امروز : يکشنبه، 29 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:93024 تاریخ انتشار : 1396/11/9-12:5:38
یادداشت/ سجاد ریحانی
منفعت‌طلب‌های سیاسی ناکام عرصه خدمت‌رسانی!
برخی از مدیران بنا به تجربه‌ی قبلی، که روزی در مواجهه با مطالبات معیشتی مردم خود را صاحبان شعار اصلاحات سیاسی می‌دانستند و نه شعار اصلاحات معیشتی، هنوز به جای نگاه خدمت رسانی از نگاه منافع سیاسی به قدرت می‌نگرند.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/93024
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، سجاد ریحانی*؛ امروز پدیده‌های طبیعی، از نعمت تا نغمت، تبدیل به عرصه‌ای برای سنجش کارآمدی و توان مسئولین اجرایی کشور شده است. فارغ از هر گونه نگاه سیاسی وجناحی، شاهد آن هستیم، مدیرانی که روزی مدعی توان بالای خود برای حل مشکلات کشور بودند، در برابر این وقایع به صورت پی درپی درحال کیش و مات شدن هستند.
 
به نظر می‌رسد عمده علت این موضوع به رویکرد ایشان به مقوله‌ی کسب مناصب قدرت در کشور باز میگردد. این دسته از مدیران بنابه تجربه‌ی قبلی، که روزی در مواجهه با مطالبات معیشتی مردم خود را صاحبان شعار اصلاحات سیاسی می‌دانستند و نه شعار اصلاحات معیشتی، هنوز از نگاه منافع سیاسی به قدرت می‌نگرند، نه از زاویه‌ی خدمت رسانی آنچنانکه شهید بزرگوار دکتربهشتی فرمود:"ما تشنگان خدمتیم نه شیفتگان قدرت".

امروز نگاه منفعت طلبانه‌ی سیاسی موجب شده تا ناکارآمدی برخی مسئولین موجب عسر وحرج توده‌ی مردم شود. مردم از توان مدیریتی مدیران گله مندند چرا که احساس می‌کنند حل مشکلات مردم در اولویت‌های بعدی برای آنان قرار دارد و متاسفانه آن دسته از افرادی هم که باید مطالبات مردمی را از مدیران دنبال کنند گویا اصلا تمایل به ورود به قضایا ندارند. امروز فهم عمومی، مسیولین را در کنار خود احساس نمی‌کند و ایشان را با ادعای ژن خوب و بی تفاوتی می‌شناسد.
 
*سجاد ریحانی- مسئول سابق سیاسی سازمان بسیج دانشجویی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است