دانشجو و حفظ مولفه های اقتدار«3»؛

خداشناس: دانشجو باید علم به دست در میدان جنگ اقتصادی کنونی حضور یابد/ مجلس نقش بسزایی در رقم زدن آینده ای روشن در اقتصاد کشور دارد

جانشین بازرسی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز گفت: مجلس با سخت کوشی و ظرافت در تصویب قوانینی که تحقق اقتصاد مقاومتی را به همراه داشته و اقتصادی پویا را پایه ریزی کند، می تواند نقش بسزایی در رقم زدن آینده ای روشن در اقتصاد کشور داشته باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییزهرا خداشناس جانشین بازرسی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص تحریم‌های اقتصادی و رذالت‌های آمریکا در حوزه اقتصاد گفت: رذالت ها و خباثت های آمریکا در تمامی سالهای بعد از انقلاب واضح و آشکار بوده و تقریبا می‌توان گفت که در تمامی سالهای بعد از انقلاب، ایران همیشه تحریم بوده و همیشه قوانینی در آمریکا برای افزایش این تحریم ها به تصویب رسیده که می‌توان برای نمونه به لایحه تحریم ایران یا قانون داماتو اشاره کرد.

 

وی در ادامه افزود: اما در طی سالهای اخیر بیانات رهبری بر پیشبرد و هدف گذاری قوانین و امور کشور بر پایه اقتصاد مقاومتی بهترین و تنهاترین چاره راه بوده که تا کنون محقق نشده است.

 

جانشین بازرسی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز  بیان داشت: آمریکا با اعمال این گونه تحریم ها و فشارهای اقتصادی، که روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود باعث روشن شدن و برجسته شدن موضوع اقتصاد مقاومتی برای مردم و مسئولین شده است.


خداشناس در مورد نقش دانشجو در جنگ اقتصادی اظهار داشت: دانشجو به عنوان قشر فعال و جوان همیشه در متن بیشتر تحرکات و اتفاقات پس از انقلاب بوده و در بسیاری از موارد نقطه عطفی در تاریخ به ثبت رسانده است دانشجو به بیان رهبری، ضد ظلم است، ضد استکبار است، ضد سلطه‌ی خارجی است، عاشق آرمان‌های بزرگ است، امیدوار به رسیدن به این آرمان‌هاست پس با این تعاریف می‌توان دریافت که دانشجو علم به دست در میدان باید حضور یابد.

 

وی با اشاره به نگاه ویژه رهبری به تشکل های دانشجویی عنوان کرد: در سالهای اخیر با مطرح شدن آتش به اختیار از سوی رهبری می‌توان متوجه شد که رهبری نگاه ویژه‌ای به دانشجو و جنبش‌های دانشجویی در مسائل مختلف دارد که مهمترین آنها نیز می‌تواند بحث اقتصاد و جنگ اقتصادی باشد.

 

خداشناس وظیفه دانشجو و جنبش های دانشجویی را در راستای آتش به اختیار بودن دانست و تصریح کرد: آگاهی دادن به عموم جامعه در مورد اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی، مطالبه از مجلس برای تصویب قوانینی در راستای اجرای هرچه سریعتر اقتصاد مقاومتی و تلاش برای تحقق نگاه به داخل از وظایف این تشکل در جنگ اقتصادی کنونی است.

 

این فعال دانشجویی در خصوص جایگاه دولت و مجلس در مواجهه با جنگ اقتصادی اظهار داشت: مجلس به عنوان مرجع قانون گذار و دولت به عنوان اجرا کننده قانون مهمترین نقش را در مواجهه با مسائل کشور بر عهده دارند هماهنگی و همکاری این دو بخش می‌تواند زمینه ساز پیشرفت و پیشبرد بسیاری از اهداف و آرمان های جمهوری اسلامی، در راستای انقلاب اسلامی باشد.

 

وی با بیان اینکه نقش مجلس باید از دولت پر رنگ تر و موثر تر باشد عنوان کرد: مجلس علاوه بر تصویب قانون عهده دار نظارت نیز است یعنی صرف تصویب قانون نیست که مجلس شورای اسلامی را دخیل تر در امر جنگ اقتصادی می‌کند، بلکه باید نظارت بر اجرای صحیح و بدون ایراد قانون نیز انجام شود تا اثر قانون گذاری کاملا قابل مشاهده و لمس باشد. از این رو مجلس با سخت کوشی و ظرافت در تصویب قوانینی که تحقق اقتصاد مقاومتی را به همراه داشته و اقتصادی پویا را پایه ریزی کند، می تواند نقش بسزایی در رقم زدن آینده ای روشن در اقتصاد کشور داشته باشد.

 

خداشناس در پایان در خصوص وظایف دولت بیان داشت: دولت نیز باید تمام همت خود را به کار ببندد تا از فربگی و کندی خارج شده و به چابکی و سرحالی برسد تا بتواند با توان مظاعف به اجرای هر چه بیشتر قوانین احتمام بورزد و برای حصول اطمینان از نحوه اجرای صحیح این قوانین نیز باز هم مجلس باید وارد عمل شده و با زیر ذره‌بین قرار دادن عملکرد دولت اجازه بیراهه رفتن را به دولت و مجری قانون ندهد.

 

ارسال نظر


captcha