استاد حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)استان ایلام؛

خوش رویی، خوش زبانی و خوش خلقی سه خصیصه انسان مومن برای رسیدن به سعادت بشر است

حجت الاسلام فریدی تاکید کرد:خوش رویی، خوش زبانی و خوش خلقی سه خصیصه انسان مومن است که سعادت دنیا و آخرت بشر را در پی دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، حجت الاسلام فریدی، استاد حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)استان با تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته کرامت، ولادت آیینه تمام نمای حضرت زهرا(س) کریمه اهل بیت(ع)حضرت فاطمه معصومه(س) و گرامی داشت روز دختر گفت: تقوای الهی یعنی دستورات پروردگار را قلم به قلم انجام دهی و از معصیت و گناه پرهیزی کنی چرا که تقوا اساس کار بندگی است و مایه سرافرازی دنیا و آخرت است .

حجت الاسلام فریدی افزود: اگر می خواهید از حوادث مرگ بار دنیا در امان باشید تقوای الهی پیشه کنی، چرا که بواسطه تقوا الهی بود که نوح(ع)با آن کشتی ساده و محموله سنگین و وزین در آن طوفان عظیم نجات یافت.

وی در ادامه گفت: امام صادق(ع) فرمود: اگر به خداوند اعتماد دارید که رزق و روزیتان را ضمانت کرده پس نگران نباشید خداوند کریم است.خدا به حضرت موسی سفارش کرد که یادت نرود تا زمانی که دریاهای بیکران رزق و روزی من تمام نشده اندوهگین مباش و تا زمانیکه مملکت خدایی من بر هم نخورده غیر از خدا به کسی امیدوار نباش و تا زمانیکه یقین نکنی که ریشه شیطان از دنیا برکنده نشده از مکر شیطان در امان نباش.

 استاد حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)استان ایلام گفت: در انجام کارهای خیر و ثواب عجله و شتاب کنید شاید در دفعه ثانی عجل امان ندهد و مرگ فرا رسد.  اگر می دانید حساب و کتاب حق است معصیت خدا را نکنید، چرا که در حلال دنیا حساب است و در حرامش عقاب است و این عقاب ضربه تازیانه نیست بلکه آتش سوزران جهنم است.

حجت الاسلام فریدی اضافه کرد: امام صادق(ع) فرمود:" آتش جهنم چنان است که اگر سنگی را بیندازی11سال طول می کشد تا به ته آن برسد با این جساب که یک روز آخرت معادل 50 هزار سال دنیاستو چنانکه یک شراره آن به دنیا برسد، تمام دنیا نابود می شود.پس اگر عقوبت خدا را می دانید چرا معصیت می کنید، آبروی مومنان را می ریزید؟ چشم چرانی می کنید؟

وی گفت:

استاد حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)استان ایلام تاکید کرد: خوش رویی، خوش زبانی و خوش خلقی سه خصیصه انسان مومن است که سعادت دنیا و آخرت بشر را در پی دارد.

 

انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار