حسن عباسی در دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد:

طرف‌ مقابل بعد از برجام هسته‌ای به ایمل‌های وزارت خارجه هم جواب نمی‌دهد/دادن و نگرفتن دیپلماسی موفق نیست

تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: روزی چیزی به نام انرژی هسته‌ای داشتیم، موقعی که روی میز گذاشتیم ۶ گرگ جمع شده بودند و زمانی که گرفتند دیگر به ایمیل‌های وزارت خارجه ما هم پاسخ نمی‌دهند، اگر روزی حرف‌های ما را می‌شنیدند، چیز با ارزشی می‌خواستند و امروز دیگر کاری به کار ما ندارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : حسن عباسی در جمع دانشجویان بسیجی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فشارهایی که در جنگ های مختلف بر پیامبر و ائمه اطهار وارد می شد به جنگ خندق اشاره داشت و اظهار کرد: در این جنگ فشار سنگین سه جانبه، داخل شهر، تهدید نظامی بیرون شهر و محاصره اقتصادی و تحریم بسیار زیاد بود اما به قدری مسلمانان این فشار را تحمل کردند که دشمن متلاشی شد، تا مسلمانان پیروز شدند و در برابر این پیروزی و استقامت و ایستادگی شرایط به گونه ای رقم خورد که بعدها توانستند بروند و مکه را فتح کنند.


این تحلیلگر سیاسی،عنوان داشت: ما در حال حاضر در این موقعیت هستیم، یعنی آن لایه های اولیه را گذرانده ایم و به مرحله ای رسیدیم که مرحله فشارهای داخلی توسط ضدانقلاب های داخلی، فشارهای خارجی و تهدیدهای نظامی پیرامون آن و تحریم‌های اقتصادی و فرهنگی گسترده ای که می بینید امروز این به اوج خود رسیده است و تا ۱۳ آبان که تحریم‌های دیگر را آمریکایی‌ها می‌خواهند وضع کنند.


وی با بیان اینکه در سال ۹۲ قول داده بودند تحریم ها در مذاکرات هسته ای حذف شود که روی کاغذ برخی از آنها در برجام حذف شد اما ۱۵ مرداد همه آنها باز برگشت و مضاف برآن، تحریم‌هایی هم قرار است روز مبارزه با استکبار، آمریکایی‌ها ایجاد کند که دیگر اثر بیشتری ندارد گرچه اثر روانی دارد.


عباسی،اضافه کرد:  مرحله بعد تحریم سالگرد ۹ دی و آن آشوب‌های پارسال است که در سالگردش می‌خواهند به قول خودشان مردم را به خیابان بیاورند و در اثر فشارهای اقتصادی که وجود دارد و از ۹ دی تا ۲۲ بهمن اینقدر این تحریم ها را ادامه دهند و مردم را در خیابان نگه دارند تا روز ۲۲ بهمن به جای راه‌پیمایی برای چهلمین سالگرد انقلاب، برانداز جمهوری اسلامی در همان دهه فجر صورت گیرد و این زمان بندی ها را هم،سازمان یافته انتخاب کردند یعنی این قرینه‌سازی های تاریخی را هوشمندانه انجام دادند.


وی با تاکید بر این مطلب که آنچه در تابستان امسال دنبالش بودند و به نتیجه نرسیدند را می خواهند در ۲۲ بهمن انجام دهند به قول خودشان،به مذاکرات اشاره داشت و گفت:  ما نباید نگران باشیم بلکه باید هوشیار باشیم، مشکل دیپلمات‌های ما این بود که می‌گفتند برای این که در میدان موفق شویم باید چیزهایی از دست بدهیم، هسته ای را دستشان دادیم،بردند، گذاشتند روی میز باختند و آمدند،خوب حالا موشکی را هم بدهید برجام ۲ را رقم بزنید یعنی ما همه چیز را بدهیم برود که مثلا تحریم‌ها برداشته شود،اینکه نشد دیپلماسی موفق.


این تحلیلگر امور سیاسی،خاطرنشان کرد: یک روزی چیزی داشتیم به نام انرژی هسته ای،موقعی که گذاشتیم روی میز، ۶ تا گرگ جمع شده بودند و زمانی که گرفتند و تثبیت کردند که تحمیل کنند خواسته های خودشان را به ما حالا دیگر به ایمیل های وزارت خارجه ما هم پاسخ نمی‌دهند، اگر روزی هم حرف‌های ما را می‌شنیدند،چیز با ارزشی را می خواستند و امروز کاری به ما ندارند.


وی ادامه داد: می‌گویند برای امنیت خودتان باید سلاح را از ما بخرید، مگر عراق موشک بالستیک دارد، هر کشوری که در دست اینها افتاد که نمی‌گذارند سلاح این چنینی داشته باشد، مگر آلمان و ژاپن موشک بالستیک دارند، آلمان و ژاپنی که در جنگ جهانی دوم به تخسیر آمریکا در آمد و الان تحت الحفظ آمریکا هستند، سلاح برتر ندارند، یک ارتش کوچک دارد با هلیکوپتر های محدودی که آمریکا می دهد.


عباسی،خاطرنشان کرد:  آلمان بهترین تکنولوژی را دارد ولی هوابرد نظامی اجازه ندارد بسازد، هر کشوری را در نقشه جهان بررسی کنید آمریکایی‌ها یک لگد بهش زدند و یک گازی ازش گرفته اند، الان در ۱۲۰ کشور دنیا پایگاه نظامی دارند آنوقت ما که دولت سوریه و عراق درخواست کرده که به داد ما برسید برای اینکه تهدید را دور کنیم و کمک کردیم که هم تروریسم را نابود کنیم هم تهدید را تا اجازه ندهیم به مرزها نزدیک شود هر روز هشدار می‌دهند که شما رفتار خطرناکی در منطقه دارید.


وی،متذکر شد: در یک چنین شرایطی آنچه پیروزی عظیمی بود که در این پنج سال به دست آمد این بود که هر ابلهی که امروز برخیزد بگوید برویم مذاکره کنیم با آمریکا و هر احمقی که بگوید آمریکا قابل اعتماد است و باید سازوکار کشورمان را به اونها ببندیم تا مشکلاتمان حل شود این را باید دیگر در واقع افشا کرد.


عباسی به نارضایتی رهبری از برجام سخن گفت و یادآور شد:برای اینکه جامعه اقناع شود امام جامعه کوتاه آمد و فرمودند خشنود و راضی نیستم اما بروید مذاکره کنید،اینها آمدند مدام در تریبون گفتند جهان امروز جهان خوش بینی بدبینی نیست و عرصه برد و باخت است اما امروز چه دارند بگویند.


این فعال سیاسی،اظهار داشت: امروز آمریکا خودش بیست و یک تریلیون بدهی دارد و با کل موجودی اقتصاد آمریکا برابر است در حالی که ۴ هزار میلیارد درآمد سالانه دارد، وقتی اقتصاد جهان در آستانه فروپاشی است چگو باید بر آن تکیه کرد . اما جوری القا کردند چون با آمریکا رابطه نداریم مشکل داریم.


 وی در بخش بعدی از سخنان خود،تصریح کرد: آن روزی که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به خاک بوشهر می‌آمدند و سروری می‌کردند و رئیسعلی دلواری آنها را میکشد تا روزی که انگلیسی ها را در خلیج فارس در سال ۱۳۸۶ گرفتیم و ۱۳۹۴ کماندوهای آمریکایی را گرفتیم شاکی هستند که ما آفریقا، سرزمین سرخپوستان و استرالیا را غارت کردیم کی گفته شما ایرانی ها مقاومت می کنید،باید بگوییم روزی که شما نبودید ما ایرانی ها بودیم.


عباسی،خاطرنشان کرد: این که میگویند مثل زمان هخامنشی ایران پایش را به مدیترانه باز کرده این قدم اول ماست، جهت‌گیری بعدی را هم مشخص کردیم و آن هم این است که تا کاخ سفید را حسینیه نکنیم دست بردار نیستیم شوخی و تعارف نداریم، اگر ۴۰ سال انقلاب اسلامی روی پا ایستاد و شما در جنگ سخت و نرم به نتیجه نرسیدید و سراغ جنگ نیمه سخت یعنی جنگ ارزی آمدید پول ایران را نابود کنید تمام این تلاش‌ها نشان می‌دهد که کم آورده اید.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار