امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:65405 تاریخ انتشار : 1395/11/23-17:27:4
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان خطاب به ولایتی:
ولنگاری فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان بیداد میکند
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان خطاب به دکتر ولایتی رئیس هییت موسس و هییت امنای دانشگاه ازاد اسلامی نوشت:ولنگاری فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان بیداد میکند.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/65405
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان خطاب به دکتر ولایتی رئیس هییت موسس و هییت امنای دانشگاه ازاد اسلامی نامه نوشت.متن نامه به شرح زیر است:

جناب اقای دکتر علی اکبر ولایتی
ریاست محترم هییت موسس و هییت امنای دانشگاه ازاد اسلامی

سلام علیکم
با سلام و صلوات بر محمد(ص) و خاندان پاک و مطهر ایشان و ضمن تسلیت ایام فاطمیه ،بدین وسیله اعلام میدارد حل مشکلات و رفع دغدغه های فرهنگی درسطح دانشگاه و در بُعد کلان در سطح جامعه همواره از وظایف و رسالت های جنبش های دانشجویی و تشکل های انقلابی بوده و خواهد بود .

امروزه متاسفانه سنگ اندازی ها و کار شکنی های مسئولین دانشگاهی به ویژه در حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی بیش از پیش احساس می شود . برآن شدیم تا قسمتی از این مشکلات را که بارها و مکررا به ریاست واحد به صورت شفاهی و مکتوب انتقال داده شد تا شاید به صورت درون دانشگاهی حل شود را خدمتتان عرض نماییم .

امروز فشار بر تنها تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان(بسیج دانشجویی) بیش از هر زمان دیگری احساس میشود. از عدم برگزاری منظم جلسات شورا فرهنگی به بهانه های واهی(فی المثل لغو جلسات اخیر که طبق برنامه از پیش تعیین شده بود به دلایل مشغله کاری که حدودا 50 روز از اخرین جلسه شورا فرهنگی میگذرد) گرفته تا درصد قابل ملاحضه ای از مصوبات که به حال خود رها شده و خاک میخورند تنها بخشی از مشکلات و بی قانونی ها در حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی است برخی  مصوبات اجرا نمیشود و برخی برنامه های اجرایی بدون مصوبه صورت میگیرد .


1_عدم برگزاری حتی یک جلسه کمیته امر به معروف بعد از اعطا احکام توسط کمیته استانی

2_شورایی نبودن جلسات شورای فرهنگی (تصمیم نهایی بر اساس مخافت یا موافقت همه اعضا گرفته نمیشود چرا که تصمیم ریاست و معاونت فرهنگی حکم موافقت یا مخالفت همه اعضا را دارد)

3_لغو برنامه های بسیج دانشجویی به دلیل مشکلات مالی با وجود این که مصوب شورای فرهنگی هم بود(به عنوان مثال برنامه های همایش سواد رسانه به دلیل تاخیر در پرداخت هزینه ها، مراسم گرامیداشت هفته وحدت و جام دیجیتال شهید فهمیده با وجود قید شدن در مصوبات شورا فرهنگی به دلیل انچه مشکل مالی خطاب شد، لغو گردید و ایضا برنامه کرسی ازاد اندیشی با موضوع اسلام سیاسی یا اسلام شخصی؟؟؟در اقدامی قابل تامل بعد از تصویب حتی در مصوبات شورا فرهنگی قید نگردید .

4_بی فایده و بیخود خواندن برنامه کرسی آزاد اندیشی بسیج دانشجویی که اصل اینگونه برنامه ها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی )بوده و خواهد بود .

5_عدم پذیرش نهایی تاسیس هیئت مذهبی دانشجویی صرفا به این دلیل که افراد هیئت امنا در بسیج فعالیت میکنند .

6_بی اهمیتی به معقوله عفاف و حجاب اسلامی و فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر از جمله سایر مشکلاتی است که توسط مسئولین دانشگاهی به ویژه معاونت دانشجویی فرهنگی فهرست وار ارائه شد .

کانون سازی(کانون های نظیر موسیقی و ...) و حمایت همه جانبه از کانون های منفعل و مسکوت دانشگاه از جمله اقدامات همیشگی معاونت مذکور است .

در پایان اعلام میدارد معاونت فرهنگی در اقدامی کاملا ناشایست ،بیشرمانه به  اعضای شورای بسیج دانشجویی (که در برنامه تریبون ازاد  قرار بود به ارائه نظرات خود بپردازند) توهین کرده و آنان را افرادی"بی عقل ، بی فکر، بی خرد و بی ادب "خطاب می کند .

این در حالی است که ایشان کوچکترین پاینبندی به آیین نامه اجرایی تشکیل تقویت و توسعه بسیج دانشجویی مصوب شورا اسلامی شدن دانشگاه ها و مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی را ندارد و تحت هیچ شرایطی آن را نمیپذیرد .

با توجه به مستند بودن همه آنچه گفته شد ، خواهشمند است اقدامات لازم به منظور پیگیری و رفع مشکلات مذکور را مبذول نمایید.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان

انتهای پیام/
نظرات
لطفا کمی صبر کنید.
محمود بذلی
|
1395/11/24 - 18:57:36
0
0
باسلام این معاونت خود ولنگار است که ترتیب اثر نمیدهد اگر ولنگار نبود قطعا جلوگیری میکرد سعی کنید ایشان را عوض کنید
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است