امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:47314 تاریخ انتشار : 1395/6/7-14:42:42
معاون علمی سازمان بسیج دانشجویی در سمنان:
واگذاری میادین نفتی به خارجی ها استقلال کشور را نیز به خطر می اندازد/ تولید داخلی ستون فقرات اقتصادی کشور محسوب می شود
فدایی گفت: دولت موظف است که امکانات و نیازهای اساسی مردم را برطرف کند،از مسکن گرفته تا اشتغال جوانان چرا که برطرف کردن نیاز های اساسی جامعه در قانون اساسی آمده است.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/47314
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی،محمد فدایی معاون علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور، با حضور در نهمین دوره از طرح ولایت استان سمنان که در دانشگاه قم در حال برگزاری است گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی الگوی مدیریت و پبشرفت کشور با توجه به ظرفیت داخلی.

فدایی افزود:اقتصاد مقاومتی با دو مؤلفه استقلال و عدالت در ارتباط است.

وی ادامه داد: منظور از دو مؤلفه مورد نظر یعنی عدالت در فضای داخلی کشور و داشتن استقلال در فضای خارجی و کشور های خارجی، مطمئنناً با رعایت این دو مولفه می توانیم مشکلات اقتصادی را برطرف نمائیم.

معاون علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: اینکه گفته شد، با برطرف شدن تحریم ها شرایط اقتصادی کشور رونق پیدا خواهد کرد، باید بپرسیم چرا هنوز هم اقتصاد کشور دچار مشکلات متعددی است؟

وی گفت:اگر بخواهیم سیر تحریم در کشور را مورد بررسی قرار دهیم، متوجه خواهیم شد، تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اولین بار بعد از انقلاب اسلامی در سال 58 ، به دلیل فتح لانه جاسوسی توسط دانشجویان مبارز زمان بوده است و به دلیل این موضوع کشور ما را تحریم کرده اند.

فدایی همچنین افزود:رهبر انقلاب با توجه به آینده نگری و بینش عمیق خود همواره در دوران زمامداری نظام اسلامی ،در سخنان خود در خصوص موضوعات تحریمی تأکیداتی را مطرح می کردند، تا اینکه  از زمستان 90 تحریم ها،آرایش خاصی  به خود گرفت و تحریم های اقتصادی به جنگ اقتصادی تبدیل شد.

وی عنوان داشت: دولت موظف است که امکانات و نیازهای اساسی مردم را برطرف کند،از مسکن گرفته تا اشتغال جوانان.برطرف کردن نیاز های اساسی جامعه در قانون اساسی کشور ما آمده است.

مسئول علمی سازمان بسیج دانشجویی گفت: تحریم های اقتصادی در کشور ما بیشتر به دلیل برخی از ناتدبیری ها است.

 فدایی ادامه داد:فروش نفت خام موضوع خوبی برای سرمایه گذاری در کشور نیست، در اقتصاد کشور فقط و فقط متکی به درآمد نفتی هستیم و  ما را در این زمنه بیشتر تحریم کرده اند. دامنه بی پولی در کل کشور گریبان گیر خوهد شد، و وابستگی به نفت مارا به اینجا رسانده است.

معاون علمی سازمان بسیج دانشجویی کشور همچنین در خصوص قرارداد های جدید نفتی ادامه داد: دلیل واگذاری میادین نفتی که استخراج راحتی دارند و به راحتی می توان از آن نفت و گاز استخراج کرد چیست؟جالب است که قبلا استخراجات  در این میادین، توسط شرکت های ایرانی انجام میشده است. حال با یک قرار داد ،که استقلال کشور را نیز به خطر می اندازد می خواهند این میادین را در اختیار خارجی ها قرار دهند.

وی عدم توجه به تولید داخل را یکی دیگر از موارد شکست در راه اقتصاد مقاومتی نام برد و افزود: متاسفانه عدم توجه به تولیدات داخلی و عدم حمایت مسئولین از این تولیدات ما را در این راه با ناکامی هایی مواجه کرده است، مسئولین باید با اقتصاد پنهان، رانت ها و همچنین مفاسد مالی مبارزه نمایند.

فدایی تأکید کرد:یکی از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر پایه مردم محوری بنا شده است و مهم است که از تولید داخلی حمایت شود. تولید داخل ستون فقرات اقتصادی کشور محسوب می شود و امیدواریم مسئولین در این حوزه بیشتر فعالیت نمایند.

انتهای پیام/
کلمات کلیدی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است