مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در دوره خط امام استانی فارس:

تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی یکی از ماموریت های بسیج دانشجویی است/ در جنگ اقتصادی باید همه عرصه ها را فعال کنیم

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: باید در جنگ اقتصادی همه عرصه ها را فعال کنیم چرا که فضای حکمرانی با بستر فضای مجازی در حال تغییر رویه و رویکرد است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمحمدجواد نیک روش، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در جمع دانش پژوهان دوره خط امام استانی فارس  با بیان اینکه دوره خط امام استانی دوره ای برای توانمندی افسران جنگ نرم است اظهار داشت: این دوره ضمینه ای برای حضور در عرصه های جنگ نرم است که شمای دانشجویان بسیجی نقش آفرینی کنید.

 

وی گفت: نقش آفرینی در تشکیلات مقدس  بسیج یک تکلیف است و بین دانشجوی بسیجی و بسیج دانشجو تفاوت است و ما باید بداینم که دانشجوی بسیجی هستیم یا بسیج دانشجو.

 

نیک روش با اشاره به اینکه تشکیل هسته های مقاومت از الزامات است بیان کرد: در مرکز هسته مقاومت که انقلاب اسلامی را پیش برد امام راحل بود که مصداق عمل به این تک سفارش قرآنی است که می فرماید به یک چیز سفارش می کنم و آن این است که برای خدا قیام کنید.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با تاکید بر اینکه وعده الهی ظهور منتظر رسیدن سربازان پا به رکاب است تصریح کرد: برای رسیدن به حکومت بزرگ اسلامی یکی از الزاماتش آماده شدن  کسانی است که در قیام نهایی حق علیه باطل ولی را یاری کنند.

 

وی تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی را یکی از ماموریت های اصلی بسیج دانشجویی دانست و عنوان کرد: مسئولین بسیج و اعضا بسیج دانشجویی هم باید برای انقلاب اسلامی و سربازی این جبهه، تربیت و تقویت شویم.

 

نیک روش گفت: مدیریت لایه هایی دارد و ما باید خودمان را برای مدیریت تاریخ آماده کنیم و اولین لایه مدیریت، خانواده است و ساختار های اجتماعی بزرگ تر از خانواده، مدیریت تاریخ و جامعه است.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور افزود: باید برای تشکیلات کادر سازی کنیم و تربیت نیرو اما تربیت نیرو صرف آموزش کامل نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: نقش آفرینی برای عرصه های انقلاب اسلامی باید با هدف حل چالش های اساسی انقلاب اسلامی صورت بگیرد.

 

نیک روش با اشاره به اینکه ایفای نقش دنبال تربیت است که تجربه تخصصی کسب کنند تاکید کرد: نقش آفرینی یعنی اینکه مسائل اساسی استان فارس را در دانشگاه ها ترویج دهیم .

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور اذعان کرد: در بحث مشکلات باید پیشرو باشیم چرا که به موقع عمل نکردن ما باعث می شود مرتفع کردن یک مشکل طولانی تر شود.

 

وی جنگ اقتصادی را جبهه اصلی دشمن دانست و افزود: یکی از کارکرد های دشمن ناکارآمد جلوه دادن نظام است که نمونه بارز آن مشکلات معیشتی مردم است.

 

نیک روش تاکید کرد: باید نقش خود را در فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اسلامی پیدا کنیم و مخاطب منویات رهبری کل و جزء دارد.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور کتب های شهید مطهری را القای فکری دانست و گفت: مقدمه اتحاد فکری مطالعه است و باید همانند مالک اشتر و عمار شویم.

 

وی با اشاره به اینکه باید تکلیف تخصصی در رشته تحصیلی خودمان را پیدا و نقش آفرینی کنیم اظهار داشت: پیشرفت علم تا الان با جاهلیت محض همراه بوده است و دانشجو قطعا تمدن جاهلی غرب را نچشیده است.

 

نیک روش گفت: آشنایی با منظومه اندیشه ای امامین انقلاب اسلامی و آشنایی با مفاهیم نظام مسائل تخصصی در رشته تحصیلی و تخصصی بومی از الزمات است.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: با استفاده از خلاقیت و ظرفیت های موجود می توانیم اثرگذار باشیم که مستلزم پیدا کردن راه است گرچه برای اثرگذاری و اثربخشی باید برنامه ریزی کنیم.

 

وی تصریح کرد: فضای حکمرانی با بستر فضای مجازی در حال تغییر رویه و رویکرد است و بسیج دانشجویی باید در هر نقطه از منطقه جغرافیایی و موقعیتی سنگر خود را پیدا کند.

 

نیک روش با بیان اینکه بایستی هسته های مقاومت را ایجاد و تقویت کنیم اذعان کرد: یکی از ابعاد اساسی اقتصاد مقاومتی بعد فرهنگی است و باید فرهنگ درست مصرف کردن و اعتماد به وجود بیاید.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور بر فعال کردن همه عرصه ها در حوزه جنگ اقتصادی تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار