نامه سرگشاده به استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص؛

تهدید پژوهشگر لردگانی توسط فرماندار این شهرستان و رئیس دفترش

محقق جوان لردگانی که قصد داشت در مورد آسیب های اجتماعی و فرهنگی شهرستان لردگان کتاب بنویسد، مورد تهدید فرماندار شهرستان لردگان و رئیس دفترش قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :پژوهشگر جوان لردگانی و عضو سابق شورای تبیین مواضع کشور که قصد داشت در مورد آسیب های اجتماعی و فرهنگی شهرستان لردگان کتاب بنویسد مورد تهدید فرماندار شهرستان لردگان و رئیس دفترش قرار گرفت. به همین منظور وی نامه سرگشاده ای به استاندار چهارمحال و بختیاری نوشت که در متن این نامه آمده است:

 

بسم تعالی


در جمهوری اسلامی همه باید با انتقادها و طرح اشکالها راه را برای سعادت جامعه باز کنند.

(صحیفه نور، ج 14/ ص 248)

استاندار محترم چهارمحال وبختیاری
سلام علیکم

ضمن عرض خسته نباشید و آرزوی توفیق برای شما و همه خدمت گذاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی;احتراما به استحضار می رساند اینجانب بعنوان یک جوان تحصیلکرده از سر دلسوزی و دغدغه بومی دیارم قریب به 3 ماه است قصد پژوهشی مکتوب پیرامون آسیب های اجتماعی و فرهنگی شهرستان لردگان را داشته و دارم.

 

لذا این امر مستلزم همکاری ادارات ذی ربط نظیر شبکه بهداشت,بهزیستی,ثبت احوال و... که اطلاعاتی پیرامون آسیب های اجتماعی شهرستان در اختیار دارند می باشد. به همین منظور در روز انتصاب آقای حسین پور بعنوان فرماندار لردگان به ایشان مراجعه و تقاضای خود را مطرح کردم که ایشان قول پیگیری و مساعدت دادند.

 

اما امروز پس از گذشت قریب به سه ماه از درخواست همکاری، زمانیکه به فرمانداری مراجعه کردم متوجه شدم که هنوز هیچ قدمی در جهت موضوع مذکور برداشته نشده و جالبتر اینکه وقتی بحث رسانه ای کردن بی توجهی فرماندار به این مسئله را مطرح کردم، و فرماندار محترم! پیغام دادند که:
" تهدید نکن وگرنه بد میشه برات!"


 و درادامه نیز رییس دفترشان تهدیدها را با بیان جملاتی عجیب تر تکمیل کردند!!!


لکن برخود لازم دیدم نکاتی را از باب امربه معروف ونهی از منکر محضرتان عرض کنم تاشاید روزی نظام اسلامی از وجود مسئولینی با چنین سبک وسیاقی پاک گردد.

1. اینجانب به تمام محدودیت های آماری و الزامات قانونی و حقوقی موضوع, اطلاعات ادارات و سازمان ها واقف هستم و از آمار و ارقام آسیب ها, به صورت غیر رسمی اطلاع دارم لکن باید توجه داشت نه تنها بنده بلکه هیچ پژوهشگری قصد افشاگری و نشر آمار را ندارد;چراکه نشر آمار و ارقام ,هیچ کمک و نتیجه علمی به همراه ندارد.

 

بلکه می خواهیم صرفا با تجزیه و تحلیل آمارهای واقعی و رسمی و اطلاعات خود ادارات به شناسایی منشاء آسیب ها و ارائه راهکار و کمک به خود دولت اقدام کنیم، به نظر شما یک کار تحقیقی از چند جوان دغدغه مند بومی که خودشان در وسط میدان آسیب ها قدم می زنند چه ضرری برای فرماندار محترم دارند؟


تا کی میبایست به آتش های زیر خاکستر در حوزه اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده و اقدام به پاک کردن صورت مسئله  کرده و دلخوش باشیم؟؟ تا کی می خواهیم به اجرای کارهایی بدون پشتوانه پژوهشی اقدام کنیم ؟؟

2.نیک مستحضرید شهرستان لردگان از جمله معدود شهرستان هاییست که از تهاجم فرهنگی دشمن به واسطه فرهنگ بومی مردمش ضربه کمتری خورده است، لکن ادامه این روند مستلزم زنده نگه داشتن آداب و رسوم بومی است که نشأت گرفته از سبک زندگی ایرانی اسلامی میباشد.لذا دغدغه حقیر از نگارش کتاب مذکور مبارزه با آسیب ها موجود میباشد.

 

همکاری ادارات شهرستان میتواند سبب توفیقی چند جانبه گرد و درواقع فلسفه وجودی برخی ادارات مبارزه با همین آسیب ها میباشد لذا دراختیار گذاشتن اطلاعاتی پیرامون رشد یا کاهش تولد,ازدواج,طلاق,اعتیاد و...در جهت رفع معضلات امری در چارچوب قانون میباشد.3.غلبه بروکراسی اداری بر اخلاق و منطق اسلامی مسئله ایست که لردگان را به گورستان استعدادها تبدیل کرده است به گونه ای که اکثر کسانی که میخواهند کارهای تحقیقاتی و پژوهشی اینچنینی انجام بدهند پس از مدتی بی انگیزه شده و از اصل کار صرف نظر میکنند، لذا امید است اجنابعالی به عنوان عالیترین مقام اجرایی استان نسبت به حل این معضل اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهید.4.آقای استاندار اینجا جمهوری اسلامی است، زیبنده نیست که فرماندار یک شهرستان با رفتاری قلدرمأبانه و دور از شأن اقدام به تهدید کند.اینجا دیار فرزندان خمینی است و ما را در راه رسیدن به آرمان ها هیچ باکی نیست.انتظار میرود به فرماندارتان متذکر شوید ادب اسلامی و فهم از فلسفه وجودی انقلاب را سرلوحه خود قرار دهد، کما اینکه شخصیت حقوقی ایشان با این سبک و صیاق سبب بدبینی عوام به نظام اسلامی میگردد.5.نقد ونقد پذیری از شاخصه های اصلی یک مسول طراز انقلاب اسلامی است که بحمدلله در دولت هایی که شعارشان زنده باد مخالف من است به ورطه فراموشی سپرده شده، خواهشمندم متذکر شوید فرماندارتان پیرو سنت غلطی که در قوه مجریه نهادینه شده نباشند.چراکه فساد و سرافکندگی نتیجه عدم پذیرش نقد میباشد و این مهم را به وضوح درقضیه برجام درک شده است.6.نامحرم دانستن مردم بعنوان ولی نعمتان این انقلاب;بدعتی است که برون داد آن امروز در معاهدات وقردادهایی نظیرfatf وipc به وضوح دیده شد مبادا مدیران حوزه اجراییتان با تبعیت از یک منش نامبارک و بیگانه خواندن پژوهشگران موجبات عدم رشد اجتماعی و فرهنگی جامعه را فراهم نمایند.7. طبق قانون اینجانب حق پیگیری حقوقی تهدید از سوی فرماندار را دارم ولی با تأسی از مولای متقیان حق فردی خود را گذشت میکنم لکن انتظار دارم جنابعالی بعنوان استاندار، برخورد لازم را با فرماندار خاطی فرمایید تا فردای قیامت شرمنده امام(ره)، مردم و خون شهدا نشویم.8.آقای استاندار در پنج سال اخیر دولت تدبیر وامید!!!!در عرصه های مختلف سیاسی,اقتصادی و...هزینه زیادی بر نظام و مردم تحمیل کرده است خواهشمندیم به مدیرانتان توصیه کنید در عرصه پژوهشی و فرهنگی دیگر نمک به زخم مردم و فعالان این عرصه نپاشید باشد که سه سال آینده با کرنش در مقابل نقدها و واگذاری مدیریت ها به اشخاص انقلابی و جهادی از فشار تحمیل شده بر مردم کاسته شود.وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عبدالله نادری لردجانی
پژوهشگر و عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار