مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل:

مسئولین کشور، عزت ملت ایران را معامله نکنند/ عدم مدیریت و تدبیر در منطقه سیستان موج می‌زند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل گفت: مسئولین کشور منافع سیاسی خود را کنار بگذارند و عزت ملت ایران را معامله نکنند؛ ملت ما مقاوم است و در سخت ترین شرایط پشت نظام ایستاده اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:محمدمهدی نبوی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: آمریکا در جریان برجام نقش پلیس بد و اروپا نقش پلیس خوب را بازی می کند و سعی می‌کند برجام را حفظ کند؛ این یک نقشه واضح جهت پایمال عزت ملت ایران است و به دنبال برجام های دیگر هستند.

وی با بیان اینکه بحث دفاعی و موشک های ما قابل مذاکره نیست عنوان کرد: مذاکره کنندگان چه خوابی برای امنیت کشور دیده اید؟ آیا همان بلایی که بر سر انرژی هسته ای آورده اید بر سربحث دفاعی و موشکی خواهید آورد؟مذاکرات خود را با جریان نیروهای مقاومت مقایسه کنید. شما چه کرده اید و آنها چه کرده اند؟ شما در طول این چند سال کشور را معطل کردید ولی سلیمانی ها پیروز شدند. شما رفوزه شده اید.

نبوی ادامه داد: مسئولین کشور منافع سیاسی خود را کنار بگذارند و عزت ملت ایران را معامله نکنند؛ ملت ما مقاوم است و در سخت ترین شرایط پشت نظام ایستاده اند. گفته شده با رفتن برجام تحریم بازمیگردد. تحریمی لغو نشده بود که امروزه دوباره برگردد. در زمان اجرای برجام تحریم های مجددی نیز صورت گرفته است؛ اینکه در جلسه ای ترامپ از مذاکره کنندگان ما تعریف و تمجید کند نشانه خوبی نیست. این یعنی عمل شماباعث خرسندی دشمن شده است. یاد سخن امام (ره) می افتیم که اگر دشمن از شما رضایت داشته باشد بدانید اشتباه عمل کردید.

وی با تأکید بر عدم اعتماد به اروپا گفت: ما به اروپا هم اعتمادی نداریم؛ اروپا هم پیمان و هم عهد آمریکاست و بدون نظر آمریکا آب نمی خورند. اروپا ادامه دهنده راه آمریکاست در برجام. نظرات نامشخص و دو پهلوی سران کشور های اروپایی تایید کننده این موضوع است. البته که در 40 سالی که از عمر انقلاب میگذرد اروپا پا به پای آمریکا در صدد ضربه زدن و براندازی انقلاب اسلامی ما بوده است. اروپا روابط هزاران میلیاردی خود با امریکا را فدای روابط با ایران نخواهند کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل اظهار داشت: هدف از نرمش قهرمانانه که مقام معظم رهبری مجوز آن را صادر کردند این بود که خام بودن تصور امکان رسیدن به تعامل + با آمریکا در ذهن برخی از مسئولان و اقشاری از جامعه که دچار تحلیل اشتباه شده بودند روشن گردد.

وی با اشاره به اینکه در اتفاقات اخیر بعضی سعی دارند خطاها و اشتباهات خود را به رهبری نسبت دهند بیان کرد: اگر رهنمود ها و منویات ایشان در نظر گرفته میشد به مشکلی بر نمیخوردیم.هوشیاری و درک عمیق ملت ایران باعث رسوایی خطاکاران در برجام خواهد شد؛ برجام بهانه است و به دنبال براندزای این نظام و اصل ولایت فقیه هستند .این شیوه و منش امریکایی هاست که ابتدا بهانه گیری کنند و خواسته های خود را یکی یکی اعلام و بدان دست یابند؛ مردم و  مسئولان بدانند تنها راه مقابله با دشمن در امر جنگ اقتصادی پیروی و اطاعت محض از فرامین حضرت آقاست در اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی. مذاکره و اعتماد به شیاطین راه حل مشکلات اقتصادی نیست؛ اسرائیل هم بداند با اجرای نمایش و متهم کردن ایران نمیتواند برای خود حاشیه امن ایجاد کند. نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیست بدان کشورت امن نیست و پشتوانه سپاهیان اسلام شعار "مرگ بر اسرائیل" این مردم است.

نبوی در بخش دیگری از سخنان خود عدم مدیریت و تدبیر در منطقه سیستان را مسئله ای مهم دانست و ابراز داشت: چند سالی است که در منطقه سیستان زنگ خطر کمبود آب و خشکسالی به صدا درآمده است. آقایان مسئول در شعار دادن اجرای برنامه و طرح ها بهترین اند اما در عمل رفوزه اند؛ در حل مشکلات کشور مسئولین و مقامات کشوری از مسئول استانی انتظار رفع و حل مشکلات دارند و مسئول استانی از مقامات کشور و این مردم اند که در این چرخه سرگردان اند. شما در سفر های استانی این مسئله را به وضوح میبینید.

وی افزود: سوال بنده این است تکلیف طرح 46 هزار هکتار چه شد؟ مگر قرار نبود طرح پایلوت بهره برداری شود؟ مگر قرار نبود آب را به مزارع برسانیم؟ این طرح برای زمان بی آبی طراحی شده بود. چرا از اعتماد مقام معظم رهبری سوء استفاده کردند و به نام مردم مظلوم سیستان بودجه میگیرند اما طرحی که روی آن تحقیقات و برنامه ریزی مناسب نشده است را اجرا کردند؟ کار تا کجا پیش رفته است؟ جزئیات مالی آن به چه صورتی است که اعلام کمبود بودجه در جلسات می کنند؟ از دادستان محترم میخواهیم به عنوان مدعی العموم وارد این قضیه شوند و تکلیف این طرح مشکوک را روشن کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل تصریح کرد: می گویند حق آبه سیستان باید از هیرمند تامین شود و افغانستان مانع آمدن آب به منطقه شده است. آقایان محترم شما که توانایی مذاکره و حل مشکل یک منطقه را ندارید چطور میروید با 5+1 وارد مذاکرات میشود و ادعای حل مشکلات کشور را دارید؟شما با کشور همسایه نمیتوانید تعامل کنید ، چگونه میخواهید با دنیا تعامل کنید؟

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار