امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:62470 تاریخ انتشار : 1395/10/18-10:5:53
به مناسبت 17 دی ماه سالروز اعلام کشف حجاب از طرف رضاخان؛
بیانیه ی شورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی استان قبل از خطبه های نماز جمعه قرائت شد
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و با سلام بر همه ی زنان و مردان عفیف و پاکدامن عالم مردان و زنانی که در راه تحقق فرمان الهی وکسب رضای خداوند متعال و تداوم راه انبیاء و اولیای الهی در کمال عفت و پاکدامنی به شهادت رسیدند.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/62470
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از چهارمحال و بختیاری؛ بیانیه شورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی استان ؛ پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته به مناسبت 17 دی ماه سالروز اعلام کشف حجاب؛ توسط بسیجی انقلابی جناب آقای خواجعلی قرائت شد؛ متن بیانیه به شرح ذیل میباشد:

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و با سلام بر همه ی زنان و مردان عفیف و پاکدامن عالم مردان و زنانی که در راه تحقق فرمان الهی وکسب رضای خداوند متعال و تداوم راه انبیاء و اولیای الهی در کمال عفت و پاکدامنی به شهادت رسیدند.

آن روز که رژیم منحوس پهلوی با اتکا بردولت های استعمارگر غربی طرح براندازی حجاب در کشورمان ایران در سر داشتند، با پاسخ کوبنده ی زنان و مردان غیور این مرز و بوم روبرو شدند و ننگ اجرای این قانون را در تاریخ17 در ماه 1394 به نام خود ثبت کردند، امروز نیز هم چنان چهره ی ام القرای جهان اسلام به واسطه ی بد حجابی و کمرنگ شدن مسئله ی حیا دستخوش تغییراتی منفی و ناخوشایند گشته است. استکبار جهانی با تمام توان و ابزار های فرهنگی خود عفت عمومی جامعه ی اسلامی ایران را نشانه گرفته و در این راه از هیچ کوششی فروگذر نکرده است، و با هدف قرار دادن کانون خانواده و ارزش های اخلاقی می خواهد آنچه را در آندلس انجام دادند، در این کشور اجرا کنند همانطور که در گذشته نیز تمدن غرب در برخورد با تمدن اسلامی طی جنگ های صلیبی بعد از شکست در نبرد نظامی، از راه ترویج بی بند و باری و گسترش فساد و فحشا و نهایتا سست ساختن عقاید مسلمانان کشور های اسلامی همچون دولت اندلس توانست بر تمدن اسلام غالب شود. اکتون نیز راه مقابله با انقلاب اسلامی را در مبارزه با موضوعاتی همچون حجاب و... می بیند، چرا که جامعه ی عفیف و محجوب محمل مناسبی برای رسیدن به اهداف شوم و اعمال سیاست های استعماری جامعه غرب نمی باشد.

برای تحقق چنین سیاست هایی،پیاده نظامی لاابالی دین ستیز، اخلاق گریز و معارض با همه ی اصول و ارزش های انسانی و الهی است. مسلما بی حیایی و بی عفتی مقدمه ی مناسبی برای رسیدن به اهداف مذکور است. لذا امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران از همه ی ابزار های ممکن مانند: ماهواره، فضای مجازی، تولیدات رسانه ای، و صنعت مد و لباس و ... برای هنجار شکنی در امر پوشش و ترویج بی بند وباری استفاده می نمایند.

در چنین شرایطی قطعا غفلت و بی توجهی و نبودن یک عزم عمومی و همه جانبه در کشور نسبت به مسائل فرهنگی و سبک زندگی اسلامی آثار زیان باری در پی خواهد داشت،  در مسئله ی حجاب نیز آنچه موجب گرایش جامعه به مسئله ی بی حجابی شده است، بیش از جذابیت و مکر دشمنان، عدم آگاهی نسبت به مسئله ی عفاف و حجاب و اهمیت آن در حفظ امنیت و آرامش افراد و مصونیت بخشی به جامعه و جلوگیری از به هدر رفتن استعداد های جوانان می باشد.

 
ما دانشجویان دانشگاه های استان، خواستاریم ضمن توجه به مطالبات زیر در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به این موضوع مهم اقدامات شایسته صورت پذیرد:

با توجه به فضای فرهنگی امروز جامعه و دانشگاه ها با زنده کردن فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر در راستای اجرای این واحب الهی به برخورد جدی و منطقی با بد حجابی های موجود در جامعه و دانشگاه ها اقدام شود.

از دولت محترم و تمامی نهاد ها و سازمان ها خواستاریم مصوبه ی427 شورای عالی انقلاب فرهنگی را محور عملکرد خود در زمینه ی عفاف و حجاب قرار دهند و آن را بهص ورت جدی پیگیری نمایند.

مسئولین استان و دانشگاه ها در برنامه ریزی فرهنگی سهم بیشتری را به برنامه های عفاف و حجاب اختصاص دهند و ضمن فرهنگ سازی حجاب عملی برنامه هایی در جهت آگاه سازی جوانان درباره ی اثرات سوء بد حجابی داشته باشند.

مسئولین دانشگاه ا در اجرای آیین نامه حفظ حدود اسلامی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی اقدام جدی اتخاذ نمایند.

مسئولین دانشگاه ها با توجه به تاکیید مقام معظم رهبری در برخورد با اردو های مختلط و جدا بودن اردو های خانم ها و آقایان اقدامات لازم به عمل آید.

برخورد جدی و اثربخش مسئولین و دستگاه های اجرایی با کسبه و فروشندگان البسه ی نامتعارف در جامعه و از طرفی تهییه ی طرح های حمایتی از تولید کنندگان و فروشندگان محصولات متناسب با فرهنگ اسلامی و بومی انجام گیرد.

از رسانه های ملی خواستاریم با تولید هر چه بیشتر برنامه های مفید و ثمر بخش در قالب های مختلف به فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب کمک کنند و با توجه به سطح زندگی مردم عادی و روستانشینان از ترویج زندگی مرفهانه که کمتر به عفاف و حجاب پایبند هستند توجه کنند.

از مسئولین دانشگاه ها به خصوص نهاد های نمایندگی رهبری خواستاریم ضمن برنامه ریزی و کار هماهنگ برای برنامه های فرهنگی از ظرفیت جوانان مؤمن انقلابی  در تشکل ها استفاده کنند. و همانطور که امام خامنه ای خواسته اند کار را در دانشگاه ها به دست جوانان انقلابی بسپارند.
 
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

انتهای پیام/
کلمات کلیدی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است