صفایی:

بازرسی های سرزده از دانشگاه ها ناقض استقلال کشور است

ابوالفضل صفایی دانشجوى دکتری دانشگاه هایتک: بازرسی های اخیر از دانشگاه ها یک زیاده خواهی و تکمیل کننده اطلاعات بیگانگان از توانمندی های راهبردی دانشمندان ما خواهد بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / ابوالفضل صفایی دانشجوى دکتری دانشگاه هایتک پیرامون بازرسی آژانس انرژی اتمی از دانشگاه علم و صنعت گفت: در روزهای اخیر خبر بازرسی از دانشگاه علم و صنعت توسط بازرسان آژانس انرژی اتمی آنهم به صورت سرزده باعث تاثر شدید جامعه دانشگاهی شد و واکنش های وسیعی را به همراه داشت زیرا این موضوع از چند جهت حائز اهمیت می باشد. یکی اینکه کدام کشور در دنیا دانشمندان خودش را به بازرسان بین المللی یا به عبارت دقیق تر جاسوسان بین المللی معرفی می کند؟ از طرف دیگر کشور ما تجربه ناگواری از این بازرسی ها در گذشته نچندان دور داشته است مگر همین بازرسی ها نبود که اطلاعات و هویت دانشمندان هسته ای ما را در اختیار سرویس جاسوسی اسرائیل گذاشت و باعث شد که دانشمندان مان در خاک خودمان ترور شوند.

 

وی افزود:این بازرسان به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند اما برای جامعه دانشگاهی روشن نیست که چرا این اجازه دوباره داده شده است و از روی چه غرضی بوده است. واکنش های اساتید و دانشجویان این بار بیشتر شده و نگران هستند که خدایی ناکرده دوباره اتفاقات تلخی روی دهد.

 

صفایی با اشاره به این که بازرسی های اخیر از دانشگاه ها ناقض استقلال کشور است، گفت: وقتی اساتید دانشگاه به خاطر کار بر روی موضوعات استراتژیک مورد نیاز کشور مورد بازجویی قرار بگیرند و امنیت آن ها به خطر بیافتد آنگاه استقلالی برای کشور باقی می ماند؟! مشخص است که بازرسی های سرزده از دانشگاه ها مورد تاکید غرب، یک زیاده خواهی است و تکمیل کننده اطلاعات بیگانگان از توانمندی های راهبردی دانشمندان ما خواهد بود. همچنین گفته شده که از اتاق اساتید در غیاب آن ها و بدون اجازه آن ها بازدید صورت گرفته است آیا این چیزی جز دیپلماسی ذلت است برای ملتی که در طول انقلاب و با وجود مشکلاتی که داشته همیشه در برابر اسکتبار ایستاده است.

 

وی در پایان گفت: لازم است که نهادها و گروه های ذی ربط مثل تیم مذاکره کننده و شورای امنیت ملی پاسخگوی این اقدام حرمت شکنانه باشند و همچنین وزارت علوم به عنوان متولی دانشگاه ها باید در این باره توضیحات قابل قبولی را ارائه کند.

انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار