بیانیه؛

تلاش رسانه های غرب برای رواج بی بندوباری در کشورهای مسلمان

معاونت خواهران بسیج دانشجویی استان کرمان: امروزه حجاب، پرچم اسلام در جهان معرفی می شود و ترس غرب از حجاب صرفا به عنوان یک رفتار دینی محض نیست بلکه نشانگر زیر سوال بردن اساس تفکر لیبرال سرمایه داری و اومانیسم می باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:معاونت خواهران بسیج دانشجویی استان کرمان، با صدور بیانیه ای پیرامون روز عفاف و حجاب اعلام کرد: حجاب نه تنها حق زن مسلمان بلکه تکلیف او می باشد و همه ی ما در جامعه نسبت به این واجب الهی مسئولیم و بایستی با امر به معروف و نهی از منکر نسبت به ترویج حجاب در جامعه برای ایجاد فضای سالم اقدام ورزید.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

عفاف و حیا مقوله ای است که از ابتدای خلقت آدم و هوا وجود داشته است و امری فطری می باشد. حجاب این واجب الهی مختص دین اسلام نمی باشد بلکه بین ادیان مختلف و ملل مختلف از ابتدا وجود داشته است و بدان اهتمام ورزیده اند. دین مبین اسلام نیز که آخرین و کامل ترین دین الهی و راهنمای بشر به سوی سعادت می باشد از این موضوع مهم غفلت نورزیده است و در آیات متعدد قرآن کریم به آن پرداخته شده است. اما امروزه می بینیم علی رغم تاکیدات دین مبین اسلام در بین جوامع اسلامی این مقوله کم رنگ شده وبا تاثیرپذیری از فرهنگ منحط غربی به بی حیایی و بی عفتی روی می آورند و به نام آزادی زن، او را وسیله تمتع و تلذذ قلب های بیمار و چشم های هرزه قرار داده اند و هویت واقعی زن مسلمان را از او سلب کرده اند و نگاه ابزاری به زن به جای نگاه انسانی به زن قرار گرفته است.

 

امروزه حجاب، پرچم اسلام در جهان معرفی می شود و ترس غرب از حجاب صرفا به عنوان یک رفتار دینی محض نیست بلکه نشانگر زیر سوال بردن اساس تفکر لیبرال سرمایه داری و اومانیسم می باشد. ما باید باور داشته باشیم که حجاب یک امر شخصی نمی باشد بلکه امری اجتماعی می باشد و اگر عفاف در مناسبات انسانی در جامعه از بین برود با جامعه ای روبرو خواهیم شد که هیچ حریمی برای امیال افسارگسیخته انسان قائل نیست و آثار سوء آن نه تنها متوجه خود شخص می باشد بلکه گربانگیر جامعه نیز می شود.

 

امروزه رسانه های غربی از هیچ کوششی جهت رواج بی بندوباری و بی عفتی در بین کشورهای مسلمان دریغ نمی کنند. این درحالی است که در خود کشورهای اروپایی موج بازگشت به حیا، عفاف و حجاب  صورت پذیرفته است و این بدلیل فهم و درک درست از اهمیت حجاب در ایجاد حس امنیت برای زنان و به رسمیت شناختن شخصیت آنان در جامعه فارغ از موضوع جنسیت دارد. ما معتقدیم حجاب نه تنها حق زن مسلمان بلکه تکلیف او می باشد و همه ی ما در جامعه نسبت به این واجب الهی مسئولیم و بایستی با امر به معروف و نهی از منکر نسبت به ترویج حجاب در جامعه برای ایجاد فضای سالم اقدام ورزید. همچنین این موضوع نیازمند عزم جدی و همه جانبه مسئولان ذی ربط می باشد تا با سیاست گذاری بستر مناسب را جهت ترویج فرهنگ عفاف وحیا در جامعه ایجاد کنند و با از بین بردن زمینه های گسترش بی بندوباری و تهاجم فرهنگی مانع اثربخشی نقشه های شوم دشمنان بگردند.

 

معاونت خواهران بسیج دانشجویی استان کرمان به نمایندگی از دختران دانشجو دانشگاه های سراسر استان ضمن گرامی داشت 21 تیرماه روز ملی حجاب و عفاف از مسئولان فرهنگی انتظار دارد باعزم جدی جهت گسترش فرهنگ حجاب در جامعه تلاش نمایند و با مصادیق بی عفتی و بی حیایی در جامعه توسط مراجع ذی صلاح برخورد جدی صورت پذیرد و آحاد مردم با عمل به فریضه امربه معروف و نهی از منکر نقشه های شوم دشمنان را خنثی نمایند تا شاهد جامعه ای پاک و سالم آنگونه که شایسته نظام جمهوری اسلامی است باشیم.

     و السلام علیم ورحمه الله برکاته  

معاونت خواهران بسیج دانشجویی استان کرمان

 

انتهای پیام//

            

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار