علی سیادتی در واکنش به برگزاری اردوی مختلط :

قطعا این قبیل برنامه ها آسیب های فراوانی دارد که برگزار کنندگان باید پاسخگوی این آسیب ها باشند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / متاسفانه با توجه به لزوم پیگیری مسائل فرهنگی در مئوسسات آموزش عالی مشهد هنوز هیچ مرجع رسیدگی در این امر وجود ندارد.
چند روز پیش با خبر شدیم در یکی از موسسات آموزش عالی مشهد اردوی مختلطی برگزار شده است، با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین دستور العمل های وزارت علوم در مورد ممنوعیت اردوهای مختلط در دانشگاه ها مسئولین فرهنگی این دانشگاه باید پاسخگو باشند.
متاسفانه عده ای از مسئولین با عنوان کار فرهنگی، ضد فرهنگ را رواج می دهند قطعا این قبیل برنامه ها آسیب های فراوانی دارد که برگزار کنندگان باید پاسخگوی ا آسیب ها باشند.
البته همه ی این مسائل غیرفرهنگی در اردوی مختلط خلاصه نمی شود، ما بارها در موسسات آموزش عالی مشهد شاهد بودیم که در مراسمات جشن های دانشجویی به اسم شادکردن دانشجویان عملا کنسرت برگزار می کنند.
این در حالی است که بنا به فرموده مقام معظم رهبری برپایی اردوی مختلط یا کنسرت موسیقی برای نشاط بخشیدن به محیط دانشجویی جزو غلط ترین کارهاست و مدیران فرهنگی موسسات با تنزل سطح فعالیت های فرهنگی عملا ضعف فکری و عملکردی خود را در طرح فرآیند های جذب مبتنی بر نگاه دینی و رویکرد راهبردی و بلند مدت، با طرح برنامه های فاقد محتوای تربیتی از طریق پرداختن به جاذبه های سطحی و مبتذل بپوشانند به عبارتی برخی از مسئولین به اصطلاح فرهنگی آسوده طلب به جای استفاده از شیوه های جذب مبتنی بر بیان حرف نو و اقناع فکری مخاطب به سمت ولنگاری در طرح برنامه های فرهنگی روی آورده اند.
برخی مسئولین فرهنگی نادانسته دست به اقدامات خودسرانه و دلپسند خویش می زنند و اسم آن را فعالیت فرهنگی می گذارند این نشانگر آن است که ایشان فهم مناسبی از عمق فعالیت های فرهنگی ندارند.
انتظار می رود مسئولین دستگاه های نظارتی در فضای دانشگاه ها، اهتمام بیشتری نسبت به انجام وظایف قانونی خود داشته باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار