مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه زابل:

نفس سیستان به شماره افتاده/ کاش بجای مذاکره با اروپا حق‌آبه سیستان را از افغانستان می‌گرفتید/ راه نجات سیستان، عملکرد انقلابی مسئولان است

عمرانی گفت: اندک جایی را در کشور پیدا می‌کنید که وضعیتی به بحرانی سیستان را داشته باشد؛ خانه های مردمانش در خاک فرورفته و کسی به فکر آنها نیست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ محمدجواد عمرانی، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه زابل گفت: اندک جایی را در کشور پیدا می‌کنید که وضعیتی به بحرانی سیستان را داشته باشد؛ خانه های مردمانش در خاک فرورفته و کسی به فکر آنها نیست.

 

وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ نفر بر اثر طوفان شن در بازه زمانی سه روزه به بیمارستان منتقل شدند و در برخی مناطق سیستان وضعیت به حدی بحرانی است که در خانه های مسکونی هم نفس کشیدن سخت شده است.

 

عمرانی با انتقاد از رسانه ملی عنوان کرد: رسانه ملی متاسفانه تنها به گفتن خبر بسنده می کند و ای کاش مسئولین صدا و سیما هیئتی را جهت گزارش ویژه به این منطقه بفرستند، آن وقت خواهند دید که اینجا چه خبر است.

 

وی با تأکید بر اینکه ذرات ریز گرد و بی آبی و بی کاری کمر مردم را در این منطقه شکسته است اظهار داشت: اکثر مسئولین سیستان در خارج از سیستان سکونت دارند و این دور از عدالت است و ای کاش بیشتر به این منطقه توجه شود.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه زابل از وزارت امور خارجه نیز انتقاد کرد و گفت: کاش آنقدر که به فکر اعتماد به اروپا هستند مذاکرات منطقه ای خود را با افغانستان جهت گرفتن حق آبه انجام می دادند که اگر این بود مسلما این مشکل حل می شد.

 

وی راه برون رفت از مشکل کم آبی در منطقه و کشور تنها استفاده مجدد از آب ها با استفاده از تصفیه خانه ها و تولید آب شیرین با استفاده از صنعت هسته ای دانست و بیان کرد: سیستان در بسیاری از موارد اول است؛ در آلوده ترین شهر دنیا اول است و همچنین در بیماری سل در کشور پیشتاز است.

 

عمرانی در پایان خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی و گروه های جهادی بارها آمادگی خود را جهت ارائه راه حل و کمک و همیاری با دولت برای رفع مشکلات مردم اعلام کرده و اعتقادمان بر این است که اگر مسئولین انقلابی و مردمی عمل کنند بدون شک سیستان از این وضعیت نجات پیدا می کند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار