امروز : دوشنبه، 2 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:69014 تاریخ انتشار : 1395/12/22-10:13:32
زهرا یوسفی؛
ما جوانان انقلابی باید به صلاح علم و تقوا مجهز شویم تا شرمنده مادران چشم انتظار شهدا نشویم
این شیرزنان ایران اسلامی اکنون نیز در تمامی برهه های حساس پای آرمان های انقلاب مردانه ایستاده اند و گوش به فرمان ولایت در تمامی عرصه ها حضوری زینبی دارند.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/69014
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از ایلام، زهرا یوسفی در تکریم مادران شهدا چنین نوشت: روز ۱۳ جمادی‌الثانی، روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته و علت این نامگذاری این است که حضرت «ام البنین» همسر حضرت امیرالمومنین(ع) و مادر حضرت ابوالفضل العباس در چنین روزی روی در نقاب خاک پیچید و در جوار رحمت حضرت حق آرمید.

تکریم مادرانی که به ندای معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و زینب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشویق همسران و فرزندان برومند خود آنها را برای حضور در جبهه ها  محیا می کردند.

رهبر معظم انقلاب درخصوص خانواده شهدا می فرماید: «پدران و مادران و همسران و دیگر بستگان شهدای عزیز، نیز دارای پاداشی بزرگ اند این پاداش صبر و استقامت آنها است و پاداش قبول مصیبت در راه خدا. تلاش و مجاهدت آنان نیز باید صرف آن شود که این پاداش بزرگ را برای خود حفظ کنند».

 
این دلاور زنان سرزمین ایران اسلامی برای دفاع از ولایت سینه سپر کرده و همچنان محکم پای اعتقادات و آرمان هایشان ایستاده اند.
دشمنان قسم خورده این انقلاب از این بانوان زینبی ایران اسلامی هراس دارند و همین زنان الگوی زنان مجاهد در جهان اسلامند.

رسالتی که مادران و همسران شهدا دارند بسیار سنگین است. این بانوان زینبی به تاسی از ام البنین(س) جگرگوشه هایشان را که با تربیت اسلامی با خون دل بزرگ نمودند تقدیم انقلاب نمودند تا انقلاب اسلامی بماند و به این طریق با ایثار و تربیت جوانان عاشورایی الگوهای زنان ایران اسلامی شدند.

در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز این شیر زنان علاوه بر اعزام جوانان رشیدشان به خط مقدم، خود نیز در پشت جبهه ها کمک سانی می کرذند و با عشق تمام هر آنچه در توان داشتند، در طبق اخلاص نهاده و نقش آفرینی کردند.


این بانوان بزرگوار زینب وار وارد میدان شده و آن شرایط سخت را تحمل کردند  تنها تسلی دل این مادران جز نور ایمان اللهی چه می تواند باشد؟

تکریم این شیرزنان بر تک تک ما واجب است چرا که این بزرگواران از همه هستی خود در راستای اهداف متعالی  انقلاب اسلامی گذشتند و خم به ابرو نیاوردند .

اکنون نیز در تمامی برهه های حساس پای آرمان های انقلاب مردانه ایستاده اند و گوش به فرمان ولایت در تمامی عرصه ها حضوری زینبی دارند.


امنیت و آرامش امروز ما مدیون از خودگذشتگی مادرانی است که هنوز که هنوز است چشم انتظار بازگشت جگرگوشه هایشان هستند.
 
حضرت ام البنین(س) الگوی صبر و ایثار برای مادران و همسران شهدا بوده و اینان آیینه تمام نمای ازخود گذشتگی اند.
 
ما جوانان انقلابی این مرز و بوم باید به صلاح علم و تقوا مجهز شویم تا شرمنده مادران چشم انتظار شهدا نشویم.

ملت شهید پرور ایران باید برای داشتن این مادران انقلابی بر خود ببالد و قدردان این عزیزان باشد و خود را خدمتگذار این قشر معزز بداند.
 
 
انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است