امروز : دوشنبه، 2 بهمن ماه 1396
 
کد خبر:69357 تاریخ انتشار : 1395/12/27-11:54:31
یادداشت اختصاصی قرارگاه احمدی روشن
مدیران تربیت نمی‌شوند بلکه از بخش خصوصی به بخش دولتی منتقل می شوند!!
لینک کوتاه http://www.bso.ir/id/69357
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ قرارگاه احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی طی یادداشتی نوشت:

درب گردان پدیده‌ای است که در آن، مدیران بین بخش دولتی و  خصوصی رفت و آمد داشته و در این زمینه با مانعی روبرو نباشند. آثار این پدیده، ایجاد  تضاد منافع است؛ آنجایی که مدیر دولتی به جای منافع کشور، منافع بخش خصوصی را در تصمیم‌گیری در نظر می‌گیرد.

این پدیده در  نظام بانکی کشور شایع است. در کشورهای مختلف اما از طریق قانونگذاری با آن مقابله نموده‌اند.

 با نگاهی به سوابق مدیران  بانک مرکزی در زمان حال و گذشته، مشخص می‌شود که رفت و آمد مدیران میان شبکه بانکی و بانک مرکزی، به امری رشایج تبدیل شده است. در این زمینه به ذکر چند مورد پرداخته می‌شود:

  تهرانفر که در بازه زمانی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵، به عنوان معاون نظارتی بانک مرکزی فعالیت می‌کرد، بعد از آنکه از سمت معاونت نظارت بانک مرکزی کناره‌گیری کرد، در مرداد ماه امسال، به عنوان قائم مقام بانک صادرات انتخاب شد. البته وی در گذشته نیز، مشاور مدیرعامل بانک اقتصاد نوین در سال ۱۳۸۹ بوده است.

  کمیجانی که در بازه زمانی ۱۳۷۷ الی ۱۳۸۶ به عنوان معاون اقتصادی بانک مرکزی مشغول به کار بود، در سال ۱۳۸۹ به عضویت هیات مدیره بانک خاورمیانه درآمد و تا سال ۱۳۹۲، در این سمت باقی ماند. سپس در شهریور ماه ۱۳۹۲، به عنوان قائم مقام بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز نمود.

  معتمدی که سابقه ریاست ادارات بین‌الملل و نظارت ارز بانک مرکزی، مشاور رئیس کل بانک مرکزی، مدیریت کل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی و مدیریت کل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی را دارا بوده است، از سال ۱۳۹۲ الی آذرماه ۱۳۹۵، مدیرعامل بانک اقتصاد نوین بوده است.

 سیف رئیس کل فعلی بانک مرکزی، از مردادماه ۱۳۸۹ الی شهریورماه ۱۳۹۲، مدیر عاملی بانک کارآفرین را عهده دار بوده است.

  کامیاب معاون ارزی فعلی بانک مرکزی، سابقه معاون مدیری بانک سامان را در کارنامه خود دارد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری بسیج دانشجویی بلامانع است