اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی کرمانشاه در ثلاث باباجانی/ فقر آموزشی و بهداشتی، عامل کشنده مردمان این حوالی است!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با استقرار تیم جهادی در روستای چشم زرشک و با اعلام قبلی به مردم این روستا و روستا‌های اطراف، اقدامات لازم برای ویزیت بیماران در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : خواجوی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اردوی جهادی مردادماه ۹۷ را در قالب یک تیم پزشکی حرفه‌ای از جمله پزشک، دندانپزشک، دانشجوی پزشکی، ماما، پرستار، بهداشت محیطی، داروساز، کمکی پخش دارو، کمکی بخش کمک‌های مردمی و بسته‌های بهداشتی و خانگی به مدت یک روز در روستای چشم زرشک و روستا‌های حومه که جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر را شامل می‌شد برگزار کردند.

خواجوی در ادامه افزود: گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با همکاری بسیج جامعه پزشکان، متشکل از دو پزشک و ۱۷ دانشجو برای رفع محرومیت‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی برآمدند  

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه افزود: طبق بررسی‌های تیم بازدید و نیاز مبرم مردم مناطق زلزله زده ثلاث باباجانی و با اعلام نیاز شبکه بهداشت این شهرستان، منطقه چشم زرشک و روستا‌های اطراف به عنوان مکان اردوی جهادی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: با استقرار تیم جهادی در روستای چشم زرشک و با اعلام قبلی به مردم این روستا و روستا‌های اطراف، اقدامات لازم برای  ویزیت بیماران در دستور کار قرار گرفت و همچنین یک ماشین  باری، حاوی کمک‌های مردمی، توسط همکاران معاونت فرهنگی نیز توزیع شد

خواجوی با اشاره به آمار ویزیت‌ها و معاینه‌ها عنوان کرد: جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰ نفر توسط پزشکان و ماما‌ها مورد معاینه قرار گرفتند که از این میان مشاوره مامایی برای زنان باردار و کودکان نیز صورت گرفت.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه آموزش‌های لازم برای پیشگیری از بیماری‌ها به مردم داده شده، گفت: علائم و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از بیماری‌های شایع از جمله درد مفاصل، فشارخون وتب مالت، بیماری‌های چشمی وپوست، آموزش مراجعه به موقع به مراکز درمانی توسط تمامی اعضای تیم برای مردم تشریح شد و تعدادی از بیماران نیازمند خدمات تخصصی نیز به مراکز مربوطه ارجاع داده شدند.

وی افزود: دندان پزشکان، با ارائه خدمات دندانپزشکی توسط موبایل کلینیکی که در منطقه مستقر شده بود به معاینه و ویزیت مردم روستا پرداختند.

خواجوی گفت::این اردو با هدف افزایش سطح آگاهی وپیشگیری در مناطق محروم و کاهش مصرف بی رویه دارو، آموزش‌های علوم پزشکی اعم از پزشکی، بهداشتی، مامایی و عوارض دارویی، به صورت بسیار منسجم و با برنامه از پیش طراحی شده به مردم عزیزمان ارائه شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه کرمانشاه  با اشاره به اینکه دانشجویان رشته بهداشت، منطفه را از نظر موارد بهداشتی کاملا بررسی وگزارش کرده بودند گفت:: به تمام کودکان زیر ۱۵ سال پک‌های بهداشتی و فرهنگی اعم از خمیردندان، مسواک، دفتر نقاشی و مداد رنگی هدیه داده شد و همچنین نکات لازم جهت افزایش آگاهی بهداشتی، درمانی این رده سنی نیز در دستور کار آموزش قرار گرفت.

وی با اشاره به هدف والای این اردو‌ها و تاکیدات رهبرانقلاب در این امر خاطرنشان کرد:بزرگترین حرکاتی به واقع محرومیت زدایی ست و این از اهداف بلند ما است و ان شاالله شاهد روزی باشیم که استان کرمانشاه از فقر بهداشتی ودرمانی تهی شده باشد و تنها شاهد پیشرفت در مسیر آموزش باشیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار