امروز : دوشنبه، 2 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:51664 تاریخ انتشار : 1395/7/29-13:10:30
سفیر سابق ایران در برزیل در نشست اقتصاد مقاومتی دانشگاه آزاد ایلام؛
مدیریت جهادی تشنه خدمت است نه طالب قدرت/با افراد فسیل شده لیبرال تکنوکرات اشرافی نمی شود کشور را اداره کرد/کشور نیاز به احیا روح انقلابی دیگر دارد
دکتر شاطرزاده تاکید داشت: با افراد فسیل شده لیبرال تکنوکرات اشرافی نمی شود کشور اسلامی ایران را اداره کرد. این مطالبه رهبری است.اولین شاخصه مدیریت جهادی در اقتصاد مقاومتی مدیریتی است که تشنه خدمت است نه طالب قدرت باشد،دنبال حقوق فوق العاده و پاداش نجومی نیست.این مدیران را ما داشتیم و از دست دادیم بایستی دوباره احیا کنیم.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/51664
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از ایلام، دکتر محسن  شاطرزاده ، سفیر سابق ایران در برزیل در نشست اقتصاد مقاومتی که به همت بسیج دانشجویی استان ایلام با حضور دانشجویان بسیجی این دانشگاه در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام برگزار شد، گفت: اقتصاد مقاومتی درون زاست و نگاه به غرب ندارد،  متکی به توانایی های درونی جوانان این مرز و بوم دارد و از این بدنه تولید ثروت می کند.مدیریت جهادی در اقتصاد مقاومتی نگاه به ظرفیت و توانایی درونی دارد. دنبال زد و بند نیست.
 
شاطرزاده با بیان اینکه اولین شاخصه مدیریت جهادی در اقتصاد مقاومتی مدیریتی است که تشنه خدمت است نه طالب قدرت باشد، گفت: مدیریت جهادی نگاه توانایی های درونی دارد ، ایثارگر است،دنبال حقوق فوق العاده و پاداش نجومی نیست.این مدیران را ما داشتیم و از دست دادیم بایستی دوباره احیا کنیم.
 
وزیر سابق ایران در برزیل تاکید کرد: نیروهای بسیجی عقبه جریان جهادی  در این اقتصاد مقاومتی هستند و نیازمند یک انقلاب مجدد است. مدیریت جهادی ، مدیریتی است که اتکا به توانایی های درونی دارد، درون زا ست و نگاهش  به غرب نیست .
 
وی افزود: در زمان جنگ تحمیلی سپاه تازه تشکیل شده بود و تجهیزات نداشت  رزمندگان که به جبهه می رفتند تانک های عراقی را می گرفتند و با تجهیزات عراق مجهز می شدند. این خود یک پتانسیل بود که ثروت و امکانات را تولید می کرد.
 
این استاد دانشگاه اذعان داشت: مدیریت جهادی خلق ثروت و امکانات می کند. اینطور نیست همه چیز محیاشود و بعد ما به صحنه ورود کنیم .سپاه قدس امروز جریانی است که از صفر شروع کرد و امروز به جایی رسید که ابرقدرت های دنیا در مقابلش زانو زده اندو حرفی برای گفتن ندارند.این جریان، جریان جوشش انقلابی است.
 
شاطر زاده با بیان اینکه خصلت بعدی مدیریت جهادی، ورود به حوزه های غیر ممکن است و ناممکنی را ممکن می سازد، گفت:در سال 62 که صدام موشک بر سر مردم می ریخت چهار موشک اسقاطی از کشورهای لیبی و کره و .. گرفته بودیم بعدها رزمندگان آموزش دیدند و اولین موشک ایران به بانکی در عراق زده شد.

 
این عضو هیات علمی دانشگاه در ادامه گفت: سال 62 کشور تصمیم گرفت موشک بسازد از دستگاه های نظامی سه دستگاه اعلام آمادگی برای ساخت موشک کردند، پژوهش های علمی و صنعتی از طرف وزارت علوم، سپاه پاسداران و جهاد سازندگی بود. در این راستا جهاد سازندگی از صفر در یک بیابان 17 هکتاری در تهران شروع به ساخت موشک کرد در آن زمان کسی باور نداشت جهاد بتواند موشک بسازد. روزی که قطعنامه 598 پذیرفته شد، اولین موشک دوربرد ایران در سال 68 با برد 200 کیلومتر توسط مرکز تحقیقات جنگ جهاد سازندگی ساخته شد که در صحرای سمنان آزمایش شد.جوانانی با چند استاد حزب اللهی که شبانه روز تلاش می کردند موشک ساختند و ناممکن ها را ممکن کردند.  اما امروزه جهادسازندگی مدرن ترین موشک های ایران را می سازد.


وی گفت: پس از جنگ تحمیلی ارسال ماهواره به فضا در سال 69 شروع شد هاشمی هر جا را بررسی کرد غیر  از جهاد کسی توانایی ارسال ماهواره به فضا را ندارد.به وزیر جهاد ابلاغ کرد طرحی برای ارسال ماهواره به فضا داشته باشند. اینها کارهایی  بود که در آن زمان در مخیله کسی نمی گنجید .
 
شاطرزاده اذعان داشت: امروز ما تقریبا در مدرن ترین سطوح موشک می سازیم. علت ترس آمریکا از برنامه موشکی ایران همین است.می دانند زیر کوه های ایران پر از موشک است. حتی موشک های خوشه ای که هنگام پرتاب تبدیل به 20 موشک می شود.موشک زیر آب که در دنیا غیر از چند کشور نداردبه جای حرکت در بدنه آب ، بالشت در هوا درست می کنند و در خلا با سرعت 400 کیلومتر در زیر آب در حرکت است.این مدیریت جهادی بود که حرکت در حوزه های ناممکن را به دست گرفت و ممکن ساخت.
 
این استادیار دانشگاه گفت: مملکت امروز نیاز به مدیریت جهادی با شاخصه های؛ ایثارگری، مجاهد، تشنه خدمت نه طالب قدرت، نگاه به درون است مدیریتی که ثروت درونی را به فعل برساند مدیریتی که به تمام معنا تلاشگر و مجاهد باشد.

 
وی با بیان اینکه در دولت فعلی مدیریتی با این شاخصه ها پیدا نمی شود، گفت:با این دولت تدبیر عملی کردن اقتصاد مقاومتی امکان پذیر نیست، وقتی وزیری 2هزار میلیارد تومن سرمایه دارد کسی می تواند محتوای اقتصاد مقاومتی را لمس کند؟وقتی وزیری هست که معتقد است ما در کشور مدیریت نمی دانیم و بایست از غرب مدیر بیاوریم تا آموزش مدیریت دهد، وقتی تمام هم و غم و چشم دولت به سرمایه گذاری خارجی است آیا لمس اقتصاد مقاومتی برایشان ممکن است؟

معاون پژوهش و فن ـآوری پژوهشگاه فضایی ایران ابراز داشت: هزار هزار میلیارد نقدینگی بخش خصوصی داخل است اما کسی سرمایه گذاری نمی کند و از آن استفاده نمی کند همه دنبال سرمایه گذاری خارجی هستند.پس از برجام هیات زیاد به ایران آمد و رفت اما هیچکدام نیامد سرمایه گذاری کند . کشور سه سال معطل برجام شد خروجی برجام را نگاه کنید چیست؟  قسمت اعظم فعالیت موشکی ایران تعطیل شد قسمت عمده نیروهای این حوزه را بازخرید کردند و بیکار شدند. ما همین امروز 8 ماهواره آماده پرتاب داریم که ساخت دانشگاه های علم و صنعت ، امیر کبیر و .. است اما اجازه پرواز ندارند. از آن طرف هم صنعت هسته ای هم علی رخم شروط رهبری، مجلس و شورای امنیت آنقدر شتاب زده برجام برگزار شد که به عقب گرد 10 تا 12 ساله رسیدیم. اراک را که تعطیل کردند، فردو تقلیل پیدا کرد 90 درصد اورانیوم اکسید شد نطنز نیز همینطور  بسیاری از شرکت های تحت پوشش سازمان انرژی اتمی منحل شدند این دستآوردهای برجام بود.
 
 
وی با تاکید بر اینکه کشور نیاز به تحول و یک انقلاب مجدد دارد گفت: همه دعوتم به جوانان انقلابی است که برای نجات کشور باید احساس تکلیف کنند افراد این انقلاب هم هستند کشور نیاز به احیا روح انقلابی دیگر دارد جهادی مجدد که در سالهای انقلاب بود و این ممکن نیست مگر اینکه نسل انقلابی و مجاهد دیگری را بر روی صحنه بیاوریم.

 
شاطرزاده تاکید داشت: با افراد فسیل شده لیبرال تکنوکرات اشرافی نمی شود کشور اسلامی ایران را اداره کرد. این مطالبه رهبری است اگر امروز میبینید رهبری فضای جدیدی را در کشور ایجاد کردند و با نیامدن احمدی نژاد به صحنه انتخابات که فضای کاذب دوقطبی در کشور ایجاد می شد می خواستند پتانسیل درونی جوانان شکوفا شود.

 
وی افزود: ما اگر دولت کریمه می خواهیم که در آن اسلام عزت داشته باشد.باید مشخصاتش را بدانیم. دولت کریمه جایی است که اعضای این دولت مشخصات جهادی داشته باشند مخلص و ایثارگر و فقط برای خدا کار کنند مخالف اشرافی گری و تمام همشان خدمت به محرومین باشد به استعدادهای درونی مملکت توجه کنند.
 
 
سفیر سابق برزیل در ایران گفت: در ملاقات سه ساعته ای که با رئیس جمهور سابق برزیل داشتم دو سوال مطرح کرد؛ اینکه ما از اسرائیل نمی ترسیم؟ و در پاسخ گفتم: چرا باید از اسرائیل بترسیم اسرائیل بار هر شاخصی ده برار از ایران ضعیف تر است. چه شاخص جمعیت، مساحت، تجهیزات و ...ایران جلوتر است. رئیس جمهور برزیل گفت: ما یک کشور 200 میلیونی هستیم که از اسرائیل می ترسیم.این را کسی می گفت که 8 سال رئیس جمهور، 8 سال سناتور و 8 سال وزیر خارجه برزیل بود. گفت: همه جا دنیا رفتم التماس کرذم حتی جلو آرژانتین که رقیب ما بود رفتم زانو زدم تکنولوژی چرخه هسته ای را ندادند چطور ایران به چرخه سوخت هسته ای دست پیدا کرد؟ گفتم: ما به جوانانمان اعتماد کردیم آنها به میدان آمدند و به تکنولوژی هسته ای رسیدند.

 
مشاوره عالی پژوهشگاه ابن سینا در ادامه گفت: اگر به متوسط سنی دانشمندان و متخصصین در حوزه سوخت هسته ای  در کشور توجه کنیم خواهیم دید که متوسط سنیاین دانشمندان 29 سال است همین ها جوانان انقلابی و مدیران جهادی ما هستند. برزیل با آن همه عظمت چرخه کامل سوخت هسته ای ندارد تا فقط 5 درصد غنی سازی را انجام می دهد بعد به کانادا می فرستد تا به 20 درصد برسد و استفاده شود.

شاطر زاده در پایان یادآور شد: بنابراین باید قدر چیزی که داریم را باید بدانیم دیگران بهتر می فهمند در ایران چه اتفاقاتی افتاده است از رئیس جمهور برزیل دعوت کردم به ایران بیاید در پاسخ گفت: در نیویورک در کنار کلینتون بودم خبرنگاری سوال کرد اگر در تمام دنیا فرصت بازدید از یک کشور را داشته باشید به کدام کشور سفر می کنید گفت: از ایران می خواهم بازدید کنم برای من ایران یک پدیده است با این همه فشار و تحریم ایران روز به روز قدرتمند تر می شود . این نعمتی است که خدا به ما داده آن هم تحت عنایت ولی عصر و نقش مهم رهبری که شکوفایی استعدادهاست.

۲۰۱۶۱۰۱۹_۰۸۳۶۱۳.jpg

انتهای پیام/ی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است