با حضور امام جمعه موقت اهواز؛

دومین اجلاسیه چهل شهید دانشجوی استان قزوین برگزار شد

دومین اجلاسیه چهل شهید دانشجوی استان قزوین با حضور خانواده معظم شهدا و امام جمعه موقت اهواز در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین در دومین اجلاسیه چهل شهید دانشجوی استان قزوین که صبح امروز با حضور ویژه خانواده معظم شهدا، حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت شهر اهواز، سرهنگ عباس برزگرابراهیمی جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج)استان قزوین، سرهنگ طاهرخانی مسئول حفظ آثار دفاع مقدس، مسئولین نظامی انتظامی استان، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای استان، روسا، اساتید، مسولین نهاد رهبری و دانشجویان دانشگاههای استان با اجرای هنرمند صداوسیما سید جواد هاشمی در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار شد اظهار داشت: اجلاسیه چهل شهید دانشجوی استان که ذیل کنگره سه هزار شهید استان قزوین در مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد صورت گرفت.

وی افزود: امروز باید خدا را شاکر باشیم که در محفلی حضور داریم که یادی از چهل شهید دانشجو استان که  سی و هشت شهید دوران دفاع مقدس و دو شهید مدافع حرم هستند، خواهیم کرد

نائینی با بیان اینکه هدف برگزاری چنین اجلاسیه‌هایی صرفا فقط یک گردهمایی نیست مطرح کرد: بازیابی و بازشناسی ایثارگری‌ها، رشادت‌ها و فداکاری‌ها، آرمان‌های  شهدای عزیزمان از اهداف اصلی این کنگره است و هر یک از ما که در این جلسات حضور پیدا می‌کنیم باید با کوله باری اندیشه خارج شویم و بتوانیم از آن در زندگی بهره ای ببریم و استفاده کنیم.


شهدای دانشجو بهترین فارغ التحصیلان روی کره زمین هستند


رئیس کنگره شهدای دانشجو ابراز داشت: این عزیزان دانشجویانی بودند که در سن نوجوانی و جوانی درس و مشق را در جبهه یافتند و کارنامه تحصیلی خود را از جای خوبی دریافت کرده اند؛ خوشا به سعادتشان که بهترین فارغ التحصیلان روی کره زمین هستند.

نائینی با تاکید بر اینکه راه این شهیدان عزیز را باید سرمشق خود قرار دهیم و ادامه دهنده راه آنان باشیم عنوان کرد: امروز جنگ نیست اما وظیفه همه ما در دانشگاه‌ها خطیرتر است و باید در جبهه علم و فناوری حاضر و استقلال داشته باشیم تا تحریم‌ها هیچ تاثیری در کشور نداشته باشد.

 

شهدا الگوهای ماندگار انقلاب اسلامی هستند

 

 این مسئول ثبت و ضبط آثار شهدای دانشجو را از دیگر اهداف اجرای این برنامه‌ عنوان کرد و گفت: ما باید وصیت‌نامه‌های این شهیدان را مطالعه و آنها را که به عنوان الگوهای جاودان ماندگار انقلاب اسلامی هستند به نسل جدید معرفی کنیم.


نائینی با اشاره بر اینکه تببین روحیات و سبک زندگی شهیدان، سابقه و پشتیوانه فکری آنها یکی از مهم ترین اقدامات در جهت زنده نگه داشتن راه و یاد شهیدان است خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری اهداف دشمن از جنگ نهان و پنهان دشمن را که شامل؛ دور کردن مردم از عرصه جهاد مقاومت، بی اعتنا کردن آنها به آرمان‌ها و تصرف فضای فکری و روحی کشور است را همیشه به مردم گوشزد می‌کند.


رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: امیدوارم با تامل در کنگره شهدای دانشجویی و بهره مندی از خانواده‌های این شهدا بتوانیم در محیط دانشگاه‌ها راه، فکر و آرمان این شهیدان را گرامی داشته و در این مسیر قدم برداریم.

شایان ذکر است تقدیر از خانواده‌های معظم شهدا، اجرای گروه سرود و قرعه‌کشی سفر معنوی مشهد مقدس پایان بخش این اجلاسیه بود.


انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار