مهراد کچویی، مسئول بسیج دانشگاه آزاد رباط کریم و عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران:

نکند آقای رییسی، رییس جمهور شده است و ما خبر نداریم!

روز گذشته همانطوری که انتظار می رفت، رییس جمهور آمریکا با گذشت سه ماه از اعلام خروج یک طرفه کشورش از برجام، برای اولین بار به صورت گسترده -پس از امضای این قرارداد- تحریم های خصمانه ای را علیه مردم ایران امضا نمود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /این تحریم های عمدتا اقتصادی، بیشتر نظام پولی و ارزی و منابع و ذخایر کشورمان را مورد هدف قرارگرفته است به این دلیل که ترامپ ومشاورانش بعد از اتفاقات دی ماه گذشته و هنگامی که پالس هایی از عده ای وطن فروش دریافت کردند، در این خیال باطل فرو رفتند که میتوانند با تحت فشار گذاشتن مردم ایران، کشور را به آشوب بکشانند و از مردم علیه دولت سو استفاده کنند تا مسئولینی ایرانی را مجددا سر میز مذاکره بنشانند! و بیشترین امتیازات را از طرف ایرانی بگیرند و همزمان هم اعلام کرده است من خواهان مذاکره با ایران، بدون هیچ پیش شرطی هستم! پر واضح است که این جمله ی ترامپ فاقد هرگونه ارزش است و تنها آن را برای گرفتن ژست در برابر رسانه های جهان گرفته است تا بگوید آنقدر هم که شما فکر میکنید من زورگو نیستم و از طرفی هم مردم ایران را مورد خطاب قرار داده است تا یک جنگ روانی هم از طرف مردمی که تحت فشار هستند به سمت دولت راه بیاندازد. البته نکته ی جالب این درخواست ترامپ این بود که دقیقا او دو ساعت هم روی حرف خود نماند، و سایت وزارت امورخارجه ی آمریکا لیست پیش شرط های این کشور برای مذاکره با ایران را مجدد منتشر کرد! حال شما بگویید، این دولت خبیثی که دوساعت روی حرف خود نمیتواند تکیه کند برای ما قابل اعتماد است؟

 
متعاقبا دیشب هم جناب آقای روحانی از طریق صدا و سیما در خصوص تغییرات پیش آمده به صورت زنده گفت و گو کردند. آخرین باری که ایشان در صدا و سیما حاضر شده بودند شب اعلام خروج از برجام توسط ترامپ بود که ایشان صراحتا اعلام کرد طی یک ضرب الاجل از اروپا میخواهیم که ساز و کار تازه ای برای اجرای برجام بدون حضور آمریکا ایجاد نمایند در غیر این صورت ایران فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود را با قدرت بیشتری از قبل پیگیری خواهد کرد، اما همانطور که دیشب رییس جمهور هم بیان کردند، اروپا بر روی کاغذ و پشت تریبون همراه ایران شده است اما در عمل هیچ اتفاق مهمی نیافتاده است و باید از رییس جمهور پرسیده شود آیا یک مهلت 120روزه به اروپا کافی نبود؟
 
شب گذشته آقای روحانی با اعلام آنکه به آمریکا نمیتوان اعتماد کرد اضافه کرد "باید برای مقابله با تحریم ها توان داخلی را افزایش داد" ! و ناخودآگاه در ذهن مخاطبین جمله ای از خود ایشان در دولت قبل نقش بست که ایشان گفته بودند: باید تحریم ها لغو شود تا مشکل  آب خوردن مردم هم حل شود ! و در مناظرات انتخاباتی هم ایشان بر خلاف رقبای خود، بیشترین پافشاری را بر این اصل داشتند که با رفع تحریم ها میتوان به شکوفایی ملی رسید! حال تنها چهارده ماه از مناظرات گذشته است اما این سخنان از آقای روحانی، حتی کاربران فضای مجازی هم به واکنش واداشت به شکلی که کاربرانی به طنز نوشته بودند : نکند آقای رییسی، رییس جمهور شده است و ما خبر نداریم!
 
حال که تمام امید دولت از آمریکا نا امید شده است و مردم تحت فشار اقتصادی شدیدی قرار دارند، دولت به این نتیجه رسیده است که برای مقابله با این فشار های روانی و اقتصادی، "اقتصاد مقاومتی و افزایش توان داخلی کشور" که تا امروز تقریبا نادیده گرفته شده بود، مناسب ترین راه میباشد و خوشبختانه یکی از اتفاقات قابل توجهی که این روز ها در حال رقم خوردن است این است که با تمام نامهربانی هایی که دولت در ایام انتخابات سال 96 با نهاد های انقلابی داشته است، امروز متوجه این موضوع شده است که این نهاد ها حامی واقعی عزت ملت ایران  میباشند و برای بهبود وضع موجود، قاسم سلیمانی ها گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان، همیشه آماده ی خدمت به مردم هستند.
 
امید است دولت آقای روحانی حال که از غرب و کدخدا قطع امید کرده است، راه تکیه بر توان داخلی کشور را به عنوان تنها راه پیشرفت و برون رفت از وضعیت بحرانی اقتصادی ادامه دهد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار