت به عمل آورد.
برگزاری دومین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویی ققنوس استان گیلان در قسمت های فیلم، تئاتر و موسیقی از 7 الی 14 اسفند در مجتمع خاتم الانبیاء رشت برگزار می شود.
صندلی‌هایی که چشم انتظار دانشجو نشسته‌اند؛
1395/12/8-10:2:24
تیشه "کمی‌گرایی" به ریشه آموزش عالی
"توسعه کمی آموزش عالی و کاهش تعداد داوطلبان در سال‌های اخیر"، عبارتی است که بارها در مصاحبه‌های مسئولان تکرار شده و هر از چند گاهی نیز آمار و ارقامی از ظرفیت خالی دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، اما کمتر کسی به تبعات چنین فرآیندی اشاره دارد، تبعاتی مانند خالی ماندن صندلی‌های دانشگاه‌ها و مراکز مختلف آموزش عالی، و...
فیش حقوقی امام علی(ع) ...
در دانشگاه فضایی سیاست زده داریم نه سیاسی .اساتید دانشگاه هم که از دولت و اصلاحات و غرب طرفداری میکنند و گویی که نانخور صهیونیست اند و گاها استادی پیدا میشود که انقلابی عمل کند که البته آن استاد را در ترم های دیگر کمتر می بینیم.
رئیس هیات امنا دانشگاه آزاد تاکید کرد:
1395/12/8-9:34:21
ضرورت ارتقاء سطح کیفی دانشگاه/ توجه به علم و تکنولوژی
رئیس هیات امنا دانشگاه آزاد گفت: علاوه بر ایجاد ظرفیت، ارتقا کیفیت باید مورد توجه قرار گیرد و بر اساس سند چشم انداز بیست ساله ابلاغی مقام معظم رهبری باید در علم و تکنولوژی به مقام دست یابیم.
ستاد یادواره شهدای دانشجوی شهرستان رودسر؛
1395/12/8-9:27:55
برگزاری یادواره شهدای دانشجوی شهرستان رودسر+ پوستر
برگزاری یادواره شهدای دانشجوی شهرستان رودسر در دانشگاه پیام نور رودسر با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار می گردد.
طرح دوفوریتی لیست امید با توجه به نزدیک بودن انتخابات دور دوازدهم فقط در جهت زدن مهر سکوت بر دهان منتقدان است و اگر مسئولی نمی تواند و لیاقت خدمت کردن به مردم را ندارد برود کنار،میز و صندلی که ارث پدر مسئولین نیست
6 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه شیراز توانستند در جشنواره نخبگان علمی «پندار» در رشته‌های گوناگون و در بخش‌های کارگروهی و فردی شایسته دریافت مقام ممتاز شوند.
محمدرضا شیخی؛
1395/12/8-9:14:32
عذاب شناسی خداوند، نتیجه تدبیر
کارکرد اصلیِ سخنان آقای روحانی نیز علی القاعده و به سبب " ناکارآمدی تدبیر "، فرار به جلو و عدم پاسخ گویی به مردم، بالاخص خوزستان شریف است!
تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های کشور امروز یکشنبه 8 اسفند به‌شرح زیر منتشر می‌شود.
شماره 394 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز در ۴ حوزه انتخابیه آغاز شد.
توسط جمعی از دانشجویان بسیجی اردبیل؛
1395/12/8-7:44:10
راهکارهای ترویج مفاهیم جوان انقلابی و جهاد کبیر در جامعه بررسی شد
مسئولین فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل از برگزاری نشست بررسی راهکارهای نحوه ترویج مفاهیم جوان انقلابی و جهاد کبیر در بین دانشجویان خبرداد و گفت: این نشست با حضور مسئولین فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
وزیر علوم در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با وزات دفاع خبرداد:
1395/12/7-21:22:3
انجام 1200 پروژه مشترک با وزارت دفاع/ پیشنهاد راه‌اندازی پژوهشگاه مشترک بین دو وزارتخانه
وزیر علوم از وجود 1200 پروژه تحقیقاتی مشترک بین این وزارتخانه با وزارت دفاع خبر داد و گفت: در صورتی که پژوهشگاه یا مراکز رشد مشترکی بین وزارت علوم و دفاع راه‌اندازی شود، این همکاری‌ها بیشتر خواهد شد.
میرزاده در بخشنامه‌ای تاکید کرد؛
1395/12/7-21:14:51
لزوم استعفای اعضای دانشگاه آزاد برای داوطلبی در انتخابات شوراها
رییس دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه ای بر لزوم استعفای داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از سمت خود در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد.
در نشست مشترکی که در صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور رئیس، معاونان و کارشناسان این صندوق و اعضای شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های صندوق، به سوالات اعضای شبکه تحلیلگران در این خصوص پاسخ داده شد.
به گزارش مجله مالیه بین‌الملل چنانچه کشوری بدون زیرساخت‌های داخلی مناسب، ابتدا بر روی توسعه زیرساخت‌های تجارت خارجی خود سرمایه‌گذاری نماید، نمیتواند از مزایای تجارت آزاد بهره ببرد و چشم انداز رشد و توسعه اقتصادی این کشور صدمه خواهد دید. توسعه زیرساخت‌های تجارت خارجی شرکت‌ها را به سمت به گسترش فعالیت‌های خود در کشورهای با زیرساخت‌های داخلی مناسب سوق میدهد.
مزایای توافقات تجاری دوجانبه، درکنار عدم موفقیت سازمان تجارت جهانی در دستیابی به یک توافق جامع جدید، موجب شده است حتی کشورهایی که سالهاست عضو سازمان تجارت جهانی هستند، این راهبرد را در تجارت خارجی خود پیش بگیرند. کشورهای چین و آمریکا در این زمینه پرچم دار توافقات تجاری دوجانبه هستند.
در صورتی که افزایش کیفی مناطق آزاد در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شود، شاهد بهبود وضعیت این مناطق خواهیم بود. با این وجود، از آنجا که این شورا در پی گسترش کمّی مناطق نیز هست و این را با جدیت دنبال می کند، ممکن است در تحقق اهداف فوق چالش ایجاد شود. همچنین که گزارش مشخصی از وضعیت اجرای این پروژه ها توسط این شورا ارائه نشده است.
معاون دانشگاه خبرداد:
1395/12/7-15:20:26
ورود دانشگاه آزاد به دوره های تخصصی پزشکی
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: باتوجه به توسعه فعالیت های کیفی برای اولین بار در این دانشگاه به موضوع تحصیلات تخصصی پزشکی وارد شده ایم.
مواجهه علمی با فجایع شهری
1395/12/7-15:18:5
چرا ژاپن ضدزلزله است؟
با توجه به قرارگیری ژاپن در محل اتصال سه صفحه اوراسیا، اقیانوس آرام و فیلیپین این کشور با زلزله‌ها و سونامی‌های عظیمی روبرو بوده است و به همین دلیل اقدامات پیشگیرانه و مهمی در راستای کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله برداشته است.
توضیح سازمان سنجش درباره عکس منتسب به علی دایی:
1395/12/7-15:9:57
شرایط یکسان برگزاری آزمون دکتری "دایی" با داوطلبان دیگر
سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عکس منتشر شده از محیط اختصاصی و پذیرایی ویژه از علی دایی در آزمون دکتری صحت ندارد و شرایط آزمون دایی با داوطلبان دیگر یکسان بوده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، رشد فناوری در دولت یازدهم را بسیار مناسب دانست و گفت: تعداد شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت از حدود 250 در سال 92 به 782 شرکت دانش بنیان در حال حاضر افزایش یافته است.
رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته؛
1395/12/7-15:1:11
لرزه‌ آرام 3.2ریشتری در خلیج‌فارس/سمنان و اصفهان پرلرزه‌های هفته
بزرگترین زلزله در هفته گذشته با بزرگای ۴.۲ در «کهنوج» رخ داد؛ ضمن آنکه زلزله‌هایی با بزرگای ۱.۱ و ۳.۲ ریشتری به ترتیب شهرستان «ارجمند» در اطراف تهران و خلیج‌فارس را لرزاند.
ضرورت گنجاندن «رفتارهای مدیریت پسابحران» در دروس دانشگاه‌ها؛
1395/12/7-14:34:38
مسئولیت دانشگاه‌ها فراتر از چند واحد درسی مدیریت بحران‌ است
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نقش دانشگاه‌ها در مدیریت بحران‌های اجتماعی و طبیعی در جامعه را جدی ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند با تصویب اجباری واحد درسی مدیریت بحران‌های اجتماعی و طبیعی در کنار نهادینه‌کردن فرهنگ عمومی چگونگی مواجهه با بحران از طریق برگزاری سلسله نشست‌های دانشجویی، نقش بسیار کلیدی در زمان بروز سوانح و حوادث ایفا کنند.
آرمان دریایی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و هنر در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی از برگزاری جلسه گفتگو آزاد دانشجویی با موضوع کاربرد آموزش ها و دروس دانشگاهی در آینده شغلی دانشجویان خبر داد.
نتایج مطالعات مشترک ایران و ژاپن از زبان دکتر حسنی؛
1395/12/7-14:15:36
حادثه «شهران» در انتظار تلاقی‌های گاز و گسل تهران
این را آمارها می‌گویند که ایران جزء پرتلفات‌ترین کشورها در زمان بروز زلزله است؛ چراکه در زلزله بم از 100 واحد مسکونی تخریب‌شده 100 نفر تلف شدند، ولی در زلزله کوبه ژاپن از هر 100 خانه تخریب‌شده 6 نفر کشته شدند؛ ضمن آنکه برخی از خطوط لوله گاز در تهران در محل عبور گسل قرار گرفته است که لزوم استفاده از فناوری در جهت کاهش آتش‌سوزی در زمان زلزله را دو برابر می‌کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز برگزار می‌کند؛
1395/12/7-14:15:34
اردوی راهیان‌نور «جوان انقلابی، جهاد کبیر»
اردوی راهیان نوربرادران دانشگاه شیراز تحت عنوان«جوان انقلابی، جهاد کبیر» از سه‌شنبه (۱۰اسفند)آغاز می‌‌شود
به منظور برنامه ریزی نهایی اردوهای راهیان نور دانشجویی استان یزد برگزار شد؛
1395/12/7-14:11:55
جلسه هم اندیشی مسئولین راهیان نور دانشجویی استان یزد با شورای فرماندهی بسیج دانشجویی دانشگاه ها
جلسه هم اندیشی مسئولین راهیان نور دانشجویی استان با شورای فرماندهی بسیج دانشجویی دانشگاه ها با حضور راسخی مسئول بسیج دانشجویی استان، حسین نمونه مسئول اردویی و راهیان نور ناحیه بسیج دانشجویی و جمعی از دست اندرکاران اردو های راهیان نور و مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان برگزار شد.
سازمان سنجش آموزش کشور فرم نظرسنجی از داوطلبان را بر روی سایت این سازمان قرار داده است.
شورای مرکزی جدید کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در پنجمین کنگره سراسری این کانون مشخص شدند.
منتظمی گفت: اصلاح‌طلبان و دولتمردان باید بجای ارائه طرح‌های دوفوریتی برای بستن دهان منتقدان جهت رفع مشکلات کشور و مردم تلاش کنند.
کلکسیون دولت امید پُر از ناامیدی است،روز به روز که به پایان دولت امید و عذر خواهی نزدیک می شویم عملکردی از جانب مسئولین دیده نمی شود جز عذر خواهی کردن!!
رحمان رزم پا؛
1395/12/7-13:41:19
شهدا این گونه بودند
در این ایام که بواسطه راهیان نور فضای ایران اسلامی بیش از پیش به عطر شهدا، معطر شده است، لازم است دربارع پاره ای از ویژگی های شهدای جلیل القدر سخن بگوییم.
ناسا به تصویر کشید؛
1395/12/7-13:4:21
بزرگترین مزرعه خورشیدی جهان+عکس
ناسا تصاویر ماهواره‌ای از بزرگترین مزرعه خورشیدی در جهان را منتشر کرد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: تلاش خواهیم کرد تا اعزام دانشجویان را به 10 درصد مجموع کل دانشجویان کشور برسانیم. این رقم در حال حاضر در حدود 2 تا 3 درصد است. در سال گذشته 90 هزار دانشجو اعزام شده اند که در سال جاری این رقم به 110 هزار نفر خواهد رسید.
یادداشت اختصاصی تولید شده توسط قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی با تیتر " چرا در #طرح_تحول_سلامت مدیریت منابع صورت نگرفت؟" منتشر شد.
آزمون زبان انگلیسی «ای پی تی» دانشگاه آزاد ۲۰ اسفند برگزار می شود و داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۱ اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: بازگشت این دانشگاه به ماموریت اصلی خود که تربیت نیروی مهارتی است از اهداف اصلی در برنامه ریزی ها است.
معاون وزیر بهداشت به مهر خبر داد؛
1395/12/7-11:44:40
بیماریهای جدید چالش امروز آموزش پزشکی/ بازبینی دروس دانشگاهی
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به تغییرات شتابان جوامع و پدیدار شدن بیماری های جدید واگیر و غیرواگیر، مهمترین چالش امروز آموزش پزشکی تطبیق برنامه های درسی با نیاز جدید جامعه است.
حسینی در کنگره کانون دانشگاهیان مطرح کرد؛
1395/12/7-11:40:13
عدم توجه دستگاه‌های اجرایی به مشکلات ایجاده شده در شتاب رشد علمی
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: در جاهایی مثل هوافضا و شتاب رشد علمی مشکلاتی داریم و دستگاه‌های اجرایی توجه زیادی به آن نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام محمدیان در کنگره کانون دانشگاهیان:
1395/12/7-11:34:55
اینکه «برجام» سایه جنگ از سر ایران برداشت، یک «دروغ بزرگ» است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: کسانی که می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر ایران به دور کرد، یک دروغ بزرگ به مردم تحویل می‌دهند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص مراسم سخنرانی دکتر زیبا کلام در دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد با صدور بیانیه ای اعتراض خود را اعلام کردند.
نشست هم‌اندیشی و مراسم اهدای لوح سپاس به مسئولان و نخبه‌های علمی فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های بابل در دفتر امام‌جمعه این شهر برگزار شد.
معاون فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: به دانشگاه های کشور تاکید شده تا نصف هزینه های اعزام دانشجویان به سفر راهیان نور را تامین کنند. همچنین 30 درصد برعهده بسیج دانشجویی و 20 درصد باقی مانده نیز برعهده خود دانشجویان است.
به همت دفتر بسیج دانشجویی دامغان، اولین گردهمایی تشکیلاتی راهبردی بسیج دانشجویی شهرستان دامغان با حضور پرشور فرماندهان و اعضای شورای حوزه و پایگاهها و بسیجیان فعال دانشگاههای این شهرستان و به مدت 3 روز در مجتمع علمی کاربردی رسول اکرم (ص) برگزار گردید.
فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی فارس گفت: راهیان نور فرصتی مناسب برای جلوگیری از انحراف و فراموشی انقلاب اسلامی است.
مسئول بسیج دانشجویی استان:
1395/12/7-10:39:18
اقتدار حال حاضر جمهوری اسلامی از برکات انقلاب اسلامی است
مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان ضمن برشمردن آثار و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی، عنوان داشتند: یکی از آثار پربرکت انقلاب اسلامی، اقتدار جمهوری اسلامی است
روزشُمار شهدای دانشجو؛
1395/12/7-10:31:31
شهید ایوب پورخوش سعادت
روزشمار شهدای دانشجو، به اختصار به زندگی دانشجوی شهیدی که تاریخ تولد و یا شهادتش امروز است می پردازد.
شماره 393 روزنامه آنلاین پنجاه و هفت توسط قرارگاه شهید باقری انتشار یافت.
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اصلاح‌طلبان و دولتمردان باید بجای ارائه طرح‌های دوفوریتی برای بستن دهان منتقدان برای رفع مشکلات کشور و مردم تلاش کنند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین در اعتراض به سخنرانی هتاکانه صادق زیبا کلام که در دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار شد بیانیه ای صادر کردند.
رسالت شعر دینی مبارزه با ظالمان است؛ شناسایی ۳ شبکه بزرگ فساد بانکی؛ دستپاچگی اردوغان برای رسیدن به ترامپ؛ اشراف اطلاعاتی بر دانه درشت‌ها؛ سه نشست داغ انتخاباتی و نبرد سردار و زلاتان؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
کمتر از 3 ماه تا دوازدهمین دور از انتخابات ریاست جمهوری کشورمان باقی مانده است. یعنی نزدیک به 3 سال و 9 ماه از 4 سال ریاست جمهوری دولت یازدهم گذشته و جریان‌های سیاسی خود را برای رقابتی تازه مهیا می‌کنند.
امام‌جمعه موقت تهران گفت:‌ بعضی می‌گویند شما چه کار به فلسطین دارید؟ خب ما هم می‌گوییم صریحاً بگویید شما چه کار به اسلام دارید؟ این مسئله، مسئله اسلام است.
دانشجویان و اعضای هیأت علمی نمونه دانشگاه‌ها در هفته گذشته معرفی شدند.
تلسکوپ جیمز وب بزرگترین و قوی‌ترین تلسکوپ فضایی است که در سال 2018 ماموریت خود را آغاز می‌کند و می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی در رابطه با سیارات تازه کشف شده که ناسا از آنها رونمایی کرد، به ما بدهد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به انتخابات سال آینده در مورد کاندیداتوری بعضی از افراد گفت: متاسفانه با فساد و حقوق های نجومی مردم را بدبین کرده اند و وقت به مردم میگوییم به چه کسی رای می دهید میگویند فرقی برای ما نمیکند و هرکس رای بیاورد.
حجت الاسلام ایمانی مقدم استادیار شجره طیبه صالحین دانشجویی استان مرکزی؛
1395/12/6-20:29:2
تشکیل حلقات تربیتی صالحین دانشجویی ادامه ی سیره انبیاء و ائمه معصومین و امام (ره) است
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی مقدم در نشست سرمربیان این استان لازمه ی پرورش امثال شهید آوینی ها در دانشگاه ها را کار با ایمان و اعتقاد راسخ و انگیزه قوی در حلقات تربیتی صالحین دانشجویی که ادامه ی سیره انبیاء و ائمه معصومین و امام (ره)است، دانستند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام صورت گرفت؛
1395/12/6-20:1:12
اولین دوره بصیرتی تشکیلاتی بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام در قرارگاه حضرت امیر(ع)+تصاویر
بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام برای اولین بار اقدام به برگزاری دوره بصیرتی تشکیلاتی به مدت سه روز در محل قرارگاه حضرت امیر(ع) بانروشان نمود.
نامه دانشجویان بسیجی البرز به شهردار و شورای شهر کرج:
1395/12/6-19:57:2
آقای شهردار! ریخت و پاش دو میلیاردی برای سفر روحانی به کرج واقعیت دارد؟
جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان البرز در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر هزینه ی میلیاردی شهردار کرج برای سفر یک روزه روحانی به این شهر خطاب به شهردار و شورای شهر کرج نامه ای نوشته اند.
انگار وکیل الدوله ها، بهارستان را مکانی مناسب برای اجرای چالش مانکن می‌دانند؛ لذا باید چرایی عدم رسیدگی این نمایندگان به مشکلات کثیر مردم را بررسی کرد.
سید حسین راسخی مسئول بسیج دانشجویی استان در گفتگو با خبرنگار بسیج با اشاره به ضرورت انتقال مفاهیم و ارزشهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نسل سوم و چهارم انقلاب اظهار داشت: اردو های راهیان نور یکی از بزرگترین کارهای فرهنگی است که در این راستا انجام می شود و و موجب انتقال هویت ایرانی اسلامی و هویت انقلاب به جوانان می شود.
نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد يزد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه یزد:
1395/12/6-19:44:10
مطالبات معيشتي مردم دستخوش سياست‌زدگي/ دانشگاه‌ها ديگر چمران و علم‌الهدي تربيت نمي‌كنند
نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد يزد گفت: مطالبات معيشتي مردم تحت تأثير سياست‌زدگي قرار گرفته و در واقع سياست‌زدگي به يك آفت در مسير تحقق مطالبات مردمي تبديل شده است.
آخرین خورشیدگرفتگی سال 95 در حالی در روز یکشنبه، 8 اسفندماه رخ می‌دهد که این پدیده زیبای نجومی از ایران قابل مشاهده نیست.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون دکترا اواخر فروردین‌ 96 اعلام می‌شود، از اعلام نتایج نهایی این آزمون در هفته اول شهریور ماه سال 1396 خبر داد.
علی دایی، سرمربی تیم فوتبال نفت تهران صبح امروز در کنکور دکترا نیمه متمرکز رشته علوم اجتماعی شرکت کرد تا دانشجوی مقطع دکترا شود.
عضو انجمن اسلامی دانشجویان مستقل:
1395/12/6-19:9:44
طرح دوفوریتی «امید» مردم را از آزادی بیان «ناامید» کرد
فیروزی گفت: طرح دوفوریتی «امید»، مردم را از آزادی بیان «ناامید» کرد و فضای دانشگاه ها مهم ترین قربانی این طرح خواهد بود.
دانشگاه آکسفورد قصد دارد اولین پردیس خود را در خارج از خاک انگلیس تاسیس کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:
1395/12/6-19:3:5
ظرفیت پذیرش مقطع دکترا در تمام مراکز 5 تا 7 نفر است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ظرفیت پذیرش در رشته‌های مصوب مقطع دکترا برای تمام مراکز اعم از آزاد و غیره را 5 الی 7 نفر اعلام کرد.
مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی:
1395/12/6-19:0:4
دولت از مالچ‌ رُسی برای مقابله با ریزگردها استفاده کند
ثمری ضمن بیان اینکه استفاده از مالچ‌ رُسی به جای مالچ‌ نفتی برای مبارزه با ریزگردها آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کند، گفت: از کانال‌های مختلف پیگیر اجرای این طرح هستیم.
هفتم اسفند ماه برگزار می شود/
1395/12/6-18:58:48
بررسی گفتمان فرهنگی و اجتماعی دولت اعتدال در دانشگاه بیرجند
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند فرداشب هفتم اسفندماه کرسی آزاد اندیشی با موضوع بررسی گفتمان فرهنگی و اجتماعی دولت اعتدال برگزار می کند.
معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: تشکل های دانشجویی می توانند طبق زمانی که قانون اعلام کرده، فعالیت های انتخاباتی خود را در دانشگاه ها آغاز کنند.
عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران گفت: باید به این نکته اشاره کنم که: به گفته اکثریت بزرگان این کشور اگر در هر دوره ای از این انقلاب پیشرفتی اتفاق افتاده به دلیل انقلابی عمل کردن مسئولین وقت آن زمان بوده است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی گفت: مسئله ای که در گفتمان انقلاب جایی ندارد ترس از دشمن است. عقب نشینی و هراس از دشمن فقط او را گستاخ تر خواهد کرد .اگر مسئولین فکر میکنند با لبخند زدن و امثال برجام ها که غیر از تجربه تلخ اعتماد چیز دیگری نداشت میتوانند جلوی دشمنی را بگیرند سخت در اشتباهند. چیزی که از جنگ جلو گیری میکند و تهدید زداست روحیه ایستادگی و انقلابی گری است و نه کوتاه آمدن در برابر دشمن.
معاون امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری:
1395/12/5-20:56:46
به ازای هر یک میلیون نفر ۵۰۰ محقق داریم/ نباید از ابرروندها غفلت کنیم
حجت الاسلام قمی گفت: در اوایل انقلاب به ازای هر یک میلیون نفر، ۴۹ محقق و پژوهشگر داشتیم، این در حالی است که اکنون این رقم به ازای هر یک میلیون نفر به ۵۰۰ نفر رسیده است.
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:
1395/12/5-19:55:17
قیمت خرید تضمینی باید قبل از کشت اعلام شود/ کشاورزی می تواند جایگزین نفت باشد
نظر افضلی، نائب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، ضمن اشاره به تاخیر و عدم اثرگذاری نرخ خرید تضمینی اعلام شده بر تصمیم کشاورزان برای کشت محصولات، ظرفیت مناسب کشور در تولید محصولات کشاورزی و توانایی جایگزین کردن درآمد آن را با نفت خاطر نشان کرد.
وزارت علوم و نیز صندوق نوآوری و شکوفایی می بایست به عنوان یک اولویت قطعی، نسبت به توانمندسازی صندوق های پژوهش و فناوری اقدام نمایند. به عبارت دیگر، این نهادها بایستی نقش تنظیم گری و نظارتی خود را در این زمینه قوی تر ایفا کنند تا این صندوق ها به سمت سرمایه گذاری خطرپذیر حرکت نمایند.
علیرغم اینکه عمده پروژه های معاونت اجرایی رئیس جمهور، جزو وظایف ذاتی دیگر دستگاه ها و از برنامه های سال های قبل بوده است، با این حال این معاونت در اجرا و یا حداقل اعلام وضعیت این پروژه­ های اقتصاد مقاومتی، گزارش مشخصی ارائه نداده است؛ همچنین که نسبت پروژه های محول شده به این معاونت با وظایف آن مشخص نیست و ضروری است در آن بازنگری شود.
برنامه اعزام کاروان‌های راهیان‌نور دانشگاه‌های سراسر کشور منتشر شد.
یکی از دانشجویان بورسیه گفت: ۶۰۰ روز از شکایت دانشجویان بورسیه از مسئولان سازمان امور دانشجویان می‌گذرد.
رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: طی دو سال گذشته این دانشگاه در عرصه ظرفیت خوابگاهی رشد ۷۵ درصدی داشته است.
گوگل امروز لوگوی خود را به مناسبت اخبار منتشر شده از ناسا در رابطه با کشف هفت سیاره مشابه زمین تغییر داد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از 70 درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه آزمون دوره دکتری را دریافت کرده‌اند گفت: این آزمون فردا جمعه 6 اسفند ماه برگزار می‌شود.
صدیقی در افتتاحیه خوابگاه دخترانه دانشگاه امیرکبیر گفت: متاسفانه اقدامات نه چندان صحیح در برنامه پنجم توسعه صورت گرفت که ساخت خوابگاه‌ها را در مراکز دولتی متوقف کرد.
داداش پور گفت: کنگره کانون دانشگاهیان ایران اسلامی فردا با حضور بالغ بر 700 نفر از اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه‌های کشور برگزار خواهد شد.
تقریبا یک ماه است پیگیر برگزاری این مراسم در دانشگاه هستیم که همایش به صورت استانی برگزار خواهد شد/ما برای این مراسم آقای مهرداد بذرپاش را جهت سخنرانی در این همایش دعوت کردیم که امروز با برگزاری شورای نظارت در دانشگاه به ما اعلام شد که این سخنران مجوز نگرفته است!البته این اولین بار نیست که این اتفاق می افتد قبلا هم شاهد این مانع تراشی ها بوده ایم.
ستاری در همایش دانش‌آموختگان خارج از کشور گفت: پس از گذشت سه سال اکنون ۳۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان با ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد داریم و پیش‌بینی ما این است که تا پایان امسال رقم درآمد آن ها افزایش پیدا خواهد کرد.
39 نفر از دانشجویان نمونه کشوری صبح امروز در مراسمی با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان معرفی شدند.
با حضور مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور، مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در ایلام افتتاح گردید.
مسئول تشکیلات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران:
1395/12/5-13:27:24
حلقه تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود
عبدالهی گفت: به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، حلقه تحلیل بیانات مقام معظم رهبری چهارشنبه هر هفته در این دانشکده برگزار می‌شود.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز خطاب به روحانی:
1395/12/5-13:25:38
برجام هیچ دردی از مردم مظلوم خوزستان را چاره نکرد!
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در آستانه سفر دیرهنگام رئیس جمهور به خوزستان در نامه ی ضمن انتقاد به عملکرد ناصواب دولت در حل معضل ریزگردها بیان داشت: جناب رییس جمهور برجام هیچ دردی از مردم خوزستان را چاره نکرد.
ویژه نامه «بوی باران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حول محور طرح دوفوریتی مجلس منتشر شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان:
1395/12/5-13:6:18
آشتی ملی واژه ای برای فریب است/ نباید اجازه داد که دشمن گستاخ شود
کیخا گفت: آشتی ملی همچون واژه‌های دیگری که به کمک آنها مسلمانان را فریب دادند، واژه قشنگی است و باید مراقب باشیم که با این ظاهر زیبا فریب دشمن را نخوریم.
عکس نوشته شماره 336 تولیدی قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه نراق برگزار می کند؛
1395/12/5-12:35:57
نشست سیاسی بسیج دانشجویی استان مرکزی
این نشست با توجه به نزدیکی انتخابات برای بصیرت افزایی فرماندهان و فعالین دانشجویی برگزارشده است تا بتوانند این پتانسیل را که به دست می آورند را در دانشگاه های خود پیاده سازی کنند و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
اما آقای روحانی مردم خوزستان از مسئولین گلایه دارند، زیرا اینک علاوه بر اینکه استان‌شان هوا ندارد، هر از چند گاهی از نعمت آب و برق و تلفن نیز محروم می شود.
کیفیت آب آشامیدنی اهواز را با دیدن این فیلترها می توان فهمید.
آخر و عاقبت جوانی با کوله باری از مدرک
روند افزایش بدهی دولت‌هایی همچون آمریکا پایدار نخواهد بود
1395/12/5-9:4:24
اینترنشال من: به زودی منابع مالی و سلطه آمریکا بر جهان تمام میشود و روند فروپاشی آن آغاز میگردد
به گزارش اینترنشنال من درحال حاضر آمریکا قدرت زیادی در عرصه سیاست بین‌الملل دارد و با اعمال قوانین محدود کننده در کنار طراحی و مدیریت سازمان‌های جهانی، بیشترین سود را کسب می‌نماید. اما این روند پایدار نیست و به مانند دیگر حکومت‌های خودکامه و چپاولگر، آمریکا نیز سقوط خواهد کرد.
نرخ خرید گندم از سوی دولت در سال آینده ۱۳۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که تنها ۲٫۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. گرچه به نظر میرسد وزارت جهاد کشاورزی برای تداوم دستاورد خود در خودکفایی تولید گندم، تمایل به افزایش بیشتر نرخ خرید تضمینی گندم داشته، اما شورای اقتصاد و در نهایت هیئت وزیران تنها با افزایش ۲٫۳ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم موافقت کرده‌اند.
آن چیزی که محور فتوح و پیشرفت های کشور در دفاع مقدس بود، حضور هسته های مقاومت مردمی در کنار دولت و ارتش بود. ولی در جنگ اقتصادی و تحریم، بعد از ۵ س