امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:66036 تاریخ انتشار : 1395/11/28-12:49:44
معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی یزد در مراسم اختتامیه جشنواره رویش عنوان کرد:
هنر به تصویر کشیدن روح سلحشوری انسانهاست/جشنواره دانشجویی رویش قدمی مهم در راستای رشد و تعالی انقلاب
وجدانی نیا با بیان اینکه هنر به تصویر کشیدن روح سلحشوری انسانهاست به تفکر شهید آوینی در مورد هنر اشاره کرد و اظهار داشت: با به کارگیری ابزار هنر باید تلاش کنیم تا روح انقلاب و روح سلحشوری در جامعه دمیده شود.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/66036
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از یزد؛ وجدانی نیا معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ادبی هنری رویش استان یزد گرامیداشت شهید محمد حسین محمد خانی و شهدای دانشجو؛ که ساعاتی پیش با حضور پر شور دانشجویان، جمعی از مسئولین و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان  و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در سالن شهیدان پاکنژاد دانشگاه فرهنگیان برگزار شد با اشاره به اینکه اقشار زیادی در به ثمر نشستن و رشد نهال خوش قامت انقلاب نقش داشتند افزود: برای پیروزی و تثبیت و پیشرفت انقلاب زحمت بسیاری کشیده شد و اقشار مختلفی در این مسیر جان خود را فدا کردند؛ اما بی شک آموزش عالی کشور این افتخار را دارد که  قسمتی از بهترین شهدای این عرصه شهدای دانشجو بودند.

وجدانی نیا با اشاره به برگزاری سالانه کنگره شهدای دانشجو در سطح کشور و استان ها اظهار داشت: دو سال پیش وقتی اولین کنگره شهدای دانشجو کشور برگزار شد؛ فکر نمی کردیم اینقدر خیر برکت به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد:برگزاری کنگره ی شهدای دانشجو باعث شد تا بسیاری از خاطرات این عزیزان مرور و بازخوانی شده و یاد و خاطره این شهدای گرانقدر باردیگر زنده شود.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجوی با تاکید بر اینکه  به واسطه برگزاری کنگره ی شهدای دانشجو تا کنون  5000 شهید دانشجو شناسایی شدند و اطلاعات آن ها جمع آوری و دسته بندی شده است بیان داشت: بخش قابل توجهی از این شهدا دانشجو والا مقام از نخبگان علمی و برترین های دانشگاهی کشور بودند.

وی در بخشی از سخنان خود از شهید سعید یداللهی، شهید شاخص دانشجو کشور در سال 95 یاد کرد و گفت: این شهید از نخبگان علمی کشور بوده که در امریکا تحصیل می کرد  و درهمانجا به واسطه فعالیت های انقلابی بازداشت می شود و که در نهایت مجبور می شود از آمریکا فرار کند و به کشور باز می گردد.

وجدانی نیا اضافه کرد: این شهید بزرگوار به محض بازگشت به کشور علی رغم اینکه پست های حکومتی مختلفی به او پیشنهاد می شود، بلافاصله به عنوان یک بسیجی ساده به جبهه های نبرد حق علیه باطل می رود و در نهایت  در چهارم اردیبهشت سال شصت، در ارتفاعات بازی‌دراز، به  درجه رفیع شهادت می‌رسد.

وی با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه های ما روزی محل فعالیت و درس خواندن شهدای امروز ما بوده اند و هنوز هم یاد آن ها در دانشگاه ها زنده است عنوان کرد: امروز نیز جبهه ی جدیدی در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و علمی بر روی دانشجویان ما باز شده است که  به مراتب از جنگ نظامی سخت تر است، چراکه مرزهای این نبرد نامحدود تشخیص حق دشوار تر است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ترویج فعالیت های هنری و ادبی ارزشی و انقلابی در بین دانشجویان تاکید کرد و افزود: با همکاری بسیج دانشجویی و به منظور استعداد یابی در بین دانشجویان وترویج هنر انقلابی و حمایت از دانشجویان هنرمند جشنواره های ادبی هنری در سطح دانشگاه های کشور و در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره در سطح کشوری با عنوان ققنوس برگزار می گردد و در استان یزد این جشنواره بومی سازی شده و برای دومین سال با نام جشنواره ادبی هنری رویش برگزار می شود که برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

وجدانی نیا با ابراز خرسندی از روند اجرایی  و استقبال دانشجویان از دومین جشنواره  رویش از کادر اجرایی و دانشجویان تقدیر کرد و افزود: این جشنواره دانشجویی نسبت به سال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته و آثار هنری دانشجویان هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی با رشد قابل توجهی روبرو بوده است و امید می رود قدم هایی که در این عرصه برداشته شده و برداشته خواهد شد؛ به رشد و تعالی بیشتر انقلاب کمک کند.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه هنر به تصویر کشیدن روح سلحشوری انسانهاست به تفکر شهید آوینی در مورد هنر اشاره کرد و اظهار داشت: با به کارگیری ابزار هنر باید تلاش کنیم تا روح انقلاب و روح سلحشوری در جامعه دمیده شود.

وی هنر را مهمترین ابزار آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با ارزشهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و افزود: در حقیقت هنر چیزی جز انقلابی بودن نیست.

وجدانی نیا با تاکید مجدد بر تاثیر هنر و ادبیات بر سبگ زندگی و فرهنگ جامعه خاطر نشان کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی سعی در نابودی هنر اصیل و ارزشی ما دارند و خود با بهره گیری از هنر و رسانه ها به دنبال تغییر سبک زندگی و نگرش مردم و ضربه زدن به انقلاب هستند و در همین راستا ازآثاری حمایت می کنند که تصویر غلط  و مطابق میل آنها از ایران و اسلام ارائه می دهد که لزوم دارد قشر انقلابی و جوان ما در این مورد هوشیار باشند.

گفتنی است تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم محمد حسین محمد خانی، فرمانده اسبق حوزه بسیج دانشجویی امام رضا(علیه السلام) دانشگاه آزاد اسلامی یزد و معرفی و تقدیر از برترین های جشنواره ادبی هنری رویش از دیگر بخش های مراسم اختتامیه دومین جشنواره دانشجویی رویش استان یزد بود.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است