حجت الاسلام شیروانی :

در مسیر حرکت انقلاب باید نقشه راه داشته باشیم/نقشه ی راه ما همان اصول امام(ره) بزرگوار است

حجت الاسلام شیروانی در جمع دانش پژوهان طرح ولایت: داشتن نقشه راه یک خاصیت مهم دارد و آن این است که سلاح و پول استکبار جهانی که همه دنیا را به خاک و خون کشانده است دیگر تاثیری نخواهد داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییحجت الاسلام شیروانی استاد حوزه و دانشگاه در جمع دانش پژوهان طرح ولایت گفت: شهید خوش لفظ در یک دیداری که با امام خامنه ای (مدظله العالی) داشتند به ایشان می گویند امروز در این وقایع و مشکلات و فتنه ها یک چیزی بگوئید دلمان آرام بشود. ایشان در جواب می فرمایند این چیزهایی که شما می بینید این ها حوادث طبیعی یک راه دشوار به سمت قله است و هیچ انتظار نباید داشت که اگر ما می خواهیم برویم قله توچال یا قله دماوند در راه ما چاله نباشد، سنگ نباشد، مگر می شود؛ مهم این است که ما داریم می رویم، اصلا نگران نباشید این حوادث وجود دارد اگر نبود باید تعجب می کردیم.

 

وی تشریح کرد: وقتی در یک مسیری که داریم حرکت می کنیم ولی نمی دانیم در پیچ بعدی چه اتفاقی می افتد نگران میشویم، بعد یکی می آید به ما می گوید مسئله ای نیست من می دانم چه چیز در راه است، آن وقت آرام می شویم.

 

شیروانی با اشاره به اینکه نقشه راه مشخص است افزود: با این وجود یکی از مشکلات امت حزب الله این است که نمی دانید کجا می خواهید بروید و زیکزاکی حرکت می کنید برخلاف طرف مقابل که مثلا در فتنه 88 همه از سلطنت طلب، منافق و بعضی از این اصلاح طلب ها، پشت سر هم هستند.

 

وی تاکید کرد: باید نقشه راهی وجود داشته باشد، یعنی هدف حرکت معلوم باشد، چشم انداز حرکت معلوم باشد، خط سیر این حرکت ترسیم شده باشد، بعد هم فهم دائمی و درست و رصد کردن دائم از این حرکت وجود داشته باشد.

این استاد دانشگاه و حوزه ادامه داد: وقتی یک نیروی انقلابی نگران میشود یعنی نقشه راه از دستش افتاده است ولی وقتی بداند در راه دارد حرکت میکند آنگاه این حوادث را طبیعی میداند.

 

وی تصریح کرد: داشتن نقشه راه یک خاصیت مهم دارد و آن این است که سلاح و پول استکبار جهانی که همه دنیا را به خاک و خون کشانده است دیگر تاثیری نخواهد داشت.

 

شیروانی با بیان اینکه وقتی ندانی نقشه راه چیست آنگاه کارها را جلوتر و عقب تر انجام میدهی، گفت: زمانی که رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را بیان کردند یک عده گفتند بله آقا می فرمایند اقتصاد اما مسئله فرهنگ چیز دیگری است و ان زمانی که امام خامنه ای می فرمایند شبیه خون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و.. بعضی ها دنبال چیز دیگری می روندو حواسشان نیست که کجا هستند.

 

وی با بیان این پرسش که حالا نقشه ی راه را باید از کجا بیاوریم؟ اعلام کرد: نقشه ی راه ما همان اصول امام بزرگوار است. آن نقشه ی راهی که توانست، ملت سرافکنده و عقب افتاده را تبدیل کند به یک ملت پیشرو و سرافراز.

 

وی ادامه داد: این انقلاب، اسلامی است و وقتی که بحث اسلام وسط می آید منظور اسلام ناب محمدی است. یعنی ما چهارتا یا ده تا اسلام نداریم اسلام یکی است. همانی که زمان رسول خدا بود امروز هم همان است.

 

وی ادامه داد: این نقشه راه اسلامی توسط یک اسلام شناس به نام امام ارائه شد و نتیجه آن بود که مردم را از زیر سلطه  بیرون آورد و شاه را بیرون کردند و استقلال و عزت پیدا کردند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: امروز هم برای نقشه راه باید به سراغ امامت جامعه برویم.

 

وی ابراز کرد: امروز بعضی ها به خودشان جرات میدهند و تمام مشکلات کشور را به سمت آقا ببرند، به خاطر نشناختن آقا و نقشه ی راه است.

 

شیروانی بیان داشت: وقتی دکتر نسخه ای را می دهد ولی به آن عمل نمیکنید تقصیر دکتر چیست؟ وقتی ما به نقشه راه عمل نمیکنیم نتیجه اش آن میشود که درحالی که مقصر هستیم کم کاری خود را گردن رهبری می اندازیم.

 

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم این اتفاق برایمان نیافتد باید نقشه ی راه انقلاب را بشناسیم و این نقشه ی راه را باید از امام حاضر بگیریم.

 

انتهای پیام//

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار