نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در جمع دانشجویان جهادگر مطرح کرد

لزوم حمایت و پشتیبانی بیشتر دولتمردان از اردوهای جهادی/ دانشجویان جهادگر برای احیای سبک زندگی ایرانی- اسلامی تلاش کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بر لزوم حمایت و پشتیبانی بیشتر دولتمردان و دستگاه‌های مسئول از حرکت‌های خودجوش جهادی در مناطق کمتر توسعه یافته تاکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از یزد/آیت‌الله محمدرضا ناصری صبح امروز در دیدار با جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی و جهادگران دانشجوی استان یزد با تأکید بر اینکه حرکت‌های خودجوش جهادی و برگزاری اردوهای جهادی در مناطق کمتر توسعه‌یافته، خدمتی لازم و ارزشمند است، یادآور شد: از طرفی حضور قشر دانشجو در اردوهای جهادی و فعالیت جوانان در عرصه‌های محرومیت‌زدایی، اقدامی ارزشمندتر است که پویایی جامعه را به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد برگزاری هدفمند و برنامه‌ریزی دقیق برای اثربخشی بیشتر این اردوهای جهادی را از ضروریاتی دانست که باید موردتوجه جدی‌تر قرار بگیرد و بیان داشت: دستگاه‌های ذی‌ربط و دولتمردان نیز باید حمایت و پشتیبانی بهتری از این حرکت‌های خودجوش جهادی داشته باشند.

وی بر لزوم تدوین و ایجاد برنامه دقیق و منظم برای برگزاری اردوهای جهادی و اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته تأکید مجدد کرد و افزود: توجه به بحث اشتغال‌زایی و رونق دادن به مشاغل خرد و خانگی نیز از برنامه‌هایی است که  باید در دستور کار قرار بگیرد.

امام‌جمعه یزد در ادامه با تأکید بر اینکه حل معضلات گوناگون کشور و آبادانی ایرانی اسلامی تنها با فعالیت باروحیه جهادی و انقلابی ممکن است، تصریح کرد: پیشرفت کشور و برطرف شدن مشکلات امروز جامعه، در گرو به‌کارگیری از نیروهای دلسوز و کارآمد است.

ناصری با اشاره به برخی منویات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در کشور، جمع‌آوری سرمایه‌های خرد مردم و به‌کارگیری آن‌ها در  ایجاد کارگاه‌های تولید و اقتصادی خرد و زودبازده از مواردی است که کمتر موردتوجه قرار گرفته است.

وی در این راستا، ایجاد شهرک تولید پوشاک و فعالیت در این حوزه را از مواردی دانست که می‌تواند اشتغال فراوانی در کشور ایجاد کند و تصریح کرد: برای فعالیت در این عرصه هم‌ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های خوبی وجود دارد و هم بازار مناسبی در داخل کشور و کشورهای همسایه موجود است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توجه جهادگران بسیجی به احیای سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه تأکید کرد و افزود: جهادگران باید برای احیای فرهنگ کار و تلاش و آموزه‌های دینی و سنتی در روابط اجتماعی و خانوادگی تلاش کنند.

امام‌جمعه یزد در ادامه عدم ارائه آموزش‌های کاربردی و مهارتی در مدارس و دانشگاه‌ها را از دیگر ضعف‌های موجود عنوان کرد و بیان داشت: اصلاح شیوه‌ها و برنامه‌های آموزشی امری ضروری است که باید موردتوجه قرار بگیرد.

ناصری اضافه کرد: ضعف‌های آموزشی و مهارتی محدود به مدارس و دانشگاه نیست و اینکه یک کارگر کارخانه پس از 30 سال کار کردن، مهارتی اشتغال‌زا و کاربردی فرانمی‌گیرد و در عرصه مهارتی پیشرفت چندانی نمی‌کند نیز ضعف جدی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه ارائه طرح‌های نوین و شیوه‌های کاربردی جدید برای برطرف کردن ضعف‌ها از وظایفی است که بر دوش دانشگاهیان و نخبگان جامعه و جوانان خوش‌فکر و کارآمد است، عنوان کرد: همه دغدغه مندان باید به فکر ارائه طرح‌ها و برنامه‌های سازنده و تلاش برای رفع مشکلات باشند و همه باید بدانیم که برای رفع مشکلات باید جهاد گونه تلاش کرد.

امام‌جمعه یزد در پایان با تقدیر از تلاش‌های دانشجویان جهادگر بسیجی استان یزد، اظهار داشت: در کنار اردوهای جهادی، برنامه‌های متنوع فرهنگی و بصیرتی بسیج دانشجویی ازجمله کرسی های آزاداندیشی، سخنرانی دانشجویان پیش از خطبه‌های نماز جمعه و جلسات هم‌اندیشی در این سال‌ها، در استان یزد مؤثر واقع شده که باید تداوم داشته باشد.

گفتنی است در این مراسم برخی از دانشجویان جهادگر به بیان نکات و مطالباتی پیرامون فعالیت‌های جهادی در حوزه محرومیت‌زدایی و اقتصادی پرداختند و همچنین تندیس قرارگاه جهادی شهید محمدخانی بسیج دانشجویی استان یزد، به‌رسم یادبود از سوی جهادگران دانشجو به آیت‌الله ناصری تقدیم شد.

پایان پیام/90017

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار