اعزام سفیران هدایت به مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد/ بیش از 30 دانشجوی دانشگاه فرهنگیان یاسوج به مردم محروم منتنگان خدمت رسانی می کنند

گروه جهادی سفیران هدایت دانشگاه فرهنگیان شهر یاسوج شامل بیش از 30 جهادگر خواهر و برادر به روستای محروم منتنگان از توابع بخش لوداب شهرستان بویراحمد اعزام شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : گروه جهادی سفیران هدایت دانشگاه فرهنگیان شهر یاسوج شامل بیش از 30 جهادگر خواهر و برادر به روستای محروم منتنگان از توابع بخش لوداب شهرستان بویراحمد اعزام شدند.

 

فرشاد فرجامی فر مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان گفت: گروه جهادی سفیران هدایت به مدت 10 روز در حوزه عمرانی، آموزشی و فرهنگی به مردم روستای منتنگان ارائه خدمات خواهند داد.

 

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی گروه جهادی دانشگاه فرهنگیان برنامه های فرهنگی می باشد، افزود: در حوزه عمرانی جهادگران ما ساخت مسجد روستا را در دستور کار خود داردند. البته باید اشاره کنم که همین ساخت مسجد خود نیز قبل از اینکه در حوزه عمرانی باشد ذیل برنامه های فرهنگی قرار می گیرد، زیرا مساجد ما بزرگترین پایگاه تربیت نیروهای انقلابی است.

 

فرجامی در ادامه اذعان داشت: با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خودشان کارهای فرهنگی و آموزشی را به خوبی لمس کرده اند و با آن سروکار دارند تمرکز و شاکله اصلی اردوی جهادی ما نیز بر روی انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی قرار دارد. ازجمله برنامه های آموزشی در اردو می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

- کلاس های آموزشی در زمینه های اشتغال زایی

 

- کلاس های نهضت سواد آموزی

 

- کلاس های تقویتی دانش آموزان روستا

 

- اجرای طرح خانه به خانه برای اهالی روستا

 

و... اشاره کرد.

 

این مسئول همچنین برنامه های فرهنگی-اجتماعی گروه جهادی دانشگاه فرهنگیان را شامل موارد ذیل دانست:

 

-برگزاری کلاس های احکام در رده های سنی مختلف (خردسالان، جوانان و نوجوانان و همچنین بزرگسالان)

 

- اجرای دوره های مشاوره و روانشناسی برای روستائیان

 

- برگزاری مراسمات مذهبی

 

- سرکشی از خانواده های بی بضاعت

 

-دیدار با خانواده شهدا

 

-دیدار با بزرگان و ریش سفیدان روستا

 

-تهیه شناسنامه روستا برای ارجاع مشکلات آن به مسئولان استانی

 

- اجرای مسابقات ورزشی، نقاشی و مذهبی بین دانش آموزان روستا

 

فرجامی مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یاسوج در پایان ابراز امیدواری کرد که مسئولان استانی و شهرستانی با حضور در مناطق محروم از نزدیک محرومیت و کمبودهای مردم را لمس کنند و اگر توانایی کمک به آن ها را ندارند حداقل با حضور خود اما دل مردم هرچند اندک به مسئولان خود گرم کنند، تا فک نکنند که از یاد رفته اند.

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار