پیام تبریک مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت روزخبرنگار:

روزتان مبارک طلایه‌داران جبهه آگاهی و بصیرت

خبرنگاران همواره مطالبه گر حقوق حقه مردم و عامل انعکاس خدمات مسئولین بودند ولی هیچ‌گاه برای خود و حقوق خود مطالبه نکردند و کسی هم برایشان مطالبه نکرده است .در روز خبرنگار باید همه مردم و خصوصاً مسئولان برای احقاق حق خبرنگاران مطالبه گری نمایند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : شهرام مهدوی مطلق مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد طی بیانیه‌ای روز خبرنگار را به مطالبه گران خستگی‌ناپذیر حق و حقوق مردم تبریک گفت. در این بیانیه آمده است؛

 

امروز روز خبرنگار و این هفته را نیز به نام خبرنگاران گذاشته اند . مناسبت این روز شهادت  یکی از خبرنگاران شجاع و انقلابی ،شهید محمود صارمی است که بعد از شهادت خودش در مزار شریف افغانستان در 17 مرداد سال 77 به دست جوخه‌های ترور جهالت ،دیگرکسی نبود تا از شهادت خود و 9دیپلمات و به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع افغان ،گزارشی مخابره نماید .

 

روز خبرنگار یادآور رشادت ها و جسارت های انقلابی  خبرنگاران  آتش به اختیاری است که پابه‌پای انقلاب اسلامی از خرداد 42 تاکنون نوشته، و گفته هایشان طلوع حقایق و تحلیل و بیان دردهای کسانی بودند که فریادشان بی صدا بود و به جایی نمی رسید .

 

بدون شک اولین ندایی که صدای انقلاب و انقلابیون را در طول تاریخ در میان همهمه خناسان به دنیا مخابره نمود، نوای خبرنگاران بود و در انقلاب اسلامی هم  قبل از هر چیز این خبرنگاران انقلابی و سربازان جبهه آگاهی و بصیرت بودند که بغض فروخفته انقلابیون را به جهانیان رساندند.

 

در لحظه لحظه فراز و نشیب های انقلاب از روزهای نخستین تا صحنه های دفاع مقدس  آن هم در خطوط مقدم نبرد، اعم از نبرد سخت و نیمه سخت و نرم، این قشر عزیز خبرنگار که خود برآمده از مستضعفین بوده و هستند ،همواره حضور آگاهانه ،عاشقانه و جهادی داشته و دارند.

 

امروز هم در جهان اسلام به خصوص ایران اسلامی، خبرنگاران به عنوان طلایه‌داران تمدن نوین اسلامی، چشم بینا و زبان گویای آحاد مردم، مستضعفان، کوخ‌نشینان و ستمدیدگان، در ایران تا جبهه مقاومت و اقصی نقاط جهانند.

 

در صدور انقلاب و الگوهای دینی، انتقال خروش ملت ها علیه ظلم تا پژواک غرش موشک های اقتدار و فتح قله های علم و اندیشه و فرهنگ، تأثیرگذاری جنبش خبرنگاری در کشور نقش ارزنده ای داشته و خواهد داشت.

 

در بیان نقدهای درونی از هویدا ساختن برخی ویژه خواری و ویژه خواهی ها، حقوق های نجومی و فسادهای ریز و درشت و ... تا بیان ناهنجاری ها و هشدار آسیب و تهدیدها، دگربار این خبرنگاران هستند که با پشت پا زدن به تهدید ها و تطمیع ها و به جان خریدن هزینه ها، به وظیفه انقلابی خود عمل کردند.

 

 خبرنگاران همواره مطالبه گر حقوق حقه مردم و عامل انعکاس خدمات مسئولین بودند ولی هیچ‌گاه برای خود و حقوق خود مطالبه نکردند و کسی هم برایشان مطالبه نکرده است .در روز خبرنگار باید همه مردم و خصوصاً مسئولان برای احقاق حق خبرنگاران مطالبه گری نمایند.

 

روزتان تبریک طلایه‌داران جبهه آگاهی و بصیرت

 

شهرام مهدوی مطلق

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار