امروز : دوشنبه، 2 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:69360 تاریخ انتشار : 1395/12/27-15:25:58
دولت ساختار‌های اقتصادی ایران را تضعیف کرده است
دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: فعالیت‌های دولت ساختار‌های اقتصادی ایران را تضعیف و راه نفوذ دشمن را بیشتر کرده است. بنابراین دولت نه تنها در جهت اقتصاد مقاومتی اقدام و عملی انجام نداده بلکه در جهت عکس آن عمل کرده است.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/69360
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، محمدحسین غیبی دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت تصریح کرد: دولتی که اساسا قائل به وجود دشمن نیست و حتی با آن سوی مرزی‌ها شفاف تر است تا با مردم خودش، چگونه می‌خواهد اقتصادی مقاوم ایجاد کند.

وی ادامه داد: امروز ساختار اقتصاد داخلی در شرایطی است که به زودی شاهد دومینوی ورشکستی کلان بانک‌ها خواهیم بود، میزان مطالبات معوقه بانک‌ها به بیشترین حجم خود رسیده، نمی‌توانیم پول نفت را به کشور بیاوریم، کارگران در بسیاری از شرکت‌ها و موسسات ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند، کارخانجات یا تعدیل نیرو کرده یا در آستانه ورشکستگی هستند و رکود در تمام اقتصاد ما وارد شده است.

 

این فعال دانشجویی اظهار داشت: دولت نیز هر روز با افتخار خبر از ورود گروه جدیدی از سرمایه‌گذاران خارجی و ارزیابی آن‌ها از وضعیت اقتصاد داخلی ما می‌دهد، در حالی که آنان نقشه اقتصاد ایران را دارند بر می‌دارند. از سوی دیگر دولت دائما به دنبال واردات است. هم واردات اندیشه ها و ایده ها، هم واردات کالاها و محصولات.

 

غیبی گفت: اساسا برخی در تاریخ ایران خصوصا از دوره قاجار به بعد، چنین تفکری را دنبال می‌کنند که وقتی خارجی‌ها محصولی تولید می‌کنند چرا ما هم آنرا بسازیم. حتی در برخی موارد معتقدند وقتی عده‌ای هستند که فکر می‌کنند چرا ما فکر کنیم و وقتی عده‌ای هستند که راهبری می کنند چرا ما راهبری کنیم.

 

دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: فعالیت‌های دولت خصوصا طی یک سال اخیر ساختار‌های اقتصادی ایران را تضعیف و راه نفوذ دشمن را بیشتر کرده است. بنابراین دولت نه تنها در جهت اقتصاد مقاومتی اقدام و عملی انجام نداده بلکه در جهت عکس آن عمل کرده است.

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: در اقتصاد مقاومتی ما باید ساختار‌های درونی اقتصاد خودمان را محکم کنیم تا به راحتی فرو نریزد و راه‌های نفوذ اندیشه‌های اقتصادی و محصولات تجاری دشمن را ببندیم یا به حداقل ممکن برسانیم./فارس

انتهای پیام/

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است