یادداشت/امین اردشیری


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: امین اردشیری دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون در خصوص وعده های انتخاباتی روحانی یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

وقتی به پرونده ترامپ در مدت تصدی مسئولیتش نگاه می کنیم می بینیم وعده های اصلی که در انتخابات داده بود عملی کرده، هر چند که شاید برخی از آنها مورد تایید و رضایت همه مردم آمریکا نباشد ولی لااقل نسبت به رای دهندگانش صادقانه عمل کرد.

 بزرگترین تغییر در قوانین مالیاتی آمریکا از دهه ۱۹۸۰ میلادی تا به امروز که طی آن نرخ مالیات شرکت‌ها از ۳۵ درصد به ۲۱ درصد کاهش یافت، وعده کاهش بیکاری به زیر 5 درصد که پس از یک سال به حدود 4 درصد رسید، قرار بود نرخ رشد اقتصادی تا پایان 2017 از یک درصد به سه درصد برساند که امروز حدود3.2 درصد است، تا محدودیت در ورود مهاجرین و....گوشه ای از وعده های صادق ترامپ به آمریکایی ها بود.

از طرفی رئیس جمهور ما معتقد بود اقتصاد ایران را نجات خواهد داد و ثبات و آرامش را به آن برگرداند،قرار بود عزت ملی به زعم خود از دست رفته را احیا کند، معتقد بود نقدینگی در جامعه باعث تورم شده و ارزش پول ملی تنزل پیدا کرده و بنا شد ارزش پول ملی تقویت شود، پرزیدنت واردات بی رویه و بدون برنامه را عامل لطمه به تولیدات داخل می دانست و در یک کلام وضع موجود را در شان مردم ایران نمی دانست و آمد که با تدبیر خود امید را در دل مردم ایران زنده کند.

اما اگر نگاهی به کارنامه و آمارهای  دولت محرمانه ها کنیم ،می بینیم از قضا سرکنگبین صفرا فزود و تدبیر آقای روحانی به جای حل مسائل خود، علل بسیاری مشکلات دیگر شدو کار را به جایی رساند که مردم بگویندما را به خیر تو امید نیست شر مرسان و از آن طرف ترامپ به زعم ما دیوانه در وعده های صادق باشد.

وعده مشترک هر دو برجام بود که ترامپ وعده داد با شرایط موجود به آن پایبند نخواهد بودکه در اردیبهشت ماه طی یک سخنرانی از آن خارج شد و از طرفی این توافق قرار بود برای ما همه مشکلات از اقتصادتا آب خوردن را حل کندکه در ترامپ وعده خود را عملی کرد و سخنانی روحانی واقعیت نداشت.

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار