نامه اعتراضی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یاسوج به دکتر خنفیر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور/ وضعیت آموزشی و رفاهی از شأن دانشجویان به دور است

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یاسوج طی نامه ای به دکتر حسین خنفیر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور از وضعیت اسفناک ساختمان دانشگاهی و خوابگاه دانشجویان معترض و خواستار پیگیری هرچه سریعتر مسئولان در این زمینه شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :  دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یاسوج طی نامه ای به دکتر حسین خنفیر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور از وضعیت اسفناک ساختمان دانشگاهی و خوابگاه دانشجویان و همچنین شرایط آموزشی و رفاهی نامناسب موجود در پردیس های دانشگاه فرهنگیان یاسوج معترض و خواستار پیگیری هرچه سریعتر مسئولان در این زمینه شدند. در متن این نامه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای خنیفر، ریاست محترم دانشگاه فرهنگیان کشور
سلام علیکم


ایام امتحانات، تب و تاب بحث بر سر محل اسکان سال آینده، خسته از آوارگی و تمام سال کشیدن درد بی آبی، حوصله را از ما ربوده که بخواهیم از استحضارات و عدم استحضارات با شما سخن بگوییم.


حدود ۶‌ سال از تاسیس دانشگاه فرهنگیان در کشور میگذرد اما به هیچ وجه سطح امکانات رفاهی و آموزشی  پردیس های این دانشگاه در کشور زیبنده دانشجویان آن نیست. صرف نظر اینکه بخواهیم در این مدت کم، شما را استیضاح کنیم که  وقتی هنوز هــیچ گونه آمادگی برای پذیرش دانشجو ندارید، چرا در هر استان نه یکی بلکه چندین پردیس دایر میکنید؟!


مگر دانشگاه تاسیس کردن در استانی که هنوز حتی یک خوابگاه سالم برای دانشجویانش ندارد، فقط به عوض کردن سردر تربیت معلم سابق به دانشگاه فرهنگیان است؟؟

 

از شما سوال میکنیم آیا روند روبه رشد امکانات دانشگاه فرهنگیان یاسوج به تدریج و طی ۶ سال این است که ما همچنان در خوابگاه تربیت معلم سابق که به گفته شاهدان جزو اولین ساختمان های دو طبقه در شهر می باشد، زندگی بگذرانیم؟؟


حال و پس از سال ها بی توجهی، نهایت تلاش مسئولین کشوری و استانی آن هم به اجبار زلزله های اخیر یاسوج، انتقال دانشگاه و خوابگاه ها به منطقه ای اطراف مرکز استان است،که انصافا همین زلزله ها خطری بود که از بیخ گوش مسئولان  گذشت. و فرسودگی بیش از اندازه این ساختمان را به خوبی آشکار کرده است.

 

انتقال دانشگاه و خوابگاه های آن به منطقه ای که از کمترین امکانات مورد نیاز دانشجو برخوردار است، علی الخصوص به حاشیه رانده شدن دانشگاه، دور شدن از مرکز شهر و امکانات آن،  ما دانشجویان به صراحت اعلام می نماییم بنا به دلایل ذکر شده و متعدد دیگر، به هیچ عنوان زیر بار همچین گزینه ای نخواهیم رفت.


سوال ما از مسئولین وزارت علوم این است که چرا چنین مواردی را در دفترچه پذیرش دانشجو در این دانشگاه قید نمی کنند و چرا هیچکس نباید قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان هیچ گونه اطلاعات رفاهی و اموزشی داشته باشد؟آیا نهادی هم برای نظارت در این سال ها نبوده و نیست؟


واقعا چرا ما حق داشتن یک خوابگاه تمام عیار وبا ظرفیت بالای اسکان دانشجو نداشته باشیم که گاها مجبوریم ۶نفری در یک اتاق ۳×۲ خودمان را جای دهیم؟و چرا باید غالبا از پذیرش تعداد دانشجوی بیشتر که خود می توانست کمک موثری باشد به رشد سریعتر دانشگاه، به خاطر کمبود فضای خوابگاهی سر باز زدیم؟پس مسئولین تا کی میخواهند به جای حرف، کمی هم آستین بالا بزنند فکری به حال دانشجویان این دانشگاه بکنند؟


احساس ما بر این است که در این سال ها داریم به نوعی جریمه می شویم  و جرم ما این است که به احترام شغل معلمیمان صبر کردیم و سکوت پیشه کردیم و متصل به مافیای احزاب و قدرت و ثروت نیستیم و نخواهیم بود، ولی دلیلی برای این همه بی توجهی نبود و دیگر ساکت نخواهیم بود.


بد نیست اگر مسئولین برای تفریح هم که شده سری به خوابگاه ها و فضای آموزشی بزنند. که صحبت از این یکی را واقعا دیگر از حوصله خود و از شأن شما خارج میدانیم، تا خود به چشم خویشتن ببینند، خنده دار است در این عصر و زمانه انتظار پیش بردن پروژه های علمی و تربیت فرزندان جامعه، از دانشجویانی که در محل اسکانشان حتی از رنج و عذاب وضعیت بسیار بد بهداشتی نیز در امان نیستند!!


همچنین از شما خواستاریم این روز ها اگر از دید و بازدید هایتان از مراکز تهران فارغ شدید، سری هم به ما بزنید که سخت چشم انتظاریم.


جناب آقای دکتر خنیفر!


مردم عزیز استان ما که همواره وفاداری خود را به آرمان امام و انقلاب و رهبری در عرصه های گوناگون خاصه انتخابات به همگان ثابت کردند، این روز ها شاهد سوءاستفاده مسئولین از این نجابت هستند و اوج بی عدالتی است که با داشتن بام نفتی ایران در گچساران همچنان دانشگاه های استان، به ویژه دانشگاه فرهنگیان که باید سمبل و پیش قراول دیگر مراکز آموزش عالی باشد، از فقر رفاهی و آموزشی رنج ببرد.


خواسته کوتاه مدت ما، برای بهبود اوضاع اسکان، اختصاص بودجه ای کلان  برای ساخت و ساز هر چه سریعتر خوابگاهی در خور توجه می باشد، تا نه تنها دانشجویان ورودی ۹۷ خود را به خاطر کمبود فضا از دست نداده که تعداد دانشجویانی که طی این سال ها به دلیل مذکور پذیرش نشدند نیز جبران شود.


 ما دانشجویان از شما خدومان امت، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به امور فوق الذکر می باشیم، تا مبادا مرکزی که باید پرچمدار علم و فرهنگ در کشور باشد، به خاطر مسائلی اینچنین به حاشیه رانده شده و از رسالت خود دور شود.


شایان گفتن است درصورتی که شاهد رسیدگی به این امور در چند ماه تابستان نباشیم، بی شک برای رسیدگی به مطالباتمان از راه های دیگری اقدام خواهیم.


در پایان توفیق روز افزون برای شما از خداوند متعال خواستاریم

 

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

رونوشت به:
دفتر ریاست جمهوری
سازمان بودجه وبرنامه ریزی کشور
وزارت اموزش و پرورش
وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
استانداری استان کهگیلویه و بویر احمد

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار