امروز : يکشنبه، 2 ارديبهشت ماه 1397
 
کد خبر:62431 تاریخ انتشار : 1395/10/17-13:50:52
وزیر ارتباطات:
پرداخت یارانه به مردم اشتباه است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین مشکل دولت است، گفت: 700 هزار شغل در یک‌سال گذشته ایجاد شد اما به دلیل اینکه تعداد بیکاران بسیار است، این ایجاد شغل خیلی احساس نمی‌شود.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/62431
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ؛ محمود واعظی️ در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مازندران با اشاره به اینکه از روز گذشته در حال بررسی منطقه هستم و شاهد بودم که اقتصاد مقاومتی بسیار جدی گرفته شد و جای قدردانی نیز دارد، اظهار کرد: نگاه دولت به اقتصاد مقاومتی نگاه تبلیغی و برگزاری جلسات مختلف نیست.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مشکلات متعلق به اکنون نیست بلکه از گذشته وجود داشت، افزود: از زمان اکتشاف نفت در پرداختن به زمینه‌های دیگر سست و متکی به نفت و پول آن شدیم که مشکلاتی را هم به همراه داشته است.

* خروج از اتکا به نفت، پیام اقتصاد مقاومتی

وی با اشاره به اینکه پیام اقتصاد مقاومتی این است که از متکی بودن به نفت و تاثیر تغییر قیمت آن بر اقتصاد کشور بکاهیم، خاطرنشان کرد: دولت باور جدی دارد که در نتیجه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشکلات اقتصادی مردم حل خواهد شد و امیدواریم بتوانیم خوب عمل کنیم تا برای همیشه اقتصادمان را نجات دهیم.

واعظی با بیان اینکه مسؤولان و مردم باید نگاهی عمیق، دراز‌مدت و استراتژیک به اقتصاد مقاومتی داشته باشند، تصریح کرد: به دنبال پایه‌ریزی اقتصاد جدید در کشور هستیم تا بتوانیم فقط به صادرات نفت متکی نباشیم، بدون تصدی دولت اقتصاد در اختیار مردم باشد، فرهنگ‌سازی خرید کالاهای داخلی ایجاد شود و بخش خصوصی حرفه‌ای داشته باشیم که برای تحقق و عملیاتی شدن آنها یک نسل باید تلاش کند.

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات با اینکه نمی‌توان به زیر مجموعه‌ها بی‌تفاوت بود، گفت: اگر پول یارانه مردم هر منطقه برای توسعه همان منطقه خرج می‌شد، اتفاقات بسیار بزرگی را شاهد بودیم، اما اشتباهات گذشته کار را سخت کرده است.

* عدم وجود اختلاف در دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سخنان خود اظهار کرد: با وجود اختلافات در حوزه‌های مختلف اما در ارتباط با اقتصاد مقاومتی در کشور هیچ اختلافی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه مزیت استان مازندران در زمینه گردشگری، کشاورزی و صنایع کوچک وابسته به آن است، تصریح کرد: باید مزیت‌ها و فرصت‌های مناطق شناسایی شود و با تشکیل اتاق‌های فکر در حوزه‌های مختلف گردشگری و ... پرداخته و ایده‌های جدید ارائه شود.

واعظی با بیان اینکه کشاورزی دارای زیر مجموعه‌های متعددی است، خاطرنشان کرد: در کنار وجود بخش خصوصی حرفه‌ای، دولت وظیفه دارد از بخش‌های مختلف حمایت کند.

* در کنار هم بودن، به جای انتقاد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به جای انتقاد از یکدیگر، باید در کنار هم بنشینیم و دست به دست هم دهیم و با تعامل کارها را پیش ببریم، افزود: با جذب سرمایه از بخش خصوصی داخلی و خارجی و استفاده از مواهب الهی می‌توانیم کشورمان را آباد کنیم.

وی درباره وجود مقررات و قوانین دست‌ و‌ پا گیر که برای مناطق مختلف بدون در نظر گرفتن تفاوت‌ها تعمیم داده می‌شود، گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌توانند این قوانین را مطرح کنند تا در قوانین اصلاحاتی صورت گیرد و مشکلات حل شود.

* ایجاد 700 هزار شغل در یک‌سال گذشته

️واعظی با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین مشکل دولت و معضل انباشته شده از دولت گذشته بوده که به دولت تدبیر و امید به ارث رسید، اظهار کرد: 700 هزار شغل در یک سال گذشته ایجاد شد اما به دلیل اینکه تعداد بیکاران بسیار است، این ایجاد شغل خیلی احساس نمی‌شود.

وزیر ارتباطات همچنین تصریح کرد: لزومی نیست همه کارمند شوند بلکه جوانان باید کارآفرین باشند و برای توسعه گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه تولید محصولات کشاورزی در مازندران مازاد بر نیاز استان و حتی کشور است، خاطرنشان کرد: باید بر بازاریابی خارجی تمرکز کنیم و از بازارهای روسیه و دیگر کشورها که بازار بزرگی است، غافل نباشیم.

* هدف دولت، حل مشکلات مردم به جای حاشیه‌روی‌ها

واعظی با بیان اینکه مشکلات را به یک‌باره نمی‌توان حل کرد، افزود: در استان مازندران ظرفیت‌های فراوان از جمله، منابع طبیعی و معدنی، نیروی انسانی و همبستگی مردم و مسؤولان وجود دارد که امیدواریم هر چه بیشتر از این فرصت‌ها برای رفع مشکلات استفاده شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه دولت به دنبال رفتن به حاشیه نیست و باید مشکلات مردم شناسایی و حل شوند، گفت: مردم تحت تاثیر فضاهای ساختگی و جوسازی قرار نمی‌گیرند و خودشان متوجه و قدردان هستند.

انتهای پیام/
کلمات کلیدی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است