صادق مفرد:

بچه های جهادی جزو موفقترین دانشجویان کشور هستند آنها با دیدن محرومیت ها، قدر نعمت ها را بهتر می دانند

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور: برنامه دیگر گروه های جهادی برنامه ریزی برای حضور آنها در حاشیه شهرها برای کاهش آسیب های مناطق محروم است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:صادق مفرد مسئول سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانشجویی در خصوص فعالیت های سازمانی گفت: پس از ادغام جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی، گروه های جهادی به صورت پراکنده شروع به فعالیت کردند و از سال 79 سازماندهی این گروه ها آغاز شد.

وی ادامه داد: هم اکنون گروه های جهادی در فصول مختلف مشغول به فعالیت هستند که به دنبال هدفمندسازی آنها هستیم.

مسئول حرکت های جهادی سازمان بسیج سازندگی بیان داشت: هم اکنون برنامه هایی داریم تا گروه های جهادی براساس توانمندی تقسیم بندی کنیم تا بتوانند در برنامه های بلند مدت افراد جهادی را در مناطق محروم پرورش دهیم.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور با بیان اینکه فاصله برخی دانشگاه ها با مناطق آسیب زای حاشیه شهرها بسیار کوتاه است، اظهار داشت: برنامه دیگر گروه های جهادی برنامه ریزی برای حضور آنها در حاشیه شهرها برای کاهش آسیب های مناطق محروم است.

وی در تشریح دیگر برنامه های بسیج دانشجویی ابراز داشت: در حال شناسایی فعالین اقتصادی مناطق محروم هستیم تا با ایجاد ارتباط بین آنها و سازمان های متولی محرومیت زدایی نقش تسهیل گری را ایفا کنیم.

این مقام مسئول در بسیج مستضعفین تصریح کرد: ایجاد مجامع شهرستانی و استانی گروه های جهادی برای سیاستگذاری گروه های جهادی و ارائه پیشنهادات به مسئولین از اهم اهداف طرح است.

مفرد در پاسخ به این شبهه که آیا فعالیت های جهادی مانع درس دانشجویان نمی شود، گفت: اولا اردوهای جهادی در مقاطع زمانی کوتاه برگزار می شود و دوما بچه های جهادی جزو موفقترین دانشجویان کشور هستند شاید دلیل آن این باشد که آنها با دیدن محرومیت ها، قدر نعمت ها را بهتر می دانند.

این مقام مسئول در فعالیت های جهادی درخصوص موازی کاری یا تزاحم فعالیت ها دانشجویان با کارهای دولت ابراز داشت: ما کمک کار دولت هستیم ولی برخی مشکلات وجود دارد که باید با هماهنگی حل شود.

وی ادامه داد: البته این نکته را باید بپذیریم که گروه های جهادی سطح توقع مردم از مسئولان را تغییر داده است.

مفرد تشریح کرد: به طور مثال در یکی از مناطق برای تسهیل رفت و آمد دانش آموزان روستایی نیاز به یک پل بود. مسئولین چهار سال وعده می دادند ولی گروه های جهادی در مدت سه هفته کار ساخت را آغاز کردند و این موجب افزایش توقعات از مسئولین می شود.

وی تاکید کرد: مردم از مسئولان می پرسند چرا دانشجویان در مدت زمان کوتاهی می توانند مشکلات را حل کنند ولی آنها نمی توانند.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور اظهار کرد: البته برای حل مشکلات نمی توان تنها به دولت متکی بود و گروه های جهادی به دنبال ایجاد تحرک در مردم هستند تا به جای آنکه منتظر دولت باشند، خودشان مشکلات را حل کنند.

مفرد در پاسخ به این سوال که چرا پس از جنگ تحمیلی با وجود اقدامات صورت گرفته هنوز شاهد محرومیت ها هستیم گفت: باید به این نکته توجه کرد که در 40 سال گذشته خدمات بسیار زیادی صورت گرفته و تمام دنیا اذعان دارد که کشور در حال پیشرفت است.

وی ادامه داد: ولی متاسفانه بعضی سیاستگذاری ها برای ارائه خدمت به مردم، در نتیجه نهایی موجب افزایش محرومیت ها شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه به ازای هر سه شغل در شهر تنها یک شغل در روستا ها ایجاد شده است، تصریح کرد: قوانین کسب و کار و تولید که در سالیان گذشته به تصویب رسیده است تبدیل به موانعی برای راه اندازی کار در روستاها شده است.

وی تاکید کرد: افزایش محرومیت ها مثل حاشیه نشینی شهرها در نتیجه سیاست های اشتباه است نه کمبود ارائه خدمات.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار