امروز : يکشنبه، 29 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:92494 تاریخ انتشار : 1396/10/20-13:41:6
یادداشت/ مجتبی بختیاری
جدایی مردم از صفوف ضدانقلاب در حوادث اخیر و براندازانه شدن ماهیت اغتشاشات
در حوادث اخیرمردم معترضی که هیچ مشکلی با نظام نداشته و تنها مطالبات به حق اقتصادی دارند، پس از مشاهده رفتارهای عناصر فرصت طلب، خود را از صفوف ضد انقلاب جدا کرده و بدین ترتیب ، ماهیت اغتشاشات به صورت خالص ، براندازانه و ضد انقلابی شد.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/92494
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛

مجتبی بختیاری دبیرسیاسی دفتر تحکیم وحدت در یادداشتی به بررسی اتفاقات اخیر پرداخت و نوشت: دشمنان از هر فرصتی برای توطئه علیه ما استفاده می‌کنند و در حوادث اخیر هم  دیدیم در یک بازه زمانی بسیار کوتاه، عناصر فرصت طلب و ضد انقلاب به داخل صفوف مردم رخنه کرده و در صدد برآمدند تا شعارهای اقتصادی و به حق ملت را به شعارهای ضد انقلابی و ساختارشکنانه بدل سازند، مردم معترضی که هیچ مشکلی با نظام نداشته و تنها مطالبات به حق اقتصادی دارند، پس از مشاهده این رفتارها، خود را از صفوف ضد انقلاب جدا نموده و بدین ترتیب ، ماهیت اعتراضات _ یا بهتر بگوییم اغتشاشات _ به صورت خالص ، براندازانه و ضد انقلابی شد.

متن این یادداشت در ادامه آمده است:

« هشت سال پیش در چنین روزهایی حوادث فتنه 88 پس از هشت ماه التهاب آفرینی و خسارت، تازه فروکش کرده بود و ملت ایران که با رقم زدن حماسه 9 دی، عملاً بر شناسنامه فتنه، مُهر ابطال نواخته بودند، در حال تجربه آرامش پس از طوفان بودند که ناگاه در روز 22 دیماه 1388 خبری منتشر شد که این آرامش را تا حدی بر هم زد. در بامداد این روز یکی از برجسته ترین دانشمندان و فیزیکدانان ایران به نام دکتر مسعود علیمحمدی، استاد فیزیک دانشگاه تهران با انفجار بمبی کار گذاشته شده در یک موتور سیکلت در مقابل درب منزلش ترور شد.

با توجه به فضای روانی آن روزها، جریان‌های رسانه‌ای معاند، خط خبری دروغ را به منظور غبارآلود نمودن فضا در پیش گرفتند تا بلکه بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند. این دروغ پردازی‌ها به جایی رسید که حتی این ترور را به نظام جمهوری اسلامی نسبت دادند اما دیری نپایید که با کشف رد پای تیم های ترور وابسته به سرویس‌های جاسوسی کشورهای متخاصم، این نیم پروژه رسانه‌ای دشمن نیز در فاصله کوتاهی با شکست روبرو شد.

سرانجام کمتر از یک سال بعد، نیروهای امنیتی ایران با نفوذ به عمق استراتژیک سازمان های جاسوسی متخاصم در کشورهای منطقه و شناسایی سرشبکه ها و از طریق آنها ردیابی تیم های ترور موساد در داخل خاک ایران توانستند تمامی عوامل تیم ترور شهید علیمحمدی را شناسایی و دستگیر نمایند. اعضای این تیم که به صورت کاملاً سلولی عمل می نمودند و هیچ یک از آنها با دیگری ارتباط مستقیم نداشته و حتی یکدیگر را نیز نمی شناختند، توسط سیستم امنیتی ایران به گونه ای حرفه ای شناسایی و دستگیر شدند و هیچگاه برای سازمان های جاسوسی متخاصم مشخص نشد که دقیقاً از کجا ضربه خورده اند. برخی از ابعاد عملیات شناسایی و دستگیری اعضای تیم ترور شهید علیمحمدی در مستندی تحت عنوان "ویندوز قرمز" مطرح گردید که این مستند در فضای مجازی قابل جستجو و مشاهده است.
نکته بسیار مهمی که اشاره به آن ضروری است و هدف اصلی ما از نگارش این بیانیه، تحلیل و بازگویی این مقوله است همانا اظهار نظر مقام ارشد اطلاعاتی و امنیتی وقت ایران در خصوص بسترِ اصلیِ پدید آمدنِ شرایطِ این ترور است.
حجت الاسلام حیدر مصلحی در دیماه 1389 پس از عملیات موفقیت آمیز دستگیری عامل اصلی ترور شهید علیمحمدی ، در تبیین علل و بستر اصلی شکل گیری این ترور اینگونه بیان داشت: " فتنه 88 یک حفره اطلاعاتی بود که برای دشمنان امید ایجاد کرده که به خیال خام خود می‌توانند از این فرصت به منظور ضربه زدن به نظام استفاده کنند."
به کار بردن واژه "حفره اطلاعاتی"، خود گویای عمق فاجعه ای است که به واسطه خیانت سران فتنه در سال 88 برای کشور رقم خورد. برای روشن شدن بهتر موضوع ، تشریح و واکاویِ عبارت "پروژه جوش" خالی از لطف نیست.

پروژه جوش یا به عبارت بهتر "پروژه جستجو و شکار" ، به سلسله اقدامات تروریستی ای اطلاق می شود که از سوی تیم های ترور سازمان های جاسوسی متخاصم به ویژه سازمان جهنمی موساد اسرائیل، علیه کشورهای هدف اتخاذ می گردد. بستر اصلیِ پروژه جوش در شرایط بحران و ناامنی و بروز آشوب و اغتشاش در کشورهای مورد نظر شکل می‌گیرد.

سازمان‌های جاسوسی متخاصم در ابتدا اقدام به ایجاد آشوب و بلوا در کشور هدف می نمایند و پس از بالا گرفتن نا آرامی ها و به وجود آمدن "حفره اطلاعاتیِ" ناشی از ایجاد مشغله فرعی برای نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورِ هدف، اقدام به نفوذ در عمق خاک کشور مورد نظر نموده و پس از عملیات جستجو و شناسایی، اقدام به ترور یا به اصطلاح شکار " نخبگان" کشور هدف می‌نمایند و بدین وسیله، سرمایه انسانی جامعه که ارزشمند ترین سرمایه هر کشوری است را از بین می برند.

در سالهای آغازین انقلاب اسلامی ، هدف اصلی "پروژه جوش" که از جانب سازمان های جاسوسی غربی هدایت می‌شد و توسط ایادی داخلی آنها به ویژه سازمان تروریستی منافقین اجرا می‌گردید، عمدتاً حذف نخبگان سیاسی ، نظامی و مذهبی ایران بود که ترورهای سازمان یافته شهیدان مطهری ، بهشتی ، رجایی ، باهنر و ... از جمله عملیات هایی است که در قالب پروژه جوش اجرا گردید. اما طی سال های گذشته هدف اصلی طراحان و مجریان پروژه جوش _ مشخصاً موساد اسرائیل _ حذف فیزیکی نخبگان علمی و مهندسی جامعه هدف می باشد که ترور شهید علیمحمدی و سایر دانشمندان هسته ای را می توان در زمره این پروژه محسوب نمود که بستر اصلی آن را حفره اطلاعاتیِ حاصله از فتنه 88 پدید آورد.

هنگامی که آشوب و اغتشاش در کشور به وجود آید، بروز "حفره اطلاعاتی" امری است اجتناب ناپذیر و حتمی؛ چراکه بسیاری از نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کشور درگیر مقابله با اغتشاشات می شوند و این مشغله فرعی ، باعث غفلت از پرداختن به مسائل اصلی و ذاتی این دستگاه‌ها _ که همانا برقراری نظم و امنیت پایدار و مقابله با گروههای تروریستی است _ می شود. در چنین شرایطی است که به تعبیر آن مقام ارشد امنیتی ایران، حفره اطلاعاتی به وجود می آید که محصول نهایی آن چیزی نیست جز "پروژه جوش" و از دست رفتن نخبگان علمی و سرمایه‌های انسانی کشور در کنار خسارت های مادی و معنوی بیشماری که این آشوب ها و اغتشاشات برای ملّت به ارمغان می آورند.

اما در وضعیت فعلی، خسارت بار تر از پروژه جوش، می تواند نفوذ گروههای تروریستی و تکفیری به ویژه داعش به عمق خاک ایران و رقم خوردن فجایعی همچون حملات تروریستی خرداد ماه گذشته به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام (ره) باشد که نشانه‌های اولیه آن در نا آرامی های اخیر به وضوح مشاهده شد. آتش زدن پرچم ایران و تصاویر شهدای مدافع حرم ، حمله به اماکن مذهبی از جمله برخی امامزاده‌ها و حسینیه‌ها و به آتش کشیدن آنها ، قرآن سوزی و اهانت به شعائر دینی و مذهبی ، از جمله فجایعی است که توسط پیش قراولان داعش صورت پذیرفت.

در شرایطی که منطقه در آتش بحران و نا امنی می‌سوزد ، این ایران اسلامی است که به واسطه مجاهدت های "بسیجیان آنروز خمینی و ژنرال های امروز خامنه ای همچون حاج قاسم سلیمانی" و جانفشانی "شیرمردانی همچون محسن حججی" و سایر شهدای مدافع حرم ، در اوج ثبات و امنیت به سر می برد. بنابراین کاملاً طبیعی است که حامیان و پدیدآورندگان داعش که از ایران اسلامی زخم خورده و نقشه های شوم خود را نقش بر آب دیده اند ، بیکار ننشینند و در صدد انتقام از ایران برآیند.

شاید به همین دلیل است که بنابر اعلام توئیتر در بخش Trendsmap ، عربستان سعودی با رقم 25 درصد ، بیشترین سهم را در میان کشورهای جهان _ حتی خود ایران _ در انتشار هشتگ تظاهرات سراسری و دعوت مردم ایران به راهپیمایی علیه نظام را دارا است. طی روزهای اخیر سخنان محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان مبنی بر انتقال جنگ به ایران را که در کنار مقوله فوق قرار می دهیم، ابعاد دیگری از این پازل مشخص می شود و نقش نظام فاسد و دیکتاتوری آل سعود در پشت پرده این اغتشاشات، بیش از بیش آشکار می‌گردد.

مواردی که تاکنون بیان گردید هیچ یک منافاتی با صحه گذاشتن بر معضلات و مشکلات معیشتی ملت و تأیید مطالبات به حق مردم از مسئولین ندارد. همه ما می دانیم که طی چهار سال گذشته به واسطه برخی سیاست‌های اقتصادی مسئولین و توقع بیش از حد از برجام و از طرفی محقق نشدن تعهدات برجامیِ کشورهای غربی به واسطه کارشکنی های مکرر آمریکا ، عملاً مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ، رو به فزونی یافته است و در شرایطی که اقشار مستضعف جامعه با تنگناهای معیشتی مواجه شده اند ، دست به اعتراضات محدودی در گوشه و کنار کشور می‌زنند و بدین وسیله مطالبات به حق خود را از مسئولین بیان می دارند.

نقد عملکرد اقتصادی مسئولین طی چهار سال گذشته در جای خود حائز اهمیت است و قطع به یقین باید بدان پرداخته شود اما در موقعیتی که کشور بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت میان ملت و مسئولین است باید دقت کرد که این نقد منجر به تشدید انشقاق میان دولت و ملت نشود. اما در این میان، دشمنان قسم خورده این مرز و بوم که هیچ فرصتی را برای ضربه به نظام و انقلاب از دست نمی دهند، بیکار ننشسته و با فتنه گون کردن فضا در صدد انحراف اعتراضاتِ به حق مردم برآمده اند.

در یک بازه زمانی بسیار کوتاه ، عناصر فرصت طلب و ضد انقلاب به داخل صفوف مردم رخنه کرده و در صدد برآمدند تا شعارهای اقتصادی و به حق ملت را به شعارهای ضد انقلابی و ساختارشکنانه بدل سازند. مردم معترضی که هیچ مشکلی با نظام نداشته و تنها مطالبات به حق اقتصادی دارند، پس از مشاهده این رفتارها، خود را از صفوف ضد انقلاب جدا نموده و بدین ترتیب ، ماهیت اعتراضات _ یا بهتر بگوییم اغتشاشات _ به صورت خالص ، براندازانه و ضد انقلابی شد.

این اغتشاشات که شباهت زیادی به آشوب های فتنه 88 داشت در همین ابتدای کار تأثیرات منفی خود را بر بازار و اقتصاد کشور نهاد به گونه‌ای که بسیاری از کسبه و بازاریان به دلیل ترس از آسیب رسیدن به اموال خود ، مجبور به بستن مغازه و تعطیلی کسب و کار در ساعات نا آرامی ها شدند از طرفی در همین مدت کوتاه ، تأثیر فتنه در افزایش بی رویه قیمت دلار به روشنی قابل مشاهده است که این امر در ایجاد التهاب در بازار و وخیم نمودن اقتصاد کشور ، تأثیر به سزایی دارد.

و اما اشاره به این نکته بسیار حائز اهمیت است که مهمترین و حیاتی ترین عامل برای رونق اقتصادی در یک کشور ، همانا وجود امنیت است. همان چیزی که ولیعهد عربستان و اربابان آمریکایی و اسرائیلی وی نمی توانند آن را تحمل کنند و سودای به راه انداختن جنگ داخلی در ایران را در سر می پرورانند. اگر امنیت نباشد یقیناً رشد اقتصادی صورت نخواهد پذیرفت و حتی کسانی که چشم امید به سرمایه گذاری خارجی دوخته‌اند نیز بر این حقیقت واقفند که هیچ فرد عاقلی حاضر نیست در یک محیط نا امن ، سرمایه گذاری کرده  و و سرمایه خود را به خطر بیاندازد»

انتهای پیام/

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است