یزدی:

روحانی باید تکلیف وزرای اقتصاد و تعاون را روشن کند/ افرادی معرفی شوند که به «ما می‌توانیم» اعتقاد داشته باشند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با توجه به مشکلات اقتصادی کشور از رئیس جمهور خواست هر چه سریعتر تکلیف وزرای اقتصاد و تعاون را روشن کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:محمد علی یزدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت گفت: افرادی که قرار است به عنوان وزیر اقتصاد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شوند به طور مستقیم و غیرمستقیم با مسائل اقتصادی درگیر هستند با این وجود این افراد با توجه به ساختار‌های غلطی که در اقتصاد کشور جا افتاده و این عرصه را تقریبا به یک ساختار ناکارآمد تبدیل کرده اند باید روحیه مبارزه با شرایط فعلی اقتصادی کشور و عزم راسخی در جهت ایجاد تغییر و تحول را داشته باشند.


وی افزود: بحث بعدی این که این افراد باید سرشار از انگیزه بوده و اینکه به «ما می‌توانیم» اعتقاد راسخ داشته باشند. از طرفی در مواجه با مشکلات خودشان را نبازند و با شجاعت در عرصه جنگ اقتصادی ورود پیدا کنند و در برابر مشکلات دچار خودباختگی نشوند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت گفت:، اما در خصوص وضعیتی که فعلا دو وزارتخانه اقتصاد و تعاون دارند و سرپرست‌هایی که آقای روحانی معرفی کرده اند ۲ نکته به ذهن می‌رسد اول اینکه قانون برای فعالیت سرپرست وزارتخانه‌ها سقف سه ماه را تعیین کرده با این وجود نکته این است که با توجه به حاکم بودن شرایط جنگ اقتصادی در کشور، اصلا به صلاح نیست که کسی در راس این وزارتخانه‌ها باشد که بدانند سه ماه دیگر در راس حضور نخواهد داشت و قاعدتا انگیزه آن‌ها کم می‌شود. به همین خاطر ما تاکید داریم که آقای روحانی هر چه زودتر تکلیف گزینه‌هایی را که می‌خواهد به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی کنند مشخص نماید تا کشور از این لحاظ دچار مشکل و ضرر نشود.

یزدی اضافه کرد: بحث دیگر اینکه هر دو بزرگواری که به عنوان سرپرست معرفی شده اند از معاونین وزرای قبلی این وزارتخانه‌ها هستند با این وجود می‌توان گفت قاعدتا معاونین وزرای قبلی، روند تحول را دنبال نخواهند کرد و همان روند قبلی را پیش خواهند گرفت؛ بنابراین درخواست و مطالبه جدی ما از آقای روحانی این است که گزینه‌های نهایی خود را سریع به مجلس معرفی کن.

وی بیان کرد: روحانی افرادی را به مجلس معرفی کند که نخواهند سیاست‌های غلط قبلی دولت را در ۲ وزارتخانه مورد نظر ادامه دهند، چون در این برهه کشور به افرادی نیاز دارد که بتوانند طرحی نو را دربیندازند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار