امروز : پنجشنبه، 2 فروردین ماه 1397
 
کد خبر:62725 تاریخ انتشار : 1395/10/21-18:47:13
فاطمه ربیعی
گورخوابی نتیجه تقسیم ناعادلانه ثروت
پدیده کارتن خوابی نتیجه تقسیم ناعادلانه ثروت در کشور است. سرمایه‌ای که باید صرف رونق اقتصادی کشور و آموزش قشر آسیب‌‌پذیر باشد به راحتی توسط اختلاس‌گران از بین می‌رود.
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/62725
پدیده کارتن خوابی نتیجه تقسیم ناعادلانه ثروت در کشور است. سرمایه‌ای که باید صرف رونق اقتصادی کشور و آموزش قشر آسیب‌‌پذیر باشد به راحتی توسط اختلاس‌گران از بین می‌رود.


«هو یحیی و یمیت و الیه ترجعون یاایها الناس قد جاءتکم موعظه من ربکم و شفاء لما فی الصدور و هدی و رحمه للمومنین» (سوره یونس۵۵-۵۷)


اوست که زنده می کند و می میراند و به سوی او بازگردانده می شود. ای مردم به یقین برای شما از جانب پروردگارتان اندرزی و درمانی برای آنچه در سینه هاست و رهنمود و رحمتی برای گروندگان به خدا آمده است.


خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور پشت کردن به دفاع از محرومین و روی آوردن به حمایت از سرمایه دارها شود و اغنیا و ثروت مندان از اعتبار بیشتری برخوردار شوند.( صحیفه امام، ج۲۰، ص۳۴۱)


«زنان کارتن خواب را عقیم کنیم»


این جمله ای بود که در این چند روزه از زبان مسئولینی شنیده شد، که وظیفه شان رسیدگی به حقوق زنان (که در دایره حقوق شهروندی قرار دارد) شنیده شد.


مسئولینی که تفکراتشان با آرمان و ارزش های مردمانی که ۳۸ سال پیش انقلاب کردند، تفاوت زیادی دارد. در آن زمان مردم انقلابی به دنبال حکومتی بودند که محرومان و مستضعفان در آن رشد کنند و بستر پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برایشان محیا شود. حال چه اتفاقی افتاده است که مسئولین کشور، ژن ضعیف و ناسازگار را علت کارتن خوابی می دانند. مسئولین دولتی که وظیفه شان برقراری رفاه و آسایش عمومی است باید پاسخ بدهند که چه برنامه هایی برای اشتغال و مسکن زنان بی سرپناه و قربانی، افزایش سطح آگاهی دختران آسیب پذیر و کار آفرینی برای مردان به عنوان سرپرست خانواده ها دارند. برای حل این مسائل اجتماعی تا چه حد از متخصصان جامعه شناسی و روانشناسی بهره برده اند.


حال چه شده که این مسئولان دولتی که از بیت المال سهم می برند، بی رحمانه در مورد زندگی انسان صحبت می کنند. شما گمان می کنید زنی که با رضایت خودش تصمیم بر عقیم شدن می گیرد تا چه حد از آوارگی و نا امنی را تجربه کرده است. شما بزرگترین ظلم را با بیان این جمله به او تحمیل می کنید، شما علاوه براینکه با بی تدبیری های خود پناه اجتماعی و اقتصادی شان را از بین بردید، امید به ادامه زندگی و برگشت به زندگی طبیعی را از آن ها می گیرید. انسانی که هیچ امید و ثمره ای برای زندگی اش متصور نشود چطور زندگی خواهد کرد؟ این فرد از زندگی تنها علایم حیاتی برایش مانده است. از این فرد نباید انتظار رفتار هنجار مدار داشت و با این شرایط فردی با شخصیت ضد اجتماعی ایجاد می شود که منافع هیچ کس برایش اهمیتی ندارد. بر فرض که این افراد عقیم شدند و این ژن به اصطلاح خودتان ( ناسازگار ضعیف ) از بین رفت شما با افرادی که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند، چه می کنید، نکند برای این ها هم دستور فقهی می خواهید.


شما فکر کنید همه این افراد ناسازگار با محیط عقیم شدند، شما با افرادی که در بعدها به واسطه ضعف نظام اجتماعی، اقتصادی مانند عدم کارآفرینی، تعطیلی کارخانه ها، رشد بی اخلاقی، عدم آموزش رفتارهای هنجارمند و سبک زندگی مصرفی آواره شده اند چه خواهید کرد.


پدیده کارتن خوابی نتیجه تقسیم ناعادلانه ثروت در کشور است. سرمایه ای که باید صرف رونق اقتصادی کشور و آموزش قشر آسیب پذیر باشد به راحتی توسط اختلاس گران از بین می رود و مسئولین به جای مجازات اختلاس گران به دنبال بیان افکار داروینیسمی خود و تشویش اذهان عمومی اند.

انتهای پیام/

 
کلمات کلیدی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است