امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:66061 تاریخ انتشار : 1395/11/29-1:4:0
جانشین فرمانده دانشگاه افسری پاسداری امام حسین (ع):
کسی که با دشمن وارد مذاکره شود و دست دوستی بدهد انقلابی نیست/دنیا در آینده حوادث عظیم تر به خود خواهد دید
جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) اظهار کرد: کسی که با علم به اینکه میداند دشمن قسم خورده او که به دنبال شکست و از بین بردن نظام اسلامی است و در جنگ 8 ساله و تمام عرصه های انقلابی تمام توان خود را برای از بین بردن انقلاب اسلامی به کار بسته اما با او بر سر یک میز وارد مذاکره شده و به او لبخند بزند و دست دوستی به سمتش دراز کند انقلابی نیست.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/66061
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، سردار حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در پنجمین نشست از سلسله نشست‌های اندیشه امین که به همت دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع) در سالن بصیرت سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، در سخنانی ولایتمداری را از شاخصه‌های فرد انقلابی برشمرد و اظهار کرد: حب ولایت و ولایتمداری از اولین شاخه‌های یک جوان مومن و انقلابی است که سرآغاز انقلابی گری او از حب به ولایت و ولی فقیه است.

وی با بیان اینکه اگر جوان مؤمن انقلابی صفت ایمان را در خود تقویت نکند در انقلابی‌گری دچار مشکل خواهد شد، گفت: ایمان یکی از اصول مهم در انقلابی گری است که اگر جوان از آن جدا شود به فعالیت خود در عرصه انقلاب لطمه وارد می‌کند.

سردار اباذری اعتماد امام خمینی(ره) به جوانان در دوران پیروزی انقلاب را برگرفته از سیره پیامبر اکرم(ص) در اعتماد به جوانان عنوان کرد و افزود: در زمان پیروزی انقلاب و وقوع جنگ تحمیلی امام خمینی(ره) به جوانان اعتماد کرد و همان جوانان در مقابل دشمن آن چنان حماسه آفرینی کردند که موجب پیروزی آنها در مقابل دشمن شد تا آنجایی که عملیات‌هایی که همین جوانان طرح ریزی کرده و به پیروزی رسیدند در دانشگاه های فرماندهی و ستاد در حال تدریس است.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) با تاکید بر اینکه اگر به جوانان اعتماد کنیم ظرفیت آنان بالا خواهد رفت، گفت: زمانی که ظرفیت جوان بالا رفت معنویت در او ایجاد شده و موجب می شود مسیر را به درستی طی کند و کارهای ناممکن را ممکن سازد.

وی ادامه داد: قطعاً جوانان امروز دارای شاخصه های برتر و بهتر از جوانان نسل قدیمی دارند چون در زمان قدیم انجام گناه سخت بود اما امروزه با توجه به گسترش فضای مجازی، فرصت گناه برای جوانان فراهم شده اما جوان توانسته نفس خود را در مقابل این گناهان کنترل کرده و جهاد اکبر کند.

سردار اباذری گفت: زمانی که جوانی توانست جهاد اکبر که مقابله با نفس خود است را انجام دهد می تواند بر جهاد اصغر که پذیرفتن مسئولیت برای مقابله با دشمن است فائق آید و بر آن پیروز شود.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) با اشاره به اینکه دنیا در آینده حوادث عظیم تر به خود خواهد دید، اظهار کرد: قطعاً  آن حوادثی که در آینده اتفاق خواهد افتاد با حوادث دوران 8 سال دفاع مقدس متفاوت تر و سخت تر خواهد بود و اگر جوان در این مسیر با سلاح ایمان وارد گود انقلابی گری شود طوفان برپا خواهد کرد.

وی آماده کردن بستر ظهور  امام زمان(عج)، باور و اخلاص انقلابی، توجه به نصرت خدا، آوردن توان به میدان، تکلیف گرایی، پرتلاش و خستگی ناپذیر بودن را از دیگر ویژگی های جوان انقلابی برشمرد و گفت: جوان انقلابی باید دارای آرمان بزرگ باشد و با کار و فعالیت مستمر خود خستکی را خسته کند و آگاهانه دل به خط دشمن بزند.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است