امروز : سه شنبه، 29 اسفند ماه 1396
 
کد خبر:70574 تاریخ انتشار : 1396/1/27-11:29:50
یک فعال دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی:
تسهیلات مالی دولت به نشریات و تشکل‌های دانشجویی و انقلابی به‌سختی وصول می‌شود/ شاهد اخراج برخی اساتید انقلابی هستیم
محمدی گفت: دانشجویان در دانشگاه‌ها به‌شدت از سوی حراست و مسئولان دانشگاه تحت فشار هستند. کمک‌ها و تسهیلات مالی دولت به نشریات و تشکل‌های دانشجویی و انقلابی به‌سختی وصول می‌شود.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/70574
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ محمدرضا محمدی فعال دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی درمورد ادعای رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه در این دولت فضای دانشگاهی باز شده است، تصریح کرد: چیزی که ما در دانشگاه‌ها می‌بینیم خلاف ادعای رئیس‌جمهور است.


وی ادامه داد: مشکلات مختلفی را بر سر راه کارمند،‌ دانشجو و اساتید انقلابی دانشگاه‌ها به وجود آورده‌اند. دانشجویان در دانشگاه‌ها به‌شدت از سوی حراست و مسئولان دانشگاه تحت فشار هستند. کمک‌ها و تسهیلات مالی دولت به نشریات و تشکل‌های دانشجویی و انقلابی به‌سختی وصول می‌شود.

محمدی در ادامه بیان داشت: در این دولت شاهد اخراج اساتید انقلابی هستیم. جذب اساتید یک پروسه سخت و طولانی است و در مواردی حتی 5 یا 10 سال به طول می‌انجامد و سامانه‌ای بلندمدت به حساب می‌آید. در زمان دولت قبل وضعیتی ایجاد شد که به‌موجب آن اساتید انقلابی، جوان و باانرژی وارد دانشگاه‌ها شدند که توانایی فرماندهی جنگ نرم را داشتند، اما متأسفانه برخی از آن‌ها در این دولت از کار کنار گذاشته شدند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: در موارد متعددی اساتید اخراج‌شده از لحاظ علمی دارای رزومه بسیار خوب و حتی در مواردی جزو بهترین اساتید دانشکده خودشان بودند. برخی از این اساتید در یکی از دانشگاه‌ها به عنوان بهترین استاد دانشکده از سوی دانشجویان انتخاب شدند. اینها به دلایل مختلف از دانشگاه بیرون گذاشته شدند.

وی با تأکید بر اینکه در این دولت حتی کارمندانی که کار انقلابی انجام می‌دهند در برخی کارها به‌شدت نهی می‌شوند یا موانعی بر سر راه آنان گذاشته می‌شود، اظهار داشت: مسئولان دانشگاه به‌شدت از تشکل‌های حامی دولت حمایت می‌کنند. دانشگاه‌ها در زمان دولت آقای روحانی به همان دوران اصلاحات برگشتند. ما در این دولت شاهد توهین به ائمه(ع)، مقدسات و رهبری بوده‌ایم، اما مسئولان دانشگاه برخورد خاصی انجام ندادند./فارس

انتهای پیام/

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است