امروز : دوشنبه، 2 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:69434 تاریخ انتشار : 1395/12/30-18:13:54
جوامع غیر دینی، مدعی حفظ حقوق زنان هستند/ زنان در جوامع اسلامی نقش اساسی را ایفا می کنند
مسئول خواهران بسیج دانشجویی البرز گفت: زنان در همه جوامع بخصوص جوامع اسلامی نقش اساسی را ایفا می کنند و نقش زنان در ساخت جامعه همانند نقش مردان غیر قابل انکار است.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/69434
سمیه مرآتی مسئول خواهران بسیج دانشجویی البرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی البرز ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: برترین زنان عالم از مبدا تا انتهای، جهان فاطمه (س) است.

وی با بیان اینکه در جامعه بشری از دیرباز تاکنون نظرات و عقاید مختلفی در ارتباط با تفاوت های مرد و زن وجود داشته است، افزود: متاسفانه اکثر این تفکرات بزمبنای برتری مرد بر زن استوار مرداستوار است.

مرآتی ادامه داد: با ظهور اسلام، رسول اکرم (ص) با معرفی برترین و والاترین الگوی زن مسلمان به جهانیان (فاطمه زهرا س) دیدگاه اسلام را نسبت به زن معرفی کردند.

مسئول خواهران بسیج دانشجویی البرز با اشاره به اینکه یکی از شایع ترین اصطلاحاتی که با آن خیلی مواجه میشویم اصطلاح حقوق زن است، بیان کرد: امروزه جوامع غیر دینی، مدعی حفظ حقوق زنان هستند و از آن به عنوان حربه بر علیه جوامع اسلامی استفاده می کنند.

وی افزود: آنان مدعی اند که جوامع اسلامی از جمله ایران اسلامی، حقوق اولیه زنان را رعایت نمی کنند و هر از چند گاهی اقداماتی انجام میدهند تا افکار جهانی را به این سمت سوق دهند که جوامع غربی و امریکائی مدافع حقوق زنان هستند ولی جوامع دینی ومذهبی حقوق زنان را نقض میکنند.

مرآتی خاطر نشان کرد: دربیان مقام زن از دیدگاه اسلام همین بس که پيامبر اکرم (ص) فرمودند: كسي كه دختري داشته باشد و او را خوب تربيت نمايد و از نظر علم او را خوب تعليم دهد و او را با احكام و معارف اسلامي خوب آشنا نمايد، چنين دختري مانع رسيدن آتش جهنم به پدر و مادر خود خواهد بود.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری عنصر اصلی تشکیل خانواده را وجود زنان اعلام می‏کنند و تربیت نسل‏های آینده را از وظایف زنان برمی­شمارند و می‏فرمایند: «در واقع، خانواده را هم زن به وجود مى‌آورد و اداره مى‌كند؛ اين را بدانيد. آن عنصر اصلىِ تشكيل خانواده، زن است، نه مرد. بدون مرد، ممكن است خانواده‌اى باشد. يعنى اگر فرض كنيم در خانواده‌اى، مرد خانواده حضور نداشته باشد، يا از دنيا رفته باشد، زن خانواده اگر عاقل و با تدبير و خانه‌دار باشد، خانواده را حفظ مى‌كند؛ اما اگر زن از خانواده‌اى گرفته شد، مرد نمى‌تواند خانواده را حفظ كند. بنابراين، خانواده را زن حفظ مى‌كند.

مسئول خواهران بسیج دانشجویی البرز گفت: زنان در همه جوامع بخصوص جوامع اسلامی نقش اساسی را ایفا می کنند و حتی در هنگام اشتغال به کارهای منزل هم مشغول نقش آفرینی در جامعه هستند، چراکه تربیت فرزندان که آینده سازان جامعه اند را برعهده دارد. پس نقش زنان در ساخت جامعه همانند نقش مردان غیر قابل انکار است.

وی اظهار کرد: امام خمینی دربیان مقام مادر میفرمایند: تربيت فرزند يك وظيفه الهي انساني است. دامن مادر بزرگترين مدرسه است كه بچه در آنجا تربيت مي شود، آنچه كه بچه از مادر مي شنود غير از آن چيزي است كه از معلم مي شنود، بچه از مادر بهتر مي شنود تا از معلم، در دامن مادر بهتر تربيت مي شود تا در   جوار پدر، تا در جوار معلم، يك وظيفه انساني است ، يك وظيفه الهي است، يك امر شريف است، انسان درست كردن است.انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است