مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان کرمان:

تعداد 150 نفر از دانشجویان بسیجی استان کرمان دوره های طرح ولایت اعزام می شوند

زینلی: مرحله‌ استانی طرح ولایت از 30 تیرماه لغایت 5 مردادماه در اردوگاه فرهنگی دشت بهشت مشهد مقدس برگزار خواهد شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / حجه الاسلام رضا زینلی مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان کرمان درباره طرح‌های بسیج دانشجویی کرمان در سال 97 از جمله طرح ولایت اظهار داشت: طرح ولایت هر سال در دو مرحله‌ مقدماتی (استانی) و تکمیلی (کشوری) برگزار می‌شود، امسال نیز برگزاری طرح به قوت خود باقی ‌است و در این مرحله از اعزام ها تعداد 150 نفر از دانشجویان بسیجی استان کرمان به این دوره اعزام می شوند.

وی افزود: از ویژگی‌های طرح ولایت می‌توان به آشنا شدن متقاضیان با مبانی اندیشه‌ اسلامی، اصول تشکیلاتی تربیتی و همچنین آشنایی با جریان شناسی اشاره کرد.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان کرمان گفت: همه این محتوای آموزشی به این دلیل است که از انسان  مدیری بسازد که دارای توانایی‌ به عهده گرفتن مسئولیت‌های بزرگ کشوری باشد. همچنین نیاز دانشجویان نسبت به سایر اقشار جامعه برای شرکت در این طرح‌ها و آماده سازی خود برای فردای این روزگار کاملا مشهود است.

زینلی بیان کرد: مرحله‌ استانی طرح ولایت از 30 تیرماه لغایت 5 مردادماه در اردوگاه فرهنگی دشت بهشت مشهد مقدس و مرحله‌ کشوری نیز به مدت 40 الی 45 روز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد، در پایان این مراحل تعدادی از افراد به عنوان حلقه‌های صالحین و سرگروه در پایگاه‌ها انتخاب می‌شوند.

وی در خصوص طرح دیگر بسیج دانشجویی استان کرمان اظهار داشت: طرح‌ تربیتی، تشکیلاتی شهید چمران یکی دیگر از طرح‌هایی است که امسال چهارمین دوره خود را پشت سر خواهد گذاشت و با توجه به ضرورت پرورش نیروهای متعهد و طراز انقلاب اسلامی و نخبه پروری در ساختار بسیج دانشجویی تصمیم بر اجرای این طرح گرفته شده است تا در واقع شهید چمران‌هایی در دانشگاه تربیت شوند.

وی در پایان به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد اهمیت و وظیفه‌ خطیر قشر دانشجو اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد وظیفه‌ این قشر می‌فرمایند: "جوانان بدانند که امروز و آینده چقدر به وجود آنها نیاز است خودشان را برای آینده بسازند. امروز جوان دانشجو باید مثل همیشه پیشتاز و پیشگام حرکت انقلابی باشد و خودش را شایسته و صالح برای این مسئولیت‌های بزرگ قرار دهد."

ایشان هدف از برگزاری این دوره ها را اینگونه بیان کردند: هدف از برگزاری دوره های ذکر شده آشنایی داوطلبان با مبانی اندیشه ناب اسلامی، عمق بخشی به معارف دینی و ترویج گفتمان تربیتی، آشنایی با رسالت ها و ماموریت های بسیج دانشجویی، تقویت و توسعه توانمندی های تشکیلاتی می باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار