ویزیت بیش از 620 بیمار توسط گروه جهادی شهید جلیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در مناطق محروم / نیازمند کمک مسئولان استانی برای تهیه دارو هستیم

گروه جهادی شهید جلیل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با همکاری آستان قدس رضوی و دانشگاه علوم پزشکی به منطقه محروم سادات محمودی اعزام و به مردم نیازمند ارائه خدمات پزشکی و دارویی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : گروه جهادی شهید جلیل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با همکاری استان قدس رضوی و دانشگاه علوم پزشکی  به منطقه محروم سادات محمودی اعزام و به مردم نیازمند ارائه خدمات پزشکی و دارویی کرد.

 

حامد برازش مسئول تیم جهادی شهید جلیل بابیان اینکه این سومین اردوی گروه جهادی شهید جلیل از ابتدای سال 97 تاکنون است گفت: گروه جهادی شهید جلیل از 21 تیر به منطقه سادات محمودی اعزام و به مدت 2 روز با استقرار در روستاهای دینگو و 2 راه به مردم منطقه خدمات رایگان ارائه دادند.

 

وی افزود: در این 2 روز با همکاری و اطلاع‌رسانی دهیاران روستاهای سادات محمودی علاوه بر روستاهای دینگو و 2 راه،مردم محروم و نیازمند روستاهای گل چهرآباد، پراشکفت، پشت چاه، دزک و سایر افرادی که از روستاهای دیگر مراجعه کردند توسط تیم پزشکی ویزیت شدند و خدمات لازم را دریافت کردند.

 

برازش ابراز داشت: گروه جهادی اعزامی شامل تیم پزشکی (2 پزشک)، دندانپزشکی (6 دندان‌پزشک)، مامایی (4 ماما)، پرستاری (4 پرستار)، دارو، تغذیه، مشاوره و یک طلبه خواهر می باشد.

 

وی گفت: در این مدت تا به الآن در بخش مامایی بیش از 70 بیمار، در بخش پزشکی 400 بیمار و در بخش دندان‌پزشکی به بیش از 150 بیمار خدمات پزشکی و دارویی ارائه‌شده است.

 

برازش با ابراز تأسف از عمق محرومیت مردم این روستاها بیان کرد: متأسفانه روستائیان این منطقه از مشکلات عمده گوارشی و دهان و دندان رنج می‌برند.

 

حامد برازش خاطر نشان کرد: روستائیان استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل دوری و سرسام‌آور بودن هزینه‌های ایاب و ذهاب به شهر و همچنین عدم اطلاع‌رسانی و آموزش کافی همواره با مشکلات عدیده پزشکی مواجه هستند.

 

وی ادامه داد: به دلیل عدم توانایی مالی بیماران در مناطق روستایی در بسیاری از موارد از مراجعه به پزشک خودداری می‌کنند و همین باعث بروز بیماری‌های حادتر و مشکلات جدی‌تر برای بیماران می‌شود، و در برخی موارد حتی فوت بیمار را نیز به همراه دارد.

 

برازش با تشکر از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و استان قدس رضوی گفت: برنامه‌  تیم جهادی ما برای منطقه سادات محمودی برای بازه  زمانی 4 روزه برنامه ریزی شده بود اما مراجعه مردم در این 2 روز به حدی بود که با کمبود دارو مواجه شدیم.

 

وی افزود: از مسئولان استانی، استاندار و همه کسانی که توانایی کمک دارند سوای هیاهوهای جریانی و سیاسی در حد توان خود به برگزاری چنین اردوهایی کمک کنند تا شاید کمی بتوانیم از درد و رنج مردم محروم استان بکاهیم.

 

برازش خاطر نشان کرد: از صفرتا صد این اردو، نظیر دندان‌پزشکی، پزشکی، دارو و ... به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت.

 

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار