امروز : دوشنبه، 2 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:67217 تاریخ انتشار : 1395/12/8-9:54:26
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد؛
مسئولین دانشگاه بدانند بسیج دانشجویی طبق فرموده رهبر همیشه در حال جهاد تبیین و روشنگری است
در دانشگاه فضایی سیاست زده داریم نه سیاسی .اساتید دانشگاه هم که از دولت و اصلاحات و غرب طرفداری میکنند و گویی که نانخور صهیونیست اند و گاها استادی پیدا میشود که انقلابی عمل کند که البته آن استاد را در ترم های دیگر کمتر می بینیم.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/67217
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ سید مصطفی هاشمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد و دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان چهارمحال بختیاری در مورد برنامه های سال 95 توضیح داد:
در اوایل سال به همراه کادر قبلی دومین یادواره شهدای دانشجو معلمان آسمانی را با هزاران مشکل کوچک و بزرگی که مسئولان دانشگاه برایمان می تراشیدند و البته با همکاری بنیاد شهید و دفتر حفظ آثار شهدا و بنیاد خاتم الاوصیاء در استان برگزار کردیم.

وی بیان کرد: در روز بزرگداشت سعدی همایشی استانی با همکاری دانشگاه برگزار شد. همچنین در بین ساعات کلاسی ایستگاه گفتگو با دادن چایی و شیرینی به دانشجویان برگزار می‌شد که تاحالا نیز در بعضی روز های هفته ادامه دارد.

وی ادامه داد: برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی با حضور آقای فرد حسینی مسئول قرارگاه شهید احمدی روشن و برگزاری نشست‌هایی با محوریت فضای مجازی ، نقش جوان در جامعه،اهمیت دانشگاه فرهنگیان و... جزو برنامه های بسیج این دانشگاه بوده است.

وی گفت: از دیگر برنامه های بسیج برگزاری اردوهای جهادی ۱۰ روزه در مناطق محروم استان در تابستان ،اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور ، برگزاری جشن شکوفه ها حمایت از کودکان سرطانی و ثبت نام راهیان حسین در ایام اربعین حسینی و اعزام به کربلا برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین می باشد.

هاشمی افزود: برگزاری مراسمات یوم الله ۱۳ آبان با تجمع در محل دانشگاه و قرائت بیانیه و سخنرانی و آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل و چاپ آنها در ورودی دانشگاه ، برگزاری مراسمات ۱۶ آذر با محوریت برنامه نشست اصلی ۱۶ آذر با حضور سفیر سابق در برزیل آقای شاطری و فضا سازی محیط دانشگاه برای ایام اربعین و محرم و فاطمیه در حال حاضر و بیرون دانشگاه رو با پارچه یک دست مشکی کردیم با همکاری نهاد رهبری دانشگاه و در ۹ دی نیز برپایی نمایشگاه هایی با موضوع ۹ دی،قران و عترت،جنایات آمریکا و استگاه و ایستگاه کتاب از دیگر برنامه های مناسبتی بسیج دانشگاه می باشد.

وی در مورد برنامه های راهیان نور امسال توضیح داد: امسال ۱۰۰ نفر به مناطق جنوبی کشور اعزام می شوند که البته با تلاش های بسیار که عزیزان در دانشگاه و آموزش و پرورش سعی در عدم اعزام ما داشتند رو با سپاه استان حل کردیم.

وی در مورد برنامه های ویزه مربوط به فضای انتخابات گفت: برنامه هایش ویژه انتخاباتی مانند برگزاری همایش ها و نشست هایی با حضور اساتید و صاحب نظران مطرح کشوری در دستور کار قرار دارد که البته امید داریم که مانند برنامه 9 دی از طرف دانشگاه با مشکل مواجه نشود.

وی مطرح کرد: مناظره هایی را با موضوعات عملکرد دولت ،انتخابات،اقتصاد مقاومتی و موارد دیگر برگزار کردیم که البته قصد ادامه دادن آنها را نیز داریم.

هاشمی ادامه داد: از برنامه هایی که قصد داریم آنها را انجام دهیم اعزام دانشجویان به مشهد مقدس در اسفند ماه است که ثبت نام ها انجام شده و دانشجویان بصورت اقساطی در ۶ قسط به مشهد اعزام می‌شوند. همچنین هیأت دانشجویی حضرت علی اکبر را به صورت هفتگی برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: در ایام عید اردوهای جهادی را با محوریت آموزش و فرهنگ در ایام انتخابات داریم و همچنین مراسمات شبی با شهدا و یادواره شهدای دانشجو معلم و مدافع حریم اهل بیت که با سخنرانی سردار فضلی و یکتا برگزار خواهد شد.

این فعال بسیج دانشجویی گفت: کارگروه هایی در زمینه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند توسعه ۲۰۳۰ و موارد دیگر راه اندازی کردیم که با چاپ نشریه سراج اندیشه به بیان نتایج و تحلیل های در زمینه آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان می پردازند.

وی ادامه داد: بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در موارد متعددی اقدام به موضع گیری هایی در قالب نامه ، بیانیه ، مصاحبه و نشریات و کانال های فعال  مانند @bsjcfuchb و خبرگزاری ها کرده است از جمله : 1- عدم پرداخت معوقات معلمان و دانشجویان 2- اقدامات رییس‌جمهور در زمینه بعضی قرارداد ها 3- فاجعه آتش سوزی پلاسکو
4- درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی 5- اقدامات رییس‌جمهوردر زمینه حقوق های نجومی 6- وضعیت دانشگاه فرهنگیان 7- و مسائل درون استانی در سطح پردیس ها و بالاتر

هاشمی در مورد موضع مسئولین دانشگاه نسبت به بسیج بیان کرد: موضع مسئولان دانشگاه در مواقع مختلف برای همه دانشجویان مشخص و واضح هست از جمله رؤسای دانشگاه فرهنگیان( البته بجز پردیس بحرالعلوم ) که واقعا همکاری  خوبی با بسیج داشته است. اما بعضی دیگر که خود را برای بسیاری خوب و حق به جانب جلوه میدهند از جمله معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان که در جریاناتی نو وارد شده و اقدام به ایجاد انجمن اسلامی کرده است که البته با هوشیاری بعضی بسیجیان مهار شد ، مدتهاست که اقدامات پنهانی در خلاف جهت اقدامات بسیج انجام داده است.

وی اشاره کرد: البته مسئول نهاد رهبری بسیار محافظه کارانه عمل می کند و این برای بسیج که یک تشکل انقلابی است سم مهلکی هست تا جایی که نهاد رهبری به انتقاد بسیج می پردازد و در میان هر نااهلی بدگویی بسیج می کند و گاها نیز از برنامه های بسیج دانشجویی در کانال و گزارشات خود البته با نام خود استفاده می کند.

وی افزود: اساتید دانشگاه هم که از دولت و اصلاحات و غرب طرفداری میکنند و گویی که نانخور صهیونیست اند و گاها استادی پیدا میشود که انقلابی عمل کند که البته آن استاد را در ترم های دیگر کمتر می بینیم.

وی تأکید کرد: در کل این را بگویم که در دانشگاه فضایی سیاست زده داریم نه سیاسی ولی به هر حال بسیج متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست و نمی‌گذاریم اینطور باشد طبق فرمایش امام مان بسیج لشکر انقلاب است که اگر انقلابی عمل نکند از هیچ کس دیگری انتظار این عمل نیست و جوانان مومن انقلابی در تمام این مرزو بوم نمی‌گذارند صدای هل من ناصر حسین زمان بی جواب بماند و هرگز نمی‌گذارند انقلاب به دست نااهلان بیفتد تا زمانی که خون در رگهای بسیجی می جوشد نمی‌گذارند فرمان و حرف رهبری بر زمین بماند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد در پایان خاطرنشان کرد: مدتهاست امام مان فرمان جهاد صادر کرده کجایند آنها که منتظر جهاد رهبرند رهبر و بسیجیان در حال جهادند جهاد حرف زدن،تبیین ،روشنگری. اگر دانشجو خواب بماند جامعه منحرف خواهد شد. دشمنان بدانند ما شبانه روز در حال جهادیم. صبح کارمان شروع میشود و تا شب مشغول انقلابی گری هستیم روزهایمان به همین روال می گذرد تا امانی برای دشمنان نگذاریم.

انتهای پیام/
..............................................................................................................................
.
ارتباط با کافه دانشگاه
 پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج دانشجویی در بخش "کافه دانشگاه" شنبه هر هفته در گفت و گو با مسئول بسیج دانشجویی یکی از دانشگاه های کشور به بررسی وضعیت کلی و برنامه های این تشکل دانشجویی پرداخته می شود.
می توانند از طریق پست الکترونیکی info@bso.ir وضعیت دانشگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است