مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های نی ریز خبر داد:

حضور گروه های جهادی بسیج دانشجویی نی‌ریز در منطقه محروم دهچاه/ خودسازی در سایه جهاد مهربانی

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان نی ریز گفت: در این اردو آموزش ها و خدمات مختلفی در زمینه های عمرانی، اعتقادی، فرهنگی، تربیتی، کودک و نوجوان، بهداشتی و درمانی به مردم این روستا ارائه شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علیرضا تقدیری، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان نی ریز در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص اردوی جهادی دانشجویان بسیجی این شهرستان گفت: بسیج دانشجویی شهرستان نی ریز در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای محرومیت زدایی و خودسازی، گروه های جهادی شهید مافی و شهید احصایی را  با شعار "می سازیم تا ساخته شویم" به روستای محروم دهچاه بخش پشتکوه شهرستان نی ریز اعزام کرد.


مسئول بسیج دانشجویی شهرستان نی ریز با بیان اینکه در این اردو بیش از 120 کارگاه آموزشی و تربیتی برگزار شد، اظهار داشت: در این اردوی هشت روزه که با حضور بیش از ۴۰ جهادگر در این منطقه انجام شد، آموزش ها و خدمات مختلفی در زمینه های عمرانی، اعتقادی، فرهنگی، تربیتی، کودک و نوجوان، بهداشتی و درمانی به مردم این روستا ارائه شد.


وی در خصوص فعالیت های برادران جهادگر گفت: گروه جهادی شهید احصائی علاوه بر فعالیت های عمرانی از جمله ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای سه خانواده نیازمند منطقه، در فعالیت های فرهنگی و آموزشی نیز مشارکت داشت.


تقدیری اظهار داشت: گروه جهادی شهید مافی متشکل از خواهران جهادگر اقدام به برگزاری کارگاه ها در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال نمود. کلاس های قرآن و آیه های اشاره، قصه گویی، نقاشی، بازی، کاردستی، سرود، عروسک گردانی ویژه کودکان، کلاس های کامپیوتر، ایستگاه‌تیپ برتر، سرود، احکام، سیره شهدا، کاردستی، ساخت جعبه کادویی، بازی های فکری، مهدویت، دشمن‌شناسی ویژه نوجوانان برگزار شد.


معاون فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه نی ریز افزود: کلاس های طب ایرانی و اسلامی، همسرداری، تربیت فرزند، انتخاب همسر، احکام، دشمن شناسی، ولایت مداری، مهدویت، سفره آرایی، آشپزی و تهیه ترشی، ویژه بانوان برگزار شد.


وی ادامه داد: برگزاری ایستگاه سلامت و مشاوره تغذیه شامل اندازه گیری قند خون، فشار خون و قد و وزن با شرکت بیش از ۱۵۰ نفر از افراد میانسال و سالمند یکی دیگر از خدمات جهادگران در این روستا بود.


تقدیری از همکاری چندین اداره در این اردو خبر داد و افزود: کارگاه کارآفرینی و تعمیر موتورسیکلت با همکاری اداره فنی و حرفه ای شهرستان و کارگاه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی با همکاری اداره بهزیستی شهرستان در طی این اردو برگزار شد.


وی دیگر برنامه های این گروه جهادی را اجرای بازی های گروهی و انفرادی، مسابقات نقاشی و کاردستی و حضور کتابخانه سیار با همکاری آموزش و پرورش عنوان کرد و بیان داشت: طی این برنامه ها بیش از 300 هدیه فرهنگی به کودکان و نوجوانان به رسم یادبود اهدا شد.


مسئول بسیج دانشجویی شهرستان نی ریز، برگزاری یادواره شهدای روستای دهچاه، پخش فیلم، برگزاری زیارت عاشورا در جوار امام زاده شاه رضا، قرائت دعای ندبه را از دیگر برنامه های عمومی این اردو برشمرد و افزود: تلاش ما بر این بود که در مدت حضور ما در روستا فضایی امیدبخش و بانشاط شکل گیرد و در همین راستا  اختتامیه حضور گروه های جهادی در این روستا با برگزاری باشکوه جشنی بزرگ، در محیطی شاد و جذاب و با حضور بیش از 1000 نفر از مردم روستا انجام شد.


تقدیری در پایان ضمن قدردانی از حضور اعضای گروه های جهادی شهید مافی و شهید احصائی، از همکاری ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان، ادارات آموزش و پرورش، بهزیستی، فنی و حرفه ای و بهداشت و درمان، بخشداری پشتکوه، حوزه های مقاومت شهید معصومی و حضرت معصومه(س)، دهیاری، روحانی و اهالی محترم روستای دهچاه سپاسگزاری کرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار