خدمت بی منت گروه جهادی شهید روهنده در روستای محروم ده بزرگ باشت+تصاویر

گروه جهادی شهید روهنده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور باشت به مدت یک هفته در روستای محروم ده بزرگ از توابع شهرستان باشت به فعالیت‌های عمرانی،آموزشی،فرهنگی و حمایت از نیازمندان پرداختند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : گروه جهادی شهید روهنده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور باشت به مدت یک هفته در روستای محروم ده بزرگ از توابع شهرستان باشت به فعالیت‌های عمرانی،آموزشی،فرهنگی و حمایت از نیازمندان پرداختند.

 

 با وجود گرمای بی‌سابقه  در این شهرستان، گرمای هوا هم نتوانست مانع جهاد دانشجویان بسیجی شود.

گروه جهادی شهید روهنده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور باشت با حضور خود در این روستای دورافتاده  ابتدا به فعالیت‌های عمرانی از جمله  مرمت و تکمیل مسجد این روستا پرداختند که سالهای دور محل شب زنده‌داری رزمندگان و شهدای عظیم‌الشان بوده است.

دانشجویان بسیجی با تاسی از منش این شهدای بزرگوار در روزهای استراحت و اوقات فراغت  به بازسازی این مکان مقدس پرداختند  تا یاد و خاطره این شهدای گرانقدر همیشه ماندگار باشد.

از دیگر اقدامات  این گروه جهادی در روستای ده بزرگ از توابع شهرستان باشت، ساخت سرویس‌های بهداشتی، دیوارچینی و انجام گچ کاریحیاط مسجد، نصب درب حیاط ورودی و پله چینی و مسطح کردن حیاط مسجد و رنگ آمیزی مسجد این روستا بوده است.

 در ادامه فعالت‌های این گروه جهادگر بسیجی می‌توان به طرح سلامت خانه به خانه و شناسایی بیماران صعب العلاج نام برد، که پس از شناسایی به تامین هزینه‌های درمانی آنان توسط خیرین صورت پذیرفت.

همچنین با شناسایی خانواده‌های نیازمند روستا و روستاهای اطراف تعداد ۲۵ بسته سبد غذایی ‌شامل برنج، روغن، ماکارونی، سویا، رب گوجه، لوبیا، عدس، تاید، مایع ظرفشویی، شامپو و… توزیع گردید.

 در ادامه شناسایی خانواده‌های نیازمند روستای ده بزرگ از توابع شهرستان باشت تعدادی کودک   شناسایی و تعدادی شیرخشک تهیه و توزیع شد.

 از دیگر اقدامات جهادی این گروه می‌توان به رسیدگی به بیماری‌های دام‌های روستا و اجرای واکسینیاسون دام‌ها نام برد.

همچنین جهادگران متخصص به باغات این روستا سرکشی نموده و استفاده بهینه از آب و سموم را به باغداران آموزش دادند.

پخش اذان برگزاری نمازجماعت، کلاس‌های قرآن، احکام، وخاطره گویی زندگی شهدا، همچنین حلقه‌های بصیرتی پیرامون مسایل اقتصادی و سیاسی از دیگر جمله فعالیتهای آموزشی این گروه جهادی بود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار