امروز : دوشنبه، 2 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:69366 تاریخ انتشار : 1395/12/27-16:0:21
فرهادی مطرح کرد
ضرورت فرهنگ سازی در حوزه تضمین کیفیت آموزش عالی
وزیر علوم بر ضرورت فرهنگ سازی در حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در آموزش عالی تاکید کرد.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/69366
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، محمد فرهادی وزیر علوم در این جلسه با اشاره به اهداف دولت در افزایش کیفیت آموزش عالی کشور، تشکیل این شورا را گام مهمی برای ایجاد هماهنگی، همراهی و همکاری حوزه‌های مختلف برشمرد و بر تشکیل مستمر و مؤثر شورا تأکید کرد.

وزیر علوم در ادامه تدوین و اجرای برنامه‌های کوتاه مدت در حوزه‌های نظارتی را ضروری دانست و لزوم توجه جدی‌تر به نظارت و ارزیابی پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری را در برنامه‌های شورا خاطر نشان کرد.

در ادامه سعدان زکائی، دبیر شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، تحلیل و ارزیابی راهبردی در سطح وزارتخانه و زیرنظام‌های آموزش عالی، پاسخگو کردن نظام علوم، تحقیقات و فناوری، فعالسازی تمامی ظرفیت‌ها، شکل‌گیری انجمنها و مؤسسات اعتبار بخشی، شبکه سازی تضمین کیفیت را به عنوان بخشی از اصول و رویکردهای نظام جامع نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت برشمرد.

در راستای قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم و تحقق راهبردهای نقشه جامع علمی کشور آئین نامه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری در آذر ماه سال جاری توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد. که بر اساس آن تمام آئین نامه‌ها و مقررات مغایر با آن ملغی و بلا اثر اعلام شد.

 

انتهای پیام/

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است