مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا:

فتح خرمشهر نماد تکیه بر ایمان راسخ مردم است/ آزادی خرمشهرها در گرو اطاعت از فرامین رهبری

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا گفت: فتح خرمشهر در هم کوبیده شدن استکبار جهانی و کفر بود که در سایه ایمان به خدا و مجاهدات و ایثار مردم در عین گوش به فرمان بودن نائب امام زمان(عج) حاصل شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین؛ امیرحسین کشوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه پیرامون سوم خردادماه روز فتح خرمشهر بیان کرد: شهید جهان آرا در آخرین روز‌های مقاومت چهل و پنج روزه مردم خرمشهر در مقابل تهاجم ارتش بعث عراق خطاب به برادران همرزم  خود فرمود:برادران اگر شهر سقوط کرد اشکالی ندارد مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند.

وی عنوان کرد: خرمشهر پس از چهل و پنج روز مقاومت دلیرانه و با دستان پر از خالی مردم در عین بی توجهی و بی تفاوتی دولت منافق بنی صدر خائن سقوط کرد مقاومتی که باعث شد خرمشهر به عنوان نماد هشت سال دفاع مقدس بدل شود اما ایمان همرزمان شهید جهان آرا سقوط نکرد تا در سوم خرداد سال شصت و یک در عملیات بیت المقدس خرمشهر شهر خون با ایمان راسخ و مجاهدات رزمندگان اسلام در سایه عنایت خداوند و اهل بیت عطرت و طهارت سلام الله علیها آزاد شد.

این دانشجوی فعال بسیجی اذعان کرد: دلیل فتح خرمشهر چیزی نبود جز همان ایمانی که شهید جهان آرا اشاره کرده بودند ایمان به خدا، ایمان به وعده نصر و پیروزی که خداوند در قرآن به مؤمنان سفارش نموده است که حضرت امام(ره) در پیامی تاریخی بر این گفته شهید جهان آرا صحه گذاشتند و فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 

فتح خرمشهر در هم کوبیده شدن  استکبار جهانی و کفر بود

 

کشوری خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر در هم کوبیده شدن  استکبار جهانی و کفر بود که در سایه ایمان به خدا و مجاهدات و ایثار مردم در عین گوش به فرمان بودن نائب امام زمان(عج) حاصل شد و یقینا وقتی رهبر معظم انقلاب این جمله را بر زبان می آورند می‌دانند که برای فتح قلعه های استکبار و رسیدن به آرمان های انقلاب در وجود مردم ما روحیه ایثار و فداکاری و مجاهدت همچنان وجود دارد.

 وی با تاکید بر اینکه آزادی خرمشهرهای فرهنگی،اقتصادی و... در گرو اطاعت از ولی فقیه است تصیرح کرد: یقینا با گوش به فرمان بودن ولی فقیه می‌توان خرمشهرهای زیادی را آزاد کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا گفت: این تحقق جنبش نرم افزاری که فرموده رهبر معظم انقلاب است جهت تبدیل شدن جمهوری اسلامی ایران به مرجع و قطب علمی در جهان است وظیفه و رسالت اصلی دانشجویان و دانشگاهیان به خصوص دانشجویان بسیجی و ارزشی در دانشگاه‌ها است که باید در تحقق فرموده حضرت آقا کمر همت بسته و با عزمی راسخ و عشق به ولی فقیه مانند سربازان خمینی کبیر(ره) که در آزادی خرمشهر ایثار کردند در آزادی خرمشهرهای علمی ایثار و فداکاری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار