مسئول بسیج دانشجویی فارس در نشست خبری فعالیت‌های جهادی مطرح کرد:

با رویکرد جهادی می توان مشکلات کشور را حل کرد/گروه های جهادی باید الگویی برای مدیران انقلاب اسلامی باشد

مسئول بسیج دانشجویی فارس گفت: قرار نیست با برگزاری اردو مشکلات جامعه را حل کنیم بلکه گروهای جهادی الگو هستند، ما معتقدیم با رویکرد جهادی می‌توان مشکلات را حل کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویینشست خبری بسیج دانشجویی فارس، با موضوع فعالیت‌های گروه های جهادی ظهر امروز با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در ناحیه دانشجویی فارس برگزار شد و مسئولان بسیج دانشجویی استان به تشریح فعالیت گروه‌های جهادی استان فارس پرداختند.

 

اسماعیل قزل سفلی با بیان اینکه حرکت‌های جهادی دارای دو رویکرد هستند اظهار داشت: جهاد روستایی با تمرکز بر مناطق دورافتاده و جهاد شهری به‌منظور کاهش آسیب‌های جهادی دو رویکرد جهادی ما هستند که در استان فارس 102 گروه جهادی وجود دارد که 40 گروه از شیراز و 62 گروه از شهرستان‌های فارس هستند.

 

وی افزود: در شیراز 13 نقطه در قالب 5 منطقه شناسایی و موردمطالعه قرارگرفته است و گروه‌های جهادی مشغول به فعالیت هستند که مهم‌ترین فعالیت آن کارآفرینی برای 22 خانوار در 5 منطقه بود که توانستیم شغل نسبتاً پایداری را ایجاد کنیم.

 

مسئول بسیج دانشجویی فارس بیان داشت: با استاندار فارس صحبت کردیم تا ستاد پشتیبانی از حرکت‌های جهادی در استان شکل بگیرد تا در چهارچوب تفاهم‌نامه، گروهای جهادی در برخی پروژه‌ها مثل قضیه آب‌رسانی به آبادان، مشارکت کنند.

 

قزل سفلی نقش گروه‌های جهادی را تسهیل گری دانست و تصریح کرد: قرار نیست با برگزاری اردو مشکلات جامعه را حل کنیم بلکه گروهای جهادی الگو هستند، ما معتقدیم با رویکرد جهادی می‌توان مشکلات را حل کرد.

 

وی عنوان کرد: نفس حرکت جهادی برای این است که بگوییم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود جهادی کار کرد و بر مشکلات فائق آمد لذا راهبرد نگاه به بیرون کشور باید به سمت مذاکره با مردم تغییر کند، مذاکره با آمریکا سودی برای ما نداشت ما باید به منابع داخلی رجوع کنیم و با اعتماد به جوانان و همدلی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

 

مسئول بسیج دانشجویی فارس با اشاره اینکه سخنان اخیر روحانی خطاب به سران آمریکایی، حرف‌هایی بود که مردم‌ دوست داشتند، تأکید کرد: ما هم به‌عنوان بخشی از جریان دانشجویی مواضع انقلابی رئیس‌جمهور کشورمان را تائید و حمایت می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه با بمباران رسانه‌ای کم‌کاری برخی مدیران را به‌پای نظام می‌گذارند، گفت: ما نیاز به مدیران طراز انقلاب اسلامی داریم؛ البته مدیران آگاه هم کم نداریم اما همه باید دست‌به‌دست هم بدهیم و به دولت کمک کنیم.

 

قزل سفلی اظهار داشت: امروز در داخل کشور امنیت داریم و در منطقه نیز دارای اقتدار امنیتی هستیم که نتیجه جان‌فشانی‌های جوانان کشور است؛ باید قدر امنیت را بدانیم و با مردم عالمانه و صادقانه رفتار کنیم و باید بپذیریم که دشمنان ما و در رأس آن آمریکا، به کمتر از براندازی جمهوری اسلامی ایران راضی نمی‌شوند.

 

در پایان این جلسه مسئول بسیج دانشجویی فارس در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگار ها مبنی بر حمایت از جوانان و تسهیل  ازدواج آنها، اظهار داشت: ما متولی ازدواج جوانان نیستیم اما تلاش کردیم تا از جوانان بی بضاعت با تایید مراجعی که مسئولیت دارند، حمایت کنیم و در تهیه جهیزیه مشارکت کنیم.

 

قزل سفلی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر برنامه بسیج دانشجویی و گروه‌های جهادی در خصوص مشکلات سوءمدیریت آب و خشکسالی که موجب تضعیف کشاورزی و مهاجرت از روستا و حاشیه‌نشینی می‌شود گفت: با بررسی‌های انجام شده در حوزه‌های کشاورزی، صنعت، سلامت و گردشگری در فارس با مسائلی مواجه هستیم، مشکلاتی در بحث تامین آب و خشکسالی وجود دارد که برخی دانشجویان در این‌باره کارهای مطالعاتی انجام دادند که اساتید هم در این خصوص باید کمک کنند.

 

وی افزود: طرح‌های کارشناسی کمی در حوزه کشاورزی داریم، باید الگوی کشت مناسب با ظرفیت های استان اجرایی شود.

 

قزل سفلی همچنین با اشاره به درخواست گروه‌های جهادی فارس از صدا و سیمای فارس برای پوشش شبکه‌ای مناسب در روستاها یادآور شد: مشکل عدم آنتن‌دهی شبکه‌های صدا و سیمای فارس که منجر به استفاده از ماهواره در بین اهالی مناطق می‌شد، یکی از مسائلی بود که گروه‌های جهادی با ما مطرح می‌کردند، با پیگیری هایی که صورت گرفت، آنها می‌گویند که تا 80 درصد مسئله حل شده است اما بازدیدهای میدانی ما از مناطق گویای این مسئله نیست.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار