امروز : يکشنبه، 2 ارديبهشت ماه 1397
 
کد خبر:70027 تاریخ انتشار : 1396/1/19-16:23:37
معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی منتشر کرد؛
کتاب رسالت های دانشجویی بسیجی از منظر مقام معظم رهبری + دانلود pdf
بسیج دانشجویی،با نزدیک به سه دهه حضورفعال درعرصه دانشگاهی،رسالت های خویش را مبتنی بر اندیشه های ناب امامین انقلاب اسلامی می داند.کتاب رسالت های دانشجوی بسیجی جهت تبیین بیانات مقام معظم رهبری درزمینه رسالت های دانشگاهی دانشجویان بسیجی گردآوری شد.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/70027
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ یکی از برکات بی انتهای انقلاب پر ثمر اسلامی و معجزات مسیحایی رهبر الهی آسمانی آن، تشکیل نیروی الهی و مردمی بسیج است. بسیج با تکیه بر تفکر و اعتقادی الهی بنیان گذاشته شد و پایه قدرت خود را مردمی مؤمن، انقلابی و شهادت طلب قرار داد. نیروی الهی و مردمی بسیج با تکیه بر رهبری آسمانی حضرت روح الله (رضوان الله علیه) و با شناخت رسالت های اساسی خود، مبتنی بر ایمانی لایزال و قطب نمای بصیرت با زمان شناسی و موقعیت سنجی دقیق در هر و موقعیتی خود را آماده خدمت به انقلاب اسلامی و تحقق اهداف والای آن نموده است.

در هر زمان و مکانی که نظام اسلامی و ارکان آن اراده کرده است، ظرفیت های این مجموعه عظیم وقف تعالی نظام مقدس شده است و همگان جز قلیل معاندین از ثمرات آن بهره وافر برده اند.

بسیج دانشجویی، بعد از تجارب فراوان بسیج در عرصه های مهم انقلاب اسلامی و در یکی از مقاطع مهم شکل گرفت. بعد از دفاع مقدس و گذر از مبارزه نظامی، در حالی هنوز عرصه های فرهنگی، فکری و اندیشه ای در پایگاه حساسی همچون دانشگاه مغفول مانده بود و البته می شد با ثمرات ارزشمند هشت سال دفاع مقدس و با بهره گیری از ظرفیت تمام نشدنی بسیج، در این عرصه ها نیز همچون عرصه نظامی بر اندیشه ها و تفکرات وابسته به شرق و غرب فائق آمد.

بسیج دانشجو و طلبه با تکلیف مهم “دفاع از انقلاب اسلامی، پاسداری از اصول تغییرناپذیر «نه شرقی و نه غربی»، مقابله بانفوذ ایادی آمریکا و شوروی در دانشگاه و حوزه، حل مسائل اعتقادی بسیجیان، ارائه چهارچوب های اصیل اسلام ناب محمدی(ص) به اعضای بسیج و نیز طراحی برای ایجاد حکومت بزرگ اسلامی تشکیل یافت.

بسیج دانشجویی به عنوان یکی از دو بازوی مهم در انجام این رسالت الهی و حساس، نزدیک به سه دهه در عرصه دانشگاهی حضوری فعال و مثمر ثمر داشته است. مقابله با فتنه های مختلف ازجمله سال ۷۸ و ۸۸ و حضور قدرتمندانه در عرصه های علمی، فکری، فرهنگی و …از برکات تشکیل بسیج دانشجویی است. برای اینکه این مجموعه بزرگ از فلسفه اصلی خود دور نشود و مجموعه ای همیشه با طراوت و تاثیر گذار باشد، ضرورتی وافر دارد که از رسالت های اصلی خود غافل نشود.

رسالت های بسیج دانشجویی مبتنی بر اندیشه های ناب امامین انقلاب اسلامی بوده و همه زمینه ها و موقعیت هایی که انقلاب اسلامی به حضور و نقش آفرینی آن نیاز داشته باشد را در بر می گیرد.

لازم است که بسیج دانشجویی و دانشجویان بسیجی همواره مطالبات و فرامین امامین انقلاب اسلامی از آن ها را سرلوحه اندیشه ورزی و مأموریت های اساسی خود قرار داده و انحراف از آن ها را خطری عظیم برای به ورطه سقوط کشاندن این مجموعه الهی و دانشجویی بدانند. عدم اهتمام کافی به تدبر در اندیشه های نائب الامام مدظله العالی به مرور بسیج پویا، خلاق و با انگیزه را از درون تهی ساخته و به سستی و ناتوانی آن در انجام رسالت های اساسی خود منتهی خواهد ساخت.

کتاب رسالت های دانشجوی بسیجی که به همت معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی کشور و توسط حجت الاسلام و المسلمین مرتضی حسن پور گردآوری ‌شده است، قدمی کوچک در جهت مقابله با این خطر بزرگ است. امید است که دانشجویان بسیجی و مجموعه های مختلف بسیج دانشجویی با تدبر و تعمق در مبانی اندیشه ای مقام عظمای ولایت و پیگیری مطالبات و فرامین معظم له از این نهاد جوان و انقلابی، بتوانند آنطور که انتظار می رود تحولی انقلابی و عمیق در مبدأ تحولات کشور یعنی دانشگاه داشته باشد که همان طور که امام راحل رضوان الله تعالی علیه فرمودند: «اگر دانشگاه اصلاح شد کشور اصلاح می شود » و « باید بدانیم که اگر دانشگاه را ما سست بگیریم و از دست ما برود، همه چیزمان از دستمان رفته است».

کتاب “رسالت های دانشجوی بسیجی” به عنوان منبع آزمون مجازی ورودی به مراحل ثبتنام و گزینش دوره های شهید چمران و طرح ولایت کشوری محسوب می شود. دانشجویان بسیجی که شرایط پذیرش را دارا باشند و متقاضی شرکت در دوره های شهید چمران و طرح ولایت هستند ضمن مطالعه ی این کتاب باید در آزمون مجازی ورودی دوره ها شرکت کند. تاریخ برگزاری آزمون از طریق وبگاه معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی  www. ebso.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

برای دانلود فایل pdf کتاب اینجا کلیک کنید


انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است